Opis Męki Pańskiej – to treść dzisiejszej Ewangelii. Niedziela Palmowa to jedna z najpiękniejszych niedziel w całym roku liturgicznym. Jest w niej coś niesamowitego. Może dlatego, że jej istota wyraża to, co często dzieje się w sercu człowieka. Jezus Chrystus chce być mieszkańcem Twego serca. Jednak nie stanie się to bez Twojej zgody i aprobaty. Daj więc stały meldunek Chrystusowi. Zaryzykuj i powiedz Mu: „Chcę byś był ze mną przez cały rok, nie tylko w najważniejsze Święta, bo chociaż czasem stawiasz wysokie wymagania, to jednak wiem, że czynisz to z miłości do mnie, bo bardzo Ci na mnie zależy”.Zapamiętajmy! Przeżywamy Wielki Tydzień w życiu Jezusa, ale czy jest to też wielki tydzień w moim życiu?
W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnach, w katastrofach, wypadkach, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie, w intencji wszystkich, którzy oczekują od nas modlitwy.
Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
Pragnę podziękować wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę uczestniczyli w Gorzkich Żalach, a w piątek w Drodze Krzyżowej. Bóg zapłać.
Dziś na każdej Mszy św. błogosławieństwo palm. W ten sposób pragniemy naśladować tłumy, które wiwatowały na cześć Pana Jezusa wjeżdżającego do Jerozolimy.
Dziś po południu parafialna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Gorzkimi Żalami o 15.15. O 16.00 Msza św. Po Mszy św. – około 16.45 – wyruszymy na Drogę Krzyżową na Lechy. Krzyż w czasie drogi krzyżowej będą niosły dzieci, młodzież, dorośli… Wszystkich zapraszam do uczestnictwa w tej Drodze Krzyżowej.
W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego. Otwórzmy się na uzdrawiające działanie łaski Bożej.
W Wielki Wtorek w naszej parafii odbędzie się spowiedź wielkopostna. Możliwość spowiedzi od 15.00 do 18.00. Przerwa w spowiedzi od 16.00- 16.30. Po Komunii św. adorujmy Pana Jezusa przynajmniej do błogosławieństwa.
W Wielką Środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy upamiętniającej pojmanie Pana Jezusa. Na znak smutku zostanie obnażony ołtarz. Msza św. o 19.00. Adoracja do 22.00. Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Chrystusa. Czas adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i w Bożym Grobie. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Wielki Piątek o 9.00 Droga Krzyżowa – wieczorem nie będzie Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo w Wielki Piątek o 19.00. Adoracja do 22.00 Za pobożny udział w adoracji Krzyża i ucałowanie go podczas uroczystych obrzędów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed niedzielą Miłosierdzia Bożego – zachęcam do indywidualnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia i do zapisywania się do Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego. Wielka Sobota – przeżywanie Wigilii Paschalnej. Dzień adoracji Pana Jezusa w Bożym Grobie. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani – obowiązuje nadal cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto zatem w tym dniu zachować post – powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Msza św. o godz. 19.00. Adoracja do 22.00. Na liturgię wielkosobotnią proszę przynieść świece z zabezpieczeniem przed rozlewaniem się wosku. Proszę też przynieść naczyńka na wodę święconą.
W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Poświęcenie pokarmów będzie o 9.00, 10.00 i o 11.00 – na poświęceniu pokarmów nie będzie poświęcenia wody.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Wielkanoc. Rezurekcja o 6.00 rano. Ponadto Msza św. o 9.00 i 10.30. Po Mszy św. o 10.30 procesja na cmentarz i Koronka do Bożego miłosierdzia za spoczywających na naszym cmentarzu i za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach.
Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.
Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o 7.30 i 10.30.
Program nabożeństw i adoracji przy ciemnicy i Bożym Grobie wywieszony jest w gablocie przed kościołem. Wszystkie nabożeństwa rozpoczynają się o 19.00. Pana Jezusa będą adorowały poszczególne rodziny. Wszyscy więc będą mieli okazję adorować Pana Jezusa czy to w ciemnicy czy w Bożym Grobie. Proszę, aby na adorację przychodziły całe rodziny z wyznaczonych numerów, a nie tylko przedstawiciele tych rodzin. Adoracja Pana Jezusa w Wielki Piątek od 8.00 co godzinę po 15 numerów – do numeru 165. W Wielką Sobotę od 8.00 co godzinę po 15 numerów – od numeru 166.
Zachęcam do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.
Proszę o zapisywanie chorych, którzy chcą przyjąć Sakrament Pokuty i Komunię św. z okazji Świąt Wielkanocnych. Chorych tych, jak również tych których odwiedzam w I piątki miesiąca, odwiedzę w Wielki Wtorek od 8.30.
Msze św. w tygodniu o 18.00, w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o 19.00.
Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
W najbliższą środę na 9.00 do posprzątania kościoła zapraszam rodziny z domów 71-77.
Do zrobienia Bożego Grobu i Ciemnicy w Wielką Środę od 9.00 zapraszam Akcję Katolicką i Pomocników Matki Kościoła.
Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wejdźmy w przeżycia tego Wielkiego Tygodnia, abyśmy mogli doświadczać przechodzenia ze śmierci grzechu do życia w łasce i wolności dziecka Bożego.