Ogłoszenia duszpasterskie

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.09.2019

 1. Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński powiedział: Człowiek, który nie lubi i nie umie przebaczać, jest największym wrogiem samego siebie. Każdy z nas zaproszony jest do tego, żeby przekreślić to, co w jego życiu jest złe i rozpocząć nowe życie – oddane Bogu. Miłosierdzie Boga nie zna granic. Gotów jest On przebaczyć każdemu grzesznikowi, który żałuje popełnionych czynów i obiecuje poprawę. Jego miłość jest w stanie przemienić prześladowcę Kościoła w gorliwego Apostoła. Miłosierdzie Boga sięga jeszcze dalej – przyciąga do siebie również tych, którzy sami nie żałują, ale za którymi ktoś się u Niego wstawia. Modlitwa wstawiennicza za grzeszników może sprowadzić na naszych braci błogosławieństwo samego Boga, a tym samym prowadzić ich ku nawróceniu.

 2. Gorące podziękowanie dla p. Urszuli Krzeptoń za ofiarę 500 złotych, dla rodziny, która pragnie pozostać anonimowa za ofiarę 200 złotych, oraz dla rodziny, która również pragnie pozostać anonimowa za ofiarę 200 złotych na odnowienie malowania w kościele. Bóg zapłać.

 3. Gorące podziękowanie dla wszystkich, którzy wczoraj w naszej parafii wzięli udział w modlitwie „Polska po krzyżem”. Bóg zapłać.

 4. Dziś Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 6. Dziś Parafialna Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Módlmy się za pielgrzymów.

 7. Dziś wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.

 8. Dziś III niedziela miesiąca – składka na odnowienie malowania w kościele.

 9. W środę święto św. Stanisława Kostki patrona Polski i młodzieży.

 10. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 11. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 12. Z tydzień składka na Archidiecezjalne Radio Fara.

 13. W tym tygodniu kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz IX Tydzień Wychowania. Te dni będą okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nie.

 14. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 16. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego.
  Jest wiele propozycji, choćby organizacje katolickie – Akcja Katolicka, Pomocnicy Matki Kościoła, Róże Różańcowe, Bractwo Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego, Ognisko Misyjne Dzieci, Ognisko Misyjne Dorosłych, Liturgiczna Służba Ołtarza – Ministranci… Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy!

 17. W sobotę 28.09. odbędzie się Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie. Początek spotkania o 9.30.

 18. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.09.2019

 1. Św. Leon Wielki powiedział: Krzyż Jezusa jest źródłem wszelkich błogosławieństw i przyczyną wszystkich łask. Dzięki niemu wierzący czerpią moc ze słabości, chwałę ze wzgardy i życie ze śmierci. Musimy wsłuchać się w słowa Pana Jezusa, który mówi o krzyżu. Jeśli naukę o krzyżu puszczamy mimo uszu, trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że nasza wiara jest naiwna i wybiórcza – wcześniej czy później przyjdzie pokusa, by się wycofać. Jakże często chcielibyśmy być chrześcijanami, pójść za Jezusem, ale na naszych warunkach. Wiele rzeczy fascynuje nas w Nim i pociąga nas, inne podobają się nam mniej. Chcielibyśmy stworzyć sobie taką formę chrześcijaństwa, która byłaby na naszą miarę, która by się nam podobała. Ale Jezus mówi wyraźnie, że pójście za Nim jest możliwe tylko na Jego warunkach, bo inaczej nie jest się Jego naśladowcą. Jest tylko jeden Jezus, cały Jezus. Nie istnieje taki Jezus, z którego można by wykroić sobie takie czy inne rysy. Kto chce rzeczywiście należeć do Jezusa, musi zdecydować się na Jezusa całego, jednego; musi wybrać całą Jego drogę. Wszystko inne nie ma znaczenia.
 2. Gorące podziękowanie dla mieszkańców od strony Ujeznej przygotowujących wieniec dożynkowy za ofiarę 250 złotych na odnowienie malowania w kościele. Bóg zapłać.

 3. Dziś modlitwy dziękczynne za zbiory i modlitwy o Boże błogosławieństwo w pracy rolników.

 4. Dziś, w związku ze wspomnieniem Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywanym świętem Matki Bożej Siewnej, na Mszach św. poświęcenie ziarna siewnego i nasion.

 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 6. Dziś II niedziela miesiącaczłonkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 7. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 8. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 9. W sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza św. 18.00.

 10. Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, zachęca wszystkich wiernych do modlitwy różańcowej przy krzyżach i kapliczkach na terenie wszystkich parafii Archidiecezji Przemyskiej w Święto Podwyższenia Krzyża Św., w sobotę, 14 września. Wezwanie do sięgnięcia po różaniec, trwanie z Maryją przy Jezusowym krzyżu, niech stanie się dla nas inspiracją do wzmożonej modlitwy wynagradzającej za grzechy zobojętnienia w wierze, profanacji Krzyża św. i innych symboli religijnych, niech przyczyni się do budowania wzajemnej jedności i solidarności w rodzinach, w sąsiedztwie, parafiach i Ojczyźnie, oraz niech będzie manifestacją naszej wiary i miłości do Chrystusa i Jego Kościoła. Zapraszam wszystkich parafian do włączenia się w tę modlitwę pokutno-wynagradzającą, w ogólnopolską akcję „Polska pod Krzyżem”. Naszą wspólną parafialną modlitwę – w łączności z całą archidiecezją – rozpoczniemy w najbliższą w sobotę w kościele o 16.00. Będzie to adoracja Najświętszego Sakramentu wynagradzająca za grzechy. Po adoracji udamy się do krzyża misyjnego, gdzie odmówimy Różaniec.

 11. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na odnowienie malowania w kościele.

 12. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii, we włączenie się w działalność grup parafialnych. Przypominam ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii.

 13. Trwamy w modlitwie wynagradzającej za wszelkie grzechy raniące Chrystusa i Jego Kościół. Naszą intencją modlitewną obejmijmy również sprawę powołań w Archidiecezji oraz jedności w rodzinach, parafiach i Ojczyźnie.

 14. W zakrystii można zapisywać się na coroczną pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej na Święto Podwyższenia Krzyża. Wyjazd w przyszłą niedzielę, 15.09., o 7.00 sprzed kościoła.

 15. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 16. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 17. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.09.2019

 1. Św. Jan Maria Vianney powiedział: Pokora jest jak sznurek różańca – jeśli sznurek się zerwie, paciorki się rozsypią; jeśli zaniechamy pokory – znikną wszystkie cnoty. W codziennych kontaktach z innymi ludźmi bardzo łatwo jest się zamknąć w kręgu znajomych, którzy żyją mniej więcej na tym samym poziomie co my, wymieniają się prezentami i przy różnych okazjach wzajemnie się zapraszają. Jeśli więc my na ziemi traktujemy ubogich i ułomnych jako osoby o mniejszej wartości i nie chcemy być we wspólnocie z nimi – to wyłączamy się z tej wspólnoty, która urzeczywistni się wraz ze zmartwychwstaniem. Dzisiejszy fragment Ewangelii uczy, że szczęście bez końca, szczęście nieprzemijające, może zagościć w sercu człowieka tylko wtedy, gdy przed oczami będzie miał przede wszystkim radość i nagrodę, którą da mu kiedyś sam Bóg.
 2. Gorące podziękowanie dla rodziny, która pragnie pozostać anonimowa za ofiarę 500 złotych, dla rodziny, która również pragnie pozostać anonimowa  za ofiarę 500 złotych oraz dla rodziny, która też pragnie pozostać anonimowa  za ofiarę 500 złotych na odnowienie malowania w kościele. Bóg zapłać.

 3. Gorące podziękowanie dla wszystkich ofiarujących kwiaty do kościoła w zeszłym miesiącu. Bóg zapłać.
 4. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 6. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

 7. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 8. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00 – potem przejście do szkoły.
  Spowiedź dla dzieci, rodziców i nauczycieli przed każdą Mszą św.
  Przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i religijna powinna być przedmiotem właśnie ich troski.
  Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie – w tym też religijne. Szkoła, katecheza i Kościół stanowią w tym niezbędne uzupełnienie – ale nie zastąpią rodziców.
  Podczas udzielania sakramentu chrztu dziecka rodzice i chrzestni składali przysięgę, w której rodzice zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Do rodziców zatem należy pierwszy i podstawowy obowiązek formowania religijnego dzieci i młodzieży.

 9. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od 8.30.
  Przy okazji zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.

 10. W czwartek do wspólnej modlitwy zapraszam członków Ogniska Misyjnego w naszej Parafii

 11. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 12. Za tydzień II niedziela miesiąca, członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 13. W przyszłą niedzielę, 8.09., w związku ze wspomnieniem Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywanym świętem Matki Bożej Siewnej. Na Mszach św. poświęcenie ziarna siewnego i nasion.

 14. Trwamy w modlitwie wynagradzającej za wszelkie grzechy raniące Chrystusa i Jego Kościół. Naszą intencją modlitewną obejmijmy również sprawę powołań w Archidiecezji oraz jedności w rodzinach, parafiach i Ojczyźnie.

 15. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 16. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 17. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

 18. W środę po Nowennie spotkanie Pomocników Matki Kościoła.

 19. W zakrystii można zapisywać się na pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej na Święto Podwyższenia Krzyża. Wyjazd w niedzielę 15.09. o 7.00 sprzed kościoła.

 20. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli Bronisław Paluch i Bolesław Słoma. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”

 21. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.08.2019

 1. Św. o. Pio z Pietrelciny powiedział: Pamiętajcie, że nie jesteśmy z tej ziemi. Mamy tu misje do spełnienia: zbawienie duszy i danie wszystkim dobrego przykładu. Nie wystarczy powiedzieć Bogu, że zbawienie jest powszechne i że tylko z tego tytułu komuś się należy. Miejsce w niebie jest przygotowane, ale zajmą je „sprawiedliwi”, a więc ci, którzy oparli swoje życie na Bogu i Jego Słowie; którzy Mu zaufali i szli za Nim; którzy nie byli jedynie obserwatorami Jego działania w świecie, ale ochoczo z Nim współpracowali. O tym właśnie mówi motyw ciasnej bramy, zawarty w Ewangelii. Jakie miejsce zajmuje u mnie troska o zbawienie? Czy ma jakieś znaczenie dla mojej postawy?

 2. Gorące podziękowanie dla Bronisława Palucha (P.14) za ofiarę 300 złotych oraz dla przygotowujących wieniec dożynkowy od kościoła do zakrętu za ofiarę 130 złotych na odnowienie malowania w kościele. Bóg zapłać.

 3. Gorące podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do uświetnienia naszych parafialnych dożynek w zeszłą niedzielę. Dziękuję za wieńce dożynkowe, naręcza kwiatów i chleby. Bóg zapłać.

 4. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 6. Jutro Uroczystość NMP Częstochowskiej.

 7. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 8. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 9. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 10. Za tydzień składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.

 11. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Zatroszczmy się, by rozpocząć nowy rok szkolny w Imię Boże przez spotkanie z przebaczającym Panem w Sakramencie Pojednania. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.

 12. Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, zachęca nas wszystkich do wspólnej modlitwy wynagradzającej za grzechy zobojętnienia w wierze, do modlitwy ekspiacyjnej (wynagradzającej) za wszelkie grzechy raniące Chrystusa i Jego Kościół. Naszą intencją modlitewną obejmijmy również sprawę powołań w Archidiecezji oraz jedności w rodzinach, parafiach i Ojczyźnie. Wspólna modlitwa, w duchowej łączności z całą Archidiecezją, odbędzie się w sobotę, 14 września 2019 r. My już od jutra – po Mszy św. wieczornej – jako parafia, włączymy się w to wspólne błaganie.

 13. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 15. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

 16. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.08.2019

 1. Św. Jan od Krzyża powiedział: Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija. W dzisiejszej Ewangelii Chrystus mówi o ogniu, o krwi, o rozłamach i zażartej walce o prawdę. Ogień parzy, podpala i budzi respekt: wystarczy nikły płomyk zapałki, by wzniecić pożar. Ewangelia jest czymś bardzo serio – wymaga radykalizmu i odwagi, a nie wstydu. Pokój, zgoda i międzyludzka solidarność mają sens tylko wtedy, jeśli są budowane w oparciu o prawdę. Zobaczmy, o ile błahych drobnostek potrafimy się nieraz wykłócać w rodzinach czy z sąsiadami. Złe emocje rozpalają nas do czerwoności, spory i urazy trwają całymi latami, jesteśmy gotowi nie ustąpić nawet na milimetr i walczyć o swoje racje, gdy chodzi o jakieś głupstwa. Natomiast tam, gdzie chodzi o prawdę, o fundamentalne zasady, o godność ludzkiego życia, o wiarę i zbawienie, jak trudno nam czasem otworzyć usta, albo raczej: wolimy ustąpić, by nie psuć miłej atmosfery i nie narazić się na wstyd, a już nie daj Boże, na oskarżenia o katolicki fundamentalizm.

 2. Gorące podziękowanie dla osoby, która pragnie pozostać anonimowa za ofiarę 200 złotych oraz dla osoby, która również pragnie pozostać anonimowa za ofiarę 100 złotych na odnowienie malowania w kościele. Bóg zapłać.

 3. Dziś dożynki parafialne. Msza św. dożynkowa o 10.30. Dożynki to podsumowanie żniw i czas podziękowań Panu Bogu za dobry plon. Dziękuję za wieńce dożynkowe i Wasze zaangażowanie w przygotowaniu dożynek.

 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 5. Dziś III niedziela miesiąca – składka na odnowienie malowania w kościele.

 6. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 7. W czwartek, 22 sierpnia, wspomnienie NMP Królowej

 8. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 9. W sobotę święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.

 10. Przyszła niedziela – to ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 11. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli Łucja Szramik i Józef Strus. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”

 14. Pozdrawiam wszystkich odpoczywających i życzę im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.08.2019

 1. Św. Tomasz z Akwinu powiedział: Życie wieczne polega na doskonałym zaspokojeniu pragnień. Każdy zbawiony otrzyma tam więcej, niż się spodziewał i pragnął. Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii bardzo obrazowo uwrażliwia nas, abyśmy byli czujni na powracającego Boga. Mówi o przepasanych biodrach i zapalonych pochodniach. Po przyjacielsku ostrzega nas o powadze życia. Każdy z nas otrzymał wiele darów i wiele zadań. Policzmy tylko ludzi, których Pan Bóg nam powierzył: nasze dzieci, ojciec, matka, rodzeństwo, bliscy, znajomi i ci spotkani przypadkowo. Czy spełniliśmy zadanie, jakie nam Bóg wyznaczył? Wcześniej czy później przyjdzie moment, gdy On zapyta: Wtedy a wtedy powierzyłem ci tego człowieka. Co z nim uczyniłeś? Tu na ziemi łatwo się wytłumaczyć brakiem czasu, innymi zajęciami, trudnościami, ale przed Bogiem nie będzie to takie proste.
 2. Gorące podziękowanie dla p. Heleny Lewandowskiej P.335A za ofiarę 100 złotych na odnowienie malowania w kościele. Bóg zapłać.

 3. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 5. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 6. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwana Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w niedziele – o 7.30, 10.30 i 16.00. Na zakończenie każdej Mszy Świętej zostaną pobłogosławione przyniesione bukiety ziół, kwiatów, owoców, zbóż i warzyw.

 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. Za tydzień nasze parafialne dożynki. Msza św. dożynkowa o 10.30. Proszę o przyniesienie wieńców dożynkowych. Wszystkich zapraszam na Mszę św. o 10.30 i do wspólnej modlitwy za rolników. Delegacje z wieńcami dożynkowymi i darami ofiarnymi niech zgromadzą się przed wejściem głównym do kościoła. Tam nastąpi ich powitanie, a potem uroczyste wprowadzenie do świątyni.

 9. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na odnowienie malowania w kościele.

 10. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcam do podejmowania zobowiązania abstynenckiego. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa!
 11. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 13. Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

18 NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.08.2019

 1. Św. Jan Chryzostom powiedział: W wieczności obowiązuje tylko jedna moneta, a jest nią miłość. Człowiek weźmie ze sobą na tamten świat tylko to, co ofiarował bliźniemu, to jest jego skarb w niebie! Starajmy się więc wymienić jak najszybciej nasze dobra na tę walutę, a odnajdziemy skarb w niebie. Kto zrozumiał, że prawdziwe bogactwo jest bogactwem serca, a nie kieszeni – odkrył piękno Ewangelii i prawdziwego chrześcijaństwa. Oczywiście, dobra materialne są ważne, mają swoją wartość i cieszą – stają się jednak niebezpieczne, gdy rodzą przekonanie o samowystarczalności. Niech nie brakuje nam mądrości, która każe troszczyć się o sprawy ziemskie, ale ze wzrokiem utkwionym w niebo.
 2. Gorące podziękowanie dla rodziny, która pragnie pozostać anonimowa za ofiarę 300 złotych na odnowienie malowania w kościele. Bóg zapłać.

 3. Gorące podziękowanie dla wszystkich ofiarujących w ubiegłym miesiącu kwiaty do kościoła. Bóg zapłać.

 4. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 6. Dziś dzień wspomnienia św. Jana Marii Vianneya – patrona kapłanów. Proszę o wspieranie modlitwą wszystkich duszpasterzy, a zwłaszcza proboszczów.

 7. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 8. We wtorek święto Przemienienia Pańskiego. Warto uświadomić sobie, że każda Eucharystia jest naszym wejściem na górę Przemienienia i kontemplacją Chrystusowego oblicza.

 9. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 10. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 11. W piątek (9.08.) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – patronki Europy.

 12. Za tydzień II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 13. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcam do podejmowania zobowiązania abstynenckiego. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa!
 14. Módlmy się za rolników o dobrą pogodę na czas zbiorów. Proszę też o modlitewne wsparcie tych wszystkich, którzy z różnych stron Polski i Europy wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, do naszego narodowego Sanktuarium.

 15. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 16. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 17. W sobotę 10.08 po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej i Pomocników Matki Kościoła.

 18. Za dwa tygodnie parafialne dożynki. Proszę o zrobienie wieńców dożynkowych.

 19. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzę bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.07.2019

 1. Św. Jan Maria Vianney powiedział: Jesteśmy żebrakami, którzy muszą wszystko od Boga uprosić. Jakże wielu możemy nawrócić do Boga naszymi modlitwami. Myślenie Boga daleko odbiega od naszego myślenia. Ktokolwiek jednak wejdzie w Jego myślenie, przyjmie Jego sposób widzenia życia, świata i zatroszczy się o swoją sprawiedliwość, nie wydając wyroków na świat, zyska pokój. Kończy się wówczas narzekanie, a jego miejsce zajmuje radość prawdziwej wolności. Jak uzyskać taką postawę? Chrystus zwraca uwagę na modlitwę. Człowiek, który umie się modlić, potrafi w tym świecie być sprawiedliwym. Jeżeli się nie modli, wcześniej czy później zginie zarażony jedną z chorób moralnych świata, które sam potępiał i na których owoce narzekał. Zatrzymując się przed Panem na modlitwie, przyjmujemy Jego myślenie, Jego widzenie, Jego miłosierną miłość, która nie chce śmierci grzesznika, lecz pragnie, by się nawrócił i żył.

 2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 3. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 4. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 5. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 6. W tym tygodniu I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od 8.30.
  Przy okazji zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.

 7. W czwartek zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich członków Ogniska Misyjnego w naszej parafii.

 8. W piątek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

 9. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

 10. Przed nami sierpień, miesiąc pielgrzymek do Sanktuariów Maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Biskupi polscy apelują do nas i do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie, abyśmy przeżyli go w trzeźwości. W związku z tym zachęcam parafian i gości do podejmowania zobowiązań abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy okres czasu, a nawet aż do końca życia. Zachęcam też do wstępowania w szeregi Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i urządzania wesel bez alkoholu.

 11. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 13. Módlmy się za rolników i o dobrą pogodę na czas zbiorów.

 14. Spotkanie Akcji Katolickiej i Pomocników Matki Kościoła będzie w sobotę 10 sierpnia.

 15. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzę bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21. 07. 2019

 1. Polskie przysłowie mówi: Gość w dom, Bóg w dom. W kontekście różnicy w zachowaniu się Marii i Marty z dzisiejszej Ewangelii, nasuwa się pytanie: Co jest ważniejsze – ciało czy dusza? Niebo czy ziemia? Życie wieczne czy doczesne? Praca czy modlitwa?? Zapamiętajmy! Ważne jest wyżywienie i utrzymanie rodziny, ale ważniejsze jest wychowanie. Ważniejsze w wychowaniu jest dawanie miłości niż zapewnienie przyjemności. Ważny jest pokarm dla ciała, ale ważniejszy pokarm dla ducha, choć dusza tak głośno nie upomina się o pokarm jak żołądek. Ważne jest zdrowie ciała, ale ważniejsze zdrowie duszy. Ważne jest wszystko, ale najważniejszy jest Bóg i dusza.
 2. W tym gorącym okresie pamiętajmy o ciężkim trudzie rolników podczas żniw. Pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć:Szczęść Boże!
 3. Gorące podziękowanie dla rodziny, która pragnie pozostać anonimowa za ofiarę 500 złotych na odnowienie malowania w kościele. Bóg zapłać.
 4. Dzisiaj – z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa – po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Będziemy modlić się w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.  Zarządzeniem Episkopatu Polski przy poświęceniu pojazdów składka na środki transportu dla misjonarzy.
 5. Dziś III niedziela miesiąca – składka na odnowienie malowania w kościele.
 6. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 7. We wtorek święto św. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy.
 8. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 9. W czwartek święto św. Jakuba Apostoła.
 10. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 11. W piątek dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom z uwagi na przypadające tego dnia wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
 12. Przyszła niedziela – to ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 13. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 15. W przyszłą niedzielę 28 lipca 2019 r. w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce odbędzie się spotkanie rodzin księży diecezjalnych i zakonnych, rodzin sióstr zakonnych i kleryków. W programie przewidziano: 16.00 – Program słowno-muzyczny; 17.00 – Msza święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Adama Szala; 18.00 – Agapa w Parku Pielgrzyma.
 16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł Damian Dominik. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”
 17. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzę bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.07.2019

 1. Benedykt XVI powiedział: Miłość jest jedyną siłą zdolną przemienić serce człowieka oraz całą ludzkość, sprawić, że relacje między ludźmi, między bogatymi i ubogimi, między kulturami i cywilizacjami będą przynosiły pożytek. Czasem zatrzymujemy się, zadając sobie pytania, kim jest Bóg, jaki jest sens naszego życia i istnienia świata. Zagłębiamy się w różnego rodzaju rozważania i w końcu dochodzimy do wniosku, że czujemy się w tym wszystkim zagubieni. Tymczasem mamy być ufni wobec Boga jak dzieci wobec ojca. Chrystus daje nam receptę na udane życie: kochaj Boga i kochaj bliźniego, wtedy wszystko będzie miało sens. Kochaj, bo w miłości jest Bóg. Takie to zwyczajne i proste, a jednocześnie takie trudne.
 2. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 3. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 4. We wtorek, 16 lipca, wspomnienie NMP z Góry Karmel. Z tym dniem i z zakonem karmelitańskim wiąże się tradycja noszenia szkaplerza. Matka Boża w objawieniach obiecała noszącym szkaplerz ochronę przed ogniem piekielnym i innym niebezpieczeństwem.
 5. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 6. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 7. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na odnowienie malowania w kościele.

 8. W przyszłą niedzielę – w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa – po każdej Mszy św. na parkingu przed kościołem odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.
  MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary – jeśli to możliwe, w wysokości jednego grosza za każdy przejechany kilometr – na zakup środków transportu dla misjonarzy.

 9. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 11. W niedzielę 28 lipca 2019 r. w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce odbędzie się spotkanie rodzin księży diecezjalnych i zakonnych, rodzin sióstr zakonnych i kleryków. W programie przewidziano: 16.00 – Program słowno-muzyczny; 17.00 – Msza święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Adama Szala; 18.00 – Agapa w Parku Pielgrzyma

 12. Dożynki parafialne będą tradycyjnie w niedzielę po 15 sierpnia. Proszę o przygotowanie wieńców z poszczególnych rejonów parafii.

 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszły Krystyna Chajko i Adela Koryl. Polećmy je miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”

 14. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.07. 2019

 1. Benedykt XVI powiedział: Pilną powinnością wszystkich jest głoszenie Chrystusa i Jego zbawczego orędzia. Sukces doczesny nie jest celem naszego życia. Jest nim natomiast udział w szczęściu wiecznym. Nie cieszmy się z sukcesów, lecz z tego, że imiona nasze są zapisane w niebie. Każdy z nas jest posłany przez Jezusa, jest z powołania misjonarzem pokoju. Zwłaszcza w rodzinie, wśród swoich, a także na wakacjach wśród obcych. Oby zawsze o nas mówiono: to Boży człowiek, to człowiek pokoju.

 2. Gorące podziękowanie dla rodziny, która pragnie pozostać anonimowa za ofiarę 200 złotych na odnowienie malowania w kościele. Bóg zapłać.

 3. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 5. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

 6. Jutro liturgiczne wspomnienie św. Jana z Dukli – patrona Archidiecezji Przemyskiej. Zachęcam do modlitwy w intencji archidiecezji.

 7. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 8. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 9. Za tydzień II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 10. Wyruszyła Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Nie wszyscy możemy wyruszyć na pielgrzymkowy szlak – wszyscy możemy pielgrzymować duchowo. Zapraszamy do Pielgrzymowania Duchowego. Pomogą w tym codzienne transmisje i relacje Radia FARA oraz prowadzona na bieżąco strona internetowa: www.pielgrzymka.przemyska.pl

 11. Wakacyjne miesiące to czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.
 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 14. Dożynki parafialne będą tradycyjnie w niedzielę po 15 sierpnia. Proszę o przygotowanie wieńców z poszczególnych rejonów parafii.

 15. Skończył się kolejny kwartał. Proszę o uregulowanie należności wobec Pana Kościelnego.
 16. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.06.2019

 1. Papież Franciszek powiedział: Aby pójść za Jezusem, musimy zrezygnować z kultury dobrobytu i urzeczenia chwilą przelotną. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli zachęca nas, abyśmy porzucili wszystko to, co przesłania nam Jezusa i od Niego oddziela. Każdy chrześcijanin został powołany przez Boga, by był wolny od wszelkiego zła, by niósł pokój i jedność między ludzi. Jeśli pozwolimy prowadzić się w życiu Duchowi Świętemu, osiągniemy wolność i będziemy w stanie realizować nasze powołanie.
 2. Gorące podziękowanie dla rodzin przygotowujących I ołtarz na Boże Ciało za ofiarę 100 złotych na odnowienie malowania w kościele. Bóg zapłać.

 3. Dziś zakończenie nabożeństw czerwcowych o 15.45. O 16.00 Msza św.

 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 5. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.

 8. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od 8.30. Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.

 9. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 10. Msze św. w tygodniu o 18.00. Zachęcam do jak najliczniejszego udziału w Mszach św. w dni powszednie.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 12. W tym miesiącu nie będzie spotkania Pomocników Matki Kościoła i Akcji Katolickiej.
 13. W piątek z Jarosławia wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
  Przez Pełkinie będą przechodzić około 10.00.
  Pamiętajmy o duchowym wsparciu pielgrzymów.

 14. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, chcemy życzę bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.06.2019

 1. Sł. Boży kard. Stefan Wyszyński powiedział: Każda prawdziwa miłość musi mieć swój Wielki Piątek. Pytanie Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego? nieustannie powraca. Jest zawsze aktualne. Staje przed każdym człowiekiem. Często, wielekroć. Jest pytaniem do wszystkich, aż do końca czasów. Od danej odpowiedzi na to pytanie zależy moje teraz, moja wieczność. Jeśli z przekonaniem odpowiadam Jezusowi razem z Piotrem: Tyś jest Mesjasz Boży, powinienem pamiętać, że od poznania w Nim Boga do pokochania Go jest daleko. Gdy angielskiego dziennikarza Malcolma Muggeridge pytano, co sądzi o Chrystusie, ten odpowiedział, ja raczej odczuwam potrzebę, aby zapytać się: co On o mnie sądzi?

 2. Na ręce Pana sołtysa Dariusza Czereby składam Paniom gorące podziękowanie za posprzątanie parkingu przykościelnego. Bóg zapłać

 3. Gorące podziękowanie dla rodziców uczniów kl. III Gimnazjum za ofiarę 620 złotych, dla rodziny, która pragnie pozostać anonimowa za ofiarę 200 złotych, od rodzin przygotowujących II ołtarz na Boże Ciało za ofiarę 100 złotych na odnowienie malowania w kościele. Bóg zapłać.

 4. Pragnę gorąco podziękować za udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję zwłaszcza tym, którzy budowali i dekorowali ołtarze, jak również tym, którzy zaangażowali się w dekorowanie trasy procesji Bożego Ciała. Słowa podziękowania kieruję do wszystkich, którzy pomogli w organizowaniu procesji. Dziękuję dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami, ministrantom, asyście, niosącym obrazy, feretrony i inne oznaki naszej wiary. Bóg zapłać.
 5. Gorące podziękowanie za ofiarowanie kwiatów do kościoła. Bóg zapłać.

 6. Skończyliśmy I etap odnawiania malowania w kościele. Kolejny etap rozpocznie się na początku przyszłego roku. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom. Za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców zostanie odprawiona Msza św. w Uroczystość Św. Piotra i Pawła o 10.30. Pokornie proszę o dalsze wsparcie tej inicjatywy.

 7. Przed nami ostatni tydzień czerwca, miesiąca, który tradycyjnie poświęcony jest nabożeństwu do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.

 8. Trwa Oktawa Bożego Ciała – po Mszy św. o 18.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła, dziś po Mszy św. 0 10.30.

 9. Dziś decyzją biskupów polskich po każdej Mszy św. odśpiewamy suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…” i odmówimy Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa. Będzie to ekspiacja za świętokradztwa i profanacje jakie miały miejsce w ostatnim czasie w naszej Ojczyźnie.

 10. Dziś jak w każdą niedzielę czerwca nabożeństwo czerwcowe o 15.45. O 16.00 Msza św.

 11. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 12. Dziś, 23.06., obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

 13. Jutro uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny Święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa.

 14. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 15. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała – poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Proszę o przyprowadzenie dzieci na to nabożeństwo.

 16. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W piątek za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 17. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.

 18. W sobotę (29.06.) Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 7.30, 10.30 i 16.00. Zapraszam na wspólną modlitwę na Mszach Świętych w intencji całego Kościoła, papieża – jako jego widzialnej głowy, a także nas samych – byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej – jest to tzw. Świętopietrze.

 19. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do jak najliczniejszego udziału.

 20. Msze św. w tygodniu o 18.00. Zachęcam do uczestnictwa we Mszach św. w dni powszednie.
 21. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 22. Zachęcam do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Jarosławia na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy 5 lipca. Zapisy na pielgrzymkę (grupa św. Brata Alberta) dziś i w przyszłą niedzielę w kościele NMP Królowej Polski w Jarosławiu po Mszy św. o 16.00.
 23. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 16.06.2019

 1. Benedykt XVI powiedział: Miłość jest istotą Boga. Stajemy wobec najwyraźniejszego objawienia źródła miłości, jakim jest tajemnica trynitarna: w Bogu, Trójjedynym, trwa odwieczna wymiana miłości między osobami Ojca i Syna, a tą miłością nie jest energia bądź uczucie, lecz osoba, Duch Święty. Bóg Jedyny w Trójcy Świętej to wielkie misterium wiary. Nie ma możliwości, aby je do końca poznać czy zrozumieć. Jedyne, co chrześcijanin może uczynić, to zanurzyć się w nieskończonej miłości Trzech Osób Bożych. Dzisiejsza uroczystość przypomina każdemu wierzącemu, że jest zaproszony przez samego Boga do uczestnictwa w Jego życiu. Liturgia Słowa zachęca, aby na misterium Trójcy spojrzeć właśnie z perspektywy obecności Boga w historii Zbawienia, a co za tym idzie również Jego obecności w rzeczywistości każdego człowieka.
 2. Gorące podziękowanie za udział we Mszy św. w II dzień Zielonych Świąt – w święto Matki Kościoła. Bóg zapłać.
 3. Dziś jak w każdą niedzielę czerwca nabożeństwo czerwcowe o 15.45. O 16.00 Msza św.
 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 5. Dziś kończy się czas wyznaczony przez Kościół do odbycia spowiedzi wielkanocnej.
 6. Dzisiejsza składka z III niedzieli miesiąca przeznaczona jest na odnowienie malowania w kościele.
 7. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 8. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.
  Dziękujemy Panu Bogu za dar Eucharystii. Przypominam, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Za udział w uroczystej procesji zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  Proszę o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Przede wszystkim jednak otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Bądźmy w tym szczególnym dniu w stanie łaski uświęcającej. Eucharystyczny Chrystus pragnie być obecny w naszym życiu nie tylko od święta, lecz na co dzień.
  Tegoroczna procesja Bożego Ciała rozpocznie się Mszą św. o 10.00 na stadionie na Lechach. O przygotowanie tego ołtarza proszę rodziny z numerów 359-346.
  Po Mszy św. udamy się do 4 ołtarzy w stronę kościoła w Pełkiniach. I ołtarz – koło p. Rydzik. Proszę o przygotowanie mieszkańców numerów 420-315. II ołtarz – koło p. Organisty. Numery 330-238 – po obu stronach krzyżówki. III ołtarz – koło p. Urszuli Krzeptoń. Numery od zakrętu do kościoła. IV ołtarz – koło szkoły. Rodzice dzieci z III klasy Gimnazjum.
  Na zakończenie procesji ok.12.00 w kościele będzie Msza św.
  Na procesję Bożego Ciała i Oktawę Bożego Ciała zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Zapraszam też dzieci I-komunijne w strojach pierwszokomunijnych. Do niesienia obrazów zapraszam panie oraz uczennice VI, VII i VIII klasy i III klasy Gimnazjum – każda klasa co najmniej niech niesie jeden obraz. Chłopców zapraszam do niesienia chorągwi. Straż proszę o zabezpieczenie drogi.
  W Boże Ciało Msze św. o 7.30, o 10.00 na Lechach i tu w kościele po zakończeniu procesji. Nie będzie Mszy św. o 16.00.
 9. Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. będzie procesja wokół kościoła, w niedzielę po sumie. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.
 10. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.
 11. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adama Szal.
 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie. Pamiętajmy, że autentyczną wspólnotą miłości Boga i ludzi stajemy się na Eucharystii. Starajmy się uczestniczyć w niej jak najczęściej, nie tylko w niedziele i święta. Właśnie podczas Mszy Świętej uczymy się, jak przekładać doświadczenie wiary na nasze codzienne życie. Naszym zadaniem jest przemienienie świata miłością miłosierną.
 13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 14. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W środę, 19 czerwca, podczas Mszy Świętej o 8.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszam na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Dalsza część uroczystości będzie w szkole. Spowiedź dla dzieci przed każdą Mszą św.
 15. 5 lipca na pątniczy szlak wyruszy ku Jasnej Górze Archidiecezjalna Przemyska Piesza Pielgrzymka. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.
 16. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 9.06.2019

 1. Sł. Boży kard. Stefan Wyszyński powiedział: Duch Święty to przedziwne tchnienie życia. To jakby wiatr usłużnie przynoszący wilgoć na pustynię. Duch Święty jest pierwszym darem Zmartwychwstałego Jezusa dla wierzących. Zesłany w dniu Pięćdziesiątnicy na zgromadzonych w Wieczerniku, jest nieustannie wylewany na cały Kościół. On jest twórcą jedności Kościoła, dawcą rozmaitych darów dla całej wspólnoty Ludu Bożego i uzdalnia nas do poznania Boga. Wyraźmy dziś, w sposób szczególny, wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.
 2. Gorące podziękowanie dla Władysława Orłowskiego P.340 za ofiarę 200 złotych, dla rodziny, która pragnie pozostać anonimowa  za ofiarę 500 złotych, dla rodziny, która również pragnie pozostać anonimowa za ofiarę 500 złotych, oraz dla rodziny, która również pragnie pozostać anonimowa za ofiarę 100 złotych na odnowienie malowania w kościele. Bóg zapłać.
 3. Dziś możemy zyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
 4. Dziś jak w każdą niedzielę czerwca nabożeństwo czerwcowe o 15.45. O 16.00 Msza św.
 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 6. Dziś II niedziela miesiąca, członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 7. Jutro w poniedziałek – II dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 7.30 i 18.00. Zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką.
 8. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 9. W najbliższy czwartek oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu
  i Wiecznemu Kapłanowi. Będziemy modlić się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.
 10. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 11. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na odnowienie malowania w kościele.
 12. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy – kończy się czas spowiedzi wielkanocnej.
 13. Msze św. w tygodniu o 18.00. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe. Zachęcam do jak najliczniejszego udziału w Mszach św. w dni powszednie.
 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 15. Procesja w Boże Ciało w tym roku będzie z Lechów w stronę kościoła. Mieszkańców tego regionu proszę o przygotowywanie się do robienia ołtarzy.
 16. Dziś o 18.00 w Domu Kultury, przygotowany przez uczniów naszej szkoły, spektakl teatralny „Mały Książę”. Zapraszamy.
 17. W czwartek (13.06.) Święto Szkoły, dzień Patrona Szkoły bł. o. Michała Czartoryskiego. O 8.00 w kościele uroczysta Msza św. Po Mszy św. przemarsz do szkoły i uroczysta akademia w sali gimnastycznej.
 18. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł Krzysztof Rojek. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 19. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 2.06.2019

 1. Św. Augustyn powiedział: Chrystus jest już wyniesiony ponad niebiosa; ale nie przestaje cierpieć tu, na ziemi, ilekroć w nas, Jego członkach, doznaje sprzeciwu i trudów. Chrystus po czterdziestu dniach przestał się ukazywać widzialnie na ziemi, ale nadal jest obecny w Kościele i działa dając życie, przebaczenie, zbawienie. Pod wpływem zawrotnego tempa życia, napięć, natłoku dźwięków, obrazów, informacji, współczesny człowiek ma trudności z koncentracją, skupieniem wewnętrznym, które warunkują modlitwę. Bywa, że zanika w nim poczucie konieczności rozmowy z Bogiem. Traci wtedy świadomość związku z Nim, związku najistotniejszego ze wszystkich więzi. A jednak testem sprawdzającym wiarę jest twierdzenie: „na ile wierzysz, na tyle się modlisz”.
 2. Gorące podziękowanie dla rodziny, która pragnie pozostać anonimowa za ofiarę 500 złotych, dla rodziny, która również pragnie pozostać anonimowa za ofiarę 200 złotych, oraz dla rodziny, która również pragnie pozostać anonimowa za ofiarę 1000 złotych na odnowienie malowania w kościele. Bóg zapłać.
 3. Gorące podziękowanie dla wszystkich, którzy – w poniedziałek, wtorek i środę – wzięli udział w modlitwach o tegoroczne urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Bóg zapłać.
 4. Decyzją Metropolity Przemyskiego, abp. Adama Szala, dziś 2 czerwca 2019 r.,
  we wszystkich parafiach Archidiecezji Przemyskiej, po głównej Mszy św.,
  odbędzie się procesja eucharystyczna – u nas po Mszy św. o 10.30. We wspólnej modlitwie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy prosić o potrzebne łaski dla naszej Archidiecezji, Kościoła i Ojczyzny, będziemy wypraszać nowe powołania kapłańskie i zakonne, jak również wynagradzać za popełnione grzechy oraz zawierzać Bożemu Miłosierdziu wszystkie trudne sprawy.
 5. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie o 15.30. O 16.00 Msza św.
 6. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 7. Dziś po każdej Mszy św. błogosławieństwo dzieci.
 8. Dzisiaj w Archidiecezji święcenia diakonatu, a za tydzień, w sobotę, święcenia prezbiterów. Módlmy się w intencji nowo wyświęconych.
 9. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
 10. Trwa Nowenna do Ducha św. przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 11. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 12. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 13. W tym tygodniu, I czwartek i I piątek. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od godz. 8.30. Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.
 14. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Kończy się okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej. Codziennie przed Mszą Świętą można skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
 15. Za tydzień II niedziela miesiąca, członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 16. W czerwcu codziennie po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedziele czerwca nabożeństwo o 15.45.
 17. Msze św. w tygodniu o 18.00. Zachęcam do uczestnictwa w Mszach św. w dni powszednie.
 18. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 19. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 20. W środę po Mszy św. spotkanie Pomocników Matki Kościoła.
 21. Dziś organizowany przez szkołę Piknik na stadionie w Pełkiniach.
 22. Za tydzień, przygotowany przez uczniów naszej szkoły, w Domu Kultury, spektakl teatralny „Mały Książę”. Szczegóły na afiszu.
 23. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

6 NIEDZIELA WIELKANOCY – 26.05.2019

 1. Św. o. Pio powiedział: Miłość i bojaźń Boża to dwie potężne twierdze, z których wypowiada się wojnę grzechowi i diabłu. Narzędziem Boga są zawsze ludzie pokorni. Liturgia Słowa ukazuje nam dzisiaj prawdę, że każdy z nas jest w oczach Boga „umiłowanym”. Bóg na dowód swej miłości zsyła nam na ziemię Jednorodzonego Syna jako Zbawiciela. Kto przyjmuje Jego Syna jako Zbawcę, okazuje Bogu, że Go kocha „zna” i „miłuje”. Ten, kto trwa w łączności z Jezusem potrafi żyć miłością Bożą i rozsiewa ją wokół swego otoczenia. Każdy dzień to kolejna szansa, by dawać ludziom miłość, która pochodzi od Jezusa Chrystusa. Jezusowa miłość jest „cierpliwa, łaskawa, nie zazdrości, nie działa obłudnie, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego, nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą”.
 2. Gorące podziękowanie dla p. Marii Czwałga P.385 za ofiarę 100 złotych, dla rodziny, która pragnie pozostać anonimowa za ofiarę 600 złotych, dla dla rodziny, która pragnie pozostać anonimowa za ofiarę 500 złotych, dla Adama Moszkowicz P.216 za ofiarę 100 złotych, dla rodziców dzieci bierzmowanych w tym roku za ofiarę 450 złotych na odnowienie malowania w kościele. Bóg zapłać.
 3. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 4. Dziś o 10.30 rocznica I Komunia św. w naszej parafii.
 5. Dziś nabożeństwo majowe o 15.45. O 16.00 Msza św.
 6. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 7. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na parafie potrzebujące pomocy.
 8. Od jutra rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o urodzaje. Dawniej nazywano je „suchymi dniami”. Przez trzy kolejne dni – do środy włącznie – przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
  Jeśli nie w inny sposób, to przynajmniej poprzez żarliwą modlitwę prośmy naszego Ojca w niebie o sprawiedliwy podział plonów ziemi, aby ludzie nie umierali więcej z głodu. Msze św. w kościele o 18.00.
  W poniedziałek o 19.00 procesja z błogosławieństwem pól na Okroługach. We wtorek po Mszy św. o 18.00 procesja z błogosławieństwem pól. W środę o 19.00 procesja z błogosławieństwem pól na Lechach. Weźmy udział w tej błagalnej modlitwie o chleb powszedni i błogosławieństwo w pracy.
 9. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 10. W czwartek 21 naszych młodych parafian przyjmie w jarosławskiej kolegiacie Sakrament Bierzmowania. Otoczmy ich modlitwą.
 11. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 12. W piątek początek Nowenny do Ducha Świętego. Zachęcam do udziału w tym nabożeństwie i do wspólnej modlitwy.
 13. W piątek zakończenie nabożeństw majowych – od soboty rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.
 14. W najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 15. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie o 15.30. O 16.00 Msza św.
 16. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 17. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o 18.00.
 18. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 19. Za tydzień po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 20. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: Maria Pelc i Krzysztof Mucha. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 21. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

5 NIEDZIELA WIELKANOCY – 19.05.2019

 1. Św. o. Pio powiedział: Życie chrześcijańskie nie polega na tym, aby wiele myśleć, ale aby bardzo kochać. W ostatnich dziesiątkach lat łatwo mówi się o miłości, zbyt łatwo. Wielu ludzi uważa, że wystarczy ukończyć kilkanaście lat, a tym samym automatycznie posiada się wszelkie dane na temat kochania. A tymczasem „miłości trzeba się uczyć i jeszcze raz uczyć – mówi amerykańska pisarka Katherine Porter. – Ten proces nie ma końca. Nienawiść nie potrzebuje instrukcji; wystarczy ją tylko sprowokować”. Nie można kochać pod określonymi warunkami. Przykazanie miłości nie jest przykazaniem moralności. Przykazanie to nie brzmi jednakowo. W każdej sytuacji wymaga czegoś innego. Raz będzie zalecało: przebacz, usłuż; kiedy indziej: zapomnij o tym, co było; albo: podaj rękę, odezwij się, poświęć trochę czasu. Jeżeli świat, w którym żyjemy, jest światem obrazów i właśnie obraz najbardziej przemawia do człowieka, zwłaszcza młodego, to wezwanie dzisiejszej Ewangelii jest zaproszeniem, by stać się Bożym znakiem, który z łatwością odczyta i zrozumie każdy człowiek.
 2. Gorące podziękowanie dla p. Marii Fiałek P.42 za ofiarę 200 złotych, dla dla rodziny, która pragnie pozostać anonimowa za ofiarę 200 złotych, dla p. Marii Mach P.129 za ofiarę 500 złotych, dla p. Kazimierza Kozło P. 216 za ofiarę 500 złotych, dla p. Józefa Bojarskiego P.175 za ofiarę 500 złotych na odnowienie malowania w kościele. Bóg zapłać.
 3. Dziś o 10.30 I Komunia św. w naszej parafii. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych ufundowali dla kościoła dywany pod boczne ołtarze, dywaniki pod miejsce przewodniczenia i pod ambonkę, dywanik na zimę, gablotkę przed kościół i gablotę na baldachim. Bóg zapłać. Od dziś dzieci z klasy III przeżywać będą tzw. Biały Tydzień.
 4. Dzisiejsza składka z III niedzieli miesiąca przeznaczona jest na odnowienie malowania w kościele.
 5. Dziś nabożeństwo majowe o 15.45. O 16.00 Msza św.
 6. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 7. Pomimo, że tydzień modlitwy o powołania do służby w Kościele dobiega końca, nie ustawajmy w wołaniu do Pana, by posyłał robotników na swoje żniwo.
 8. Jutro rocznica święceń biskupich ks. bpa Stanisława Jamrozka, a we wtorek rocznica ingresu ks. abpa Adama Szala do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.
 9. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 10. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 11. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 12. Za tydzień na Mszy św. o 10.30 rocznica I Komunii św.
 13. Skorzystajmy z zaproszenia do wzięcia udziału w Nabożeństwach Majowych sprawowanych codziennie po Mszy św. o 18.00. W niedziele nabożeństwo majowe o 15.45. O 16.00 Msza św.
 14. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 16. Jutro, w poniedziałek, po nabożeństwie majowym spotkanie rodziców dzieci z kl. VIII i III Gimnazjum – przed bierzmowaniem.
 17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł Piotr Sidorko. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 18. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

4 NIEDZIELA WIELKANOCY – DOBREGO PASTERZA – 12.05.2019

 1. Benedykt XVI powiedział: Nie lękajcie się Chrystusa! On niczego nie odbiera, a daje wszystko. Kto oddaje się Jemu, otrzymuje stokroć więcej. Chcemy być kowalami swojego losu, sami układać sobie życie, wytyczać nowe szlaki. Szukamy rady ludzi, którym się udało, powiodło, którzy osiągnęli sukces, mają jakąś receptę na życie. W całej tej plątaninie, chaosie dzisiejszego świata umyka nam gdzieś głos Jezusa – Dobrego Pasterza. Jego głos jest coraz mniej znany, mniej słuchany. Warto więc, choćby z racji kończącego się Tygodnia Biblijnego sięgnąć do Jego słów, do Pisma Świętego i usłyszeć Jego głos. Może po raz pierwszy, może na nowo. To nic nie kosztuje. A zyskać można wszystko.
 2. Niedziela Dobrego Pasterza, którą właśnie przeżywamy, jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Są to jednocześnie kolejne Kwartalne Dni Modlitw (tzw. Suche Dni Letnie). Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza.
 3. Gorące podziękowanie dla p. Czesława Majewskiego P.167A za ofiarę 300 złotych, oraz dla rodziny, która pragnie pozostać anonimowa za ofiarę 100 złotych na odnowienie malowania w kościele. Bóg zapłać.
 4. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 6. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 10.30 I Komunia św. w naszej parafii. Proszę o pozostawienie pierwszych ławek dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin w sobotę o 9.00.
 9. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na odnowienie malowania w kościele.
 10. Skorzystajmy z zaproszenia do wzięcia udziału w Nabożeństwach Majowych sprawowanych codziennie po Mszy św. o 18.00. W niedziele nabożeństwo majowe o 15.45. O 16.00 Msza św.
 11. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 13. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

3 NIEDZIELA WIELKANOCY – 5.05.2019

 1. Bł. Karol de Foucauld powiedział: Z naszego postępowania i życia ludzie dalecy od Chrystusa i niechrześcijanie powinni bez książki poznać Ewangelię. Zmęczeni po całej nocy bezskutecznego połowu, uczniowie zauważają nieznajomego, który kazał im zarzucić sieć…, wtedy Jan mówi do Piotra: „To jest Pan.” Jan miał taką samą wizję przestrzenną jak inni Apostołowie, ale rozpoznał Go nie oczami, ale sercem, bo serce widzi inaczej. Czy ja dostrzegam miłość, szczęście i dobro tam, gdzie inni nie widzą już nic? Jezus Zmartwychwstały potrzebuje prawdziwych świadków, którzy będą Go przede wszystkim miłowali i pójdą za Nim wszędzie. Dzięki miłości świadków Kościół realizuje swoją misję i jest nieustannie miejscem spotkania z żywym Bogiem.
 2. Gorące podziękowanie dla p. Krystyny Kowal P.171 za ofiarę 500 złotych, p. Kazimierza Żyskiego P.244 za ofiarę 400 złotych, rodzinie, która pragnie pozostać anonimowa  za ofiarę 200 złotych, oraz dla rodziny, która również pragnie pozostać anonimowa za ofiarę 200 złotych na odnowienie malowania w kościele. Bóg zapłać.
 3. Gorące podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do uświetnienia odpustu w naszej parafii – niosącym baldachim, feretrony i obrazy, Paniom z kuchni, wszystkim za obecność i modlitwę. Bóg zapłać.
 4. Dziś Niedziela Biblijna, inaugurująca w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego Słowie. Zachęcam do indywidualnej lektury i medytacji Słowa Bożego. Zachęcam i zapraszam, byśmy w Tygodniu Biblijnym znaleźli czas choćby na krótką lekturę Świętych Ksiąg. Można również zaangażować się w jedną z grup apostolskich działającą przy parafii, w której odbywa się wspólnotowe czytanie i rozważanie Pisma Świętego.
 5. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie o 15.30. O 16.00 Msza św.
 6. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 7. W środę (8.05.) Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Dzień imienin ks. bpa Stanisława Jamrozka. Osobę Solenizanta otoczmy modlitwą. Odpust w Wólce Pełkińskiej.
 8. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 9. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 10. W najbliższą niedzielę – niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
 11. Za tydzień II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 12. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej po Mszy św. o 18.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!
  W niedzielę nabożeństwo majowe o 15.45, o 16.00 Msza św.
 13. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 15. Dziś po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców dzieci z kl. VIII i kl. III Gimnazjum, przygotowujących się do bierzmowania.
 16. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł Bronisław Kędzierski. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 18. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

2 NIEDZIELA WIELKANOCY – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 28.04.2019

 1. Św. Faustyna Kowalska powiedziała: Wszystko się zaczyna z miłosierdzia Twego i na miłosierdziu twoim się kończy. Wszelka łaska wypływa z miłosierdzia i ostatnia godzina pełna jest miłosierdzia dla nas. Ciesz się wszelkie stworzenie, ponieważ ty jesteś bliższe Bogu w Jego nieskończonym miłosierdziu niżeli niemowlę w sercu matki. Kończymy oktawę Wielkanocną. Rozważanie Chrystusowego Zmartwychwstania ukazało nam wagę tej tajemnicy wiary, która tak potężnym Alleluja brzmi od Wigilii Paschalnej. Podsumowaniem tego rozważania jest szczególne zwrócenie się ku Chrystusowemu miłosierdziu, które wiąże się z pierwszą Niedzielą po Wielkanocy.
 2. Dziś, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, można zyskać odpust zupełny. Warunkami koniecznymi do zyskania tego odpustu jest: 1. stan łaski uświęcającej, 2. Stała wola i chęć pracy nad sobą – czyli wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu. 3. Pełne uczestnictwo we Mszy św., połączone z przyjęciem Komunii św.. 4. Przynajmniej jeden uczynek miłosierdzia względem drugiego człowieka przez czyn, słowo, modlitwę…
 3. Przypominam o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem. (Penit. Apostolska Prot. N. 4/02/1)
 4. Zachęcam do rozwijania osobistej pobożności poprzez odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Zapraszam do zapisywania się do Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego. W zakrystii są deklaracje.
 5. Dziś po każdej Mszy św. odmawiać będziemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 6. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 7. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Caritas.
 9. W środę rozpoczyna się maj – miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Każdego dnia po Mszy św. o 18.00 będziemy odprawiać Nabożeństwa Majowe ze śpiewem Litanii loretańskiej. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Zadbajmy o wizerunki Matki Bożej w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.
 10. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 11. W czwartek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 12. W piątek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – głównej Patronki Polski i Archidiecezji Przemyskiej – dzień odpustu parafialnego w Pełkiniach. Zapraszam wszystkich do jak najliczniejszego udziału – zwłaszcza na sumie odpustowej o godz. 11.00.
  Do niesienia obrazów zapraszam uczennice III klasy Gimnazjum oraz VIII klasy – każda klasa co najmniej niech niesie jeden obraz, oraz uczennice kl. VII do niesienia figury Dzieciątka Jezus. (przyjść w środę) Chłopców zapraszam do niesienia chorągwi.
  Msze św. w dzień odpustu o 7.30 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o 16.00.
  Spowiedź przed każdą Mszą św. – jak również przed i w czasie Mszy św. odpustowych.
  Niech przez ten cały świąteczny, odpustowy, dzień towarzyszy nam modlitwa za naszą parafię, za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji.
 13. Przed Uroczystością Odpustową – w czwartek – zapraszam na czuwanie i wspólną modlitwę. Nasze przygotowanie do Odpustu rozpocznie się Mszą św. o 18.00. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  Cała parafia została podzielona na 4 części. Na adorację Najśw. Sakramentu zapraszam wszystkich, ale przede wszystkim poszczególne części naszej parafii. I tak od 18.30 do 19.00 – Lechy. Od 19.00 do 19.30 – mieszkańców od kościoła do Lechów i Jerzyk. Od 19.30 do 20.00 mieszkańców od Ujeznej do kościoła. Od 20.00 do 20.30 mieszkańców Okroługów.
  Adoracja zakończy się wspólnym dla całej parafii nabożeństwem o 20.30 i Apelem Jasnogórskim o 21.00 – na to nabożeństwo i Apel Jasnogórski zapraszam wszystkich
 14. W piątek – w odpust parafialny – po Mszy św. o 7.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 15. W tym tygodniu, I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św. W sobotę odwiedzę chorych od 8.30.
  Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.
 16. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie o 15.30. O 16.00 Msza św.
 17. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny.
 18. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 19. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 20. Dziś po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców dzieci z kl. III – przed I Komunią św.
 21. W środę po Mszy św. o 18.00 spotkanie Pomocników Matki Kościoła.
 22. Za tydzień po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 23. W czwartek po Mszy św. spotkanie ministrantów.
 24. W sobotę po Mszy św. o 18.00 spotkanie rodziców dzieci z klasy czwartej przed rocznicą I Komunii św.
 25. Za tydzień po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców dzieci z kl. VIII i kl. III Gimnazjum, przygotowujących się do bierzmowania.
 26. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 21.04.2019

 1. Św. Jan Paweł II powiedział: Jest taka Noc, gdy czuwając przy Twoim grobie, najbardziej jesteśmy Kościołem. Jest to noc walki, jaką toczy w nas rozpacz z nadzieją: Ta walka wciąż się nakłada na wszystkie walki dziejów, napełnia je wszystkie w głąb. Z okazji święta Wielkiej Nocy, życzę, by Jezus Chrystus napełnił Was mocą Zmartwychwstania, a radość rodzącego się nowego życia dodawała sił i motywacji na cały rok, by Zwycięzca Śmierci, który w tę Noc uczynił nas wolnymi, pomnażał w Was wiarę prowadzącą do nieba, zapalił światło nadziei kierujące nas po ścieżkach życia, a swoją miłością błogosławił Wam, Waszym bliskim, rodzinom, gościom, by odważnie świadczyli o Jego Zmartwychwstaniu w dzisiejszym świecie. Radosnej Paschy!
 2. W poczuciu wdzięczności chcę skierować słowa podziękowania do wszystkich tych, którzy przyczynili się, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała godną oprawę. Dziękuję ojcu Kazimierzowi i ks. Bogdanowie za obecność i posługę. Dziękuję Paniom, które przygotowały palmy wielkanocne. Dziękuję Paniom za pomoc w przygotowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękuję panu organiście, panu Kościelnemu, ministrantom, czytającym Pismo Św., Pani Halinie za śpiewanie psalmu. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli czynny i żywy udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego – w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę oraz w adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i przy Bożym Grobie. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
 3. Gorące podziękowanie dla Pań, które uporządkowały, posprzątały i wyczyściły kościół po częściowym odnowieniu malowideł. Bóg zapłać.
 4. Gorące podziękowanie za dary na świąteczny stół na plebanię. Bóg zapłać.
 5. Gorące podziękowanie dla p. Bolesława Słomy za ofiarę 200 złotych, p. Józefa Matusza P.211 za ofiarę 200 złotych, rodzinie, która pragnie pozostać anonimowa  za ofiarę 200 złotych, dla rodziny p. Matiasa Heinz za ofiarę 200 złotych oraz dla rodziny p. Stanisława Zawalskiego za ofiarę 100 złotych na odnowienie malowania w kościele. Bóg zapłać.
 6. Dziś Msze św. o 6.00, 9.00 i 10.30 – po tej Mszy św. procesja na cmentarz.
 7. Dziś, w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio i telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et orbi”.
 8. Dziś III niedziela miesiąca składka na odnowienie malowania kościoła.
 9. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte o 7.30 i 10.30.
  Składka z drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na utrzymanie katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w naszym kraju. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej.
 10. W tych świętych dniach nie powinniśmy też zapominać o tych, którzy od nas odeszli – odwiedźmy ich groby na cmentarzach.
 11. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 12. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 13. Chociaż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy się nim pozdrawiajmy. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii. W dniach oktawy bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”.
  Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 14. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu można zyskać odpust zupełny. Warunkami koniecznymi do zyskania tego odpustu jest: 1. Spowiedź, czyli stan łaski uświęcającej. Spowiedź może być odprawiona wcześniej niż Święto Miłosierdzia Bożego 2. Ze spowiedzią ściśle wiąże się stała wola i chęć pracy nad sobą – czyli wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu. Człowiek ma starać się o wewnętrzną wolność czynienia dobra i unikania tego, co prowadzi do zła. 3. Pełne uczestnictwo we Mszy św., połączone z przyjęciem Komunii św.. 4. Przynajmniej jeden uczynek miłosierdzia względem drugiego człowieka przez czyn, słowo, modlitwę… W tym uczynku ważna jest intencja – czyli gest miłosierdzia powinien być wykonywany z miłości do Pana Jezusa. W Święto Miłosierdzia Bożego Pan Jezus obiecuje przez Św. Faustynę Kowalską niewyczerpane morze łask. Łaski, których człowiek może dostąpić w tym dniu, porównywane są do oczyszczającej mocy chrztu św. W tym stanie otrzymuje się niebo – bez potrzeby odbywania kary w czyśćcu.
 15. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia, wspólnie koronkę będziemy odmawiać po Mszy Świętej.
 16. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia, składka do puszek na Caritas.
 17. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 18. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 19. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców dzieci z kl. III – przed I Komunią św.
 20. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy oraz z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach, razem z naszymi bliskimi. Szczęść Boże.

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – PALMOWA – 14.04.2019

 1. Św. Paweł od Krzyża powiedział: Oprzyjcie wasze nadzieje na miłosierdziu Boga i na zasługach naszego ukochanego Odkupiciela, mówcie często patrząc na Krzyż: Tam pokładam wszystkie moje nadzieje! Dzisiejsza Liturgia Słowa w szczególny sposób akcentuje mękę Jezusa. Jednak nie możemy zapominać, że krzyż to tylko etap drogi. Naszym celem nie jest cierpienie ale zmartwychwstanie! Bóg nie jest dawcą bólu, ani nie chce go w naszym życiu, tak jak nie chciał by Jego Syn poniósł na swoim Ciele takie Męki. Jezus nie przyszedł zniszczyć cierpienia, nie przyszedł by je wytłumaczyć, ale przyszedł wypełnić je swoją obecnością. Musimy mieć świadomość, że proces i Męka Chrystusa dokonuje się także w naszych czasach. To, co dziś mówimy, robimy, jakie decyzje podejmujemy, zawsze odnosi się jakoś do tamtych ponadczasowych wydarzeń Wielkiego Piątku. Każdy z nas nieustannie wybiera, czy opowiada się za Chrystusem, prawdą, dobrem, sprawiedliwością – czy przeciw.
 2. Dziś na każdej Mszy św. poświęcenie palm. W ten sposób pragniemy naśladować tłumy, które wiwatowały na cześć Pana Jezusa wjeżdżającego do Jerozolimy.
 3. Dziś po południu parafialna Droga Krzyżowa w kierunku Jeżyka – do krzyża na polach. Rozpocznie się Gorzkimi Żalami o 15.15. O 16.00 Msza św. Po Mszy św. – około 16.45 – wyruszymy na Drogę Krzyżową.
  Krzyż w czasie drogi krzyżowej będą niosły dzieci, młodzież, dorośli…
  Wszystkich zapraszam do uczestnictwa w tej Drodze Krzyżowej.
 4. Pragnę podziękować wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę uczestniczyli w Gorzkich Żalach, a w piątek w Drodze Krzyżowej. Bóg zapłać.
 5. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 6. Zbliżają się najważniejsze dni w całym roku liturgicznym – Święte Triduum Paschalne. Aby rzeczywiście je owocnie i pięknie przeżyć, oczyśćmy nasze serca, pozwólmy, aby Pan nas przemieniał, czynił lepszymi. Otwórzmy się na to uzdrawiające działanie Jego łaski. Nie odkładajmy spowiedzi na bliżej przed świętami.
 7. Jutro w naszej parafii odbędzie się spowiedź wielkopostna. Możliwość spowiedzi od 14.30 do 17.00. Przerwa w spowiedzi od 16.00 do 16.30.
  Po Komunii św. adorujmy Pana Jezusa przynajmniej do błogosławieństwa.
 8. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 9. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy upamiętniającej pojmanie Pana Jezusa. Na znak smutku zostanie obnażony ołtarz. Msza św. o 19.00. Adoracja do 22.00. Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Chrystusa. Czas adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i w Bożym Grobie. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego żadnej dyspensy. Przypominamy, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły – jeden posiłek do syta i dwa lekkie – obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60. Rodzice powinni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty (Kan. 1252).
  W Wielki Piątek o 9.00 Droga Krzyżowa – wieczorem nie będzie Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo w Wielki Piątek o 19.00. Adoracja do 22.00
  Za pobożny udział w adoracji Krzyża i ucałowanie go podczas uroczystych obrzędów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed niedzielą Miłosierdzia Bożego – zachęcam do indywidualnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia i do zapisywania się do Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego.
  Wielka Sobota – przeżywanie Wigilii Paschalnej. Dzień adoracji Pana Jezusa w Bożym Grobie. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani – obowiązuje nadal cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto zatem w tym dniu zachować post – powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Msza św. o godz. 19.00. Adoracja do 22.00.
  Na liturgię wielkosobotnią proszę przynieść świece z zabezpieczeniem przed rozlewaniem się wosku. Proszę też przynieść naczyńka na wodę święconą.
 10. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny.
  Poświęcenie pokarmów będzie o 9.00, 10.00 i o 11.00 – na poświęceniu pokarmów nie będzie poświęcenia wody.
 11. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Wielkanoc. Rezurekcja o 6.00 rano. Ponadto Msza św. o 9.00 i 10.30. Po Mszy św. o 10.30 procesja na cmentarz i Koronka do Bożego miłosierdzia za spoczywających na naszym cmentarzu i za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach.
 12. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na odnowienie malowania w kościele.
 13. Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o 7.30 i 10.30.
 14. Program nabożeństw i adoracji przy ciemnicy i Bożym Grobie wywieszony jest w gablocie przed kościołem. Wszystkie nabożeństwa rozpoczynają się o 19.00. Pana Jezusa będą adorowały poszczególne rodziny. Wszyscy więc będą mieli okazję adorować Pana Jezusa czy to w ciemnicy czy w Bożym Grobie. Proszę, aby na adorację przychodziły całe rodziny z wyznaczonych numerów, a nie tylko przedstawiciele tych rodzin. Adoracja Pana Jezusa w Wielki Piątek od 8.00 co godzinę po 15 numerów – do numeru 165. W Wielką Sobotę od 8.00 co godzinę po 15 numerów – od numeru 166.
 15. Zachęcam do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.
 16. Proszę o zapisywanie chorych, którzy chcą przyjąć Sakrament Pokuty i Komunię św. z okazji Świąt Wielkanocnych. Chorych tych, jak również tych których odwiedzam w I piątki miesiąca, odwiedzę w Wielką Środę od 14.00.
 17. Msze św. w tygodniu o 18.00, w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o 19.00.
 18. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 19. W zakrystii są do nabycia baranki i paschaliki wielkanocne.
 20. Bardzo gorąco proszę wszystkie chętne panie z parafii, by przyszły w najbliższą Wielką Środę, z odpowiednim sprzętem, na 13.00, do posprzątania kościoła na święta. Gorąco proszę o przyjście, bo po odnowieniu części malowania jest dużo prac porządkowych. Dziękuję za zrozumienie i chęci do pracy.
 21. Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wejdźmy w przeżycia tego Wielkiego Tygodnia, abyśmy mogli doświadczać przechodzenia ze śmierci grzechu do życia w łasce i wolności dziecka Bożego.

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7.04.2019

 1. Ks. Jan Twardowski powiedział: Najczęściej albo potępiamy, albo jesteśmy pobłażliwi. Pan Jezus nie rzucił kamienia na grzesznicę, ale nie był dla niej pobłażliwy. Nakazał jej odejść i nie grzeszyć. Każda nasza spowiedź, każde stanięcie przed Bogiem w prawdzie są w naszym życiu nowym początkiem, o którym Bóg mówi w księdze proroka Izajasza: „Nie wspominajcie wydarzeń minionych, nie roztrząsajcie w myśli dawnych rzeczy. Oto Ja dokonuję rzeczy nowej: pojawia się właśnie” (Iz 43,18-19). A zatem chciejmy korzystać z tej łaski, która daje nam wolność, przywraca godność i uzdalnia do naśladowania Jezusa w byciu miłosiernymi wobec innych. Niech słowa św. Pawła – „zapominając o tym, co za mną, a wytężając siły ku temu, co przede mną, pędzę ku wyznaczonej mecie, ku nagrodzie, do jakiej Bóg wzywa w górę w Chrystusie Jezusie” (Flp 3,13-14) – staną się mottem naszego życia. Zostawmy nasze grzechy i słabości Bożemu miłosierdziu, a dołóżmy starań, by w codzienności zło dobrem zwyciężać. A nagrodą będzie sam Bóg i wieczność z Nim spędzona.
 2. Od dzisiejszej, piątej, niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Teraz Wielki Post nabiera charakteru bardziej pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy.
 3. Koniec Wielkiego Postu to dobra okazja, aby zadbać o krzyże – symbol naszej wiary i nadziei. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie wysprzątane.
 4. Gorące podziękowanie dla p. Marii Kornak za ofiarę 300 złotych, rodzinie, która pragnie pozostać anonimowa za ofiarę 1000 złotych i dla rodziny, która również pragnie pozostać anonimowa za ofiarę 500 złotych na odnowienie malowania w kościele. Bóg zapłać.
 5. Pragnę podziękować wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę uczestniczyli w Gorzkich Żalach, a w piątek w Drodze Krzyżowej. Bóg zapłać.
 6. Dziś po południu o 15.15 – tak jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu – Gorzkie Żale z wystawieniem Najśw. Sakramentu i kazaniem pasyjnym.
  Zachęcam do jak najliczniejszego udziału. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu. Po Gorzkich Żalach o 16.00 Msza św.

 7. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Gorzkich Żalach o 15.15. O 16.00 Msza św.

 8. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 9. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

 10. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 11. W piątek po Mszy św. o 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 12. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 18.00. Po Drodze Krzyżowej Msza św. Przypominam o możliwości zyskiwania odpustów.

 13. Od piątku do niedzieli w Dukli będzie miało miejsce XXVI Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej.

 14. Za tydzień II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 15. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej czyli Niedzielą Palmową. Msze św. o 7.30, 10.30 i 16.00. Na każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia palm.

 16. W Niedzielę Palmową, która jest Niedzielą Męki Pańskiej zamierzamy zorganizować kolejną już parafialną Drogę Krzyżową – tym razem w stronę Jeżyka. Rozpocznie się Gorzkimi Żalami o 15.15. O 16.00 Msza św.
  Po Mszy św. – około 16.45 – wyruszymy na Drogę Krzyżową – z dużym krzyżem – w kierunku Jeżyka. Krzyż w czasie drogi krzyżowej będą niosły dzieci, młodzież, dorośli… Będzie to dłuższa Droga Krzyżowa. W ten sposób przez nasz trud i poświęcenie jeszcze bardziej będziemy mogli wejść w ogrom męki Chrystusa. Wszystkich zapraszam do uczestnictwa w tej Drodze Krzyżowej.

 17. Msze św. w tygodniu o 18.00. W piątek po Drodze Krzyżowej o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 18. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 19. Wielki Post jest czasem świadczenia miłosierdzia. Zachęcam do wsparcia kościelnej Caritas tradycyjną już jałmużną wielkopostną. W zakrystii są do nabycia baranki i paschaliki wielkanocne.

 20. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

 21. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 31.03.2019

 1. Bł. Alfons Maria Mazurek powiedział: Jeżeli teraz nie poprawię się z moich błędów i wad, to może już nie będę miał ani łaski, ani siły i sposobności później nad sobą pracować. Siostra Emmanuela w książce Przedziwne sekrety dusz czyśćcowych napisała, że wielkim zagrożeniem dla nawrócenia człowieka są dwie choroby. Jedna nazywa się „wczoraj”, a druga „jutro”. Ta pierwsza atakuje ludzi, którzy żyją tylko wspomnieniami: „Kiedyś to byłem porządny, kiedyś się modliłem, często przystępowałem do sakramentu pojednania”. Jest to rodzaj takiego religijnego kombatanctwa. Druga choroba – „jutro” – powoduje, że człowiek okłamuje samego siebie: „No, od jutra biorę się za siebie”. Albo: „Od następnego miesiąca zrywam z tym grzechem”. A tymczasem mijają lata i to „jutro” wciąż jest jutrem. A pierwszy krok trzeba zrobić dziś, teraz – choćby to był nawet i mały krok. Bo wtedy wydarzy się to o czym Chrystus mówi w przypowieści: „Gdy był jeszcze daleko… ojciec wybiegł naprzeciw niego”. Ale potrzebny jest ten mój pierwszy krok – to nic, że to będzie już moje dziesiąte czy setne nawrócenie.
 2. W dawnej polskiej tradycji dzisiejszą niedzielę nazywano „śródpościem” bądź „półpościem”. Wskazuje to, że połowa okresu paschalnego przygotowania jest już za nami. Warto zatem zrobić pewne podsumowania i zastanowić się, czy postąpiłem na drodze nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny.
 3. Pragnę podziękować wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę uczestniczyli w Gorzkich Żalach, a w piątek w Drodze Krzyżowej. Bóg zapłać. Zachęcam do jeszcze liczniejszego udziału w tych nabożeństwach w tym tygodniu.
 4. Dziś po południu o 15.15 – tak jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Zachęcam do jak najliczniejszego udziału. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu. Po Gorzkich Żalach o 16.00 Msza św.
 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 6. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 7. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 8. W piątek po Mszy św. o 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 9. W piątek Droga Krzyżowa o 18.00. Po Drodze Krzyżowej Msza św.
  Przypominam o możliwości zyskiwania odpustów.

 10. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od 8.30.
  Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.

 11. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Gorzkich Żalach o 15.15. O 16.00 Msza św.

 12. Msze św. w tygodniu o 18.00 – godzinę później ze względu na zmianę czasu. W piątek po Drodze Krzyżowej o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 14. Wielki Post jest czasem świadczenia miłosierdzia. Zachęcam do wsparcia kościelnej Caritas tradycyjną już jałmużną wielkopostną. W zakrystii są do nabycia baranki i paschaliki wielkopostne.

 15. W środę po nowennie spotkanie Pomocników Matki Kościoła.

 16. Za tydzień po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

 17. Trwa Kurs Przedmałżeński – wszystkich chętnych zapraszam w sobotę po Mszy św. o 18.00.

 18. W Niedzielę Palmową po południu – tak jak co roku – planujemy zorganizować parafialną Drogę Krzyżową. Szczegóły będą w przyszłą niedzielę.

 19. Spowiedź wielkopostna będzie w Wielki Poniedziałek.

 20. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24.03.2019

 1. Św. Jan Paweł II powiedział: Nawrócenie jest aktem wewnętrznym szczególnej głębi, w której człowiek nie może być zastąpiony przez innych, nie może być wyręczony przez wspólnotę. Po raz kolejny Jezus przypomina nam dzisiaj o potrzebie nawracania, czyli powrotu do Niego. Bóg jest cierpliwy wobec nas, czeka na naszą decyzję. Uczniowie Chrystusa muszą jasno opowiedzieć się za swoim Mistrzem. Nie tylko formalnie, ale całym swoim sercem. Samo bycie drzewem w ogrodzie Pana nie wystarczy. Trzeba jeszcze wydać owoce. Jeśli chcemy pomóc Chrystusowi zbawiać świat powinniśmy porzucić siekiery a wziąć w ręce szpadle, kopaczki. No i nie powinniśmy się obawiać nawożenia.
 2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby miały one konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem.
 3. Przez cały Wielki Post trwa wielkopostna akcja trzeźwości. Trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji nawrócenia zatwardziałych grzeszników.
 4. W duchu wielkopostnej solidarności wesprzyjmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza „Caritas”, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu i uznania, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz biednym Polakom na obczyźnie.
  W zakrystii są do nabycia wielkanocne paschaliki i baranki wielkanocne.
  Ofiara przynajmniej 6 złotych za baranka i 7 złotych za paschalik.
 5. Pragnę podziękować wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę uczestniczyli w Gorzkich Żalach, a w piątek w Drodze Krzyżowej. Bóg zapłać. Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach.

 6. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali bądź za odmówienie w piątki tego okresu modlitwy Oto ja dobry… można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. Dziś po południu o 15.15 – tak jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Zachęcam do wspólnej modlitwy. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.
  Po Gorzkich Żalach o 16.00 Msza św.

 8. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 9. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy. W tym dniu osoby, które chcą podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Szczegóły w zakrystii.

 10. W środę po Mszy św. o 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 11. W piątek po Mszy św. o 17.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 12. W piątek Droga Krzyżowa o 17.00. Po Drodze Krzyżowej Msza św.
 13. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. o 16.00.
 14. Msze św. w tygodniu o 17.00. W piątek po Drodze Krzyżowej o 17.00.
  Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 16. Trwa Kurs Przedmałżeński – wszystkich chętnych zapraszam w sobotę po Mszy św. o 17.00.

 17. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2019

 1. Św. Jan Paweł II powiedział: Trudno jest uznać własne błędy. Łaska przemienia serce, pozwalając doświadczyć bezpośrednio i namacalnie miłości Ojca. Żyjemy w świecie pełnym sprzeczności. Również we własnej duszy odczuwamy nieraz rozdarcie, zamęt, sprzeczności, których tak naprawdę nie chcemy. Jakie jest rozwiązanie? Jaka jest droga przemiany? Słuchać Tego, który ma — On tylko! — słowa życia wiecznego. Słuchać głosu Jezusa, choćby był cichy i zagłuszany przez różne „odgłosy świata”. Wyłącznym zatem sposobem na poznanie Boga jest przyjście do Jezusa i wsłuchanie się w Jego słowa. Tylko On bowiem zna drogę do domu Ojca. Przemienienie Jezusa wzywa i nas do przemiany naszych serc. Bóg chce zwrócić na siebie naszą uwagę. Chce nas skłonić do spojrzenia w swoją stronę.
 2. Gorące podziękowanie dla Panów Józefa i Leszka Groch za skończenie okuwania blachą budynku gospodarczego. Bóg zapłać.
 3. Na ręce Pana sołtysa Dariusza Czereby składam gorące podziękowanie paniom za uporządkowanie parkingu przykościelnego. Bóg zapłać.
 4. Pragnę podziękować wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę uczestniczyli w Gorzkich Żalach, a w piątek w Drodze Krzyżowej. Bóg zapłać. Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.
 5. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego miłosierdzia, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszą Świętą.

 6. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do specjalnych puszek można wrzucać ofiary na ten cel.
 7. Dziś po południu o 15.15 – tak jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Zachęcam do jak najliczniejszego udziału.
  Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.
  Po Gorzkich Żalach o 16.00 Msza św.
 8. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 9. Dziś III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.
 10. We wtorek Uroczystość św. Józefa. W tym dniu modlić się będziemy szczególnie za ojców i opiekunów rodzin. Jest to także dzień imienin Ks. abpa seniora Józefa Michalika oraz ojca świętego seniora Benedykta XVI. Polecajmy solenizantów w modlitwie. Msza św. o 17.00.

 11. W środę po Mszy św. o 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 12. W piątek po Mszy św. o 17.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 13. W piątek o 17.00 – tak jak w każdy piątek Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa. Zapraszam wszystkich Parafian. Przypominam o możliwości zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

 14. Msze św. w tygodniu o 17.00. W piątek po Drodze Krzyżowej o 17.00.
  Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 16. Wielki Post jest czasem świadczenia miłosierdzia. Zachęcam do wsparcia kościelnej Caritas tradycyjną już jałmużną wielkopostną. W zakrystii są do nabycia baranki i paschaliki wielkopostne.

 17. Trwa Kurs Przedmałżeński – wszystkich chętnych zapraszam na nową plebanię w sobotę po Mszy św. o 17.00.
 18. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2019

 1. Św. Aniela Merici powiedziała: Bóg każdemu dał wolną wolę i nikogo nie przymusza, ale wskazuje, wzywa, przekonuje. Celem życia chrześcijańskiego jest świętość, czyli zjednoczenie z Trójjedynym Bogiem w miłości. Przeszkodą w zdobywaniu świętości jest grzech, który ma swoje źródło w uleganiu różnorakim pokusom podsuwanym przez diabła. Najbardziej jest w nas atakowany głód chwały, czułości, miłości oraz komfortu, wygody i zabezpieczenia. Pokorna i ufna modlitwa, umocniona przez post, pozwala przejść nawet najtrudniejsze próby i daje odwagę potrzebną, by zło zwyciężać dobrem.
 2. Dziś kończymy Rekolekcje Wielkopostne 2019 w naszej parafii. Rekolekcje to wyjątkowy czas łaski, który dostajemy od Pana Boga jako szansę na spotkanie i nawiązanie z Nim głęboko osobowej relacji, którą potem należy przenieść w codzienność. To podczas Rekolekcji budzi się w nas świadomość, że można inaczej, lepiej i doskonalej żyć – pod warunkiem, że nasza wiara w Boga znajdzie swoje odzwierciedlenie w miłości do bliźniego, w wielkiej umiejętności przebaczania, że zadbamy o naszą duszę lepiej, niż o ciało, że prawo Boże będzie ponad ludzkie prawo. Rekolekcje głosił ks. prał. Zbigniew Suchy, redaktor naczelny przemyskiej edycji Tygodnika Katolickiego “Niedziela”. W czasie tegorocznych Rekolekcji mieliśmy napełniać „Dzban życia”, przeglądać co do niego władamy. Ufam, że długo będziemy pamiętać czas tegorocznych rekolekcji, czerpiąc z nich siłę i wykorzystując w codziennym życiu bogactwo zawartych w naukach treści.
  Owocem tegorocznych Rekolekcji jest Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą będziemy odmawiać za zmarłych w obozie przejściowym i za spoczywających na naszym cmentarzu. Koronka ta odmawiana będzie od Święta Bożego Miłosierdzia przed każdą Mszą św. niedzielną o 16.00 – w Wielkim Poście Koronę tą odmawiać będziemy po Mszy św. niedzielnej o 16.00.
  Ks. prałacie Zbigniewie! Za trud głoszenia Słowa Bożego, za Twoje zaangażowanie, za piękne świadectwo wiary, dziękujemy z całego serca, życząc obfitości tych łask, które są Ci najbardziej potrzebne na kapłańskiej drodze. Szczęść Boże!
 3. W okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami – za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żalów, w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” i za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.
  Odpust zupełny można zyskać jeden raz w ciągu dnia. Zyskany odpust można ofiarować za siebie lub za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą.
 4. Dziś po południu o 15.15 – tak jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Zachęcam do wspólnej modlitwy. Składka na Gorzkich Zalach na kwiaty do Bożego Grobu. Po Gorzkich Żalach – o 16.00 Msza św.
 5. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 6. W środę po Mszy św. o 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. o 17.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W piątek o 17.00 – tak jak w każdy piątek Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa. Zapraszam wszystkich Parafian.
 9. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.
 10. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misje i Misjonarzy. Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
 11. Msze św. w tygodniu o 17.00. W piątek Msza św. po Drodze Krzyżowej o 17.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 13. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominam o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z Sakramentu Pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym. Codziennie przed Mszą Świętą jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.
 14. Od najbliższej soboty rozpocznie się w naszej parafii Kurs przedmałżeński. Przypominam, że ukończenie tego kursu jest jednym z warunków zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Wszystkich chętnych zapraszam do wzięcia udziału w tym kursie.
 15. Komunikat Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Pełkiniach.
 16. W środę po Nowennie spotkanie Pomocników Matki Kościoła.
 17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła Maria Barczyńska. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 18. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

8 NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.03.2019

 1. Ks. Józef Tischner powiedział: Jeżeli będziesz dobry, wtedy i twoje uczynki będą dobre. Bo dobre drzewo rodzi dobre owoce. W dzisiejszej Ewangelii słyszeliśmy pytanie Jezusa: „Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?” Pytanie to skierowane jest do każdego z nas, abyśmy, zanim będziemy zwracać uwagę bliźnim, popatrzyli na siebie i usunęli z naszych serc to, co przeszkadza w nawiązaniu dobrych relacji z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Każde obgadywanie, niesprawiedliwa ocena czyjegoś postępowania przy jednoczesnym umniejszaniu własnych win jest doszukiwaniem się drzazgi w jego oku.

 2. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

 3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

 4. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tydzień trzeźwości to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Zachęcam do dobrowolnej abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny. Zachęcam do składania deklaracji trzeźwościowych, chociażby tylko na okres Wielkiego Postu. Kartki z deklaracjami są w zakrystii.

 5. Najbliższa środa to Środa Popielcowa, otwierająca święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Cały Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

 6. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tzn. trzykrotny posiłek w ciągu dnia – jeden do syta – z zachowaniem wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Post ten obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Natomiast od 14. roku – tak jak w każdy piątek w ciągu roku – obowiązuje powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych. Pozostałych wiernych zachęcam do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Nie ma żadnej dyspensy.

 7. W Środę Popielcową Msze św. z poświęceniem popiołu i posypaniem głów popiołem o 9.00 i 17.00.
  Zachęcam do pielęgnowania zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.
 8. W środę składka na Mszach św. przeznaczona będzie na hospicjum w Jarosławiu.
 9. W środę po Mszy św. o 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 10. Od Środy Popielcowej do l Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

 11. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek miesiąca, podczas którego w sposób szczególny będziemy się modlić o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

 12. W piątki Wielkiego Postu przeżywać będziemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. Po Drodze Krzyżowej Msza św. Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  Odpust zupełny można również zyskać w piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy
  O dobry i najsłodszy Jezu…

 13. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.

 14. W piątek Dzień Kobiet. Wszystkie kobiety polećmy w modlitwie Panu Bogu.

 15. W niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali o 15.15. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu. Po Gorzkich Żalach Msza św.

 16. W czwartek po Środzie Popielcowej o 17.00 w naszej parafii rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne. Weźmy w tych rekolekcjach sami udział i uczyńmy wszystko, aby skorzystali z nich wszyscy nasi najbliżsi. Tak zaplanujmy czas, aby wziąć udział w rekolekcjach. Wszystkich proszę o modlitwę o jak największe owoce rekolekcji. O modlitewne wsparcie proszę chorych i cierpiących – ono szczególnie jest skuteczne.

 17. Za tydzień II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 18. Msze św. w tygodniu o 17.00 – godzinę później. W piątek po Drodze Krzyżowej o 17.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 19. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 20. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej

 21. W środę na Mszy św. o 17.00 rozdanie książeczek dla dzieci z klasy III.

 22. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

7 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.02.2019

 1. Sł. Boży ks. kard. Stefan Wyszyński powiedział: Człowiek, który nie lubi i nie umie przebaczać, jest największym wrogiem samego siebie. Dzisiejsze Słowo Boże przypomina nam, że nasza miłość nie może ograniczać się tylko do bliskich i tych, którzy nas kochają, ale mamy nią ogarnąć także naszych wrogów, nieprzyjaciół i tych, którzy nas niszczą. Miłość do nieprzyjaciół świadczy o jej bezinteresowności, jednak będziemy mogli ich kochać tylko wtedy, gdy otrzymamy ten dar od Chrystusa. Dlatego otwórzmy nasze serca na łaskę i niczego nie spodziewając się w zamian, czyńmy dobrze każdemu człowiekowi.

 2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 3. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 4. W piątek po Mszy św. o 16.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 5. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od 8.30.
  Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.

 6. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

 7. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 9. Za tydzień po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

 10. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.02.2019

 1. Św. Augustyn powiedział: Serce człowieka jest niespokojne, dopóki nie spocznie w Bogu. Czytania dzisiejszej niedzieli zachęcają nas do znalezienia prawdziwego szczęścia, które polega na zaufaniu Bogu w codziennym życiu, szczególnie w obliczu różnych doświadczeń, które nie zawsze kojarzą się z bogactwem i komfortem. Pan Jezus pochwala ludzi, którzy w swojej pokorze i ubóstwie, mimo doświadczeń życiowych (głodu, płaczu, nienawiści i wykluczenia ze strony innych ludzi) potrafią budować na Bogu swoje życie. Gani natomiast tych, którzy myślą, że są bezpieczni w swoim grajdołku, w którym się obwarowali (bogaczy, sytych, zadowolonych z siebie, przechwalających się). Sytuacja jednych i drugich odwróci się w chwili ostatecznego rozstrzygnięcia losu wszystkich ludzi, w świetle śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

 2. Dziś III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.

 3. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 4. W piątek po Mszy św. o 16.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 5. W piątek (22.02.) święto Katedry św. Piotra Apostoła. W modlitwie pamiętajmy o Ojcu Świętym.

 6. Przyszła niedziela – to ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 7. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 9. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.02.2019

 1. Św. Jan Paweł II powiedział: Dziś człowiek często nie wie, co nosi w sobie, w głębi swej duszy, swego serca. Jak często jest niepewny sensu swego życia na tej ziemi. Pozwólcie więc, proszę Was z pokorą i ufnością, pozwólcie Chrystusowi mówić do człowieka. Jedynie On posiada słowa życia – tak: życia wiecznego. Pan Bóg wciąż i stale zaprasza człowieka do współpracy ze Sobą. W każdym czasie zleca różnym ludziom wykonanie różnych zadań, bo różne są potrzeby Kościoła dotykającego krańców świata. Zadaniem człowieka jest usłyszeć ten Boży głos i wyrazić swoją zgodę, a odwagę da już sam Pan.

 2. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 3. Jutro (11.02.) – wspomnienie Marii Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele Msza Święta ze specjalnym nabożeństwem dla starszych i chorych, z błogosławieństwem lourdzkim i możliwością przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych odbędzie się jutro o 9.00. Pół godziny przed tą Mszą Świętą – okazja do spowiedzi św., gdyż Sakrament Namaszczenia Chorych należy przyjmować w stanie łaski uświęcającej.
  Bardzo proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, osobom starszym w dotarciu do naszej świątyni.

 4. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 5. W piątek po Mszy św. o 16.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 6. W czwartek święto św. Cyryla i Metodego modlimy się w intencji Europy.

 7. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.

 8. Msze św. w tygodniu o 16.00.Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł Stanisław Grunt. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 11. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.02.2019

 1. Św. Teresa z Lisieux powiedziała: Nasz Pan nigdy nie żąda od nas większych ofiar niż nasze siły. Czytając dzisiejszą Ewangelię, warto zastanowić się, czy nie zagraża nam postawa ludzi odrzucających Jezusa – ludzi, którym wydaje się, że znają Go tak dobrze, iż nie są już gotowi widzieć w Nim Boga – Tego, który działa, który działa w życiu ich i ich bliskich. Czy nie brak nam postawy zawierzenia… Czy nie powszednieje nam Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie? Czy odpowiednia jest nasza postawa w kościele? Czy nie „zaprzyjaźniliśmy” się z Jezusem do tego stopnia, że Jego obecność nam spowszedniała?

 2. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

 3. Dziś, 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia św. Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, po każdej Mszy św. błogosławieństwo jabłek.

 4. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

 5. We wtorek (5.02.) wspomnienie św. Agaty. Na Mszy św. o 16.00 błogosławieństwo chleba, soli i wody.

 6. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 7. W piątek po Mszy św. o 16.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 8. W tym tygodniu I czwartek miesiąca.

 9. Za tydzień II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 10. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 12. Pragnę poinformować, że Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w czwartek po Środzie Popielcowej. Wszystkich proszę o modlitwę o jak największe owoce rekolekcji.

 13. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

3 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.01.2019

 1. Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński powiedział: Gdy widzimy, co ludzie wyprawiają z Kościołem, z Chrystusem żyjącym w Eucharystii, z Mszą św., Ewangelią, krzyżem, mówimy, że Bóg był bardzo odważny, powierzając to wszystko ludziom. Mimo różnorodności każdego z nas, dzięki łasce chrztu, jesteśmy jednością. Jednością w Duchu Świętym, razem tworzymy ciało Chrystusa, którym jest Kościół. Poprzez chrzest jesteśmy wezwani do budowania tej wspólnoty, do jedności w niej. Każdy w tej wspólnocie jest potrzebny i chciany. Jezus w dzisiejszej Ewangelii ogłasza, że to On został posłany, aby wyzwolić nas z niewoli grzechu i nieść  Dobrą Nowinę. Trzeba nam przyjąć  z wiarą te słowa i czerpać z nich siłę do nawrócenia. Prośmy Pana o Ducha mocy, aby zabrał nasze lęki i niepokoje, uzdolnił do przyjęcia  i wypełnienia Słowa Bożego.

 2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 3. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 4. W piątek po Mszy św. o 16.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 5. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od 8.30. Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.

 6. W sobotę, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na każdej Mszy św. błogosławieństwo świec zwanych gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze Święte o 7.30, 10.30 i 16.00.

 7. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej.

 8. Święto Ofiarowania Pańskiego to także dzień modlitw w intencji ludzi w podeszłym wieku.

 9. W Matki Bożej Gromnicznej na Mszę św. o 16.00 zapraszam dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Proszę przyjść ze świecami chrzcielnymi.

 10. Taca ze Święta Ofiarowania Pańskiego przeznaczona jest na potrzeby zakonów klauzurowych, których mieszkańcy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata – a więc także i za nas.

 11. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

 12. W przyszłą niedzielę, 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia św. Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, po każdej Mszy św. błogosławieństwo jabłek.
 13. Dziś w Domu Kultury w Pełkiniach o 19.00 jasełka przygotowane przez naszych parafian. Serdecznie zapraszamy. Jasełka zostaną powtórzone 2 lutego o 17.00.
 14. Msze św. w tygodniu o 16.00.Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 16. Dobiegła końca wizyta duszpasterska zwana kolędą. Wizyta kolędowa była dla mnie czasem zetknięcia się z waszymi radościami i troskami, bólem związanym ze śmiercią najbliższych, chorobą, utratą pracy, problemami związanymi z wyjazdem młodych za granicę w celu poszukiwania pracy.
  Dziękuję Wam za życzliwe i miłe przyjęcie. Dziękuję za dar wspólnej modlitwy, świadectwo chrześcijańskiego życia – bardzo wiele razy byłem zbudowany Waszym świadectwem wiary i życia. Dziękuję za serdeczne, szczere rozmowy o sprawach duchowych, rodzinnych i natury ogólnej. Dziękuję za cenne uwagi, które świadczą o zatroskaniu o kształt wspólnoty parafialnej. Dziękuję też tym rodzinom, które przygotowały posiłki a także poczęstowali kawą czy herbatą.
  Drodzy Parafianie, za Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania, rozmowy serdeczne „Bóg zapłać”.
  Dziękuję za ofiary pieniężne złożone z racji kolędy. Jak to już powiedziałem przed kolędą – wszystkie ofiary z kolędy –  przekazałem do Pana skarbnika na odnowienie malowania w kościele i na inne cele parafialne.
  Jestem mile zaskoczony waszą szczodrobliwością i ofiarnością. Mimo różnego rodzaju wydatków na początku roku i różnego rodzaju braków ofiarowaliście pokaźną sumę – Bóg zapłać. Ofiarę 1000 złotych złożyła też p. Ewa Nowak. Bóg zapłać.
  Witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowych mieszkańców. Mamy nadzieję że szybko się u nas zadomowicie i włączycie w życie parafii.
  Jako duszpasterza cieszy mnie, że wielu parafian czuje więź ze wspólnotą parafialną, utożsamia się z nią, traktując świątynię jako „swój dom”, że tu są u siebie. Cieszy mnie, że wielu z was należy do różnego rodzaju wspólnot parafialnych, by jeszcze bardziej zaangażować się i być w parafii. Przy okazji zachęcam kolejnych parafian do odważnego zapisania się do wspólnot, działających przy naszej parafii.
  Jeszcze raz za wszelką życzliwość i sympatię, za otwarte serca i drzwi z całego serca składam serdeczne Bóg zapłać.
  Wyrażam swoją jedność z Wami we wszystkich problemach życia codziennego, codziennych troskach, cierpieniach i radościach, zapewniając o modlitwie w Waszej intencji.

 17. W środę po Nowennie spotkanie Pomocników Matki Kościoła.

 18. W czwartek po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

 19. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.01.2019

 1. Św. Cyprian powiedział: Bądźmy gotowi czynić wolę Boga z pogodnym sercem, wiarą niewzruszoną, wytrwałą cnotą. Wyzuci z lęku przed śmiercią, rozmyślajmy o nieśmiertelności, która potem nastąpi. Wtedy pokażemy, że to, w co wierzymy, istnieje naprawdę. Jezus – niezależnie od sytuacji życiowej – przychodząc daje nam to, co najlepsze. Dał młodym najlepsze wino, mimo że zabawa weselna chyliła się ku końcowi. Tak samo my powinniśmy dać to, co najlepsze, kiedy głosimy Ewangelię – nie patrząc na to, czy ktoś (według nas) zasłużył, czy też nie. W oczach Pana wszyscy zasłużyli na „najlepszą jakość” przekazu Ewangelii.
 2. Dziś III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.

 3. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w piątek w Święto Nawrócenia św. Pawła. Zachęcam do indywidualnej modlitwy o jedność chrześcijan. Kto w czasie trwania Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność i weźmie udział w jego zakończeniu, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 4. Jutro 21 stycznia, Dzień Babci, a we wtorek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za nasze kochane Babcie i Dziadków – tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tak wiele im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

 5. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 6. W piątek po Mszy św. o 16.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 7. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. o 16.00. Zapraszam do wspólne modlitwy.

 8. Od poniedziałku dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej od 17.00. Kolęda w poniedziałek od p. Krawiec w stronę krzyżówki i potem w stronę Wygarków. We wtorek od państwa Brzuzan w kierunku krzyżówki i Lechy. Od środy dalsza część Lechów. Myślę, że w tym tygodniu skończę wizytę duszpasterską.

 9. Za tydzień na 19.00 zapraszamy do Domu Kultury w Pełkiniach na przygotowane przez parafian jasełka. Zaproszeni są wszyscy. Wszyscy są bardzo mile widziani.

 10. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła: Helena Machała. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 13. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 13.01.2019

 1. Katechizm Kościoła Katolickiego mówi: Chrzest jest źródłem nowego życia w Chrystusie; z niego wypływa całe życie chrześcijańskie. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.

 2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, pomyślmy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. Dziś, choć na chwilę zatrzymajmy się przy chrzcielnicy i podziękujmy Panu Bogu za łaskę chrztu św., za dar dziecięctwa Bożego, ale także przypomnijmy sobie naszą odpowiedzialność za budowanie Kościoła na ziemi – po to jesteśmy posłani do świata.

 3. Na początku dzisiejszej Mszy Świętej zostaliśmy pokropieni wodą święconą, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu i uświadomić sobie jego wartość i znaczenie.

 4. Dziś w sposób szczególny pamiętajmy w modlitwach o naszych rodzicach, o rodzicach chrzestnych i wszystkich tych, którzy mieli wpływ na przekazywanie nam wiary.

 5. Gorące podziękowanie dla wszystkich, którzy w Trzech Króli wzięli udział we wspólnym kolędowaniu w naszym kościele. Bóg zapłać.

 6. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 7. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 8. W piątek po Mszy św. o 16.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 9. Od 18 do 25 stycznia będziemy obchodzić Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Hasłem tego tygodnia są słowa: „Dąż do sprawiedliwości”. Już dziś zapraszam do wspólnej modlitwy.

 10. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.

 11. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 13. Od poniedziałku od 17.00 do 21.00 dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej.
  Od poniedziałku kolęda od p. Strus w stronę kościoła i Lechów. W środę Zagumnia od. p. Wilkw stronę Wygarek do p. Dyjor. W sobotę od 9.00 do 15.30 Okroługi.

 14. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 6.01.2019

 1. Św. Jan od Krzyża powiedział: Zastanów się, czego Bóg chce od ciebie, i po prostu to wykonaj, a twoje serce będzie bardziej zadowolone, niż gdybyś postąpił według własnego upodobania. Bóg objawia się nam w Eucharystii, aby przeprowadzić nas ze śmierci do życia, z ciemności do światła, z niewoli do wolności. Uznajmy w Nim naszego Pana, jak uznali Go Mędrcy ze Wschodu, składając Mu dary. Upadnijmy, jak trzej mędrcy, na twarz i złóżmy Mu pokłon. I ofiarujmy swe dary: złoto naszych serc, kadzidło naszych słów i czynów, mirrę naszych cierpień i udręk codzienności.
 2. Dziś na zakończenie każdej Mszy św. zostanie pobłogosławiona kreda i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia.
 3. Dziś obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Pamiętajmy w modlitwie o misjach i misjonarzach. Dbajmy też o chrześcijańskie świadectwo wiary w naszym najbliższym środowisku.
 4. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – za wszystkich dobroczyńców parafii – zapraszam wszystkich na wspólne kolędowanie, aby uczcić Dzieciątko Jezus.
 6. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne i na Misje.
 7. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 8. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 9. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
 10. Za tydzień II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 11. Trwa kolęda – czyli wizyta duszpasterska. Kolęda codziennie od 17.00 do 21.00, w sobotę od 9 do 15.00. W tym tygodniu kolęda w stronę Domu Kultury, Garbek i dalej w stronę kościoła. W sobotę kolęda na Jeżyku i dalsza część Pełkiń.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła: Wiesława Piśko. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 14. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 30.12.2018

 1. Talmud mówi: Społeczeństwo i rodzina są podobne do łuku w pałacu: wyjmiesz jeden kamień i wszystko się wali. W dzisiejszym kryzysie rodziny i małżeństwa, Święta Rodzina jest dla nas wzorem życia opartego na miłości i wzajemnym zaufaniu. Starajmy się na wzór Jezusa, Maryi i Józefa budować nasze życie rodzinne, podejmując radości i trudy codziennego dnia. Od Świętej Rodziny uczmy się religijnego przeżywania świąt w rodzinnej atmosferze. Niech wspólna modlitwa jeszcze bardziej nas ze sobą jednoczy na drodze podążania za Jezusem Chrystusem.
 2. Gorące podziękowanie dla wszystkich, którzy złożyli ofiary na świece Caritas. Również gorące podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do wystroju kościoła na święta, panu Andrzejowi Kołodziejowi za ofiarowanie choinek do kościoła. Gorące podziękowanie dla rodziców, którzy razem z dziećmi brali udział w błogosławieństwie dzieci w dniu 28 grudnia. Dziękuję też tym, którzy przynieśli na plebanię produkty żywnościowe na święta. Bóg zapłać.
 3. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już comiesięczna procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 4. Jutro zakończenie roku Pańskiego 2018. Niech będzie to okazja nie tylko do zabawy, ale i do przyjścia na modlitwę do naszej parafialnej świątyni. O 16.00 Msza św., a po niej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Będziemy dziękować Panu Bogu za wszelkie łaski i dobrodziejstwa otrzymane w całym 2018 roku. Będziemy także przepraszać Go za nasze uchybienia i niewierności.  Za udział w tym nabożeństwie i odśpiewanie hymnu Te Deum w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. We wtorek świętować będziemy Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to dzień modlitw o pokój na świecie.
  W Nowy Rok za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  Jest to tzw. Święto nakazane, czyli zobowiązujące nas do uczestnictwa we Mszy św.
  Msze św. w Nowy Rok o 7.30, 10.30 i 16.00. Po Mszy św. o 10.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. o 16.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W tym tygodniu I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od 8.30. Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.
 9. Za tydzień I niedzielą miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. Po zmianie tajemnic o 16.00 Msza św.
  Przy okazji zachęcam do zapisywania się do Róż Różańcowych.
 10. Za tydzień Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze św. o 7.30, 10.30 i 16.00.
  Na zakończenie każdej Mszy św. zostanie pobłogosławiona kreda i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia.
 11. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. W tym dniu pamiętajmy też w modlitwie o misjach i misjonarzach. Naszą materialną ofiarą pragniemy wesprzeć misjonarzy i ich działalność w krajach misyjnych. Składka z Trzech Króli przeznaczona jest na Misje.
 12. W Trzech Króli po Mszy św. o 16.00 – za wszystkich dobroczyńców parafii – zapraszam wszystkich na wspólne kolędowanie, aby uczcić Dzieciątko Jezus
 13. Zaraz po Nowym Roku – od środy – rozpoczną się duszpasterskie odwiedziny kolędowe, kolęda. Kolęda w tym roku rozpocznie się od strony Ujeznej (od państwa Paluch) i przebiegać będzie według numerów domów w stronę kościoła. Zamierzam codziennie odwiedzić mniej więcej 10 – 15 domów.
  Kolęda codziennie od 17.00 do 21.00.Tak późno, gdyż chcę zastać wszystkich domowników. Ofiary z tegorocznej kolędy – tak jak w poprzednich latach – zostaną w całości przeznaczone na odnowienie malowania w kościele.
 14. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszach św. w dni powszednie.
 15. Dziś nie ma czasopism religijnych, gdyż w zeszłą niedzielę były podwójne numery.
 16. Dziś o 17.30 spotkanie Rady Duszpasterskiej.
 17. U progu nowego 2019 roku pragnę wyrazić wdzięczność dla wszystkich, którzy wyświadczyli jakiekolwiek dobro na rzecz naszej parafii oraz wobec mnie. Nie wymieniam ich z nazwiska, by przypadkiem kogoś nie pominąć. Serdeczne im Bóg zapłać. W ich intencji zostanie odprawiona Msza św. w Trzech Króli o 16.00. Przy okazji raz jeszcze dziękuję za ofiary składane na tacę podczas Mszy św. niedzielnych i świątecznych. Bóg zapłać.
 18. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

4 NIEDZIELA ADWENTU – 23.12.2018

 1. Św. Albert Wielki powiedział: Boskie Słowo jest słodkie dla tego, kto się go uczy, słodsze dla tego, kto uczy, a najsłodsze dla tego, kto wprowadza je w życie. Bóg zapewnia nas, że jest wierny swym obietnicom. On nie opuszcza nas w doświadczeniach i ma dla naszego życia wspaniały plan, który od wieków realizuje w historii zbawienia. Czy my tak, jak Maryja, umiemy naprawdę uwierzyć Bożemu Słowu? Czy jesteśmy gotowi przyjąć w głębi serca prawdę o nieskończonej Bożej miłości, która daje nam Zbawiciela gotowego wydać samego siebie za nas? Czy wiara staje się dla nas tylko miłą tradycją, czy naprawdę czekamy wypełnienia się Bożych obietnic?
 2. Dziś rocznica święceń święceń biskupich ks. abpa Adama Szala, a jutro dzień jego imienin – zachęcam do modlitwy w jego intencji.
 3. Dziękuję wszystkim, którzy w tym tygodniu uczestniczyli w Roratach. Bóg zapłać. Jutro o 7.00 ostatnie w tym roku roraty, na które serdecznie zapraszam.
 4. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, czytania fragmentu Pisma św. o narodzeniu Chrystusa, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Niech ten wyjątkowo rodzinny dzień pozostanie także na wskroś chrześcijański poprzez wzajemną życzliwość, dobroć, uprzejmość…
 5. O 17.00 w Wigilię wyjdźmy przed nasze domy, by przełamać się opłatkiem z naszymi sąsiadami. Wyjdźmy wszyscy.
 6. W Wigilię o północy Pasterka, na którą serdecznie zapraszam.
 7. We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o 7.30 i 10.30.
  W Boże Narodzenie można zyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio i telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi”.
 8. W środę święto św. Szczepana. Msze św. o 7.30 i 10.30 – błogosławieństwo owsa. Składka ze Św. Szczepana przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu, PAT w Krakowie i Dom Księży Emerytów.
 9. W I i II dzień świąt nie będzie Mszy św. o 16.00.
 10. W środę po Mszy św. o 10.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 11. W czwartek, 27 grudnia, w liturgii wspominamy św. Jana Apostoła i Ewangelistę. Błogosławieństwo wina.
 12. W piątek, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tego dnia na Mszę św. zapraszam szczególnie rodziców z dziećmi – zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo.
 13. W piątek po Mszy św. o 16.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 14. W piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 15. W przyszłą niedzielę – święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach.
 16. W przyszłą niedzielę – tradycyjna już comiesięczna procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 17. Gorące podziękowanie dla pań: Dominiki i Emilii Bała za pomoc w przygotowaniu dekoracji kościoła na święta. Bóg zapłać.
 18. W tym tygodniu (po świętach) Msza św. o 16.00 w czwartek, piątek i sobotę. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszach św. w dni powszednie.
 19. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 20. W przyszłą niedzielę o 17.30 spotkanie Rady Duszpasterskiej.
 21. Wizyta duszpasterska – kolęda, rozpocznie po Nowym Roku.
 22. Jasełka przygotowane przez parafian odbędą się w styczniu.
 23. Wszystkim bez wyjątku życzę wielu łask Bożych. Niech nikomu z nas nie zabraknie czasu na refleksję i właściwe, duchowe przygotowanie się na spotkanie z przychodzącym do nas Chrystusem. Niech w tym świątecznym tygodniu towarzyszy nam Boże błogosławieństwo.

3 NIEDZIELA ADWENTU – 16.12.2018

 1. Św. Teresa z Kalkuty powiedziała: Nawrócenie jest zwróceniem się do Boga. Uświęcenie jest napełnieniem się Bogiem. Wiara, że Pan jest blisko, że jest z nami i powtórnie przyjdzie, daje nam wewnętrzną wolność i jest źródłem radości pośród doświadczeń życia – takie jest przesłanie Liturgii Słowa dzisiejszej niedzieli. Św. Paweł nawołuje do tego, by odnajdywać swoje szczęście w Bogu, by nasze trwanie przy Nim było pełne radości i dziękczynienia. Jak ja przeżywam swoje chrześcijaństwo?

 2. Od dziś rozpoczyna się nowenna przed Bożym Narodzeniem – nowenna do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia.

 3. Dziś III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.

 4. Przed nami druga część adwentu, która ma nas doprowadzić do świętowania pamiątki narodzenia Pana Jezusa. W tym czasie Kościół szczególnie przyzywa przyjścia Zbawiciela śpiewając tzw. wielkie antyfony Adwentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, aby zewnętrzne przygotowania do świąt, chociaż ważne i potrzebne, nie przesłoniły nam tajemnicy Bożego Narodzenia.

 5. W trzecim tygodniu adwentu jesteśmy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw (tzw. Suche Dni) w intencji rodzin.

 6. W środę po Mszy św. o 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 7. W czwartek w naszej parafii spowiedź adwentowa. Skorzystajmy z Sakramentu Bożego Miłosierdzia. Spowiedź w godzinach od 14.00 do 17.00 z przerwą od 16.00 do 16.30. Nie odkładajmy Sakramentu Pokuty na ostatnią chwilę.

 8. W czwartek od 8.30 odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem. Proszę zapisywać chorych w zakrystii (oprócz pierwszopiątkowych).

 9. W piątek po Mszy św. o 7.00 (po roratach) Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.

 10. Roraty codziennie o 7.00 rano. Dziękuję wszystkim, którzy w tym tygodniu uczestniczyli w Roratach. Bóg zapłać. Wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych serdecznie zapraszam na Roraty!

 11. W zakrystii można nabyć świece Caritas – 5 zł za świecę. Zostało jeszcze dużo świec.

 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 13. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

2 NIEDZIELA ADWENTU – 9.12.2018

 1. Św. Teresa z Ávila powiedziała: Upadając i podnosząc się, nauczyłam się iść pod górę. Każdy z nas jest wezwany, by przygotować drogę Jezusowi, który pragnie wejść w nasze życie. Trzeba więc prostować ścieżki naszego istnienia, ażeby On mógł do nas przyjść. Trzeba przygotować Mu drogę, usuwając kolejno wszystkie przeszkody, które stwarza nasz ograniczony sposób widzenia, nasza słaba wola. Trzeba mieć odwagę wybrać między naszą drogą – a tą, którą Bóg pomyślał dla nas, między naszą wolą a Jego wolą, między planem ułożonym przez nas a planem wymyślonym przez Jego wszechmocną miłość. I co najważniejsze: trzeba to robić teraz, już.

 2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Radzieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

 3. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 4. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 5. W piątek po Mszy św. o 16.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 6. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.

 7. Pragnę podziękować wszystkim, którzy brali udział w Roratach w tym tygodniu. Bóg zapłać. Wszystkich Parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w Roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 7.00.

 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 9. W zakrystii można nabyć świece Caritas – 5 zł za świecę.

 10. Pan Organista informuje, że będzie roznosił opłatki od poniedziałku (10.12.) od 10.00 do 15.00 – od kościoła w stronę Ujeznej. W sobotę (22.12.) – Lechy. W niedzielę (23.12.) – Okroługi. Poświęcenie opłatków dziś na Mszy św. o 16.00.

 11. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

1 NIEDZIELA ADWENTU – 2.12.2018

 1. Św. Matka Teresa z Kalkuty powiedziała: Nie szukaj Boga w zaświatach. On jest przy tobie. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Praca duszpasterska w tym roku będzie skupiała się wokół hasła:„W mocy Bożego Ducha”. Dziś rozpoczynamy Adwent. Adwent to czas oczekiwania na Tego, który ma przyjść i który już przychodzi. Nie przegapmy tego czasu w świecie, który próbuje skierować nasze myślenie jedynie na to, co materialne. Starajmy się nie zgubić z oczu tego, co istotne w nadchodzących świętach Narodzenia Pańskiego: spotkania z Tym, który stał się człowiekiem, aby nas uczynić dziećmi Bożymi, aby się do nas przybliżyć, aby się stać nam bliskim.

 2. Tradycyjnie w dni powszednie Adwentu będą oprawiane Roraty, czyli Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny. Rorat nie odprawia się w niedziele i uroczystości. Wszystkich bez wyjątku zapraszam serdecznie na Roraty. Bardzo proszę, by dzieci – z lampionami – przychodziły przed Roratami do zakrystii. Roraty w dni powszednie o 7.00.

 3. Niech w rozpoczynającym się adwencie nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień – zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z biednych rodzin, osób starszych, samotnych – choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w naszym kościele.

 4. W całym Adwencie wszystkich nas obowiązuje szczególna praca trzeźwościowa. Zachęcam więc do składania w zakrystii deklaracji trzeźwościowych – chociażby tylko na okres Adwentu.

 5. Gorące podziękowanie dla Pomocników Matki Kościoła za zrobienie dekoracji adwentowej w kościele. Bóg zapłać.

 6. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

 7. Dziś składka na Seminarium Duchowne.

 8. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 9. W piątek po Mszy św. o 16.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 10. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od 8.30.
  Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.

 11. W sobotę, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam na Msze Święte o 8.00 i 16.00.

 12. W Niepokalane Poczęcie zapraszam dzieci z klasy III i ich rodziców na Mszę św. o16.00. Dzieci otrzymają medaliki.

 13. Po Mszy św. codziennie nowenna do Niepokalanego Poczęcia NMP.

 14. Za tydzień II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 15. Za tydzień dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie, zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom.

 16. Msze św. roratnie w tygodniu o 7.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszach św. roratnich.

 17. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

 18. W środę po Mszy św. o 16.00 spotkanie Pomocników Matki Kościoła.

 19. W zakrystii można nabyć świece Caritas – 5 zł za świecę.

 20. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

34 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.11.2018
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Ks. Mazzolari powiedział: Chrystus pozostaje w nas, nawet gdy tego nie chcemy: kocha nas, kiedy my odmawiamy Mu miłości: przychodzi zawsze, nawet jeżeli zablokujemy drogi. Jezus Chrystus, Król Wszechświata posyła nas do dawania świadectwa prawdzie Jego Królestwa, które powinno wyrazić się w czynach miłości i miłosierdzia oraz w apostolskim zaangażowaniu dla zbawienia bliźnich. Niech nasz wysiłek związany z wypełnianiem chrześcijańskiego powołania przyniesie obfite owoce.

 2. Dzisiaj po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu: „O Jezu najsłodszy…”. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Kieruję zaproszenie do dorosłych parafian, aby dołączyli do oddziału Akcji Katolickiej i Pomocników Matki Kościoła. Zachęcam młodzież do wstępowania w szeregi członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Działalność tych organizacji jest bardzo pożyteczna dla naszych parafii, diecezji i Kościoła powszechnego. Przynosi także wiele korzyści duchowych dla ich członków.

 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 tradycyjna już procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Dziś będziemy wspólnie modlić się za zmarłych w tym roku. Zapraszam do wspólnej modlitwy rodziny tych zmarłych.

 5. Dziś składka przeznaczona na pomoc dla Domu Księży Emerytów „Emaus”.

 6. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 8. W piątek, 30.11., święto św. Andrzeja Apostoła, jednego z pierwszych uczniów Pana Jezusa.

 9. W tym tygodniu I sobota miesiąca.

 10. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela Adwentu.

 11. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

 12. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i do wspólnej modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. W sobotę różaniec za zmarłych polecanych w wypominakach w całym tygodniu.

 13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

 14. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.11.2018

 1. Św.Franciszek Salezy powiedział: O to lekcja, która zasługuje na dobre zrozumienie: życie doczesne zostało nam dane tylko po to, by zdobyć życie wieczne. Co za nieszczęście dla większości ludzi, którzy o tym nie myślą! Dziś Liturgia Słowa kieruje nasz wzrok ku rzeczom ostatecznym, ku końcu świata.Kiedyś skończy się świat i nastanie sąd. To wielka tajemnica, która pociąga i przeraża człowieka. Jednak o wiele częściej zatrzymujemy się na niezwykłości zdarzeń, które będą miały wtedy miejsce, niż nad prawdziwym, najgłębszym sensem tych wydarzeń. Właściwym wydarzeniem, którego oczekujemy i na które się przygotowujemy, jest powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Chrystus wzywa swoich wyznawców do nieustannej czujności. Nie szczędźmy więc starań, aby osiągnąć szczęście wieczne. Módlmy się także o nawrócenie grzeszników i pomagajmy duszom w czyśćcu cierpiącym.
 2. Dziś III niedziela miesiąca – i zapowiadana składka na ogrzewanie kościoła.
 3. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 4. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza.
  W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 tradycyjna już procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Szczególnie proszę o przyjście na tę Mszę św. rodziny zmarłych w tym roku. Razem z nimi będziemy modlić się za drogich im zmarłych.
 7. Za tydzień składka przeznaczona jest na Fundusz Wzajemnej Pomocy Kapłańskiej.
 8. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i do wspólnej modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. W sobotę różaniec za zmarłych polecanych w wypominakach w całym tygodniu. Przypominam o możliwości zyskiwania odpustów za zmarłych.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł Rafał Bojarski. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”
 11. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.11.2018

 1. Sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński powiedział: Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej. Dzisiaj świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To powód do dumy i wzmocnienia świadomości własnej tożsamości narodowej, a zarazem wdzięczności względem wszystkich, którzy wolność zdobywali, a później ją podtrzymywali. Niech to będzie jednocześnie uświadomienie sobie konieczności zmagania o wolność każdego dnia. Przede wszystkim nie zapomnijmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny, a także za wszystkich, którzy wiele poświęcili, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnej Polsce. Dziś o 12.00 we wszystkich kościołach zabiją dzwony, wzywając do śpiewu hymnu narodowego.
 2. Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 3. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 4. We wtorek – ze względu na kongregację (spotkanie z ks. biskupem) Msza św. wyjątkowo o 18.00.
 5. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 6. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 7. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.
 8. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i do wspólnej modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. W sobotę różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach w całym tygodniu. Przypominam o możliwości zyskiwania odpustów za zmarłych.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 10. Dziś o 17.00 w Domu Kultury, zapowiadane w zeszłą niedzielę, przedstawienie teatralne wystawiane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Pełkiniach, ukazujące 140 letnią historię naszej szkoły oraz 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Serdecznie zapraszamy.
 11. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

31 NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.11.2018

 1. Św. Augustyn powiedział: Miłość ma dwie nogi, wyrastają one z miłości Boga i miłości do ludzi. Nie kuśtykaj, ale biegnij na nich obu do nieba. Słuchanie Słowa Bożego rodzi wiarę, wiarę w to, że jesteśmy kochani przez Boga zawsze, w każdym czasie i z całą prawdą o nas. Bóg nigdy nie przestanie nas kochać! Przyjęta z wiarą miłość Boga staje się w nas źródłem miłości, dlatego stajemy się zdolni na miłość Boga odpowiedzieć naszą miłością. Ale też doświadczenie miłości Boga rodzi w nas potrzebę dzielenia się nią z innymi ludźmi, rodzi pragnienie, aby inni przez naszą miłość, przyjaźń, życzliwość otworzyli się na Bożą miłość. Aby miłością odpowiedzieć na potrzeby naszych bliskich, także potrzebujemy słuchać, wsłuchiwać się w drugiego człowieka: małżonkowie wobec siebie wzajemnie, rodzice wobec dzieci, dzieci wobec rodziców. Jedynie wtedy odpowiemy na wezwanie Jezusa, które czyni nas prawdziwie szczęśliwymi i pozwala nam już dziś doświadczać Bożego królestwa.
 2. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 4. W kościele wyłożone są kartki wypominkowe. Kartki te z wypisanymi imionami i nazwiskami zmarłych proszę składać na tacę lub do zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlić się będziemy w dni powszednie listopada. W sobotę modlić się będziemy za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach w danym tygodniu. Ponadto w każdą ostatnią niedzielę miesiąca będzie odprawiana Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
 5. W czwartek kończy się czas zyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych. Nie przestawajmy jednak modlić się za zmarłych – przyjmujmy w ich intencji Komunie św., bierzmy udział w wypominkach listopadowych i rocznych. Na stronie internetowej naszej parafii – Wypominki listopadowe – można zobaczyć, w które dni listopada modlić się będziemy w kościele za polecanych w wypominkach zmarłych. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W piątek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu czyli papieża.
 9. W przyszłą niedzielę, 11 listopada, nasze Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
 10. W przyszłą niedzielę – II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 11. Od poniedziałku Msze św. będą codziennie godzinę szybciej – o 16.00.
  Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 13. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 14. W środę po nowennie spotkanie Pomocników Matki Kościoła.
 15. Wszystkich mieszkańców Pełkiń i okolic zapraszamy na przedstawienie teatralne wystawiane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Pełkiniach. Przedstawienie to ukaże 140 letnią historię naszej szkoły oraz 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawienie będzie wystawiane 11.11.2018 roku (niedziela) o 17.00 w Domu Kultury. Serdecznie zapraszamy.
 16. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 1.11.2018

 1. Dziś Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. To ci, którzy życiem zaświadczyli, że można żyć przyzwoicie, że człowiek jest w stanie wybierać i pomnażać dobro. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas – bo niebo jest otwarte dla każdego. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy. Dziś Msze św. o 7.30, 10.30 i 13.00. Po Mszy św. o 13.00 procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych.
 2. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o 8.00, 15.00 i 17.00. Msza św. o 17.00 połączona będzie z procesją na cmentarz – proszę na tą Mszę św. przynieść znicze.
 3. Od dziś do 8 listopada każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.
 4. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek odwiedzę chorych od 8.30.
 5. W piątek po Mszy św. o 17.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.
 6. Jako chrześcijanie pamiętajmy o kulturze i właściwym zachowaniu, kiedy w tych dniach panuje wzmożony ruch na drogach, na cmentarzach, pamiętajmy o bezpieczeństwie. Baczniej obserwujmy nasze dzieci i osoby starsze, aby świątecznej radości nie zakłóciły jakieś przykrości czy nieszczęścia.
 7. Życzmy sobie wzajemnie wielu łask Bożych, bo każda i każdy z nas obchodzi dziś imieniny – dzień swojego Świętego patrona. Prośmy, by nasi patronowie wypraszali dla nas obfitość Bożego błogosławieństwa na co dzień.

30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 .10.2018
ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

 1. Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński powiedział: Nie lękajmy się o Kościół, że gdy za bardzo wejdzie w życie ludzkie, to się trochę przybrudzi. To jest Kościół grzeszników i świętych, Kościół pszenicy i kąkolu, Kościół wprawdzie Boży, ale ludzki. Dziś rocznica poświęcenia kościoła. Kościół to miejsce zamieszkania Boga, miejsce, gdzie jest Boże imię, miejsce, gdzie łatwiej nam się modlić. Czasami można usłyszeć: po co kościół? Przecież można się modlić wszędzie. Tak. Modlić się można wszędzie. Ale nam ludziom skupienie na modlitwie nie przychodzi łatwo. Potrzeba więc miejsca, gdzie przyjdziemy, łatwiej będzie się wyciszyć, pokonać przeszkody i pokusy. Potrzebujemy więc domu Boga, w którym On jest i w którym łatwiej będzie się z Nim spotkać. Po to jest świątynia. Ułatwia nam cel modlitwy – spotkanie z Bogiem.
 2. Dziś o 15.30 Nabożeństwo Różańcowe. O 16.00 Msza św.
 3. Dziś po Mszy św. o 16.00 procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 4. Dziś zakończenie Tygodnia Misyjnego. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na misje.
 5. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W środę zakończenie Nabożeństw Różańcowych. Nie odkładajmy różańca, ale niech w rodzinach naszej parafii będzie praktykowany zwyczaj codziennego odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka Różańca. Niech modlitwa różańcowa będzie stałym punktem naszego dnia. Ponawiam zachętę do zakładania nowych Róż Żywego Różańca przez dorosłych, młodzież i dzieci.
 7. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych – jedno z najradośniejszych świąt w Kościele. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego Świętych, a więc tych zmarłych, którzy osiągnęli szczęście w niebie.
  Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele Msze św. do południa będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę – o 7.30 i 10.30. Nie będzie Mszy św. o 16.00. Będzie za to w kościele Msza św. o 13.00. Po Mszy św. o 13.00 procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Zapraszam więc przede wszystkim na Mszę św. o 13.00 w kościele i procesję na cmentarz.
 8. W piątek, 2.11., ( I piątek miesiąca) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tak zwany Dzień Zaduszny. W naszym kościele będą sprawowane trzy Msze Święte: o 8.00, 15.00 i 17.00.
  Msza św. o 17.00 połączona będzie z procesją na cmentarz – proszę na tą Mszę św. przynieść znicze. W Dzień Zaduszny zapraszam więc wszystkich na 17.00 do wspólnej modlitwy za zmarłych.
 9. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od 8.30.
  Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.
 10. W piątek po Mszy św. o 17.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.
 11. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 12. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 13. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Proszę o zainteresowanie się grobami duszpasterzy i grobami opuszczonymi.
 14. Przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 15. Wszystkich parafian i gości zachęcam do przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, która jest jednym z warunków zwykłych wymaganych do zyskania odpustu zupełnego.
 16. W kościele wyłożone są kartki wypominkowe. Kartki te z wypisanymi imionami i nazwiskami zmarłych proszę składać na tacę lub do zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlić się będziemy w dni powszednie listopada. W sobotę modlić się będziemy za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach w danym tygodniu. Ponadto w każdą ostatnią niedzielę miesiąca będzie odprawiana Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
 17. Msze św. w tygodniu jeszcze o 17.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 18. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 19. Gorące podziękowanie dla p. Józefa Wilczyńskiego i Zdzisława Machały za odnowienie elewacji na budynku gospodarczym. Bóg zapłać.
 20. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 21. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł Czesław Gwóźdź. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”
 22. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.10.2018

 1. Sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński powiedział:Może nie widzimy ludzi głodnych, którzy są gdzieś daleko nad Gangesem czy nad jeziorem afrykańskim, ale Bóg od nas wymaga, abyśmy ich sercem ujrzeli i ogarnęli. Dziś w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, będący świętem patronalnym Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Główną ideą Światowego Dnia Misyjnego, zwanego w Polsce Niedzielą Misyjną, jest przypomnienie każdemu wierzącemu, że jest odpowiedzialny za pomoc Kościołowi misyjnemu. Rozpoczynający się dziś Tydzień Misyjny ma pobudzić nas do wspierania misji i misjonarzy modlitwą, cierpieniem ofiarowanym w tej intencji oraz środkami finansowymi. Biorąc udział w nabożeństwach różańcowych, módlmy się za misje oraz o nowe powołania do pracy na misjach. Składka na Misje będzie w przyszłą niedzielę.
 2. Dziś III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.
 3. Dziś o 15.30 Nabożeństwo Różańcowe. O 16.00 Msza św.
 4. Jutro liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.
 5. W środę wspomnienie bł. Jana Balickiego. Zachęcam do modlitwy przez pośrednictwo Błogosławionego – módlmy się o jego kanonizację.
 6. W środę po Mszy św. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W sobotę święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 tradycyjna już procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 10. W przyszłą niedzielę Rocznica poświęcenia kościoła.
 11. Dziękuję wszystkim odmawiającym Różaniec w zeszłym tygodniu w kościele. Bóg zapłać. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Różaniec codziennie po Mszy św. o 17.00, w niedziele o 15.30 – o 16.00 Msza św.
  Wszystkich Parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła – a szczególnie w tym tygodniu: w poniedziałek – Józefy Górskiej; we wtorek – Adama Nowosieleckiego; w środę – Wiesława Stępaka; w czwartek – wszystkie kobiety; w piątek – wszystkich mężczyzn; w sobotę – młodzież; w niedzielę – Bractwo Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
 12. Zbliża się Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. Przypominam, że jedynie skuteczną i potrzebną zmarłym pomocą z naszej strony jest: Msza św., modlitwa, Komunia św. przyjmowana w ich intencji, zyskiwanie odpustów. Wszystko inne jest tylko dodatkiem potrzebnym, ale nie najważniejszym.
  – W kościele od dziś są wyłożone kartki wypominkowe. Kartki te z wypisanymi imionami zmarłych proszę składać na tacę lub do zakrystii. Za tych zmarłych polecanych w wypominakach będziemy się wspólnie modlić, będą odprawiane Msze św.
  – Zachęcam do spowiedzi przed dniem Wszystkich Świętych. Ze spowiedzi będzie można skorzystać przed każdą Mszą św. Dobrze byłoby gdybyśmy wszyscy przyjęli Komunię św. w dniu Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny.
 13. Msze św. w tygodniu o 17.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i w Nabożeństwach Różańcowych.
 14. Wielkimi krokami zbliża się Jubileusz 140 lecia szkoły w Pełkiniach – pierwszy taki jubileusz w dziejach naszej szkoły. Główne uroczystości jubileuszowe rozpoczną się w piątek o 9.00 Mszą św. w kościele. Na Mszy św. zostanie poświęcony sztandar szkolny. W szkole – po Mszy św. – będzie można obejrzeć przygotowany przez uczniów i nauczycieli program artystyczny pokazujący 140 lat szkoły w Pełkiniach, będzie wyświetlany film o szkole, będzie można obejrzeć historię szkoły pokazaną na kilkuset zdjęciach, wystrój dawnej klasy. Każdy uczestnik uroczystości otrzyma darmowy upominek jubileuszowy i może skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez organizatorów. Chętni będą mogli nabyć monografię (książkę) pokazującą historię szkoły i inne pamiątki jubileuszowe. Będzie regionalna prasa i telewizja.
  Myślę, że każdy z nas powinien wziąć udział w tych uroczystościach – przecież wszyscy, w taki czy inny sposób, jesteśmy związani z naszą szkołą. Nasz udział będzie wyrazem wdzięczności, podziękowania naszym poprzednikom; będzie też swego rodzaju sentymentalnym powrotem w mury szkolne; będzie troską o dalszy rozwój szkoły w Pełkiniach.
  W czwartek o 11.00 zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa.
 15. W sobotę po Nabożeństwie Różańcowym spotkanie służby liturgicznej.
 16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli Edward Kajder i Stanisław Kula. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”
 17. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.10.2018

 1. Andrzej Majewski powiedział: Dobro jest trudne, Bóg dał dziesięć przykazań, gdy szatan tylko jedno: rób co chcesz. Liturgia Słowa uczy nas dzisiaj, na czym polega prawdziwa mądrość. Bóg jest dawcą prawdziwej mądrości. Ona jest wielkim skarbem, sprawia, że właściwie dostrzegamy wartość wszystkich rzeczy w życiu. Prawdziwa mądrość polega na słuchaniu i zachowywaniu Bożej nauki, na naśladowaniu Jezusa. Otwierajmy nasze serca na Boże Słowo, które jest żywe i skuteczne, zdolne osądzić nasze pragnienia i myśli.
 2. Dziś 18 Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Celem dni papieskich obchodzonych od 2001 roku w niedzielę poprzedzającą 16 października – dzień powołania Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II i niesienie pomocy zdolnej, a ubogiej młodzieży polskiej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dlatego polecam tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości Parafian! Dziękuję wszystkim, którzy złożyli już lub złożą ofiary do puszek na stypendia dla tej młodzieży.
 3. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 4. Dziś o 15.30 Nabożeństwo Różańcowe. O 16.00 Msza św.
 5. We wtorek 16.10. – 40 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na stolicę Piotrową.
 6. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W czwartek dzień modlitw za pracowników służby zdrowia z racji przypadającego w dniu 18 października święta ich patrona – św. Łukasza, lekarza i Ewangelisty.
 9. Za tydzień Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny w Polsce. Składka na Misje będzie na zakończenie Tygodnia Misyjnego.
 10. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.
 11. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Pragnę podziękować wszystkim odmawiającym Różaniec w kościele. Bóg zapłać. Na nabożeństwo październikowe serdecznie zapraszam Wszystkich Parafian! W tym tygodniu na Różaniec zapraszam szczególnie róże: w poniedziałek – Agaty Krawiec; we wtorek – Kazimiery Wasiuta; w środę – Władysławy Wychodnik; w czwartek – Romualdy Pałys; w piątek – Urszuli Kozło; w sobotę – Adeli Dyrda; w niedzielę – Elżbiety Pałys. Członków tych Róż proszę w wyznaczonych do adoracji dniach o zajmowanie miejsc w pierwszych ławkach w kościele.
  Różaniec po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele o 15.30.
 12. Ponawiam zachętę do zgłaszania się do róż Żywego Różańca. Przypominam, że dziś po Nabożeństwie Różańcowym odbędzie się spotkanie kandydatów do wspomnianych wyżej róż.
 13. Msze św. w tygodniu o 17.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 14. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.10.2018

 1. Św. Jan Paweł II powiedział: Modlitwa różańcowa jest wielką pomocą dla człowieka naszego czasu. Sprowadza ona pokój i skupienie; wprowadza nasze życie w tajemnice Boże i sprowadza Boga do naszego życia. Dzisiejsza niedziela i cały październik stanowią dobrą okazję do zainteresowania się Różami Żywego Różańca w naszej parafii. Cieszę się z parafian, którzy należą już do tych róż, a pozostałych zachęcam do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre Róże wymagają uzupełnienia z powodu śmierci lub wyjazdu części ich członków. W związku z tym zainteresowanych wstąpieniem do róż zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę po Nabożeństwie Różańcowym. Jeśli będzie więcej chętnych osób, to być może uda się założyć nowe róże. Do obowiązków osób należących do róży należy branie udziału w zmianach tajemnic różańcowych odbywających się raz w miesiącu oraz codzienne odmawianie wylosowanej na zmianie jednej tajemnicy różańca w intencjach wyznaczonych przez Kościół.
 2. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 4. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. W czwartek 11.10. modlitwa za Ojczyznę.
 7. W przyszłą niedzielę, 14 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski. Tegoroczny XVIII Dzień Papieski obchodzony będzie pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich i niezamożnych rodzin.
  Już dziś polecam życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę do puszek w przyszłą niedzielę.
 8. Za tydzień II niedzielę miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 9. Pragnę podziękować wszystkim odmawiającym Różaniec w kościele w zeszłym tygodniu. Bóg zapłać.
  Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata.
  Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie odprawianym w naszym kościele Nabożeństwie Październikowym.

  Różaniec codziennie po Mszy św. o 17.00. W niedziele o 15.30.
  Tych, którym trudno dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach.
 10. W najbliższą sobotę, 13 października, odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławskiej Kolegiacie. W programie uroczystości: 10.00 – Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem abpa Adama Szala, 11.15 – Koncert ewangelizacyjny zespołu „Moja Rodzina”, 12.30 – „Róża dla Królowej Rodzin”  – nabożeństwo różańcowe ze złożeniem kwiatu jako symbolu wdzięczności małżonków-jubilatów, 13.30 Wspólny posiłek dla wszystkich uczestników uroczystości, 14.00 „Rodzina oczami egzorcysty” – spotkanie z ks. prał. Marianem Rajchlem.
 11. Msze św. w tygodniu o 17.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i do udziału w Nabożeństwach Różańcowych.
 12. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 13. Bardzo proszę, by nie parkować samochodów przy głównej drodze – wzdłuż parkingu. Zasłaniają widoczność włączającym się do ruchu. Bóg zapłać za zrozumienie.
 14. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.09.2018

 1. Św. Tomasz z Akwinu powiedział: Tylko Bóg jest nagrodą i kresem wszystkich naszych trudów. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli kładzie akcent na odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za innych. Każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje czyny dobre i złe. Nikt z nas nie powinien być przyczyną grzechów innych, co więcej, chrześcijanin powinien zawsze i wszędzie unikać powodów do grzechu, aby nie utracić w sobie Bożego życia.
 2. Gorące podziękowanie dla p. Dariusza Czereby, Marty Brodowicz, Urszuli Kozło, Marzeny Grunt, Grażyny Grzesik, Anny Bojarskiej, Janiny Wieczorek, Marii Pszon, Lucyny Grunt, Janiny Dyjor, Haliny Pawlak, Agaty Krawiec, Marii Górskiej, Marii Szczotka za posprzątanie parkingu przykościelnego. Bóg zapłać.
 3. Gorące podziękowanie za udział w sobotę w pielgrzymce Róż Różańcowych do Kalwarii Pacławskiej. Bóg zapłać.
 4. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. W poniedziałek rozpoczniemy Nabożeństwa Różańcowe, które odbywać się będą przez cały miesiąc w dni powszednie po Mszy św. o 17.00, w niedziele o 15.30. Zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w Nabożeństwie Różańcowym. Przypominam, że za odmówienie Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny – ilekroć Różaniec odmawia się w kościele, kaplicy publicznej, rodzinie. Warunki, które należy spełnić to: 1. wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, 2. spowiedź, która wystarcza na zyskanie wielu odpustów, 3. Komunia św. 4. modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Jeżeli brakuje któregoś z warunków koniecznych do zyskania odpustu zupełnego – zyskuje się odpust cząstkowy. Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcam do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.
 6. Jutro na Mszę św. i na Nabożeństwo Różańcowe – na godz. 17.00 – zapraszam szczególnie dzieci z klasy III – pierwszokomunijne – wraz z rodzicami. W tym dniu dzieci pierwszokomunijne otrzymają Różańce.
 7. We wtorek, 2.10., wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
 8. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. o 17.00.
 9. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 10. W czwartek zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich członków Ogniska Misyjnego w naszej parafii.
 11. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od 8.30. Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.
 12. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św. Przy okazji zachęcam do zapisywania się do Róż Różańcowych.
 13. Za tydzień składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 14. Msze św. w tygodniu o 17.00 – a więc godzinę szybciej. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 16. Dziś po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców dzieci z kl. III.
 17. W środę po Nabożeństwie Różańcowym spotkanie Pomocników Matki Kościoła.
 18. W sobotę po Mszy św. i Nabożeństwie Październikowym spotkanie ministrantów i Dziewczęcej Służby Maryi.
 19. Za tydzień po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 20. W II sobotę października – 13 października – odbędzie się w Jarosławskiej Kolegiacie IV Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin.
 21. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.09.2018

 1. Św. Rafał Kalinowski powiedział: Boże obdarz mnie pokorną prostotą, niech się nie cenię wyżej nad to, co jestem, i nie wydaję się na zewnątrz innym, niż jestem przed Tobą, który przenikasz tajniki serca mojego. Troska o świat, o innych, o siebie została wpisana w naszą naturę, została nam zadana. Gdy jednak ambicja sukcesu i dominacji stanie się celem – doprowadzić może tylko do ruiny. Jezus nie neguje naturalnych pragnień i dążeń człowieka, ale stara się nadać im właściwy kierunek. Logiką Ewangelii jest miłość i ona ma porządkować wszystkie inne dążenia. Chcesz być wielki? Dobrze! A zatem stań się sługą…
 2. Dzisiejsza składka na radio diecezjalne.
 3. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 4. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. W sobotę (29.09.) święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Msze św. o 8.00 i 18.00.
 6. W najbliższą sobotę Pielgrzymka Róż Różańcowych do Kalwarii Pacławskiej. Będzie to też dziękczynienie za 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. Wyjazd z parkingu przed kościołem o 8.00.
 7. Przyszła niedziela – to ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców uczniów kl. III, przygotowujących się do I Komunii św.
 11. Zachęcam do włączenia się w działalność grup duszpasterskich działających w naszej parafii.
 12. W II sobotę października – 13 października – odbędzie się w Jarosławskiej Kolegiacie IV Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin.
 13. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.09.2018

 1. Papież Franciszek powiedział: Jezus jest Panem ryzyka, a nie komfortu, bezpieczeństwa i wygody. Aby pójść za Jezusem, trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą ci chodzić po drogach, o jakich ci się nigdy nie śniło, ani nawet o jakich nie pomyślałeś. Dzisiejsza Liturgia Słowa zwraca uwagę na to, abyśmy starali się myśleć po Bożemu. Oznacza to, że trzeba najpierw zrozumieć, że nie ma trwałych i wielkich spraw bez cierpienia i ofiary, a później trzeba z odwagą wziąć swój własny krzyż. Będzie to się przejawiało – o czym pisze św. Jakub – w konkretnych czynach, wypływających z wiary.
 2. Dziś Parafialna Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Módlmy się za pielgrzymów.
 3. Dziś III niedziela miesiąca – składka na remont ogrzewania w kościele.
 4. W tym tygodniu Kwartalne Dni Modlitw – tzw. Suche Dni Jesienne – za dzieci, młodzież i wychowawców. W osobistej modlitwie włączmy się do tego ważnego wołania Kościoła.
 5. We wtorek – 18 września – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży. Dzieci szkolne i młodzież zapraszam na Mszę Świętą o 18.00.
 6. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W piątek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 9. W przyszłą niedzielę składka na Radio Diecezjalne – Radio FARA.
 10. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania radia Fara.
 12. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego. Jest wiele propozycji, choćby organizacje katolickie – Akacja Katolicka, Pomocnicy Matki Kościoła, Róże Różańcowe, Ministranci, Dziewczęca Służba Maryjna, Bractwo ratowania dusz od potępienia wiecznego, Ognisko Misyjne.… Wszystkich chętnych zapraszam do wspólnej pracy!
 13. W sobotę 29 września odbędzie się Pielgrzymka Róż Różańcowych do Kalwarii Pacławskiej. Będzie to też dziękczynienie za 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. Chętni na wyjazd proszeni są o zapisywanie się w zakrystii – do przyszłej niedzieli.
 14. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.09.2018

 1. Polskie przysłowie mówi: Choć pożyteczna jest mowa, powstrzymuj słów swych ochotę, srebrnymi bowiem są słowa, milczenie jest szczerozłote. Z dzisiejszego Słowa Bożego płynie nas bardzo konkretne przesłanie: Człowiek znajdzie uzdrowienie ze wszystkich swoich braków jedynie wtedy, gdy z ufnością zwróci się do Boga, mając pewność wiary, że zostanie wysłuchany. Chciejmy oddać nasze życie Bogu, tak byśmy mogli usłyszeć słowa: „Effatha”- otwórz swoje serce, oczy, uszy na Mnie i na swojego bliźniego. Starajmy się też uwrażliwiać nasze sumienia, tak by grzechem nie było już tylko zło, które popełniliśmy, ale też dobro, które mogliśmy zrobić a zaniedbaliśmy.
 2. Ofiarę na potrzeby kościoła złożyli: Kornak Maria – 300 zł, oraz dwie osoby, które chcą zostać anonimowe – po 200 zł. Bóg zapłać.
 3. Dziś II niedziela miesiąca, członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 4. We wtorek 11.09. modlitwa za Ojczyznę.
 5. W środę wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny. Naszą obecność na Mszy Świętej potraktujmy jako nasz prezent imieninowy dla Matki Bożej i dowód wdzięczności względem Niej za ocalenie Polski i Europy przed inwazją islamu.
 6. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W piątek, 14.09., święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcam do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej o 18.00.
 9. W sobotę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.
 10. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na remont ogrzewania w kościele. Składka na radio diecezjalne będzie w IV niedzielę miesiąca.
 11. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zachęcam do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego. Jest wiele propozycji, choćby organizacje katolickie – Akcja Katolicka, Pomocnicy Matki Kościoła, Róże Różańcowe, Liturgiczna Służba Ołtarza – Ministranci… Dziewczęca Służba Maryjna, Bractwo ratowania dusz od potępienia wiecznego, Ognisko Misyjne. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy!
 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 13. W niedzielę, 16 września, coroczna pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej.  Wyjazd o 6.45 sprzed kościoła.
 14. Dziękuję za zbiórkę makulatury w minioną środę. Zebraliśmy 1310 kg. Za sprzedaż tej makulatury zostanie sfinansowana studnia w Sudanie. Bóg zapłać.
 15. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.09.2018

 1. Św. o. Pio powiedział: Pomyślcie, jaka jest miara serca ludzkiego, skoro napełnić ją może tylko Bóg Duch Święty. Jezus przywołał – jak słyszeliśmy w Ewangelii – słowa proroka Izajasza: „Ten lud czci mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode mnie”.  Warto ponownie wrócić do tych słów, by jeszcze mocniej zbliżyć się do Jezusa i trwać z Nim w zjednoczeniu, wielbiąc Go nie tylko podczas niedzielnej Eucharystii, ale także w  ciągu całego tygodnia.
 2. Gorące podziękowanie dla wszystkich ofiarujących kwiaty do kościoła. Bóg zapłać.
 3. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 4. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
 5. Jutro, w poniedziałek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00 – potem przejście do szkoły. Na wspólną modlitwę zapraszam wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem. Zachęcam też do przystąpienia do Sakramentu Pokuty. Spowiedź dla dzieci, rodziców i nauczycieli przed każdą Mszą św.
  Przypominam, że to do rodziców należy pierwszy i podstawowy obowiązek formowania religijnego dzieci i młodzieży – szkoła, katecheza i Kościół stanowią w tym niezbędne uzupełnienie – ale nie zastąpią rodziców.
 6. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W czwartek zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich członków Ogniska Misyjnego w naszej parafii.
 9. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od godz. 8.30.
  Przy okazji zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.
 10. W sobotę, 8.09., święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Msze św. o 8.00 i 18.00. Na Mszach św. poświęcenie ziarna siewnego i nasion.
 11. Za tydzień II niedziela miesiąca, członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 13. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 14. W środę po Nowennie spotkanie Pomocników Matki Kościoła.
 15. W środę zbiórka makulatury, z której sfinansowana będzie studnia w Sudanie. Makulaturę proszę przywieźć na parking kościelny najpóźniej na 9.00.
 16. W zakrystii można zapisywać się na pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej na Święto Podwyższenia Krzyża. Wyjazd w niedzielę 16.09. o 7.00 sprzed kościoła.
 17. W sobotę 29.09. Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Kalwarii Pacławskiej.
 18. W minionym tygodniu odszedł do wieczności Stanisław Krzeptoń. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 19. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.08.2018
UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

 1. Św. Teresa z Kalkuty powiedziała: Włóżcie waszą rękę w dłoń Maryi i dajcie się Jej doprowadzić do Chrystusa. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Łączymy się duchowo z pielgrzymami, którzy dziś gromadzą się w jasnogórskim sanktuarium przed cudownym obrazem naszej Matki i Królowej. Razem z nimi dziękujemy Maryi za to, że obrała sobie Jasną Górę na swój tron i stamtąd roztacza opiekę nad naszą Ojczyzną. W Jej ręce składamy naszą teraźniejszość i przyszłość. Wsłuchujmy się w słowa Maryi z Kany Galilejskiej: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie mój Syn”. Realizując to wezwanie zapewnimy sobie obecność Jezusa w naszej codzienności i będziemy odczuwać Jego łaskę oraz Jego opiekę nad nami.
 2. Gorące podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do uświetnienia naszych parafialnych dożynek w zeszłą niedzielę. Dziękuję za wieńce dożynkowe, kwiaty i chleby. Bóg zapłać.
 3. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 4. Dziś w parafii Bożego Ciała – Kolegiata w Jarosławiu 35 Dożynki Archidiecezjalne. Początek spotkania o 10.30.
 5. W środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, który zginął za obronę nierozerwalności małżeństwa. Zapraszam parafian i gości na wspólną modlitwę w intencji polskich rodzin, zwłaszcza tych zagrożonych rozpadem.
 6. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W tym tygodniu I sobota miesiąca.
 9. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 10. Za tydzień składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.
 11. Dobiegają końca wakacje. Pomyślmy o dobrym przygotowaniu dzieci i młodzieży do nowego roku szkolnego i katechetycznego przez spotkanie z przebaczającym Panem w sakramencie pojednania. Okazja do spowiedzi dla dzieci szkolnych przed każdą Mszą św.
 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 14. W zakrystii można zapisywać się na pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej na Święto Podwyższenia Krzyża.
 15. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.08.2018

 1. Św. Augustyn powiedział: Eucharystia jest naszym chlebem codziennym. Zaletą tego Bożego pokarmu jest siła jedności. Jednoczy nas z Ciałem Zbawiciela i czyni nas Jego członkami, abyśmy mogli stać się tym, co przyjmujemy. W Liturgii Słowa rozważaliśmy temat Eucharystii. Przyjmijmy otwartym umysłem i sercem tę naukę Chrystusa o Chlebie żywym, zapewniającym nam życie wieczne. Pamiętajmy też, że godne i częste przyjmowanie Komunii Świętej domaga się od nas czynnej miłości bliźniego.
 2. Dziś dożynki parafialne. Msza św. dożynkowa o 10.30. Dożynki to podsumowanie żniw i czas podziękowań Panu Bogu za dobry plon. Dziękuję za wieńce dożynkowe i Wasze zaangażowanie w przygotowaniu dożynek
 3. Dziś III niedziela miesiącaskładka na remont ogrzewania w kościele.
 4. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. Przyszła niedziela – to ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 7. W przyszłą niedzielę w parafii Bożego Ciała – Kolegiata w Jarosławiu 35 Dożynki Archidiecezjalne. Początek spotkania o 10.30. O 12.30 uroczysta Msza św. dziękczynna za zbiory, którą odprawi ks. abp Adam Szal. Wszyscy są zaproszeni na te dożynki i każdy z nas w miarę swoich możliwości powinien wziąć udział w tym dziękczynieniu za plony.
 8. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 9. Dziś, z okazji Dożynek Parafialnych, Pełkiński Dom Kultury zaprasza serdecznie wszystkich mieszkańców na przygotowany z tej okazji spektakl pt. „Dożynki w Kulturze”. Początek widowiska w Domu Kultury o 18.00. Wstęp bezpłatny.
 10. W czwartek o 2.30 z parkingu przed kościołem wyjazd na pielgrzymkę do Ostrej Bramy.
 11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności Feliksa Gardziel. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 12. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.08.2018

 1. Św. Jan Maria Vianney powiedział: Wielkim nieszczęściem jest to, że zaniedbujemy uciekanie się do tego Boskiego pokarmu, aby przebyć pustynię życia. Jesteśmy na równi z osobą, która umiera z głodu obok suto zastawionego stołu. Dzisiejsza Liturgia Sowa zachęca nas, abyśmy wsparli się jedynie na Bogu i w Nim szukali pomocy, którą z pewnością otrzymamy, jeżeli tylko będziemy starać się naśladować Chrystusa. Niech Eucharystyczny Chrystus umacnia w nas wytrwałość na drodze, po której kroczymy. Posileni na eucharystycznej uczcie Jezusa i obdarzeni Bożym błogosławieństwem, na nowo podejmujmy naszą życiową wędrówkę. Mocą tego pokarmu pokonamy każdą, najtrudniejszą nawet, drogę, gdyż On sam jest naszą siłą.
 2. Gorące podziękowanie dla p. Józefa Grocha i Sebastiana Grocha za przykrycie blachą budynku gospodarczego. Również gorące podziękowanie dla p. Dariusza Czereby za użyczenie traktoru oraz dla p. Leszka Siuśty, Tomasza Chrząściela i Pawła Rupara za pomoc w tej pracy. Bóg zapłać.
 3. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 4. W środę (15.08.) Uroczystość Wniebowzięcia NMP – w Polsce znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Tego dnia na każdej Mszy św. błogosławieństwo bukietów ziół, kwiatów zbóż i warzyw. Msze św. tak jak w niedziele o 7.30, 10.30 i 16.00. Pamiętajmy, aby tego dnia uczestniczyć we Mszy św. – jest to święto nakazane.
 5. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 6. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 7. Za tydzień nasze parafialne dożynki. Msza św. dożynkowa o 10.30. Proszę o przyniesienie wieńców dożynkowych. Wszystkich zapraszam na Mszę św. o 10.30 i do wspólnej modlitwy za rolników. Delegacje z wieńcami dożynkowymi i darami ofiarnymi niech zgromadzą się przed wejściem głównym do kościoła. Tam nastąpi ich powitanie, a potem uroczyste wprowadzenie do świątyni.
 8. Za tydzień III niedziela miesiącaskładka na remont ogrzewania w kościele.
 9. W sierpniu pamiętajmy o modlitwie w intencji trzeźwości naszego narodu. Wiele zależy od nas samych. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa! Można zapisywać się do Krucjaty Trzeźwości.
 10. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 11. Dziś po Mszy św. o 10.30 spotkanie wszystkich zapisanych na pielgrzymkę do Ostrej Bramy.
 12. W przyszłą niedzielę (19.08.), z okazji Dożynek Parafialnych, Pełkiński Dom Kultury zaprasza serdecznie wszystkich mieszkańców na przygotowany z tej okazji spektakl pt. „Dożynki w Kulturze”. Początek widowiska w Domu Kultury o 18.00. Wstęp bezpłatny.
 13. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

18 NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.08.2018

 1. Św. Teresa z Lisieux powiedziała: Gdyby ludzie znali wartość Eucharystii, służby porządkowe musiałyby kierować ruchem u wejścia do kościołów. Eucharystia jest pokarmem dającym siły podczas drogi przez życie. Dzięki niej stajemy się silniejsi i wzrastamy w wieczności. Życie jest wędrówką, a Eucharystia obdarza nas siłą, aby móc w niej wytrwać.
 2. Gorące podziękowanie dla wszystkich ofiarujących w ubiegłym miesiącu kwiaty do kościoła. Bóg zapłać.
 3. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 4. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 5. Jutro (6.08.) święto Przemienienia Pańskiego.
 6. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W czwartek (9.08.) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – patronki Europy a w piątek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 9. Za tydzień II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 10. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 11. Módlmy się za rolników o dobrą pogodę na czas zbiorów. Proszę też o modlitewne wsparcie tych wszystkich, który z różnych stron Polski i Europy wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, do naszego narodowego Sanktuarium.
 12. W sierpniu pamiętajmy o modlitwie w intencji trzeźwości naszego narodu. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa! Narzeczonym i ich rodzinom sugerujemy przemyślenie sprawy urządzenia wesela bez alkoholu.
 13. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 14. W środę po Nowennie spotkanie Pomocników Matki Kościoła.
 15. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30 spotkanie wszystkich zapisanych na pielgrzymkę do Ostrej Bramy.
 16. Za dwa tygodnie parafialne dożynki. Proszę o zrobienie wieńców dożynkowych.
 17. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.07.2018

 1. Św. Albert Chmielowski powiedział:Powinno się być dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może dla siebie kęs odkroić, nakarmić się, jeśli jest głodny. Nad Jeziorem Galilejskim Jezus rozmnożył chleb dla kilku tysięcy osób. Był to nie tylko cud, ale także zapowiedź Eucharystii – pokarmu na życie wieczne. Pozostańmy w postawie wdzięczności za ten dar i spotykajmy się z Jezusem w Komunii Świętej. Budujmy też jedność i wspólnotę opartą na miłości do Chrystusa.
 2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do jak najliczniejszego udziału.
 3. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
 5. W tym tygodniu I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od godz. 8.30. Przy okazji zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.
 6. W czwartek zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich członków Ogniska Misyjnego w naszej parafii.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W sobotę (4.08.) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona kapłanów. Proszę o wspieranie modlitwą wszystkich duszpasterzy, a zwłaszcza proboszczów.
 9. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 10. Za tydzień składka przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.
 11. Przed nami sierpień, miesiąc pielgrzymek do Sanktuariów Maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Biskupi polscy apelują do nas i do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie, abyśmy przeżyli go w trzeźwości. W związku z tym zachęcam parafian i gości do podejmowania zobowiązań abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy okres czasu, a nawet aż do końca życia. Zachęcam też do wstępowania w szeregi Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i urządzania wesel bez alkoholu.
 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 13. Módlmy się za rolników i o dobrą pogodę na czas zbiorów.
 14. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00spotkanie Akcji Katolickiej.
 15. Spotkanie Pomocników Matki Kościoła będzie w II środę sierpnia.
 16. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA – 22. 07. 2018

 1. Theodor Fontane powiedział: Powietrze, światło, odpoczynek uzdrawiają, lecz największe ukojenie płynie z kochającego serca. Każdy człowiek potrzebuje czasu wyciszenia, refleksji, wypoczynku dla ciała i ducha. Przychodzimy dzisiaj do źródła Bożej Miłości – do Jezusa, aby razem z Nim pójść na miejsce pustynne i powierzyć tylko Jemu nasze życie: radości i sukcesy, a także nasze troski, zmartwienia i kłopoty. Nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, jak bardzo odpowiadamy nie tylko za siebie, lecz także za tych, którzy różnorako są z nami związani, których losy od nas zależą.
 2. W tym gorącym okresie pamiętajmy o ciężkim trudzie rolników podczas żniw. Pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć:Szczęść Boże!
 3. Dzisiaj – z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa – po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Będziemy modlić się w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Zarządzeniem Episkopatu Polski przy poświęceniu pojazdów składka na środki transportu dla misjonarzy.
 4. Jutro święto św. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy.
 5. Jutro w naszej parafii odbędzie się całodniowa diecezjalna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się o 8.00 nabożeństwem eucharystycznym, a zakończy Mszą św. o 18.00. Pana Jezusa będą adorowały poszczególne rodziny. Od 8.00 do 9.00 – Okroługi i Jeżyk; od 9.00 do 10.00 – numery 1-30; od 10.00 do 11.00 – numery 31-60; od 11.00 do 12.00 – numery 61-90; od 12.00 do 13.00 – numery 91-120; od 13.00 do 14.00 – numery 121-150; od 14.00 do 15.00 – numery 151-180; od 15.00 do 16.00 – numery 181- 230; od 16 do 17.00 – pozostałe numery. Wszystkich zapraszam do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 6. W środę święto św. Jakuba Apostoła.
 7. Również w środę wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.
 8. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 9. W czwartek dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom z uwagi na przypadające tego dnia wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
 10. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 11. Przyszła niedziela – to ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 13. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.07. 2018

 1. Św. Matka Teresa z Kalkuty powiedziała: Dzisiejszy człowiek zajęty jest pracą, jej rytmem i różnymi zmartwieniami, a nie ma czasu dla siebie, nie mówiąc już o innych ludziach. Człowiek sam musi podjąć decyzję, że chce słuchać Boga. Wypada zatem zadać sobie pytanie: jak ja patrzę na miejsce i rolę Jezusa w moim życiu? Czy jest On fundamentem mojego działania? Czy przypadkiem nie wznoszę jakiejś swojej świątyni albo czy nie dałem się wciągnąć w liturgię, która z Bogiem nie ma nic wspólnego?
 2. W czasie wakacji i urlopów pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Pamiętajmy o niedzielnej i świątecznej Mszy św. Pamiętajmy też, aby nasze zachowanie w czasie zwiedzania kościołów było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie – godny strój, cisza, choćby krótka modlitwa uwielbienia.
 3. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.
 4. Dziś III niedziela miesiąca – składka na remont ogrzewania w kościele.
 5. Jutro w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel, nazywaną inaczej Matką Bożą Szkaplerzną.
 6. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. – w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa – na parkingu przed kościołem odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary – jeśli to możliwe, w wysokości jednego grosza za każdy przejechany kilometr – na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 9. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 10. Dożynki parafialne będą w niedzielę po 15 sierpnia. Proszę o zrobienie wieńców z poszczególnych rejonów parafii.
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności Marek Kondratek. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 12. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.07. 2018

 1. Św. Jan Maria Vianney powiedział: Brońmy się przed wydawaniem lekkomyślnych sądów i dobrze się zastanówmy, zanim wygłosimy jakąś ocenę.Dzisiejsza Ewangelia pokazuje, jak bardzo trudno było Izraelitom uwierzyć w bóstwo Jezusa, skoro znali i dotykali Jego człowieczeństwa. A tymczasem Chrystus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym Człowiekiem. Dzisiejsze czytania ukazują jeszcze jedną prawdę, a mianowicie tę, że również każdemu z nas jest trudno odkryć w sobie boski pierwiastek. Jest tak, gdyż doświadczamy ciągle tego, czego doświadczał Apostoł Narodów – ludzkiej słabości. Każdy z nas w jakiejś mierze nosi w sobie tę zbuntowaną naturę, o której powie z wyrzutem Bóg Ezechielowi, a która rodzi jednostronność i ciasnotę myślenia. Trzeba więc dostrzec w sobie obecność Bożą.
 2. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 3. W środę (11.07.) święto św. Benedykta – patrona Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie.
 4. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na remont ogrzewania w kościele.
 7. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 8. Wyruszyła Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Nie wszyscy możemy wyruszyć na pielgrzymkowy szlak – wszyscy możemy pielgrzymować duchowo. Zapraszamy do Pielgrzymowania Duchowego. Pomogą w tym codzienne transmisje i relacje Radia FARA oraz prowadzona na bieżąco strona internetowa: www.pielgrzymka.przemyska.pl
 9. Dożynki parafialne będą tradycyjnie w niedzielę po 15 sierpnia. Proszę o przygotowanie wieńców z poszczególnych rejonów parafii.
 10. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.07.2018

 1. Św. Jan Bosko powiedział: Miejcie wiarę, a zobaczycie, czym są cuda. Każdy z nas przeżywa w codziennym życiu podobne sytuacje jak w dzisiejszej Ewangelii. Nagle okazuje się, że nasze plany i nadzieje, legły w gruzy. Wtedy w serce wciska się poczucie beznadziejności, smutku i bólu. Jezus jednak pokazuje, że to wszystko oddane Jemu nie okazuje się wysiłkiem i czasem zmarnowanym. On bowiem potrafi to wszystko przemienić. Jak mówi pewne powiedzenie: „Bóg pisze prosto po krzywych liniach ludzkiego życia”. Potrafi także pisać prosto po krzywych liniach mojego życia.
 2. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 3. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
 4. We wtorek święto św. Tomasza Apostoła.
 5. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 6. W piątek po Mszy św. o 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 7. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od godz. 8.30. Wierni odprawiający pierwsze piątki miesiąca niech przyjmą Komunię Świętą w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i innych ludzi. Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.
 8. Za tydzień II niedziela miesiąca, członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 9. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 10. W czwartek z Jarosławia wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
  Przez Pełkinie będą przechodzić około 10.00.
  Pamiętajmy o duchowym wsparciu pielgrzymów.
 11. Dziś o 11.00 odpust na Wygarkach i 125 lecie pobytu sióstr na Wygarkach.
 12. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 13. W środę po nowennie spotkanie Pomocników Matki Kościoła.
 14. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzę udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA – 24.06.2018

 1. Św. Ignacy Loyola powiedział: Ten robi najwięcej, kto robi dobrze jedną rzecz. Życie każdego z nas jest niepowtarzalnym darem Boga. Każdy jest Jego dzieckiem, każdego Bóg kocha i każdy jest Mu potrzebny. Jan Chrzciciel miał swoją drogę i swoją misję. Miał przygotować ludzkie serca na przyjęcie Mesjasza i zaświadczyć, że Jezus z Nazaretu jest Zbawicielem świata. Dziękujmy Bogu za nasze życie i powołanie. Prośmy, abyśmy umieli je rozpoznać i Jemu powierzyć.
 2. Dziś – tak jak w każdą niedzielę czerwca – o 15.45 Nabożeństwo Czerwcowe. O 16.00 Msza św.
 3. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. o 18.00.
 5. W piątek po Mszy św. o 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. W piątek (29.06.) Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszam na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o 7.30, 10.30 i 18.00 w intencji całego Kościoła, papieża, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej – jest to tzw. Świętopietrze. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 8. Przed nami ostatni tydzień czerwca, miesiąca, który tradycyjnie poświęcony jest nabożeństwu do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.
 9. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 10. W przyszłą niedzielę o 11.00 odpust na Wygarkach.
 11. Zachęcam do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Jarosławia na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy 5 lipca. Zapisy na pielgrzymkę (grupa św. Brata Alberta) dziś i w przyszłą niedzielę w kościele NMP Królowej Polski w Jarosławiu po Mszy św. o 16.00.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności Stanisław Florek. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 14. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.06.2018

 1. Adam Mickiewicz powiedział: Do nieba patrzysz w górę, a nie spojrzysz w siebie; Nie znajdzie Boga, kto go szuka tylko w niebie. W każdym człowieku Bóg zasiewa ziarno, które jest najmniejsze ze wszystkich. Boże ziarno rzucone przez Boga w glebę serca ludzkiego, to Słowo Pana, które buduje Królestwo Boże już tutaj na ziemi. Królestwo Boże, to Królestwo pokoju, prawdy, sprawiedliwości i miłości, które zostało zasiane słowami Ewangelii jak ziarnko gorczycy, ale posiadające w sobie moc rozrostu. Każdy w niej może znaleźć spokój i wesele, drogowskaz życia, sens i pełnię życia.
 2. Dziś – tak jak w każdą niedzielę czerwca – o 15.45 Nabożeństwo Czerwcowe. O 16.00 Msza św.
 3. Dziś III niedziela miesiąca – składka na remont ogrzewania w kościele.
 4. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek po Mszy św. o 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 22 czerwca, podczas Mszy Świętej o 8.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszam na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.
  Dalsza część uroczystości będzie w szkole. Spowiedź dla dzieci przed każdą Mszą św.
 7. W sobotę, 23.06., obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.
 8. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 9. Msze św. w tygodniu o 18.00, po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 10. Zachęcam do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Jarosławia na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy 4 lipca. Zapisy na pielgrzymkę (grupa św. Brata Alberta) w niedzielę 24 czerwca oraz 1 lipca w kościele NMP Królowej Polski w Jarosławiu po Mszy św. o 16.00.
 11. Dziś zapowiadany piknik na stadionie w Pełkiniach – szczegóły na plakacie.
 12. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

10 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.06.2018

 1. Św. Ireneusz powiedział: Nie ma życia bez życia pochodzącego od Boga. Gdyż życie w swej istocie polega na uczestnictwie w Bogu. Dzisiejsza Ewangelia pokazuje, że Pan Jezus nie stawia uczniów czy słuchaczy wyżej od rodziny. Jego misja wykracza daleko poza struktury rodziny czy narodu. Stwarzając pozory dystansu, przygotowuje najbliższych na swoją męczeńską śmierć i rozstanie. Człowiek, któremu Bóg wyznaczył misję, który bierze na siebie brzemię ludzkich spraw, musi przyjąć także samotność
 2. Gorące podziękowanie za udział w Oktawie Bożego Ciała, dziękuję zwłaszcza dzieciom za przybycie na błogosławieństwo.
 3. Dziś o 15.45 Nabożeństwo Czerwcowe. O 16.00 Msza św.
 4. Dziś II niedziela miesiąca, członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 5. W środę, 13.06. czcimy św. Antoniego z Padwy – znakomitego nauczyciela Ewangelii. Choć w tradycji ludowej czczony jest jako patron rzeczy znalezionych, to jest on jednym z najważniejszych świętych franciszkańskich i jednym z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych. Na Mszy św. o 18.00 poświęcenie lilii.
 6. W środę dzień patrona naszej szkoły. Msza św. o 9.45.
 7. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 8. W piątek po Mszy św. o 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 9. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na remont ogrzewania w kościele.
 10. W czerwcu codziennie po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedziele czerwca nabożeństwo o 15.45.
 11. W czerwcu częściej odmawiajmy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Może warto też uważniej wczytać się w Dzienniczek Św. Siostry Faustyny, wielkiej apostołki Bożego miłosierdzia. Zapatrzeni w przebite dla wszystkich Serce Jezusowe, bardziej otwórzmy nasze serca na potrzeby bliźnich i spieszmy im z bezinteresowną pomocą.
 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie. Pamiętajmy, że autentyczną wspólnotą miłości Boga i ludzi stajemy się na Eucharystii. Starajmy się uczestniczyć w niej jak najczęściej, nie tylko w niedziele i święta. Właśnie podczas Mszy Świętej uczymy się, jak przekładać doświadczenie wiary na nasze codzienne życie. Naszym zadaniem jest przemienienie świata miłością miłosierną.
 13. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę autokarową do Wilna – Ostrej Bramy. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do dzisiaj. Koszt około 600 złotych na trzy dni.
 14. W lipcu na pątniczy szlak wyruszy ku Jasnej Górze Archidiecezjalna Przemyska Piesza Pielgrzymka.
 15. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Pełkiniach zapraszają na Piknik, który odbędzie się 17.06. od 15.00 na Stadionie w Pełkiniach. Organizatorzy gorąco na niego zapraszają. Szczegóły na plakatach.
 16. W minionym tygodniu odeszła do wieczności Stefania Piśko. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 17. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

9 NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.06.2018

 1. Św. Jan Chryzostom powiedział: Nie możesz modlić się w domu tak jak w kościele, gdzie jest wielka rzesza i gdzie wołanie do Boga unosi się z jednego serca. Jest w tym jeszcze coś więcej: zjednoczenie umysłów, zgodność dusz, więź miłości, modlitwy kapłanów. Trwa oktawa Bożego Ciała – po każdej Mszy św. wieczornej w dni powszednie procesja dookoła kościoła, dzisiaj po Mszy św. o 10.30. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do dzwonienia. Wszystkich zachęcam do udziału w nabożeństwach eucharystycznych.
  Nasz gorliwy udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Jezusa.
 2. Pragnę gorąco podziękować za udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję zwłaszcza tym, którzy budowali i dekorowali ołtarze, jak również tym, którzy zaangażowali się w dekorowanie trasy procesji Bożego Ciała. Słowa podziękowania kieruję do wszystkich, którzy pomogli w organizowaniu procesji. Dziękuję dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami, ministrantom, asyście, niosącym obrazy, feretrony i inne oznaki naszej wiary. Bóg zapłać.
  Przy okazji chciałbym wyjaśnić, że lokalizacja drugiego ołtarza została zmieniona na prośbę p. Lepów. Przepraszam p. Wańczyckich za to zamieszanie. Przepraszam zwłaszcza za tych, którzy komentują, że p. Wańczyccy nie wpuścili ołtarza na swoją posesję – to nieprawda. Na przyszłość proszę odpowiednio wcześniej zgłaszać chęć przyjęcia ołtarza na swoją posesję.
 3. Gorące podziękowanie za ofiarowanie kwiatów do kościoła. Bóg zapłać.
 4. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie o 15.30. O 16.00 Msza św.
 5. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
 6. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. o 18.00.
 7. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała – poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Proszę o przyprowadzenie dzieci na to nabożeństwo.
 8. W tym tygodniu I czwartek miesiąca – do wspólnej modlitwy zapraszam wszystkich członków ogniska misyjnego w naszej parafii.
 9. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
  W piątek za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. W piątek po Mszy św. o 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.
 11. Za tydzień II niedziela miesiąca, członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i do udziału w Nabożeństwach czerwcowych.
 13. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 14. W środę po Nowennie spotkanie Pomocników Matki Kościoła.
 15. W sierpniu planujemy pielgrzymkę autokarową do Wilna – Ostrej Bramy. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do 10 czerwca. Koszt około 600 złotych na trzy dni.
 16. Zachęcam do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Jarosławia na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy 5 lipca.
 17. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.