13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.06.2026
- Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien –mówi Chrystus w dzisiejszej Ewangelii. Jezus domaga się pierwszego miejsca w naszym życiu. Mamy w całości oddać tron swojego serca. Bóg ma być pierwszy. On i tylko On. Oczywiście nie chodzi o to, aby uciekać od najbliższych, w pseudo pobożność. Jezus wzywa nas do tego, aby pierwsze było po prostu pierwsze. Gdy Bóg rzeczywiście jest na pierwszym miejscu, wszystko inne jest na swoim miejscu.
Znane powiedzenie mówi: „Diabeł tkwi w szczegółach”. To prawda. Nieraz wydaje nam się, że jesteśmy pobożni, spędzamy dużo czasu na modlitwie, uczestniczymy w rekolekcjach, czytamy Słowo Boże. Tymczasem nasze codzienne szare życie, nie staje się miejscem świadectwa. To, czy Jezus rzeczywiście jest pierwszy w naszym życiu, można zweryfikować po naszych decyzjach. W nich odbija się nasze autentyczne przywiązanie do wartości, które On głosi.
Zapamiętajmy! Każdego dnia badajmy swoje serce, weryfikujmy, czy oby na pewno Bóg jest w nim najważniejszy. - W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnach, w katastrofach, wypadkach, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie, w intencji wszystkich, którzy oczekują od nas modlitwy.
- Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
- Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
- Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach, za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.
- Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
- Jutro (29.06.) Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 9.00 i 18.00. Zapraszam na wspólną modlitwę na Mszach Świętych w intencji całego Kościoła, papieża – jako jego widzialnej głowy, a także nas samych – byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej – jest to tzw. Świętopietrze.
- We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych.
- W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
- W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św.
W piątek odwiedzę chorych od godz. 8.30.
Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca. - Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
- W niedzielę z Jarosławia wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
Przez Pełkinie będą przechodzić około 10.00.
Pamiętajmy o duchowym wsparciu pielgrzymów. - Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
- Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
- Rozpoczęły się wakacje. Nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej. Nie ma wakacji od Pana Boga. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha.
- W środę po Mszy św. spotkanie Pomocników Matki Kościoła.
- W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
- Dożynki parafialne odbędą się tradycyjnie w niedzielę po 15 sierpnia. Proszę o przygotowanie wieńców z poszczególnych rejonów parafii.
- W najbliższą sobotę na 9.00 do posprzątania kościoła zapraszam rodziny z domów 171– 177.
- Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzę bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Szczęść Boże.
PONIEDZIAŁEK – 29.06. ŚW. PIOTRA I PAWŁA
9.00 + Bronisława Pawełek w 10 rocznicę śmierci, Marian
18.00 + Władysław Prymon od rodziny Stanisławy Schmidt
WTOREK – 30.06.
18.00 + Zofia Sawa i jej rodzice
ŚRODA – 1.07.
18.00 + Kazimierz Grunt w 9 rocznicę śmierci, Stanisława i Stanisław
CZWARTEK – 2.07.
18.00 + W 18 urodziny Dawida – podziękowanie za dotychczasowe łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo w dorosłym życiu, opiekę Matki Bożej i zdrowie
PIĄTEK – 3.07.
18.00 + Władysław Prymon od rodziny Chajko
SOBOTA – 4.07.
18.00 + Władysław Prymon od rodziny Jarosz z Przeworska
NIEDZIELA – 5.07.
7.30 O błogosławieństwo Boże dla dzieci z rocznicy I Komunii św.
10.30 Tadeusz Dziaduś w 2 rocznicę śmierci
16.00 Za parafian
