Ogłoszenia duszpasterskie 2018

3 NIEDZIELA ADWENTU – 16.12.2018

 1. Św. Teresa z Kalkuty powiedziała: Nawrócenie jest zwróceniem się do Boga. Uświęcenie jest napełnieniem się Bogiem. Wiara, że Pan jest blisko, że jest z nami i powtórnie przyjdzie, daje nam wewnętrzną wolność i jest źródłem radości pośród doświadczeń życia – takie jest przesłanie Liturgii Słowa dzisiejszej niedzieli. Św. Paweł nawołuje do tego, by odnajdywać swoje szczęście w Bogu, by nasze trwanie przy Nim było pełne radości i dziękczynienia. Jak ja przeżywam swoje chrześcijaństwo?

 2. Od dziś rozpoczyna się nowenna przed Bożym Narodzeniem – nowenna do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia.

 3. Dziś III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.

 4. Przed nami druga część adwentu, która ma nas doprowadzić do świętowania pamiątki narodzenia Pana Jezusa. W tym czasie Kościół szczególnie przyzywa przyjścia Zbawiciela śpiewając tzw. wielkie antyfony Adwentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, aby zewnętrzne przygotowania do świąt, chociaż ważne i potrzebne, nie przesłoniły nam tajemnicy Bożego Narodzenia.

 5. W trzecim tygodniu adwentu jesteśmy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw (tzw. Suche Dni) w intencji rodzin.

 6. W środę po Mszy św. o 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 7. W czwartek w naszej parafii spowiedź adwentowa. Skorzystajmy z Sakramentu Bożego Miłosierdzia. Spowiedź w godzinach od 14.00 do 17.00 z przerwą od 16.00 do 16.30. Nie odkładajmy Sakramentu Pokuty na ostatnią chwilę.

 8. W czwartek od 8.30 odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem. Proszę zapisywać chorych w zakrystii (oprócz pierwszopiątkowych).

 9. W piątek po Mszy św. o 7.00 (po roratach) Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.

 10. Roraty codziennie o 7.00 rano. Dziękuję wszystkim, którzy w tym tygodniu uczestniczyli w Roratach. Bóg zapłać. Wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych serdecznie zapraszam na Roraty!

 11. W zakrystii można nabyć świece Caritas – 5 zł za świecę. Zostało jeszcze dużo świec.

 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 13. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

2 NIEDZIELA ADWENTU – 9.12.2018

 1. Św. Teresa z Ávila powiedziała: Upadając i podnosząc się, nauczyłam się iść pod górę. Każdy z nas jest wezwany, by przygotować drogę Jezusowi, który pragnie wejść w nasze życie. Trzeba więc prostować ścieżki naszego istnienia, ażeby On mógł do nas przyjść. Trzeba przygotować Mu drogę, usuwając kolejno wszystkie przeszkody, które stwarza nasz ograniczony sposób widzenia, nasza słaba wola. Trzeba mieć odwagę wybrać między naszą drogą – a tą, którą Bóg pomyślał dla nas, między naszą wolą a Jego wolą, między planem ułożonym przez nas a planem wymyślonym przez Jego wszechmocną miłość. I co najważniejsze: trzeba to robić teraz, już.

 2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Radzieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

 3. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 4. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 5. W piątek po Mszy św. o 16.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 6. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.

 7. Pragnę podziękować wszystkim, którzy brali udział w Roratach w tym tygodniu. Bóg zapłać. Wszystkich Parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w Roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 7.00.

 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 9. W zakrystii można nabyć świece Caritas – 5 zł za świecę.

 10. Pan Organista informuje, że będzie roznosił opłatki od poniedziałku (10.12.) od 10.00 do 15.00 – od kościoła w stronę Ujeznej. W sobotę (22.12.) – Lechy. W niedzielę (23.12.) – Okroługi. Poświęcenie opłatków dziś na Mszy św. o 16.00.

 11. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

1 NIEDZIELA ADWENTU – 2.12.2018

 1. Św. Matka Teresa z Kalkuty powiedziała: Nie szukaj Boga w zaświatach. On jest przy tobie. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Praca duszpasterska w tym roku będzie skupiała się wokół hasła:„W mocy Bożego Ducha”. Dziś rozpoczynamy Adwent. Adwent to czas oczekiwania na Tego, który ma przyjść i który już przychodzi. Nie przegapmy tego czasu w świecie, który próbuje skierować nasze myślenie jedynie na to, co materialne. Starajmy się nie zgubić z oczu tego, co istotne w nadchodzących świętach Narodzenia Pańskiego: spotkania z Tym, który stał się człowiekiem, aby nas uczynić dziećmi Bożymi, aby się do nas przybliżyć, aby się stać nam bliskim.

 2. Tradycyjnie w dni powszednie Adwentu będą oprawiane Roraty, czyli Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny. Rorat nie odprawia się w niedziele i uroczystości. Wszystkich bez wyjątku zapraszam serdecznie na Roraty. Bardzo proszę, by dzieci – z lampionami – przychodziły przed Roratami do zakrystii. Roraty w dni powszednie o 7.00.

 3. Niech w rozpoczynającym się adwencie nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień – zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z biednych rodzin, osób starszych, samotnych – choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w naszym kościele.

 4. W całym Adwencie wszystkich nas obowiązuje szczególna praca trzeźwościowa. Zachęcam więc do składania w zakrystii deklaracji trzeźwościowych – chociażby tylko na okres Adwentu.

 5. Gorące podziękowanie dla Pomocników Matki Kościoła za zrobienie dekoracji adwentowej w kościele. Bóg zapłać.

 6. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

 7. Dziś składka na Seminarium Duchowne.

 8. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 9. W piątek po Mszy św. o 16.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 10. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od 8.30.
  Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.

 11. W sobotę, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam na Msze Święte o 8.00 i 16.00.

 12. W Niepokalane Poczęcie zapraszam dzieci z klasy III i ich rodziców na Mszę św. o16.00. Dzieci otrzymają medaliki.

 13. Po Mszy św. codziennie nowenna do Niepokalanego Poczęcia NMP.

 14. Za tydzień II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 15. Za tydzień dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie, zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom.

 16. Msze św. roratnie w tygodniu o 7.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszach św. roratnich.

 17. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

 18. W środę po Mszy św. o 16.00 spotkanie Pomocników Matki Kościoła.

 19. W zakrystii można nabyć świece Caritas – 5 zł za świecę.

 20. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

34 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.11.2018
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Ks. Mazzolari powiedział: Chrystus pozostaje w nas, nawet gdy tego nie chcemy: kocha nas, kiedy my odmawiamy Mu miłości: przychodzi zawsze, nawet jeżeli zablokujemy drogi. Jezus Chrystus, Król Wszechświata posyła nas do dawania świadectwa prawdzie Jego Królestwa, które powinno wyrazić się w czynach miłości i miłosierdzia oraz w apostolskim zaangażowaniu dla zbawienia bliźnich. Niech nasz wysiłek związany z wypełnianiem chrześcijańskiego powołania przyniesie obfite owoce.

 2. Dzisiaj po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu: „O Jezu najsłodszy…”. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Kieruję zaproszenie do dorosłych parafian, aby dołączyli do oddziału Akcji Katolickiej i Pomocników Matki Kościoła. Zachęcam młodzież do wstępowania w szeregi członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Działalność tych organizacji jest bardzo pożyteczna dla naszych parafii, diecezji i Kościoła powszechnego. Przynosi także wiele korzyści duchowych dla ich członków.

 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 tradycyjna już procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Dziś będziemy wspólnie modlić się za zmarłych w tym roku. Zapraszam do wspólnej modlitwy rodziny tych zmarłych.

 5. Dziś składka przeznaczona na pomoc dla Domu Księży Emerytów „Emaus”.

 6. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 8. W piątek, 30.11., święto św. Andrzeja Apostoła, jednego z pierwszych uczniów Pana Jezusa.

 9. W tym tygodniu I sobota miesiąca.

 10. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela Adwentu.

 11. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

 12. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i do wspólnej modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. W sobotę różaniec za zmarłych polecanych w wypominakach w całym tygodniu.

 13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

 14. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.11.2018

 1. Św.Franciszek Salezy powiedział: O to lekcja, która zasługuje na dobre zrozumienie: życie doczesne zostało nam dane tylko po to, by zdobyć życie wieczne. Co za nieszczęście dla większości ludzi, którzy o tym nie myślą! Dziś Liturgia Słowa kieruje nasz wzrok ku rzeczom ostatecznym, ku końcu świata.Kiedyś skończy się świat i nastanie sąd. To wielka tajemnica, która pociąga i przeraża człowieka. Jednak o wiele częściej zatrzymujemy się na niezwykłości zdarzeń, które będą miały wtedy miejsce, niż nad prawdziwym, najgłębszym sensem tych wydarzeń. Właściwym wydarzeniem, którego oczekujemy i na które się przygotowujemy, jest powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Chrystus wzywa swoich wyznawców do nieustannej czujności. Nie szczędźmy więc starań, aby osiągnąć szczęście wieczne. Módlmy się także o nawrócenie grzeszników i pomagajmy duszom w czyśćcu cierpiącym.
 2. Dziś III niedziela miesiąca – i zapowiadana składka na ogrzewanie kościoła.
 3. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 4. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza.
  W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 tradycyjna już procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Szczególnie proszę o przyjście na tę Mszę św. rodziny zmarłych w tym roku. Razem z nimi będziemy modlić się za drogich im zmarłych.
 7. Za tydzień składka przeznaczona jest na Fundusz Wzajemnej Pomocy Kapłańskiej.
 8. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i do wspólnej modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. W sobotę różaniec za zmarłych polecanych w wypominakach w całym tygodniu. Przypominam o możliwości zyskiwania odpustów za zmarłych.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł Rafał Bojarski. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”
 11. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.11.2018

 1. Sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński powiedział: Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej. Dzisiaj świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To powód do dumy i wzmocnienia świadomości własnej tożsamości narodowej, a zarazem wdzięczności względem wszystkich, którzy wolność zdobywali, a później ją podtrzymywali. Niech to będzie jednocześnie uświadomienie sobie konieczności zmagania o wolność każdego dnia. Przede wszystkim nie zapomnijmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny, a także za wszystkich, którzy wiele poświęcili, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnej Polsce. Dziś o 12.00 we wszystkich kościołach zabiją dzwony, wzywając do śpiewu hymnu narodowego.
 2. Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 3. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 4. We wtorek – ze względu na kongregację (spotkanie z ks. biskupem) Msza św. wyjątkowo o 18.00.
 5. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 6. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 7. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.
 8. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i do wspólnej modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. W sobotę różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach w całym tygodniu. Przypominam o możliwości zyskiwania odpustów za zmarłych.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 10. Dziś o 17.00 w Domu Kultury, zapowiadane w zeszłą niedzielę, przedstawienie teatralne wystawiane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Pełkiniach, ukazujące 140 letnią historię naszej szkoły oraz 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Serdecznie zapraszamy.
 11. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

31 NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.11.2018

 1. Św. Augustyn powiedział: Miłość ma dwie nogi, wyrastają one z miłości Boga i miłości do ludzi. Nie kuśtykaj, ale biegnij na nich obu do nieba. Słuchanie Słowa Bożego rodzi wiarę, wiarę w to, że jesteśmy kochani przez Boga zawsze, w każdym czasie i z całą prawdą o nas. Bóg nigdy nie przestanie nas kochać! Przyjęta z wiarą miłość Boga staje się w nas źródłem miłości, dlatego stajemy się zdolni na miłość Boga odpowiedzieć naszą miłością. Ale też doświadczenie miłości Boga rodzi w nas potrzebę dzielenia się nią z innymi ludźmi, rodzi pragnienie, aby inni przez naszą miłość, przyjaźń, życzliwość otworzyli się na Bożą miłość. Aby miłością odpowiedzieć na potrzeby naszych bliskich, także potrzebujemy słuchać, wsłuchiwać się w drugiego człowieka: małżonkowie wobec siebie wzajemnie, rodzice wobec dzieci, dzieci wobec rodziców. Jedynie wtedy odpowiemy na wezwanie Jezusa, które czyni nas prawdziwie szczęśliwymi i pozwala nam już dziś doświadczać Bożego królestwa.
 2. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 4. W kościele wyłożone są kartki wypominkowe. Kartki te z wypisanymi imionami i nazwiskami zmarłych proszę składać na tacę lub do zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlić się będziemy w dni powszednie listopada. W sobotę modlić się będziemy za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach w danym tygodniu. Ponadto w każdą ostatnią niedzielę miesiąca będzie odprawiana Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
 5. W czwartek kończy się czas zyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych. Nie przestawajmy jednak modlić się za zmarłych – przyjmujmy w ich intencji Komunie św., bierzmy udział w wypominkach listopadowych i rocznych. Na stronie internetowej naszej parafii – Wypominki listopadowe – można zobaczyć, w które dni listopada modlić się będziemy w kościele za polecanych w wypominkach zmarłych. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W piątek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu czyli papieża.
 9. W przyszłą niedzielę, 11 listopada, nasze Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
 10. W przyszłą niedzielę – II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 11. Od poniedziałku Msze św. będą codziennie godzinę szybciej – o 16.00.
  Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 13. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 14. W środę po nowennie spotkanie Pomocników Matki Kościoła.
 15. Wszystkich mieszkańców Pełkiń i okolic zapraszamy na przedstawienie teatralne wystawiane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Pełkiniach. Przedstawienie to ukaże 140 letnią historię naszej szkoły oraz 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawienie będzie wystawiane 11.11.2018 roku (niedziela) o 17.00 w Domu Kultury. Serdecznie zapraszamy.
 16. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 1.11.2018

 1. Dziś Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. To ci, którzy życiem zaświadczyli, że można żyć przyzwoicie, że człowiek jest w stanie wybierać i pomnażać dobro. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas – bo niebo jest otwarte dla każdego. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy. Dziś Msze św. o 7.30, 10.30 i 13.00. Po Mszy św. o 13.00 procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych.
 2. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o 8.00, 15.00 i 17.00. Msza św. o 17.00 połączona będzie z procesją na cmentarz – proszę na tą Mszę św. przynieść znicze.
 3. Od dziś do 8 listopada każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.
 4. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek odwiedzę chorych od 8.30.
 5. W piątek po Mszy św. o 17.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.
 6. Jako chrześcijanie pamiętajmy o kulturze i właściwym zachowaniu, kiedy w tych dniach panuje wzmożony ruch na drogach, na cmentarzach, pamiętajmy o bezpieczeństwie. Baczniej obserwujmy nasze dzieci i osoby starsze, aby świątecznej radości nie zakłóciły jakieś przykrości czy nieszczęścia.
 7. Życzmy sobie wzajemnie wielu łask Bożych, bo każda i każdy z nas obchodzi dziś imieniny – dzień swojego Świętego patrona. Prośmy, by nasi patronowie wypraszali dla nas obfitość Bożego błogosławieństwa na co dzień.

30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 .10.2018
ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

 1. Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński powiedział: Nie lękajmy się o Kościół, że gdy za bardzo wejdzie w życie ludzkie, to się trochę przybrudzi. To jest Kościół grzeszników i świętych, Kościół pszenicy i kąkolu, Kościół wprawdzie Boży, ale ludzki. Dziś rocznica poświęcenia kościoła. Kościół to miejsce zamieszkania Boga, miejsce, gdzie jest Boże imię, miejsce, gdzie łatwiej nam się modlić. Czasami można usłyszeć: po co kościół? Przecież można się modlić wszędzie. Tak. Modlić się można wszędzie. Ale nam ludziom skupienie na modlitwie nie przychodzi łatwo. Potrzeba więc miejsca, gdzie przyjdziemy, łatwiej będzie się wyciszyć, pokonać przeszkody i pokusy. Potrzebujemy więc domu Boga, w którym On jest i w którym łatwiej będzie się z Nim spotkać. Po to jest świątynia. Ułatwia nam cel modlitwy – spotkanie z Bogiem.
 2. Dziś o 15.30 Nabożeństwo Różańcowe. O 16.00 Msza św.
 3. Dziś po Mszy św. o 16.00 procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 4. Dziś zakończenie Tygodnia Misyjnego. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na misje.
 5. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W środę zakończenie Nabożeństw Różańcowych. Nie odkładajmy różańca, ale niech w rodzinach naszej parafii będzie praktykowany zwyczaj codziennego odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka Różańca. Niech modlitwa różańcowa będzie stałym punktem naszego dnia. Ponawiam zachętę do zakładania nowych Róż Żywego Różańca przez dorosłych, młodzież i dzieci.
 7. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych – jedno z najradośniejszych świąt w Kościele. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego Świętych, a więc tych zmarłych, którzy osiągnęli szczęście w niebie.
  Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele Msze św. do południa będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę – o 7.30 i 10.30. Nie będzie Mszy św. o 16.00. Będzie za to w kościele Msza św. o 13.00. Po Mszy św. o 13.00 procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Zapraszam więc przede wszystkim na Mszę św. o 13.00 w kościele i procesję na cmentarz.
 8. W piątek, 2.11., ( I piątek miesiąca) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tak zwany Dzień Zaduszny. W naszym kościele będą sprawowane trzy Msze Święte: o 8.00, 15.00 i 17.00.
  Msza św. o 17.00 połączona będzie z procesją na cmentarz – proszę na tą Mszę św. przynieść znicze. W Dzień Zaduszny zapraszam więc wszystkich na 17.00 do wspólnej modlitwy za zmarłych.
 9. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od 8.30.
  Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.
 10. W piątek po Mszy św. o 17.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.
 11. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 12. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 13. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Proszę o zainteresowanie się grobami duszpasterzy i grobami opuszczonymi.
 14. Przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 15. Wszystkich parafian i gości zachęcam do przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, która jest jednym z warunków zwykłych wymaganych do zyskania odpustu zupełnego.
 16. W kościele wyłożone są kartki wypominkowe. Kartki te z wypisanymi imionami i nazwiskami zmarłych proszę składać na tacę lub do zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlić się będziemy w dni powszednie listopada. W sobotę modlić się będziemy za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach w danym tygodniu. Ponadto w każdą ostatnią niedzielę miesiąca będzie odprawiana Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
 17. Msze św. w tygodniu jeszcze o 17.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 18. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 19. Gorące podziękowanie dla p. Józefa Wilczyńskiego i Zdzisława Machały za odnowienie elewacji na budynku gospodarczym. Bóg zapłać.
 20. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 21. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł Czesław Gwóźdź. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”
 22. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.10.2018

 1. Sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński powiedział:Może nie widzimy ludzi głodnych, którzy są gdzieś daleko nad Gangesem czy nad jeziorem afrykańskim, ale Bóg od nas wymaga, abyśmy ich sercem ujrzeli i ogarnęli. Dziś w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, będący świętem patronalnym Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Główną ideą Światowego Dnia Misyjnego, zwanego w Polsce Niedzielą Misyjną, jest przypomnienie każdemu wierzącemu, że jest odpowiedzialny za pomoc Kościołowi misyjnemu. Rozpoczynający się dziś Tydzień Misyjny ma pobudzić nas do wspierania misji i misjonarzy modlitwą, cierpieniem ofiarowanym w tej intencji oraz środkami finansowymi. Biorąc udział w nabożeństwach różańcowych, módlmy się za misje oraz o nowe powołania do pracy na misjach. Składka na Misje będzie w przyszłą niedzielę.
 2. Dziś III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.
 3. Dziś o 15.30 Nabożeństwo Różańcowe. O 16.00 Msza św.
 4. Jutro liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.
 5. W środę wspomnienie bł. Jana Balickiego. Zachęcam do modlitwy przez pośrednictwo Błogosławionego – módlmy się o jego kanonizację.
 6. W środę po Mszy św. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W sobotę święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 tradycyjna już procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 10. W przyszłą niedzielę Rocznica poświęcenia kościoła.
 11. Dziękuję wszystkim odmawiającym Różaniec w zeszłym tygodniu w kościele. Bóg zapłać. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Różaniec codziennie po Mszy św. o 17.00, w niedziele o 15.30 – o 16.00 Msza św.
  Wszystkich Parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła – a szczególnie w tym tygodniu: w poniedziałek – Józefy Górskiej; we wtorek – Adama Nowosieleckiego; w środę – Wiesława Stępaka; w czwartek – wszystkie kobiety; w piątek – wszystkich mężczyzn; w sobotę – młodzież; w niedzielę – Bractwo Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
 12. Zbliża się Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. Przypominam, że jedynie skuteczną i potrzebną zmarłym pomocą z naszej strony jest: Msza św., modlitwa, Komunia św. przyjmowana w ich intencji, zyskiwanie odpustów. Wszystko inne jest tylko dodatkiem potrzebnym, ale nie najważniejszym.
  – W kościele od dziś są wyłożone kartki wypominkowe. Kartki te z wypisanymi imionami zmarłych proszę składać na tacę lub do zakrystii. Za tych zmarłych polecanych w wypominakach będziemy się wspólnie modlić, będą odprawiane Msze św.
  – Zachęcam do spowiedzi przed dniem Wszystkich Świętych. Ze spowiedzi będzie można skorzystać przed każdą Mszą św. Dobrze byłoby gdybyśmy wszyscy przyjęli Komunię św. w dniu Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny.
 13. Msze św. w tygodniu o 17.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i w Nabożeństwach Różańcowych.
 14. Wielkimi krokami zbliża się Jubileusz 140 lecia szkoły w Pełkiniach – pierwszy taki jubileusz w dziejach naszej szkoły. Główne uroczystości jubileuszowe rozpoczną się w piątek o 9.00 Mszą św. w kościele. Na Mszy św. zostanie poświęcony sztandar szkolny. W szkole – po Mszy św. – będzie można obejrzeć przygotowany przez uczniów i nauczycieli program artystyczny pokazujący 140 lat szkoły w Pełkiniach, będzie wyświetlany film o szkole, będzie można obejrzeć historię szkoły pokazaną na kilkuset zdjęciach, wystrój dawnej klasy. Każdy uczestnik uroczystości otrzyma darmowy upominek jubileuszowy i może skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez organizatorów. Chętni będą mogli nabyć monografię (książkę) pokazującą historię szkoły i inne pamiątki jubileuszowe. Będzie regionalna prasa i telewizja.
  Myślę, że każdy z nas powinien wziąć udział w tych uroczystościach – przecież wszyscy, w taki czy inny sposób, jesteśmy związani z naszą szkołą. Nasz udział będzie wyrazem wdzięczności, podziękowania naszym poprzednikom; będzie też swego rodzaju sentymentalnym powrotem w mury szkolne; będzie troską o dalszy rozwój szkoły w Pełkiniach.
  W czwartek o 11.00 zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa.
 15. W sobotę po Nabożeństwie Różańcowym spotkanie służby liturgicznej.
 16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli Edward Kajder i Stanisław Kula. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”
 17. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.10.2018

 1. Andrzej Majewski powiedział: Dobro jest trudne, Bóg dał dziesięć przykazań, gdy szatan tylko jedno: rób co chcesz. Liturgia Słowa uczy nas dzisiaj, na czym polega prawdziwa mądrość. Bóg jest dawcą prawdziwej mądrości. Ona jest wielkim skarbem, sprawia, że właściwie dostrzegamy wartość wszystkich rzeczy w życiu. Prawdziwa mądrość polega na słuchaniu i zachowywaniu Bożej nauki, na naśladowaniu Jezusa. Otwierajmy nasze serca na Boże Słowo, które jest żywe i skuteczne, zdolne osądzić nasze pragnienia i myśli.
 2. Dziś 18 Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Celem dni papieskich obchodzonych od 2001 roku w niedzielę poprzedzającą 16 października – dzień powołania Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II i niesienie pomocy zdolnej, a ubogiej młodzieży polskiej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dlatego polecam tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości Parafian! Dziękuję wszystkim, którzy złożyli już lub złożą ofiary do puszek na stypendia dla tej młodzieży.
 3. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 4. Dziś o 15.30 Nabożeństwo Różańcowe. O 16.00 Msza św.
 5. We wtorek 16.10. – 40 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na stolicę Piotrową.
 6. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W czwartek dzień modlitw za pracowników służby zdrowia z racji przypadającego w dniu 18 października święta ich patrona – św. Łukasza, lekarza i Ewangelisty.
 9. Za tydzień Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny w Polsce. Składka na Misje będzie na zakończenie Tygodnia Misyjnego.
 10. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.
 11. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Pragnę podziękować wszystkim odmawiającym Różaniec w kościele. Bóg zapłać. Na nabożeństwo październikowe serdecznie zapraszam Wszystkich Parafian! W tym tygodniu na Różaniec zapraszam szczególnie róże: w poniedziałek – Agaty Krawiec; we wtorek – Kazimiery Wasiuta; w środę – Władysławy Wychodnik; w czwartek – Romualdy Pałys; w piątek – Urszuli Kozło; w sobotę – Adeli Dyrda; w niedzielę – Elżbiety Pałys. Członków tych Róż proszę w wyznaczonych do adoracji dniach o zajmowanie miejsc w pierwszych ławkach w kościele.
  Różaniec po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele o 15.30.
 12. Ponawiam zachętę do zgłaszania się do róż Żywego Różańca. Przypominam, że dziś po Nabożeństwie Różańcowym odbędzie się spotkanie kandydatów do wspomnianych wyżej róż.
 13. Msze św. w tygodniu o 17.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 14. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.10.2018

 1. Św. Jan Paweł II powiedział: Modlitwa różańcowa jest wielką pomocą dla człowieka naszego czasu. Sprowadza ona pokój i skupienie; wprowadza nasze życie w tajemnice Boże i sprowadza Boga do naszego życia. Dzisiejsza niedziela i cały październik stanowią dobrą okazję do zainteresowania się Różami Żywego Różańca w naszej parafii. Cieszę się z parafian, którzy należą już do tych róż, a pozostałych zachęcam do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre Róże wymagają uzupełnienia z powodu śmierci lub wyjazdu części ich członków. W związku z tym zainteresowanych wstąpieniem do róż zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę po Nabożeństwie Różańcowym. Jeśli będzie więcej chętnych osób, to być może uda się założyć nowe róże. Do obowiązków osób należących do róży należy branie udziału w zmianach tajemnic różańcowych odbywających się raz w miesiącu oraz codzienne odmawianie wylosowanej na zmianie jednej tajemnicy różańca w intencjach wyznaczonych przez Kościół.
 2. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 4. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. W czwartek 11.10. modlitwa za Ojczyznę.
 7. W przyszłą niedzielę, 14 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski. Tegoroczny XVIII Dzień Papieski obchodzony będzie pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich i niezamożnych rodzin.
  Już dziś polecam życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę do puszek w przyszłą niedzielę.
 8. Za tydzień II niedzielę miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 9. Pragnę podziękować wszystkim odmawiającym Różaniec w kościele w zeszłym tygodniu. Bóg zapłać.
  Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata.
  Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie odprawianym w naszym kościele Nabożeństwie Październikowym.

  Różaniec codziennie po Mszy św. o 17.00. W niedziele o 15.30.
  Tych, którym trudno dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach.
 10. W najbliższą sobotę, 13 października, odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławskiej Kolegiacie. W programie uroczystości: 10.00 – Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem abpa Adama Szala, 11.15 – Koncert ewangelizacyjny zespołu „Moja Rodzina”, 12.30 – „Róża dla Królowej Rodzin”  – nabożeństwo różańcowe ze złożeniem kwiatu jako symbolu wdzięczności małżonków-jubilatów, 13.30 Wspólny posiłek dla wszystkich uczestników uroczystości, 14.00 „Rodzina oczami egzorcysty” – spotkanie z ks. prał. Marianem Rajchlem.
 11. Msze św. w tygodniu o 17.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i do udziału w Nabożeństwach Różańcowych.
 12. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 13. Bardzo proszę, by nie parkować samochodów przy głównej drodze – wzdłuż parkingu. Zasłaniają widoczność włączającym się do ruchu. Bóg zapłać za zrozumienie.
 14. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.09.2018

 1. Św. Tomasz z Akwinu powiedział: Tylko Bóg jest nagrodą i kresem wszystkich naszych trudów. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli kładzie akcent na odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za innych. Każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje czyny dobre i złe. Nikt z nas nie powinien być przyczyną grzechów innych, co więcej, chrześcijanin powinien zawsze i wszędzie unikać powodów do grzechu, aby nie utracić w sobie Bożego życia.
 2. Gorące podziękowanie dla p. Dariusza Czereby, Marty Brodowicz, Urszuli Kozło, Marzeny Grunt, Grażyny Grzesik, Anny Bojarskiej, Janiny Wieczorek, Marii Pszon, Lucyny Grunt, Janiny Dyjor, Haliny Pawlak, Agaty Krawiec, Marii Górskiej, Marii Szczotka za posprzątanie parkingu przykościelnego. Bóg zapłać.
 3. Gorące podziękowanie za udział w sobotę w pielgrzymce Róż Różańcowych do Kalwarii Pacławskiej. Bóg zapłać.
 4. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. W poniedziałek rozpoczniemy Nabożeństwa Różańcowe, które odbywać się będą przez cały miesiąc w dni powszednie po Mszy św. o 17.00, w niedziele o 15.30. Zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w Nabożeństwie Różańcowym. Przypominam, że za odmówienie Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny – ilekroć Różaniec odmawia się w kościele, kaplicy publicznej, rodzinie. Warunki, które należy spełnić to: 1. wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, 2. spowiedź, która wystarcza na zyskanie wielu odpustów, 3. Komunia św. 4. modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Jeżeli brakuje któregoś z warunków koniecznych do zyskania odpustu zupełnego – zyskuje się odpust cząstkowy. Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcam do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.
 6. Jutro na Mszę św. i na Nabożeństwo Różańcowe – na godz. 17.00 – zapraszam szczególnie dzieci z klasy III – pierwszokomunijne – wraz z rodzicami. W tym dniu dzieci pierwszokomunijne otrzymają Różańce.
 7. We wtorek, 2.10., wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
 8. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. o 17.00.
 9. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 10. W czwartek zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich członków Ogniska Misyjnego w naszej parafii.
 11. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od 8.30. Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.
 12. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św. Przy okazji zachęcam do zapisywania się do Róż Różańcowych.
 13. Za tydzień składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 14. Msze św. w tygodniu o 17.00 – a więc godzinę szybciej. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 16. Dziś po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców dzieci z kl. III.
 17. W środę po Nabożeństwie Różańcowym spotkanie Pomocników Matki Kościoła.
 18. W sobotę po Mszy św. i Nabożeństwie Październikowym spotkanie ministrantów i Dziewczęcej Służby Maryi.
 19. Za tydzień po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 20. W II sobotę października – 13 października – odbędzie się w Jarosławskiej Kolegiacie IV Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin.
 21. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.09.2018

 1. Św. Rafał Kalinowski powiedział: Boże obdarz mnie pokorną prostotą, niech się nie cenię wyżej nad to, co jestem, i nie wydaję się na zewnątrz innym, niż jestem przed Tobą, który przenikasz tajniki serca mojego. Troska o świat, o innych, o siebie została wpisana w naszą naturę, została nam zadana. Gdy jednak ambicja sukcesu i dominacji stanie się celem – doprowadzić może tylko do ruiny. Jezus nie neguje naturalnych pragnień i dążeń człowieka, ale stara się nadać im właściwy kierunek. Logiką Ewangelii jest miłość i ona ma porządkować wszystkie inne dążenia. Chcesz być wielki? Dobrze! A zatem stań się sługą…
 2. Dzisiejsza składka na radio diecezjalne.
 3. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 4. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. W sobotę (29.09.) święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Msze św. o 8.00 i 18.00.
 6. W najbliższą sobotę Pielgrzymka Róż Różańcowych do Kalwarii Pacławskiej. Będzie to też dziękczynienie za 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. Wyjazd z parkingu przed kościołem o 8.00.
 7. Przyszła niedziela – to ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców uczniów kl. III, przygotowujących się do I Komunii św.
 11. Zachęcam do włączenia się w działalność grup duszpasterskich działających w naszej parafii.
 12. W II sobotę października – 13 października – odbędzie się w Jarosławskiej Kolegiacie IV Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin.
 13. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.09.2018

 1. Papież Franciszek powiedział: Jezus jest Panem ryzyka, a nie komfortu, bezpieczeństwa i wygody. Aby pójść za Jezusem, trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą ci chodzić po drogach, o jakich ci się nigdy nie śniło, ani nawet o jakich nie pomyślałeś. Dzisiejsza Liturgia Słowa zwraca uwagę na to, abyśmy starali się myśleć po Bożemu. Oznacza to, że trzeba najpierw zrozumieć, że nie ma trwałych i wielkich spraw bez cierpienia i ofiary, a później trzeba z odwagą wziąć swój własny krzyż. Będzie to się przejawiało – o czym pisze św. Jakub – w konkretnych czynach, wypływających z wiary.
 2. Dziś Parafialna Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Módlmy się za pielgrzymów.
 3. Dziś III niedziela miesiąca – składka na remont ogrzewania w kościele.
 4. W tym tygodniu Kwartalne Dni Modlitw – tzw. Suche Dni Jesienne – za dzieci, młodzież i wychowawców. W osobistej modlitwie włączmy się do tego ważnego wołania Kościoła.
 5. We wtorek – 18 września – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży. Dzieci szkolne i młodzież zapraszam na Mszę Świętą o 18.00.
 6. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W piątek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 9. W przyszłą niedzielę składka na Radio Diecezjalne – Radio FARA.
 10. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania radia Fara.
 12. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego. Jest wiele propozycji, choćby organizacje katolickie – Akacja Katolicka, Pomocnicy Matki Kościoła, Róże Różańcowe, Ministranci, Dziewczęca Służba Maryjna, Bractwo ratowania dusz od potępienia wiecznego, Ognisko Misyjne.… Wszystkich chętnych zapraszam do wspólnej pracy!
 13. W sobotę 29 września odbędzie się Pielgrzymka Róż Różańcowych do Kalwarii Pacławskiej. Będzie to też dziękczynienie za 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. Chętni na wyjazd proszeni są o zapisywanie się w zakrystii – do przyszłej niedzieli.
 14. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.09.2018

 1. Polskie przysłowie mówi: Choć pożyteczna jest mowa, powstrzymuj słów swych ochotę, srebrnymi bowiem są słowa, milczenie jest szczerozłote. Z dzisiejszego Słowa Bożego płynie nas bardzo konkretne przesłanie: Człowiek znajdzie uzdrowienie ze wszystkich swoich braków jedynie wtedy, gdy z ufnością zwróci się do Boga, mając pewność wiary, że zostanie wysłuchany. Chciejmy oddać nasze życie Bogu, tak byśmy mogli usłyszeć słowa: „Effatha”- otwórz swoje serce, oczy, uszy na Mnie i na swojego bliźniego. Starajmy się też uwrażliwiać nasze sumienia, tak by grzechem nie było już tylko zło, które popełniliśmy, ale też dobro, które mogliśmy zrobić a zaniedbaliśmy.
 2. Ofiarę na potrzeby kościoła złożyli: Kornak Maria – 300 zł, oraz dwie osoby, które chcą zostać anonimowe – po 200 zł. Bóg zapłać.
 3. Dziś II niedziela miesiąca, członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 4. We wtorek 11.09. modlitwa za Ojczyznę.
 5. W środę wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny. Naszą obecność na Mszy Świętej potraktujmy jako nasz prezent imieninowy dla Matki Bożej i dowód wdzięczności względem Niej za ocalenie Polski i Europy przed inwazją islamu.
 6. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W piątek, 14.09., święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcam do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej o 18.00.
 9. W sobotę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.
 10. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na remont ogrzewania w kościele. Składka na radio diecezjalne będzie w IV niedzielę miesiąca.
 11. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zachęcam do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego. Jest wiele propozycji, choćby organizacje katolickie – Akcja Katolicka, Pomocnicy Matki Kościoła, Róże Różańcowe, Liturgiczna Służba Ołtarza – Ministranci… Dziewczęca Służba Maryjna, Bractwo ratowania dusz od potępienia wiecznego, Ognisko Misyjne. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy!
 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 13. W niedzielę, 16 września, coroczna pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej.  Wyjazd o 6.45 sprzed kościoła.
 14. Dziękuję za zbiórkę makulatury w minioną środę. Zebraliśmy 1310 kg. Za sprzedaż tej makulatury zostanie sfinansowana studnia w Sudanie. Bóg zapłać.
 15. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.09.2018

 1. Św. o. Pio powiedział: Pomyślcie, jaka jest miara serca ludzkiego, skoro napełnić ją może tylko Bóg Duch Święty. Jezus przywołał – jak słyszeliśmy w Ewangelii – słowa proroka Izajasza: „Ten lud czci mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode mnie”.  Warto ponownie wrócić do tych słów, by jeszcze mocniej zbliżyć się do Jezusa i trwać z Nim w zjednoczeniu, wielbiąc Go nie tylko podczas niedzielnej Eucharystii, ale także w  ciągu całego tygodnia.
 2. Gorące podziękowanie dla wszystkich ofiarujących kwiaty do kościoła. Bóg zapłać.
 3. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 4. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
 5. Jutro, w poniedziałek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00 – potem przejście do szkoły. Na wspólną modlitwę zapraszam wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem. Zachęcam też do przystąpienia do Sakramentu Pokuty. Spowiedź dla dzieci, rodziców i nauczycieli przed każdą Mszą św.
  Przypominam, że to do rodziców należy pierwszy i podstawowy obowiązek formowania religijnego dzieci i młodzieży – szkoła, katecheza i Kościół stanowią w tym niezbędne uzupełnienie – ale nie zastąpią rodziców.
 6. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W czwartek zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich członków Ogniska Misyjnego w naszej parafii.
 9. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od godz. 8.30.
  Przy okazji zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.
 10. W sobotę, 8.09., święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Msze św. o 8.00 i 18.00. Na Mszach św. poświęcenie ziarna siewnego i nasion.
 11. Za tydzień II niedziela miesiąca, członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 13. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 14. W środę po Nowennie spotkanie Pomocników Matki Kościoła.
 15. W środę zbiórka makulatury, z której sfinansowana będzie studnia w Sudanie. Makulaturę proszę przywieźć na parking kościelny najpóźniej na 9.00.
 16. W zakrystii można zapisywać się na pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej na Święto Podwyższenia Krzyża. Wyjazd w niedzielę 16.09. o 7.00 sprzed kościoła.
 17. W sobotę 29.09. Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Kalwarii Pacławskiej.
 18. W minionym tygodniu odszedł do wieczności Stanisław Krzeptoń. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 19. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.08.2018
UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

 1. Św. Teresa z Kalkuty powiedziała: Włóżcie waszą rękę w dłoń Maryi i dajcie się Jej doprowadzić do Chrystusa. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Łączymy się duchowo z pielgrzymami, którzy dziś gromadzą się w jasnogórskim sanktuarium przed cudownym obrazem naszej Matki i Królowej. Razem z nimi dziękujemy Maryi za to, że obrała sobie Jasną Górę na swój tron i stamtąd roztacza opiekę nad naszą Ojczyzną. W Jej ręce składamy naszą teraźniejszość i przyszłość. Wsłuchujmy się w słowa Maryi z Kany Galilejskiej: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie mój Syn”. Realizując to wezwanie zapewnimy sobie obecność Jezusa w naszej codzienności i będziemy odczuwać Jego łaskę oraz Jego opiekę nad nami.
 2. Gorące podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do uświetnienia naszych parafialnych dożynek w zeszłą niedzielę. Dziękuję za wieńce dożynkowe, kwiaty i chleby. Bóg zapłać.
 3. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 4. Dziś w parafii Bożego Ciała – Kolegiata w Jarosławiu 35 Dożynki Archidiecezjalne. Początek spotkania o 10.30.
 5. W środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, który zginął za obronę nierozerwalności małżeństwa. Zapraszam parafian i gości na wspólną modlitwę w intencji polskich rodzin, zwłaszcza tych zagrożonych rozpadem.
 6. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W tym tygodniu I sobota miesiąca.
 9. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 10. Za tydzień składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.
 11. Dobiegają końca wakacje. Pomyślmy o dobrym przygotowaniu dzieci i młodzieży do nowego roku szkolnego i katechetycznego przez spotkanie z przebaczającym Panem w sakramencie pojednania. Okazja do spowiedzi dla dzieci szkolnych przed każdą Mszą św.
 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 14. W zakrystii można zapisywać się na pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej na Święto Podwyższenia Krzyża.
 15. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.08.2018

 1. Św. Augustyn powiedział: Eucharystia jest naszym chlebem codziennym. Zaletą tego Bożego pokarmu jest siła jedności. Jednoczy nas z Ciałem Zbawiciela i czyni nas Jego członkami, abyśmy mogli stać się tym, co przyjmujemy. W Liturgii Słowa rozważaliśmy temat Eucharystii. Przyjmijmy otwartym umysłem i sercem tę naukę Chrystusa o Chlebie żywym, zapewniającym nam życie wieczne. Pamiętajmy też, że godne i częste przyjmowanie Komunii Świętej domaga się od nas czynnej miłości bliźniego.
 2. Dziś dożynki parafialne. Msza św. dożynkowa o 10.30. Dożynki to podsumowanie żniw i czas podziękowań Panu Bogu za dobry plon. Dziękuję za wieńce dożynkowe i Wasze zaangażowanie w przygotowaniu dożynek
 3. Dziś III niedziela miesiącaskładka na remont ogrzewania w kościele.
 4. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. Przyszła niedziela – to ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 7. W przyszłą niedzielę w parafii Bożego Ciała – Kolegiata w Jarosławiu 35 Dożynki Archidiecezjalne. Początek spotkania o 10.30. O 12.30 uroczysta Msza św. dziękczynna za zbiory, którą odprawi ks. abp Adam Szal. Wszyscy są zaproszeni na te dożynki i każdy z nas w miarę swoich możliwości powinien wziąć udział w tym dziękczynieniu za plony.
 8. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 9. Dziś, z okazji Dożynek Parafialnych, Pełkiński Dom Kultury zaprasza serdecznie wszystkich mieszkańców na przygotowany z tej okazji spektakl pt. „Dożynki w Kulturze”. Początek widowiska w Domu Kultury o 18.00. Wstęp bezpłatny.
 10. W czwartek o 2.30 z parkingu przed kościołem wyjazd na pielgrzymkę do Ostrej Bramy.
 11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności Feliksa Gardziel. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 12. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.08.2018

 1. Św. Jan Maria Vianney powiedział: Wielkim nieszczęściem jest to, że zaniedbujemy uciekanie się do tego Boskiego pokarmu, aby przebyć pustynię życia. Jesteśmy na równi z osobą, która umiera z głodu obok suto zastawionego stołu. Dzisiejsza Liturgia Sowa zachęca nas, abyśmy wsparli się jedynie na Bogu i w Nim szukali pomocy, którą z pewnością otrzymamy, jeżeli tylko będziemy starać się naśladować Chrystusa. Niech Eucharystyczny Chrystus umacnia w nas wytrwałość na drodze, po której kroczymy. Posileni na eucharystycznej uczcie Jezusa i obdarzeni Bożym błogosławieństwem, na nowo podejmujmy naszą życiową wędrówkę. Mocą tego pokarmu pokonamy każdą, najtrudniejszą nawet, drogę, gdyż On sam jest naszą siłą.
 2. Gorące podziękowanie dla p. Józefa Grocha i Sebastiana Grocha za przykrycie blachą budynku gospodarczego. Również gorące podziękowanie dla p. Dariusza Czereby za użyczenie traktoru oraz dla p. Leszka Siuśty, Tomasza Chrząściela i Pawła Rupara za pomoc w tej pracy. Bóg zapłać.
 3. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 4. W środę (15.08.) Uroczystość Wniebowzięcia NMP – w Polsce znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Tego dnia na każdej Mszy św. błogosławieństwo bukietów ziół, kwiatów zbóż i warzyw. Msze św. tak jak w niedziele o 7.30, 10.30 i 16.00. Pamiętajmy, aby tego dnia uczestniczyć we Mszy św. – jest to święto nakazane.
 5. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 6. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 7. Za tydzień nasze parafialne dożynki. Msza św. dożynkowa o 10.30. Proszę o przyniesienie wieńców dożynkowych. Wszystkich zapraszam na Mszę św. o 10.30 i do wspólnej modlitwy za rolników. Delegacje z wieńcami dożynkowymi i darami ofiarnymi niech zgromadzą się przed wejściem głównym do kościoła. Tam nastąpi ich powitanie, a potem uroczyste wprowadzenie do świątyni.
 8. Za tydzień III niedziela miesiącaskładka na remont ogrzewania w kościele.
 9. W sierpniu pamiętajmy o modlitwie w intencji trzeźwości naszego narodu. Wiele zależy od nas samych. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa! Można zapisywać się do Krucjaty Trzeźwości.
 10. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 11. Dziś po Mszy św. o 10.30 spotkanie wszystkich zapisanych na pielgrzymkę do Ostrej Bramy.
 12. W przyszłą niedzielę (19.08.), z okazji Dożynek Parafialnych, Pełkiński Dom Kultury zaprasza serdecznie wszystkich mieszkańców na przygotowany z tej okazji spektakl pt. „Dożynki w Kulturze”. Początek widowiska w Domu Kultury o 18.00. Wstęp bezpłatny.
 13. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

18 NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.08.2018

 1. Św. Teresa z Lisieux powiedziała: Gdyby ludzie znali wartość Eucharystii, służby porządkowe musiałyby kierować ruchem u wejścia do kościołów. Eucharystia jest pokarmem dającym siły podczas drogi przez życie. Dzięki niej stajemy się silniejsi i wzrastamy w wieczności. Życie jest wędrówką, a Eucharystia obdarza nas siłą, aby móc w niej wytrwać.
 2. Gorące podziękowanie dla wszystkich ofiarujących w ubiegłym miesiącu kwiaty do kościoła. Bóg zapłać.
 3. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 4. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 5. Jutro (6.08.) święto Przemienienia Pańskiego.
 6. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W czwartek (9.08.) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – patronki Europy a w piątek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 9. Za tydzień II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 10. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 11. Módlmy się za rolników o dobrą pogodę na czas zbiorów. Proszę też o modlitewne wsparcie tych wszystkich, który z różnych stron Polski i Europy wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, do naszego narodowego Sanktuarium.
 12. W sierpniu pamiętajmy o modlitwie w intencji trzeźwości naszego narodu. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa! Narzeczonym i ich rodzinom sugerujemy przemyślenie sprawy urządzenia wesela bez alkoholu.
 13. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 14. W środę po Nowennie spotkanie Pomocników Matki Kościoła.
 15. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30 spotkanie wszystkich zapisanych na pielgrzymkę do Ostrej Bramy.
 16. Za dwa tygodnie parafialne dożynki. Proszę o zrobienie wieńców dożynkowych.
 17. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.07.2018

 1. Św. Albert Chmielowski powiedział:Powinno się być dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może dla siebie kęs odkroić, nakarmić się, jeśli jest głodny. Nad Jeziorem Galilejskim Jezus rozmnożył chleb dla kilku tysięcy osób. Był to nie tylko cud, ale także zapowiedź Eucharystii – pokarmu na życie wieczne. Pozostańmy w postawie wdzięczności za ten dar i spotykajmy się z Jezusem w Komunii Świętej. Budujmy też jedność i wspólnotę opartą na miłości do Chrystusa.
 2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do jak najliczniejszego udziału.
 3. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
 5. W tym tygodniu I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od godz. 8.30. Przy okazji zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.
 6. W czwartek zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich członków Ogniska Misyjnego w naszej parafii.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W sobotę (4.08.) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona kapłanów. Proszę o wspieranie modlitwą wszystkich duszpasterzy, a zwłaszcza proboszczów.
 9. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 10. Za tydzień składka przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.
 11. Przed nami sierpień, miesiąc pielgrzymek do Sanktuariów Maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Biskupi polscy apelują do nas i do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie, abyśmy przeżyli go w trzeźwości. W związku z tym zachęcam parafian i gości do podejmowania zobowiązań abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy okres czasu, a nawet aż do końca życia. Zachęcam też do wstępowania w szeregi Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i urządzania wesel bez alkoholu.
 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 13. Módlmy się za rolników i o dobrą pogodę na czas zbiorów.
 14. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00spotkanie Akcji Katolickiej.
 15. Spotkanie Pomocników Matki Kościoła będzie w II środę sierpnia.
 16. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA – 22. 07. 2018

 1. Theodor Fontane powiedział: Powietrze, światło, odpoczynek uzdrawiają, lecz największe ukojenie płynie z kochającego serca. Każdy człowiek potrzebuje czasu wyciszenia, refleksji, wypoczynku dla ciała i ducha. Przychodzimy dzisiaj do źródła Bożej Miłości – do Jezusa, aby razem z Nim pójść na miejsce pustynne i powierzyć tylko Jemu nasze życie: radości i sukcesy, a także nasze troski, zmartwienia i kłopoty. Nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, jak bardzo odpowiadamy nie tylko za siebie, lecz także za tych, którzy różnorako są z nami związani, których losy od nas zależą.
 2. W tym gorącym okresie pamiętajmy o ciężkim trudzie rolników podczas żniw. Pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć:Szczęść Boże!
 3. Dzisiaj – z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa – po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Będziemy modlić się w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Zarządzeniem Episkopatu Polski przy poświęceniu pojazdów składka na środki transportu dla misjonarzy.
 4. Jutro święto św. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy.
 5. Jutro w naszej parafii odbędzie się całodniowa diecezjalna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się o 8.00 nabożeństwem eucharystycznym, a zakończy Mszą św. o 18.00. Pana Jezusa będą adorowały poszczególne rodziny. Od 8.00 do 9.00 – Okroługi i Jeżyk; od 9.00 do 10.00 – numery 1-30; od 10.00 do 11.00 – numery 31-60; od 11.00 do 12.00 – numery 61-90; od 12.00 do 13.00 – numery 91-120; od 13.00 do 14.00 – numery 121-150; od 14.00 do 15.00 – numery 151-180; od 15.00 do 16.00 – numery 181- 230; od 16 do 17.00 – pozostałe numery. Wszystkich zapraszam do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 6. W środę święto św. Jakuba Apostoła.
 7. Również w środę wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.
 8. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 9. W czwartek dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom z uwagi na przypadające tego dnia wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
 10. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 11. Przyszła niedziela – to ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 13. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.07. 2018

 1. Św. Matka Teresa z Kalkuty powiedziała: Dzisiejszy człowiek zajęty jest pracą, jej rytmem i różnymi zmartwieniami, a nie ma czasu dla siebie, nie mówiąc już o innych ludziach. Człowiek sam musi podjąć decyzję, że chce słuchać Boga. Wypada zatem zadać sobie pytanie: jak ja patrzę na miejsce i rolę Jezusa w moim życiu? Czy jest On fundamentem mojego działania? Czy przypadkiem nie wznoszę jakiejś swojej świątyni albo czy nie dałem się wciągnąć w liturgię, która z Bogiem nie ma nic wspólnego?
 2. W czasie wakacji i urlopów pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Pamiętajmy o niedzielnej i świątecznej Mszy św. Pamiętajmy też, aby nasze zachowanie w czasie zwiedzania kościołów było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie – godny strój, cisza, choćby krótka modlitwa uwielbienia.
 3. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.
 4. Dziś III niedziela miesiąca – składka na remont ogrzewania w kościele.
 5. Jutro w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel, nazywaną inaczej Matką Bożą Szkaplerzną.
 6. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. – w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa – na parkingu przed kościołem odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary – jeśli to możliwe, w wysokości jednego grosza za każdy przejechany kilometr – na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 9. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 10. Dożynki parafialne będą w niedzielę po 15 sierpnia. Proszę o zrobienie wieńców z poszczególnych rejonów parafii.
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności Marek Kondratek. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 12. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.07. 2018

 1. Św. Jan Maria Vianney powiedział: Brońmy się przed wydawaniem lekkomyślnych sądów i dobrze się zastanówmy, zanim wygłosimy jakąś ocenę.Dzisiejsza Ewangelia pokazuje, jak bardzo trudno było Izraelitom uwierzyć w bóstwo Jezusa, skoro znali i dotykali Jego człowieczeństwa. A tymczasem Chrystus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym Człowiekiem. Dzisiejsze czytania ukazują jeszcze jedną prawdę, a mianowicie tę, że również każdemu z nas jest trudno odkryć w sobie boski pierwiastek. Jest tak, gdyż doświadczamy ciągle tego, czego doświadczał Apostoł Narodów – ludzkiej słabości. Każdy z nas w jakiejś mierze nosi w sobie tę zbuntowaną naturę, o której powie z wyrzutem Bóg Ezechielowi, a która rodzi jednostronność i ciasnotę myślenia. Trzeba więc dostrzec w sobie obecność Bożą.
 2. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 3. W środę (11.07.) święto św. Benedykta – patrona Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie.
 4. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na remont ogrzewania w kościele.
 7. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 8. Wyruszyła Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Nie wszyscy możemy wyruszyć na pielgrzymkowy szlak – wszyscy możemy pielgrzymować duchowo. Zapraszamy do Pielgrzymowania Duchowego. Pomogą w tym codzienne transmisje i relacje Radia FARA oraz prowadzona na bieżąco strona internetowa: www.pielgrzymka.przemyska.pl
 9. Dożynki parafialne będą tradycyjnie w niedzielę po 15 sierpnia. Proszę o przygotowanie wieńców z poszczególnych rejonów parafii.
 10. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.07.2018

 1. Św. Jan Bosko powiedział: Miejcie wiarę, a zobaczycie, czym są cuda. Każdy z nas przeżywa w codziennym życiu podobne sytuacje jak w dzisiejszej Ewangelii. Nagle okazuje się, że nasze plany i nadzieje, legły w gruzy. Wtedy w serce wciska się poczucie beznadziejności, smutku i bólu. Jezus jednak pokazuje, że to wszystko oddane Jemu nie okazuje się wysiłkiem i czasem zmarnowanym. On bowiem potrafi to wszystko przemienić. Jak mówi pewne powiedzenie: „Bóg pisze prosto po krzywych liniach ludzkiego życia”. Potrafi także pisać prosto po krzywych liniach mojego życia.
 2. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 3. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
 4. We wtorek święto św. Tomasza Apostoła.
 5. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 6. W piątek po Mszy św. o 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 7. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od godz. 8.30. Wierni odprawiający pierwsze piątki miesiąca niech przyjmą Komunię Świętą w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i innych ludzi. Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.
 8. Za tydzień II niedziela miesiąca, członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 9. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 10. W czwartek z Jarosławia wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
  Przez Pełkinie będą przechodzić około 10.00.
  Pamiętajmy o duchowym wsparciu pielgrzymów.
 11. Dziś o 11.00 odpust na Wygarkach i 125 lecie pobytu sióstr na Wygarkach.
 12. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 13. W środę po nowennie spotkanie Pomocników Matki Kościoła.
 14. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzę udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA – 24.06.2018

 1. Św. Ignacy Loyola powiedział: Ten robi najwięcej, kto robi dobrze jedną rzecz. Życie każdego z nas jest niepowtarzalnym darem Boga. Każdy jest Jego dzieckiem, każdego Bóg kocha i każdy jest Mu potrzebny. Jan Chrzciciel miał swoją drogę i swoją misję. Miał przygotować ludzkie serca na przyjęcie Mesjasza i zaświadczyć, że Jezus z Nazaretu jest Zbawicielem świata. Dziękujmy Bogu za nasze życie i powołanie. Prośmy, abyśmy umieli je rozpoznać i Jemu powierzyć.
 2. Dziś – tak jak w każdą niedzielę czerwca – o 15.45 Nabożeństwo Czerwcowe. O 16.00 Msza św.
 3. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. o 18.00.
 5. W piątek po Mszy św. o 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. W piątek (29.06.) Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszam na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o 7.30, 10.30 i 18.00 w intencji całego Kościoła, papieża, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej – jest to tzw. Świętopietrze. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 8. Przed nami ostatni tydzień czerwca, miesiąca, który tradycyjnie poświęcony jest nabożeństwu do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.
 9. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 10. W przyszłą niedzielę o 11.00 odpust na Wygarkach.
 11. Zachęcam do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Jarosławia na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy 5 lipca. Zapisy na pielgrzymkę (grupa św. Brata Alberta) dziś i w przyszłą niedzielę w kościele NMP Królowej Polski w Jarosławiu po Mszy św. o 16.00.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności Stanisław Florek. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 14. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.06.2018

 1. Adam Mickiewicz powiedział: Do nieba patrzysz w górę, a nie spojrzysz w siebie; Nie znajdzie Boga, kto go szuka tylko w niebie. W każdym człowieku Bóg zasiewa ziarno, które jest najmniejsze ze wszystkich. Boże ziarno rzucone przez Boga w glebę serca ludzkiego, to Słowo Pana, które buduje Królestwo Boże już tutaj na ziemi. Królestwo Boże, to Królestwo pokoju, prawdy, sprawiedliwości i miłości, które zostało zasiane słowami Ewangelii jak ziarnko gorczycy, ale posiadające w sobie moc rozrostu. Każdy w niej może znaleźć spokój i wesele, drogowskaz życia, sens i pełnię życia.
 2. Dziś – tak jak w każdą niedzielę czerwca – o 15.45 Nabożeństwo Czerwcowe. O 16.00 Msza św.
 3. Dziś III niedziela miesiąca – składka na remont ogrzewania w kościele.
 4. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek po Mszy św. o 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 22 czerwca, podczas Mszy Świętej o 8.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszam na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.
  Dalsza część uroczystości będzie w szkole. Spowiedź dla dzieci przed każdą Mszą św.
 7. W sobotę, 23.06., obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.
 8. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 9. Msze św. w tygodniu o 18.00, po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 10. Zachęcam do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Jarosławia na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy 4 lipca. Zapisy na pielgrzymkę (grupa św. Brata Alberta) w niedzielę 24 czerwca oraz 1 lipca w kościele NMP Królowej Polski w Jarosławiu po Mszy św. o 16.00.
 11. Dziś zapowiadany piknik na stadionie w Pełkiniach – szczegóły na plakacie.
 12. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

10 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.06.2018

 1. Św. Ireneusz powiedział: Nie ma życia bez życia pochodzącego od Boga. Gdyż życie w swej istocie polega na uczestnictwie w Bogu. Dzisiejsza Ewangelia pokazuje, że Pan Jezus nie stawia uczniów czy słuchaczy wyżej od rodziny. Jego misja wykracza daleko poza struktury rodziny czy narodu. Stwarzając pozory dystansu, przygotowuje najbliższych na swoją męczeńską śmierć i rozstanie. Człowiek, któremu Bóg wyznaczył misję, który bierze na siebie brzemię ludzkich spraw, musi przyjąć także samotność
 2. Gorące podziękowanie za udział w Oktawie Bożego Ciała, dziękuję zwłaszcza dzieciom za przybycie na błogosławieństwo.
 3. Dziś o 15.45 Nabożeństwo Czerwcowe. O 16.00 Msza św.
 4. Dziś II niedziela miesiąca, członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 5. W środę, 13.06. czcimy św. Antoniego z Padwy – znakomitego nauczyciela Ewangelii. Choć w tradycji ludowej czczony jest jako patron rzeczy znalezionych, to jest on jednym z najważniejszych świętych franciszkańskich i jednym z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych. Na Mszy św. o 18.00 poświęcenie lilii.
 6. W środę dzień patrona naszej szkoły. Msza św. o 9.45.
 7. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 8. W piątek po Mszy św. o 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 9. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na remont ogrzewania w kościele.
 10. W czerwcu codziennie po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedziele czerwca nabożeństwo o 15.45.
 11. W czerwcu częściej odmawiajmy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Może warto też uważniej wczytać się w Dzienniczek Św. Siostry Faustyny, wielkiej apostołki Bożego miłosierdzia. Zapatrzeni w przebite dla wszystkich Serce Jezusowe, bardziej otwórzmy nasze serca na potrzeby bliźnich i spieszmy im z bezinteresowną pomocą.
 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie. Pamiętajmy, że autentyczną wspólnotą miłości Boga i ludzi stajemy się na Eucharystii. Starajmy się uczestniczyć w niej jak najczęściej, nie tylko w niedziele i święta. Właśnie podczas Mszy Świętej uczymy się, jak przekładać doświadczenie wiary na nasze codzienne życie. Naszym zadaniem jest przemienienie świata miłością miłosierną.
 13. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę autokarową do Wilna – Ostrej Bramy. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do dzisiaj. Koszt około 600 złotych na trzy dni.
 14. W lipcu na pątniczy szlak wyruszy ku Jasnej Górze Archidiecezjalna Przemyska Piesza Pielgrzymka.
 15. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Pełkiniach zapraszają na Piknik, który odbędzie się 17.06. od 15.00 na Stadionie w Pełkiniach. Organizatorzy gorąco na niego zapraszają. Szczegóły na plakatach.
 16. W minionym tygodniu odeszła do wieczności Stefania Piśko. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 17. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

9 NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.06.2018

 1. Św. Jan Chryzostom powiedział: Nie możesz modlić się w domu tak jak w kościele, gdzie jest wielka rzesza i gdzie wołanie do Boga unosi się z jednego serca. Jest w tym jeszcze coś więcej: zjednoczenie umysłów, zgodność dusz, więź miłości, modlitwy kapłanów. Trwa oktawa Bożego Ciała – po każdej Mszy św. wieczornej w dni powszednie procesja dookoła kościoła, dzisiaj po Mszy św. o 10.30. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do dzwonienia. Wszystkich zachęcam do udziału w nabożeństwach eucharystycznych.
  Nasz gorliwy udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Jezusa.
 2. Pragnę gorąco podziękować za udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję zwłaszcza tym, którzy budowali i dekorowali ołtarze, jak również tym, którzy zaangażowali się w dekorowanie trasy procesji Bożego Ciała. Słowa podziękowania kieruję do wszystkich, którzy pomogli w organizowaniu procesji. Dziękuję dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami, ministrantom, asyście, niosącym obrazy, feretrony i inne oznaki naszej wiary. Bóg zapłać.
  Przy okazji chciałbym wyjaśnić, że lokalizacja drugiego ołtarza została zmieniona na prośbę p. Lepów. Przepraszam p. Wańczyckich za to zamieszanie. Przepraszam zwłaszcza za tych, którzy komentują, że p. Wańczyccy nie wpuścili ołtarza na swoją posesję – to nieprawda. Na przyszłość proszę odpowiednio wcześniej zgłaszać chęć przyjęcia ołtarza na swoją posesję.
 3. Gorące podziękowanie za ofiarowanie kwiatów do kościoła. Bóg zapłać.
 4. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie o 15.30. O 16.00 Msza św.
 5. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
 6. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. o 18.00.
 7. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała – poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Proszę o przyprowadzenie dzieci na to nabożeństwo.
 8. W tym tygodniu I czwartek miesiąca – do wspólnej modlitwy zapraszam wszystkich członków ogniska misyjnego w naszej parafii.
 9. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
  W piątek za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. W piątek po Mszy św. o 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.
 11. Za tydzień II niedziela miesiąca, członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i do udziału w Nabożeństwach czerwcowych.
 13. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 14. W środę po Nowennie spotkanie Pomocników Matki Kościoła.
 15. W sierpniu planujemy pielgrzymkę autokarową do Wilna – Ostrej Bramy. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do 10 czerwca. Koszt około 600 złotych na trzy dni.
 16. Zachęcam do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Jarosławia na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy 5 lipca.
 17. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.