Ogłoszenia duszpasterskie 2018

28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.10.2018

 1. Andrzej Majewski powiedział: Dobro jest trudne, Bóg dał dziesięć przykazań, gdy szatan tylko jedno: rób co chcesz. Liturgia Słowa uczy nas dzisiaj, na czym polega prawdziwa mądrość. Bóg jest dawcą prawdziwej mądrości. Ona jest wielkim skarbem, sprawia, że właściwie dostrzegamy wartość wszystkich rzeczy w życiu. Prawdziwa mądrość polega na słuchaniu i zachowywaniu Bożej nauki, na naśladowaniu Jezusa. Otwierajmy nasze serca na Boże Słowo, które jest żywe i skuteczne, zdolne osądzić nasze pragnienia i myśli.
 2. Dziś 18 Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Celem dni papieskich obchodzonych od 2001 roku w niedzielę poprzedzającą 16 października – dzień powołania Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II i niesienie pomocy zdolnej, a ubogiej młodzieży polskiej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dlatego polecam tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości Parafian! Dziękuję wszystkim, którzy złożyli już lub złożą ofiary do puszek na stypendia dla tej młodzieży.
 3. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 4. Dziś o 15.30 Nabożeństwo Różańcowe. O 16.00 Msza św.
 5. We wtorek 16.10. – 40 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na stolicę Piotrową.
 6. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W czwartek dzień modlitw za pracowników służby zdrowia z racji przypadającego w dniu 18 października święta ich patrona – św. Łukasza, lekarza i Ewangelisty.
 9. Za tydzień Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny w Polsce. Składka na Misje będzie na zakończenie Tygodnia Misyjnego.
 10. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.
 11. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Pragnę podziękować wszystkim odmawiającym Różaniec w kościele. Bóg zapłać. Na nabożeństwo październikowe serdecznie zapraszam Wszystkich Parafian! W tym tygodniu na Różaniec zapraszam szczególnie róże: w poniedziałek – Agaty Krawiec; we wtorek – Kazimiery Wasiuta; w środę – Władysławy Wychodnik; w czwartek – Romualdy Pałys; w piątek – Urszuli Kozło; w sobotę – Adeli Dyrda; w niedzielę – Elżbiety Pałys. Członków tych Róż proszę w wyznaczonych do adoracji dniach o zajmowanie miejsc w pierwszych ławkach w kościele.
  Różaniec po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele o 15.30.
 12. Ponawiam zachętę do zgłaszania się do róż Żywego Różańca. Przypominam, że dziś po Nabożeństwie Różańcowym odbędzie się spotkanie kandydatów do wspomnianych wyżej róż.
 13. Msze św. w tygodniu o 17.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 14. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.10.2018

 1. Św. Jan Paweł II powiedział: Modlitwa różańcowa jest wielką pomocą dla człowieka naszego czasu. Sprowadza ona pokój i skupienie; wprowadza nasze życie w tajemnice Boże i sprowadza Boga do naszego życia. Dzisiejsza niedziela i cały październik stanowią dobrą okazję do zainteresowania się Różami Żywego Różańca w naszej parafii. Cieszę się z parafian, którzy należą już do tych róż, a pozostałych zachęcam do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre Róże wymagają uzupełnienia z powodu śmierci lub wyjazdu części ich członków. W związku z tym zainteresowanych wstąpieniem do róż zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę po Nabożeństwie Różańcowym. Jeśli będzie więcej chętnych osób, to być może uda się założyć nowe róże. Do obowiązków osób należących do róży należy branie udziału w zmianach tajemnic różańcowych odbywających się raz w miesiącu oraz codzienne odmawianie wylosowanej na zmianie jednej tajemnicy różańca w intencjach wyznaczonych przez Kościół.
 2. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 4. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. W czwartek 11.10. modlitwa za Ojczyznę.
 7. W przyszłą niedzielę, 14 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski. Tegoroczny XVIII Dzień Papieski obchodzony będzie pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich i niezamożnych rodzin.
  Już dziś polecam życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę do puszek w przyszłą niedzielę.
 8. Za tydzień II niedzielę miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 9. Pragnę podziękować wszystkim odmawiającym Różaniec w kościele w zeszłym tygodniu. Bóg zapłać.
  Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata.
  Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie odprawianym w naszym kościele Nabożeństwie Październikowym.

  Różaniec codziennie po Mszy św. o 17.00. W niedziele o 15.30.
  Tych, którym trudno dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach.
 10. W najbliższą sobotę, 13 października, odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławskiej Kolegiacie. W programie uroczystości: 10.00 – Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem abpa Adama Szala, 11.15 – Koncert ewangelizacyjny zespołu „Moja Rodzina”, 12.30 – „Róża dla Królowej Rodzin”  – nabożeństwo różańcowe ze złożeniem kwiatu jako symbolu wdzięczności małżonków-jubilatów, 13.30 Wspólny posiłek dla wszystkich uczestników uroczystości, 14.00 - „Rodzina oczami egzorcysty” – spotkanie z ks. prał. Marianem Rajchlem.
 11. Msze św. w tygodniu o 17.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i do udziału w Nabożeństwach Różańcowych.
 12. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 13. Bardzo proszę, by nie parkować samochodów przy głównej drodze – wzdłuż parkingu. Zasłaniają widoczność włączającym się do ruchu. Bóg zapłać za zrozumienie.
 14. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.09.2018

 1. Św. Tomasz z Akwinu powiedział: Tylko Bóg jest nagrodą i kresem wszystkich naszych trudów. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli kładzie akcent na odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za innych. Każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje czyny dobre i złe. Nikt z nas nie powinien być przyczyną grzechów innych, co więcej, chrześcijanin powinien zawsze i wszędzie unikać powodów do grzechu, aby nie utracić w sobie Bożego życia.
 2. Gorące podziękowanie dla p. Dariusza Czereby, Marty Brodowicz, Urszuli Kozło, Marzeny Grunt, Grażyny Grzesik, Anny Bojarskiej, Janiny Wieczorek, Marii Pszon, Lucyny Grunt, Janiny Dyjor, Haliny Pawlak, Agaty Krawiec, Marii Górskiej, Marii Szczotka za posprzątanie parkingu przykościelnego. Bóg zapłać.
 3. Gorące podziękowanie za udział w sobotę w pielgrzymce Róż Różańcowych do Kalwarii Pacławskiej. Bóg zapłać.
 4. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. W poniedziałek rozpoczniemy Nabożeństwa Różańcowe, które odbywać się będą przez cały miesiąc w dni powszednie po Mszy św. o 17.00, w niedziele o 15.30. Zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w Nabożeństwie Różańcowym. Przypominam, że za odmówienie Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny – ilekroć Różaniec odmawia się w kościele, kaplicy publicznej, rodzinie. Warunki, które należy spełnić to: 1. wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, 2. spowiedź, która wystarcza na zyskanie wielu odpustów, 3. Komunia św. 4. modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Jeżeli brakuje któregoś z warunków koniecznych do zyskania odpustu zupełnego – zyskuje się odpust cząstkowy. Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcam do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.
 6. Jutro na Mszę św. i na Nabożeństwo Różańcowe – na godz. 17.00 – zapraszam szczególnie dzieci z klasy III – pierwszokomunijne – wraz z rodzicami. W tym dniu dzieci pierwszokomunijne otrzymają Różańce.
 7. We wtorek, 2.10., wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
 8. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. o 17.00.
 9. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 10. W czwartek zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich członków Ogniska Misyjnego w naszej parafii.
 11. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od 8.30. Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.
 12. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św. Przy okazji zachęcam do zapisywania się do Róż Różańcowych.
 13. Za tydzień składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 14. Msze św. w tygodniu o 17.00 – a więc godzinę szybciej. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 16. Dziś po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców dzieci z kl. III.
 17. W środę po Nabożeństwie Różańcowym spotkanie Pomocników Matki Kościoła.
 18. W sobotę po Mszy św. i Nabożeństwie Październikowym spotkanie ministrantów i Dziewczęcej Służby Maryi.
 19. Za tydzień po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 20. W II sobotę października – 13 października – odbędzie się w Jarosławskiej Kolegiacie IV Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin.
 21. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.09.2018

 1. Św. Rafał Kalinowski powiedział: Boże obdarz mnie pokorną prostotą, niech się nie cenię wyżej nad to, co jestem, i nie wydaję się na zewnątrz innym, niż jestem przed Tobą, który przenikasz tajniki serca mojego. Troska o świat, o innych, o siebie została wpisana w naszą naturę, została nam zadana. Gdy jednak ambicja sukcesu i dominacji stanie się celem – doprowadzić może tylko do ruiny. Jezus nie neguje naturalnych pragnień i dążeń człowieka, ale stara się nadać im właściwy kierunek. Logiką Ewangelii jest miłość i ona ma porządkować wszystkie inne dążenia. Chcesz być wielki? Dobrze! A zatem stań się sługą…
 2. Dzisiejsza składka na radio diecezjalne.
 3. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 4. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. W sobotę (29.09.) święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Msze św. o 8.00 i 18.00.
 6. W najbliższą sobotę Pielgrzymka Róż Różańcowych do Kalwarii Pacławskiej. Będzie to też dziękczynienie za 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. Wyjazd z parkingu przed kościołem o 8.00.
 7. Przyszła niedziela – to ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców uczniów kl. III, przygotowujących się do I Komunii św.
 11. Zachęcam do włączenia się w działalność grup duszpasterskich działających w naszej parafii.
 12. W II sobotę października – 13 października – odbędzie się w Jarosławskiej Kolegiacie IV Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin.
 13. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.09.2018

 1. Papież Franciszek powiedział: Jezus jest Panem ryzyka, a nie komfortu, bezpieczeństwa i wygody. Aby pójść za Jezusem, trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą ci chodzić po drogach, o jakich ci się nigdy nie śniło, ani nawet o jakich nie pomyślałeś. Dzisiejsza Liturgia Słowa zwraca uwagę na to, abyśmy starali się myśleć po Bożemu. Oznacza to, że trzeba najpierw zrozumieć, że nie ma trwałych i wielkich spraw bez cierpienia i ofiary, a później trzeba z odwagą wziąć swój własny krzyż. Będzie to się przejawiało – o czym pisze św. Jakub – w konkretnych czynach, wypływających z wiary.
 2. Dziś Parafialna Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Módlmy się za pielgrzymów.
 3. Dziś III niedziela miesiąca – składka na remont ogrzewania w kościele.
 4. W tym tygodniu Kwartalne Dni Modlitw – tzw. Suche Dni Jesienne – za dzieci, młodzież i wychowawców. W osobistej modlitwie włączmy się do tego ważnego wołania Kościoła.
 5. We wtorek – 18 września – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży. Dzieci szkolne i młodzież zapraszam na Mszę Świętą o 18.00.
 6. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W piątek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 9. W przyszłą niedzielę składka na Radio Diecezjalne – Radio FARA.
 10. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania radia Fara.
 12. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego. Jest wiele propozycji, choćby organizacje katolickie – Akacja Katolicka, Pomocnicy Matki Kościoła, Róże Różańcowe, Ministranci, Dziewczęca Służba Maryjna, Bractwo ratowania dusz od potępienia wiecznego, Ognisko Misyjne.… Wszystkich chętnych zapraszam do wspólnej pracy!
 13. W sobotę 29 września odbędzie się Pielgrzymka Róż Różańcowych do Kalwarii Pacławskiej. Będzie to też dziękczynienie za 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. Chętni na wyjazd proszeni są o zapisywanie się w zakrystii – do przyszłej niedzieli.
 14. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.09.2018

 1. Polskie przysłowie mówi: Choć pożyteczna jest mowa, powstrzymuj słów swych ochotę, srebrnymi bowiem są słowa, milczenie jest szczerozłote. Z dzisiejszego Słowa Bożego płynie nas bardzo konkretne przesłanie: Człowiek znajdzie uzdrowienie ze wszystkich swoich braków jedynie wtedy, gdy z ufnością zwróci się do Boga, mając pewność wiary, że zostanie wysłuchany. Chciejmy oddać nasze życie Bogu, tak byśmy mogli usłyszeć słowa: „Effatha”- otwórz swoje serce, oczy, uszy na Mnie i na swojego bliźniego. Starajmy się też uwrażliwiać nasze sumienia, tak by grzechem nie było już tylko zło, które popełniliśmy, ale też dobro, które mogliśmy zrobić a zaniedbaliśmy.
 2. Ofiarę na potrzeby kościoła złożyli: Kornak Maria – 300 zł, oraz dwie osoby, które chcą zostać anonimowe – po 200 zł. Bóg zapłać.
 3. Dziś II niedziela miesiąca, członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 4. We wtorek 11.09. modlitwa za Ojczyznę.
 5. W środę wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny. Naszą obecność na Mszy Świętej potraktujmy jako nasz prezent imieninowy dla Matki Bożej i dowód wdzięczności względem Niej za ocalenie Polski i Europy przed inwazją islamu.
 6. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W piątek, 14.09., święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcam do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej o 18.00.
 9. W sobotę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.
 10. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na remont ogrzewania w kościele. Składka na radio diecezjalne będzie w IV niedzielę miesiąca.
 11. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zachęcam do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego. Jest wiele propozycji, choćby organizacje katolickie – Akcja Katolicka, Pomocnicy Matki Kościoła, Róże Różańcowe, Liturgiczna Służba Ołtarza – Ministranci… Dziewczęca Służba Maryjna, Bractwo ratowania dusz od potępienia wiecznego, Ognisko Misyjne. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy!
 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 13. W niedzielę, 16 września, coroczna pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej.  Wyjazd o 6.45 sprzed kościoła.
 14. Dziękuję za zbiórkę makulatury w minioną środę. Zebraliśmy 1310 kg. Za sprzedaż tej makulatury zostanie sfinansowana studnia w Sudanie. Bóg zapłać.
 15. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.09.2018

 1. Św. o. Pio powiedział: Pomyślcie, jaka jest miara serca ludzkiego, skoro napełnić ją może tylko Bóg Duch Święty. Jezus przywołał – jak słyszeliśmy w Ewangelii – słowa proroka Izajasza: „Ten lud czci mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode mnie”.  Warto ponownie wrócić do tych słów, by jeszcze mocniej zbliżyć się do Jezusa i trwać z Nim w zjednoczeniu, wielbiąc Go nie tylko podczas niedzielnej Eucharystii, ale także w  ciągu całego tygodnia.
 2. Gorące podziękowanie dla wszystkich ofiarujących kwiaty do kościoła. Bóg zapłać.
 3. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 4. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
 5. Jutro, w poniedziałek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00 – potem przejście do szkoły. Na wspólną modlitwę zapraszam wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem. Zachęcam też do przystąpienia do Sakramentu Pokuty. Spowiedź dla dzieci, rodziców i nauczycieli przed każdą Mszą św.
  Przypominam, że to do rodziców należy pierwszy i podstawowy obowiązek formowania religijnego dzieci i młodzieży – szkoła, katecheza i Kościół stanowią w tym niezbędne uzupełnienie – ale nie zastąpią rodziców.
 6. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W czwartek zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich członków Ogniska Misyjnego w naszej parafii.
 9. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od godz. 8.30.
  Przy okazji zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.
 10. W sobotę, 8.09., święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Msze św. o 8.00 i 18.00. Na Mszach św. poświęcenie ziarna siewnego i nasion.
 11. Za tydzień II niedziela miesiąca, członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 13. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 14. W środę po Nowennie spotkanie Pomocników Matki Kościoła.
 15. W środę zbiórka makulatury, z której sfinansowana będzie studnia w Sudanie. Makulaturę proszę przywieźć na parking kościelny najpóźniej na 9.00.
 16. W zakrystii można zapisywać się na pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej na Święto Podwyższenia Krzyża. Wyjazd w niedzielę 16.09. o 7.00 sprzed kościoła.
 17. W sobotę 29.09. Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Kalwarii Pacławskiej.
 18. W minionym tygodniu odszedł do wieczności Stanisław Krzeptoń. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 19. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.08.2018
UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

 1. Św. Teresa z Kalkuty powiedziała: Włóżcie waszą rękę w dłoń Maryi i dajcie się Jej doprowadzić do Chrystusa. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Łączymy się duchowo z pielgrzymami, którzy dziś gromadzą się w jasnogórskim sanktuarium przed cudownym obrazem naszej Matki i Królowej. Razem z nimi dziękujemy Maryi za to, że obrała sobie Jasną Górę na swój tron i stamtąd roztacza opiekę nad naszą Ojczyzną. W Jej ręce składamy naszą teraźniejszość i przyszłość. Wsłuchujmy się w słowa Maryi z Kany Galilejskiej: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie mój Syn”. Realizując to wezwanie zapewnimy sobie obecność Jezusa w naszej codzienności i będziemy odczuwać Jego łaskę oraz Jego opiekę nad nami.
 2. Gorące podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do uświetnienia naszych parafialnych dożynek w zeszłą niedzielę. Dziękuję za wieńce dożynkowe, kwiaty i chleby. Bóg zapłać.
 3. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 4. Dziś w parafii Bożego Ciała – Kolegiata w Jarosławiu 35 Dożynki Archidiecezjalne. Początek spotkania o 10.30.
 5. W środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, który zginął za obronę nierozerwalności małżeństwa. Zapraszam parafian i gości na wspólną modlitwę w intencji polskich rodzin, zwłaszcza tych zagrożonych rozpadem.
 6. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W tym tygodniu I sobota miesiąca.
 9. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 10. Za tydzień składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.
 11. Dobiegają końca wakacje. Pomyślmy o dobrym przygotowaniu dzieci i młodzieży do nowego roku szkolnego i katechetycznego przez spotkanie z przebaczającym Panem w sakramencie pojednania. Okazja do spowiedzi dla dzieci szkolnych przed każdą Mszą św.
 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 14. W zakrystii można zapisywać się na pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej na Święto Podwyższenia Krzyża.
 15. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.08.2018

 1. Św. Augustyn powiedział: Eucharystia jest naszym chlebem codziennym. Zaletą tego Bożego pokarmu jest siła jedności. Jednoczy nas z Ciałem Zbawiciela i czyni nas Jego członkami, abyśmy mogli stać się tym, co przyjmujemy. W Liturgii Słowa rozważaliśmy temat Eucharystii. Przyjmijmy otwartym umysłem i sercem tę naukę Chrystusa o Chlebie żywym, zapewniającym nam życie wieczne. Pamiętajmy też, że godne i częste przyjmowanie Komunii Świętej domaga się od nas czynnej miłości bliźniego.
 2. Dziś dożynki parafialne. Msza św. dożynkowa o 10.30. Dożynki to podsumowanie żniw i czas podziękowań Panu Bogu za dobry plon. Dziękuję za wieńce dożynkowe i Wasze zaangażowanie w przygotowaniu dożynek
 3. Dziś III niedziela miesiącaskładka na remont ogrzewania w kościele.
 4. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. Przyszła niedziela – to ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 7. W przyszłą niedzielę w parafii Bożego Ciała – Kolegiata w Jarosławiu 35 Dożynki Archidiecezjalne. Początek spotkania o 10.30. O 12.30 uroczysta Msza św. dziękczynna za zbiory, którą odprawi ks. abp Adam Szal. Wszyscy są zaproszeni na te dożynki i każdy z nas w miarę swoich możliwości powinien wziąć udział w tym dziękczynieniu za plony.
 8. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 9. Dziś, z okazji Dożynek Parafialnych, Pełkiński Dom Kultury zaprasza serdecznie wszystkich mieszkańców na przygotowany z tej okazji spektakl pt. „Dożynki w Kulturze”. Początek widowiska w Domu Kultury o 18.00. Wstęp bezpłatny.
 10. W czwartek o 2.30 z parkingu przed kościołem wyjazd na pielgrzymkę do Ostrej Bramy.
 11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności Feliksa Gardziel. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 12. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.08.2018

 1. Św. Jan Maria Vianney powiedział: Wielkim nieszczęściem jest to, że zaniedbujemy uciekanie się do tego Boskiego pokarmu, aby przebyć pustynię życia. Jesteśmy na równi z osobą, która umiera z głodu obok suto zastawionego stołu. Dzisiejsza Liturgia Sowa zachęca nas, abyśmy wsparli się jedynie na Bogu i w Nim szukali pomocy, którą z pewnością otrzymamy, jeżeli tylko będziemy starać się naśladować Chrystusa. Niech Eucharystyczny Chrystus umacnia w nas wytrwałość na drodze, po której kroczymy. Posileni na eucharystycznej uczcie Jezusa i obdarzeni Bożym błogosławieństwem, na nowo podejmujmy naszą życiową wędrówkę. Mocą tego pokarmu pokonamy każdą, najtrudniejszą nawet, drogę, gdyż On sam jest naszą siłą.
 2. Gorące podziękowanie dla p. Józefa Grocha i Sebastiana Grocha za przykrycie blachą budynku gospodarczego. Również gorące podziękowanie dla p. Dariusza Czereby za użyczenie traktoru oraz dla p. Leszka Siuśty, Tomasza Chrząściela i Pawła Rupara za pomoc w tej pracy. Bóg zapłać.
 3. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 4. W środę (15.08.) Uroczystość Wniebowzięcia NMP – w Polsce znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Tego dnia na każdej Mszy św. błogosławieństwo bukietów ziół, kwiatów zbóż i warzyw. Msze św. tak jak w niedziele o 7.30, 10.30 i 16.00. Pamiętajmy, aby tego dnia uczestniczyć we Mszy św. – jest to święto nakazane.
 5. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 6. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 7. Za tydzień nasze parafialne dożynki. Msza św. dożynkowa o 10.30. Proszę o przyniesienie wieńców dożynkowych. Wszystkich zapraszam na Mszę św. o 10.30 i do wspólnej modlitwy za rolników. Delegacje z wieńcami dożynkowymi i darami ofiarnymi niech zgromadzą się przed wejściem głównym do kościoła. Tam nastąpi ich powitanie, a potem uroczyste wprowadzenie do świątyni.
 8. Za tydzień III niedziela miesiącaskładka na remont ogrzewania w kościele.
 9. W sierpniu pamiętajmy o modlitwie w intencji trzeźwości naszego narodu. Wiele zależy od nas samych. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa! Można zapisywać się do Krucjaty Trzeźwości.
 10. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 11. Dziś po Mszy św. o 10.30 spotkanie wszystkich zapisanych na pielgrzymkę do Ostrej Bramy.
 12. W przyszłą niedzielę (19.08.), z okazji Dożynek Parafialnych, Pełkiński Dom Kultury zaprasza serdecznie wszystkich mieszkańców na przygotowany z tej okazji spektakl pt. „Dożynki w Kulturze”. Początek widowiska w Domu Kultury o 18.00. Wstęp bezpłatny.
 13. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

18 NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.08.2018

 1. Św. Teresa z Lisieux powiedziała: Gdyby ludzie znali wartość Eucharystii, służby porządkowe musiałyby kierować ruchem u wejścia do kościołów. Eucharystia jest pokarmem dającym siły podczas drogi przez życie. Dzięki niej stajemy się silniejsi i wzrastamy w wieczności. Życie jest wędrówką, a Eucharystia obdarza nas siłą, aby móc w niej wytrwać.
 2. Gorące podziękowanie dla wszystkich ofiarujących w ubiegłym miesiącu kwiaty do kościoła. Bóg zapłać.
 3. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 4. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 5. Jutro (6.08.) święto Przemienienia Pańskiego.
 6. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W czwartek (9.08.) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – patronki Europy a w piątek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 9. Za tydzień II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 10. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 11. Módlmy się za rolników o dobrą pogodę na czas zbiorów. Proszę też o modlitewne wsparcie tych wszystkich, który z różnych stron Polski i Europy wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, do naszego narodowego Sanktuarium.
 12. W sierpniu pamiętajmy o modlitwie w intencji trzeźwości naszego narodu. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa! Narzeczonym i ich rodzinom sugerujemy przemyślenie sprawy urządzenia wesela bez alkoholu.
 13. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 14. W środę po Nowennie spotkanie Pomocników Matki Kościoła.
 15. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30 spotkanie wszystkich zapisanych na pielgrzymkę do Ostrej Bramy.
 16. Za dwa tygodnie parafialne dożynki. Proszę o zrobienie wieńców dożynkowych.
 17. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.07.2018

 1. Św. Albert Chmielowski powiedział:Powinno się być dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może dla siebie kęs odkroić, nakarmić się, jeśli jest głodny. Nad Jeziorem Galilejskim Jezus rozmnożył chleb dla kilku tysięcy osób. Był to nie tylko cud, ale także zapowiedź Eucharystii – pokarmu na życie wieczne. Pozostańmy w postawie wdzięczności za ten dar i spotykajmy się z Jezusem w Komunii Świętej. Budujmy też jedność i wspólnotę opartą na miłości do Chrystusa.
 2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do jak najliczniejszego udziału.
 3. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
 5. W tym tygodniu I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od godz. 8.30. Przy okazji zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.
 6. W czwartek zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich członków Ogniska Misyjnego w naszej parafii.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W sobotę (4.08.) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona kapłanów. Proszę o wspieranie modlitwą wszystkich duszpasterzy, a zwłaszcza proboszczów.
 9. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 10. Za tydzień składka przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.
 11. Przed nami sierpień, miesiąc pielgrzymek do Sanktuariów Maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Biskupi polscy apelują do nas i do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie, abyśmy przeżyli go w trzeźwości. W związku z tym zachęcam parafian i gości do podejmowania zobowiązań abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy okres czasu, a nawet aż do końca życia. Zachęcam też do wstępowania w szeregi Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i urządzania wesel bez alkoholu.
 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 13. Módlmy się za rolników i o dobrą pogodę na czas zbiorów.
 14. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00spotkanie Akcji Katolickiej.
 15. Spotkanie Pomocników Matki Kościoła będzie w II środę sierpnia.
 16. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA – 22. 07. 2018

 1. Theodor Fontane powiedział: Powietrze, światło, odpoczynek uzdrawiają, lecz największe ukojenie płynie z kochającego serca. Każdy człowiek potrzebuje czasu wyciszenia, refleksji, wypoczynku dla ciała i ducha. Przychodzimy dzisiaj do źródła Bożej Miłości – do Jezusa, aby razem z Nim pójść na miejsce pustynne i powierzyć tylko Jemu nasze życie: radości i sukcesy, a także nasze troski, zmartwienia i kłopoty. Nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, jak bardzo odpowiadamy nie tylko za siebie, lecz także za tych, którzy różnorako są z nami związani, których losy od nas zależą.
 2. W tym gorącym okresie pamiętajmy o ciężkim trudzie rolników podczas żniw. Pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć:Szczęść Boże!
 3. Dzisiaj – z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa – po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Będziemy modlić się w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Zarządzeniem Episkopatu Polski przy poświęceniu pojazdów składka na środki transportu dla misjonarzy.
 4. Jutro święto św. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy.
 5. Jutro w naszej parafii odbędzie się całodniowa diecezjalna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się o 8.00 nabożeństwem eucharystycznym, a zakończy Mszą św. o 18.00. Pana Jezusa będą adorowały poszczególne rodziny. Od 8.00 do 9.00 – Okroługi i Jeżyk; od 9.00 do 10.00 – numery 1-30; od 10.00 do 11.00 – numery 31-60; od 11.00 do 12.00 – numery 61-90; od 12.00 do 13.00 – numery 91-120; od 13.00 do 14.00 – numery 121-150; od 14.00 do 15.00 – numery 151-180; od 15.00 do 16.00 – numery 181- 230; od 16 do 17.00 – pozostałe numery. Wszystkich zapraszam do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 6. W środę święto św. Jakuba Apostoła.
 7. Również w środę wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.
 8. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 9. W czwartek dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom z uwagi na przypadające tego dnia wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
 10. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 11. Przyszła niedziela – to ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 13. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.07. 2018

 1. Św. Matka Teresa z Kalkuty powiedziała: Dzisiejszy człowiek zajęty jest pracą, jej rytmem i różnymi zmartwieniami, a nie ma czasu dla siebie, nie mówiąc już o innych ludziach. Człowiek sam musi podjąć decyzję, że chce słuchać Boga. Wypada zatem zadać sobie pytanie: jak ja patrzę na miejsce i rolę Jezusa w moim życiu? Czy jest On fundamentem mojego działania? Czy przypadkiem nie wznoszę jakiejś swojej świątyni albo czy nie dałem się wciągnąć w liturgię, która z Bogiem nie ma nic wspólnego?
 2. W czasie wakacji i urlopów pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Pamiętajmy o niedzielnej i świątecznej Mszy św. Pamiętajmy też, aby nasze zachowanie w czasie zwiedzania kościołów było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie – godny strój, cisza, choćby krótka modlitwa uwielbienia.
 3. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.
 4. Dziś III niedziela miesiąca – składka na remont ogrzewania w kościele.
 5. Jutro w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel, nazywaną inaczej Matką Bożą Szkaplerzną.
 6. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. – w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa – na parkingu przed kościołem odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary – jeśli to możliwe, w wysokości jednego grosza za każdy przejechany kilometr – na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 9. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 10. Dożynki parafialne będą w niedzielę po 15 sierpnia. Proszę o zrobienie wieńców z poszczególnych rejonów parafii.
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności Marek Kondratek. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 12. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.07. 2018

 1. Św. Jan Maria Vianney powiedział: Brońmy się przed wydawaniem lekkomyślnych sądów i dobrze się zastanówmy, zanim wygłosimy jakąś ocenę.Dzisiejsza Ewangelia pokazuje, jak bardzo trudno było Izraelitom uwierzyć w bóstwo Jezusa, skoro znali i dotykali Jego człowieczeństwa. A tymczasem Chrystus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym Człowiekiem. Dzisiejsze czytania ukazują jeszcze jedną prawdę, a mianowicie tę, że również każdemu z nas jest trudno odkryć w sobie boski pierwiastek. Jest tak, gdyż doświadczamy ciągle tego, czego doświadczał Apostoł Narodów – ludzkiej słabości. Każdy z nas w jakiejś mierze nosi w sobie tę zbuntowaną naturę, o której powie z wyrzutem Bóg Ezechielowi, a która rodzi jednostronność i ciasnotę myślenia. Trzeba więc dostrzec w sobie obecność Bożą.
 2. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 3. W środę (11.07.) święto św. Benedykta – patrona Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie.
 4. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na remont ogrzewania w kościele.
 7. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 8. Wyruszyła Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Nie wszyscy możemy wyruszyć na pielgrzymkowy szlak – wszyscy możemy pielgrzymować duchowo. Zapraszamy do Pielgrzymowania Duchowego. Pomogą w tym codzienne transmisje i relacje Radia FARA oraz prowadzona na bieżąco strona internetowa: www.pielgrzymka.przemyska.pl
 9. Dożynki parafialne będą tradycyjnie w niedzielę po 15 sierpnia. Proszę o przygotowanie wieńców z poszczególnych rejonów parafii.
 10. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.07.2018

 1. Św. Jan Bosko powiedział: Miejcie wiarę, a zobaczycie, czym są cuda. Każdy z nas przeżywa w codziennym życiu podobne sytuacje jak w dzisiejszej Ewangelii. Nagle okazuje się, że nasze plany i nadzieje, legły w gruzy. Wtedy w serce wciska się poczucie beznadziejności, smutku i bólu. Jezus jednak pokazuje, że to wszystko oddane Jemu nie okazuje się wysiłkiem i czasem zmarnowanym. On bowiem potrafi to wszystko przemienić. Jak mówi pewne powiedzenie: „Bóg pisze prosto po krzywych liniach ludzkiego życia”. Potrafi także pisać prosto po krzywych liniach mojego życia.
 2. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 3. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
 4. We wtorek święto św. Tomasza Apostoła.
 5. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 6. W piątek po Mszy św. o 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 7. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od godz. 8.30. Wierni odprawiający pierwsze piątki miesiąca niech przyjmą Komunię Świętą w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i innych ludzi. Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.
 8. Za tydzień II niedziela miesiąca, członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 9. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 10. W czwartek z Jarosławia wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
  Przez Pełkinie będą przechodzić około 10.00.
  Pamiętajmy o duchowym wsparciu pielgrzymów.
 11. Dziś o 11.00 odpust na Wygarkach i 125 lecie pobytu sióstr na Wygarkach.
 12. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 13. W środę po nowennie spotkanie Pomocników Matki Kościoła.
 14. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzę udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA – 24.06.2018

 1. Św. Ignacy Loyola powiedział: Ten robi najwięcej, kto robi dobrze jedną rzecz. Życie każdego z nas jest niepowtarzalnym darem Boga. Każdy jest Jego dzieckiem, każdego Bóg kocha i każdy jest Mu potrzebny. Jan Chrzciciel miał swoją drogę i swoją misję. Miał przygotować ludzkie serca na przyjęcie Mesjasza i zaświadczyć, że Jezus z Nazaretu jest Zbawicielem świata. Dziękujmy Bogu za nasze życie i powołanie. Prośmy, abyśmy umieli je rozpoznać i Jemu powierzyć.
 2. Dziś – tak jak w każdą niedzielę czerwca – o 15.45 Nabożeństwo Czerwcowe. O 16.00 Msza św.
 3. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. o 18.00.
 5. W piątek po Mszy św. o 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. W piątek (29.06.) Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszam na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o 7.30, 10.30 i 18.00 w intencji całego Kościoła, papieża, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej – jest to tzw. Świętopietrze. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 8. Przed nami ostatni tydzień czerwca, miesiąca, który tradycyjnie poświęcony jest nabożeństwu do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.
 9. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 10. W przyszłą niedzielę o 11.00 odpust na Wygarkach.
 11. Zachęcam do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Jarosławia na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy 5 lipca. Zapisy na pielgrzymkę (grupa św. Brata Alberta) dziś i w przyszłą niedzielę w kościele NMP Królowej Polski w Jarosławiu po Mszy św. o 16.00.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności Stanisław Florek. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 14. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.06.2018

 1. Adam Mickiewicz powiedział: Do nieba patrzysz w górę, a nie spojrzysz w siebie; Nie znajdzie Boga, kto go szuka tylko w niebie. W każdym człowieku Bóg zasiewa ziarno, które jest najmniejsze ze wszystkich. Boże ziarno rzucone przez Boga w glebę serca ludzkiego, to Słowo Pana, które buduje Królestwo Boże już tutaj na ziemi. Królestwo Boże, to Królestwo pokoju, prawdy, sprawiedliwości i miłości, które zostało zasiane słowami Ewangelii jak ziarnko gorczycy, ale posiadające w sobie moc rozrostu. Każdy w niej może znaleźć spokój i wesele, drogowskaz życia, sens i pełnię życia.
 2. Dziś – tak jak w każdą niedzielę czerwca – o 15.45 Nabożeństwo Czerwcowe. O 16.00 Msza św.
 3. Dziś III niedziela miesiąca – składka na remont ogrzewania w kościele.
 4. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek po Mszy św. o 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 22 czerwca, podczas Mszy Świętej o 8.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszam na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.
  Dalsza część uroczystości będzie w szkole. Spowiedź dla dzieci przed każdą Mszą św.
 7. W sobotę, 23.06., obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.
 8. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 9. Msze św. w tygodniu o 18.00, po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 10. Zachęcam do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Jarosławia na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy 4 lipca. Zapisy na pielgrzymkę (grupa św. Brata Alberta) w niedzielę 24 czerwca oraz 1 lipca w kościele NMP Królowej Polski w Jarosławiu po Mszy św. o 16.00.
 11. Dziś zapowiadany piknik na stadionie w Pełkiniach – szczegóły na plakacie.
 12. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

10 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.06.2018

 1. Św. Ireneusz powiedział: Nie ma życia bez życia pochodzącego od Boga. Gdyż życie w swej istocie polega na uczestnictwie w Bogu. Dzisiejsza Ewangelia pokazuje, że Pan Jezus nie stawia uczniów czy słuchaczy wyżej od rodziny. Jego misja wykracza daleko poza struktury rodziny czy narodu. Stwarzając pozory dystansu, przygotowuje najbliższych na swoją męczeńską śmierć i rozstanie. Człowiek, któremu Bóg wyznaczył misję, który bierze na siebie brzemię ludzkich spraw, musi przyjąć także samotność
 2. Gorące podziękowanie za udział w Oktawie Bożego Ciała, dziękuję zwłaszcza dzieciom za przybycie na błogosławieństwo.
 3. Dziś o 15.45 Nabożeństwo Czerwcowe. O 16.00 Msza św.
 4. Dziś II niedziela miesiąca, członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 5. W środę, 13.06. czcimy św. Antoniego z Padwy – znakomitego nauczyciela Ewangelii. Choć w tradycji ludowej czczony jest jako patron rzeczy znalezionych, to jest on jednym z najważniejszych świętych franciszkańskich i jednym z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych. Na Mszy św. o 18.00 poświęcenie lilii.
 6. W środę dzień patrona naszej szkoły. Msza św. o 9.45.
 7. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 8. W piątek po Mszy św. o 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 9. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na remont ogrzewania w kościele.
 10. W czerwcu codziennie po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedziele czerwca nabożeństwo o 15.45.
 11. W czerwcu częściej odmawiajmy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Może warto też uważniej wczytać się w Dzienniczek Św. Siostry Faustyny, wielkiej apostołki Bożego miłosierdzia. Zapatrzeni w przebite dla wszystkich Serce Jezusowe, bardziej otwórzmy nasze serca na potrzeby bliźnich i spieszmy im z bezinteresowną pomocą.
 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie. Pamiętajmy, że autentyczną wspólnotą miłości Boga i ludzi stajemy się na Eucharystii. Starajmy się uczestniczyć w niej jak najczęściej, nie tylko w niedziele i święta. Właśnie podczas Mszy Świętej uczymy się, jak przekładać doświadczenie wiary na nasze codzienne życie. Naszym zadaniem jest przemienienie świata miłością miłosierną.
 13. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę autokarową do Wilna – Ostrej Bramy. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do dzisiaj. Koszt około 600 złotych na trzy dni.
 14. W lipcu na pątniczy szlak wyruszy ku Jasnej Górze Archidiecezjalna Przemyska Piesza Pielgrzymka.
 15. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Pełkiniach zapraszają na Piknik, który odbędzie się 17.06. od 15.00 na Stadionie w Pełkiniach. Organizatorzy gorąco na niego zapraszają. Szczegóły na plakatach.
 16. W minionym tygodniu odeszła do wieczności Stefania Piśko. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 17. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

9 NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.06.2018

 1. Św. Jan Chryzostom powiedział: Nie możesz modlić się w domu tak jak w kościele, gdzie jest wielka rzesza i gdzie wołanie do Boga unosi się z jednego serca. Jest w tym jeszcze coś więcej: zjednoczenie umysłów, zgodność dusz, więź miłości, modlitwy kapłanów. Trwa oktawa Bożego Ciała – po każdej Mszy św. wieczornej w dni powszednie procesja dookoła kościoła, dzisiaj po Mszy św. o 10.30. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do dzwonienia. Wszystkich zachęcam do udziału w nabożeństwach eucharystycznych.
  Nasz gorliwy udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Jezusa.
 2. Pragnę gorąco podziękować za udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję zwłaszcza tym, którzy budowali i dekorowali ołtarze, jak również tym, którzy zaangażowali się w dekorowanie trasy procesji Bożego Ciała. Słowa podziękowania kieruję do wszystkich, którzy pomogli w organizowaniu procesji. Dziękuję dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami, ministrantom, asyście, niosącym obrazy, feretrony i inne oznaki naszej wiary. Bóg zapłać.
  Przy okazji chciałbym wyjaśnić, że lokalizacja drugiego ołtarza została zmieniona na prośbę p. Lepów. Przepraszam p. Wańczyckich za to zamieszanie. Przepraszam zwłaszcza za tych, którzy komentują, że p. Wańczyccy nie wpuścili ołtarza na swoją posesję – to nieprawda. Na przyszłość proszę odpowiednio wcześniej zgłaszać chęć przyjęcia ołtarza na swoją posesję.
 3. Gorące podziękowanie za ofiarowanie kwiatów do kościoła. Bóg zapłać.
 4. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie o 15.30. O 16.00 Msza św.
 5. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
 6. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. o 18.00.
 7. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała – poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Proszę o przyprowadzenie dzieci na to nabożeństwo.
 8. W tym tygodniu I czwartek miesiąca – do wspólnej modlitwy zapraszam wszystkich członków ogniska misyjnego w naszej parafii.
 9. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
  W piątek za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. W piątek po Mszy św. o 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.
 11. Za tydzień II niedziela miesiąca, członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i do udziału w Nabożeństwach czerwcowych.
 13. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 14. W środę po Nowennie spotkanie Pomocników Matki Kościoła.
 15. W sierpniu planujemy pielgrzymkę autokarową do Wilna – Ostrej Bramy. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do 10 czerwca. Koszt około 600 złotych na trzy dni.
 16. Zachęcam do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Jarosławia na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy 5 lipca.
 17. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.