Godziny urzędowania:

Kancelaria w naszej parafii czynna jest w dni powszednie zaraz po Mszy św. wieczornej.

Nieczynna jest we wszystkie uroczystości kościelne (np. w Boże Narodzenie) i w święta obowiązkowe zniesione przez władze państwowe (np. Świętych Apostołów Piotra i Pawła – 29.06.).

W sprawach pilnych, które nie mogą być załatwione w podanym czasie, można umówić się na spotkanie w innym terminie.

W sprawach zawarcia Sakramentu Małżeństwa – po wcześniejszym ustaleniu.

Ze względu na wyjątkowy charakter pogrzebu – można go zgłaszać poza godzinami kancelaryjnymi.

Kapłana z posługą do chorego, lub umierającego, wzywamy jak najszybciej – o każdej porze dnia lub nocy.

Przed każdą Mszą św. istnieje możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

W kancelarii parafialnej załatwiane są następujące sprawy:

• porady duszpasterskie

• wydawanie metryk, czyli świadectwa chrztu św.

• zgłaszanie chorych do posługi sakramentalnej w domach

• formalności związane z chrztem, bierzmowaniem, ślubem, pogrzebem

Uwaga! Zgodnie z wymogami prawa kościelnego, wszystkie sprawy związane z sakramentami: chrztu św., I spowiedzi i I Komunii św., bierzmowania, małżeństwa i pogrzebu zgłasza się we własnej parafii tj. w miejscu stałego zamieszkania.