Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien –mówi Chrystus w dzisiejszej Ewangelii. Jezus domaga się pierwszego miejsca w naszym życiu. Mamy w całości oddać tron swojego serca. Bóg ma być pierwszy. On i tylko On. Oczywiście nie chodzi o to, aby uciekać od najbliższych, w pseudo pobożność. Jezus wzywa nas do tego, aby pierwsze było po prostu pierwsze. Gdy Bóg rzeczywiście jest na pierwszym miejscu, wszystko inne jest na swoim miejscu. Znane powiedzenie mówi: „Diabeł tkwi w szczegółach”. To prawda. Nieraz wydaje nam się, że jesteśmy pobożni, spędzamy dużo czasu na modlitwie, uczestniczymy w rekolekcjach, czytamy Słowo Boże. Tymczasem nasze codzienne szare życie, nie staje się miejscem świadectwa. To, czy Jezus rzeczywiście jest pierwszy w naszym życiu, można zweryfikować po naszych decyzjach. W nich odbija się nasze autentyczne przywiązanie do wartości, które On głosi. Zapamiętajmy! Każdego dnia badajmy swoje serce, weryfikujmy, czy oby na pewno Bóg jest w nim najważniejszy.
W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnach, w katastrofach, wypadkach, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie, w intencji wszystkich, którzy oczekują od nas modlitwy.
Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach, za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.
Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
Jutro (29.06.) Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 9.00 i 18.00. Zapraszam na wspólną modlitwę na Mszach Świętych w intencji całego Kościoła, papieża – jako jego widzialnej głowy, a także nas samych – byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej – jest to tzw. Świętopietrze.
We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych.
W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od godz. 8.30. Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.
Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
W niedzielę z Jarosławia wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Przez Pełkinie będą przechodzić około 10.00. Pamiętajmy o duchowym wsparciu pielgrzymów.
Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
Rozpoczęły się wakacje. Nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej. Nie ma wakacji od Pana Boga. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha.
W środę po Mszy św. spotkanie Pomocników Matki Kościoła.
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
Dożynki parafialne odbędą się tradycyjnie w niedzielę po 15 sierpnia. Proszę o przygotowanie wieńców z poszczególnych rejonów parafii.
W najbliższą sobotę na 9.00 do posprzątania kościoła zapraszam rodziny z domów 171– 177.
Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzę bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Szczęść Boże.