Ogłoszenia duszpasterskie

2 NIEDZIELA ADWENTU – 4.12.2022

 1. Nawracajcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie – mówi dzisiejsza Ewangelia.”Nawrócić się” w biblijnym rozumieniu oznacza zmienić swój sposób myślenia, oceniania, wartościowania ludzi i spraw. To nie są zatem tylko łzy i emocje, ale konkretne postanowienia i działania.
  Nawet jeśli wiele scen z filmu Twego życia to dramaty i porażki, nie zapominaj kto jest Reżyserem Twojego życia. „Wyprostuj” swoje myślenie. Przyjmij mentalność Boga. On potrafi z największej rozpaczy wyprowadzić radość.
  Zapamiętajmy! Miej odwagę, by podjąć decyzję, siłę, by w niej wytrwać i cierpliwość, by doczekać efektów.

 2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

 3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

 4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 5. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Radzieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

 6. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

 7. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 8. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 9. W czwartek, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o 16.00.

 10. W Niepokalane Poczęcie zapraszam dzieci z klasy III i ich rodziców na Mszę św. o 16.00. Dzieci otrzymają medaliki.

 11. 8 grudnia między godziną 12.00 a 13.00 wielu wiernych włączy się w modlitwę w „Godzinie Łaski”. Według objawień Pieriny Gilly Maryja obiecała, że modlącym się w tym czasie ześle „wiele łask dla duszy i ciała”. Warto przy tym jednak pamiętać, że Bóg wysłuchuje naszych próśb niezależnie od momentu, w którym się modlimy. “Godziny Łaski” nie można traktować jako czasu magicznego, lepszego od innych. Modlitwa powinna być motywowana pragnieniem zbliżenia się do Boga i uczczenia Matki Bożej.

 12. Za tydzień II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 13. Pragnę podziękować wszystkim, którzy brali udział w Roratach w tym tygodniu. Bóg zapłać. Wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w Roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o 16.00.
 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 15. W zakrystii można nabyć świece Caritas – 10 zł za świecę.
 16. Dziś po Mszy o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

 17. W środę po Mszy św. o 16.00 spotkanie Pomocników Matki Kościoła.

 18. Pan Organista informuje, w związku z chorobą,  będzie roznosił opłatki wigilijne w przyszłym tygodniu – po III niedzieli Adwentu.

 19. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

1 NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022

 1. Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie” – mówi dzisiejsza Ewangelia. Jezus w dzisiejszej Ewangelii pokazuje właściwe podejście do tematu końca świata. Po pierwsze, stwierdza, że koniec świata jest nieunikniony – tak jak po dniu nastaje noc, a po nocy dzień, tak przyjdzie koniec świata. To jest pewnik. Jednak Jezus nie podaje konkretnej daty i godziny tego wydarzenia. Daje jedną radę: Bądź czujny. Żyj tak, abyś wciąż był gotowy na powtórne przyjście Pana – czyli, abyś każdego dnia mógł przyjąć Jezusa w Komunii św.
  Zapamiętajmy!
  Czujność to umiejętność, która nie raz może uratować nam życie.

 2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

 3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

 4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 5. Dzisiaj wraz z całym Kościołem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywany jest w Polsce pod hasłem: Wierzę w Kościół Chrystusowy. Dzisiaj – po trudnym okresie pandemii, która mocno zakłóciła znaną nam wcześniej rzeczywistość, a co zaowocowało znacznym wzrostem liczby wiernych, którzy nabrali dystansu, nie powrócili do dawnych praktyk religijnych, nawet do obowiązkowego udziału w niedzielnej Mszy Świętej – jeszcze głębiej oczami wiary powinniśmy spojrzeć na Kościół. Kościół jest bowiem wielkim darem dla nas, dla tych, którzy uwierzyli w Chrystusa. Jest wspólnym podążaniem za Chrystusem do domu Ojca. W tej drodze w Kościele mamy do dyspozycji pełnię środków zbawczych, łaskę i prawdę. Przez pośrednictwo ustanowionych pasterzy prowadzi nas Duch Święty. To wielka łaska, bo we wspólnocie wiary łatwiej nam podążać do ostatecznego celu. Zachęcam, aby rozpoczynający się Adwent był dla nas wszystkich napełniony gorliwszą modlitwą, zgodą i miłością w rodzinach, w sąsiedztwie, w miejscach pracy.

 6. Niech w Adwencie nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień i postanowień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Może niech naszym postanowieniem będzie udział we Mszy św. nie tylko w niedziele, ale i w dni powszednie. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które już są do nabycia w naszym kościele – 10 zł za świecę.

 7. W całym Adwencie wszystkich nas obowiązuje szczególna praca trzeźwościowa. Zachęcam więc do składania w zakrystii deklaracji trzeźwościowych – chociażby tylko na okres Adwentu.

 8. Tradycyjnie w dni powszednie Adwentu będą oprawiane Roraty, czyli Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny. Rorat nie odprawia się w niedziele i uroczystości. Wszystkich bez wyjątku zapraszam serdecznie na Roraty. Bardzo proszę, by dzieci – z lampionami – przychodziły przed Roratami do zakrystii.
  Roraty w dni powszednie o 16.00.

 9. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 10. Dziś po Mszy św. o 16.00 tradycyjna już procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Szczególnie proszę o przyjście na tę Mszę św. rodziny zmarłych w tym roku. Razem z nimi będziemy modlić się za drogich im zmarłych.

 11. Dziś składka na pomoc dla Księży Emerytów oraz dla Domu Księży Emerytów „EMAUS”.

 12. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 13. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od 8.30.
  Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.

 14. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

 15. Za tydzień składka na Seminarium Duchowne.

 16. Za tydzień składka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 17. Msze św. roratnie w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszach św. roratnich.

 18. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 19. W przyszłą niedzielę po Mszy o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

 20. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

34 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.11.2022

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Zaprawdę powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju – mówi dzisiejsza Ewangelia. Patrząc czysto po ludzku, Jezus poniósł totalną porażkę. Pomimo tego, że pięknie żył i pomógł wielu ludziom, ostatecznie zawisł na krzyżu. Hańba i totalna porażka. A miało być tak pięknie… Ale jak założymy okulary wiary, to ten sam przekaz nabiera zupełnie innego znaczenia. Jezus na drzewie krzyża oddaje siebie całkowicie jako ofiarę za nasze grzechy. Dzięki temu bramy Raju zostają otwarte. Szatan zostaje pokonany, a śmierć nie ma już władzy nad tymi, którzy uwierzyli w Jezusa Chrystusa. Dopełnieniem tego zwycięstwa jest miłosierny gest Jezusa, który niemal w ostatnich minutach życia beatyfikuje łotra. Dlaczego? Bo serce zbrodniarza przyznało się do zła i zawołało: Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa.
  Chcesz doświadczyć królowania Jezusa w swoim życiu? Jeśli tak, to bierz przykład z Dobrego Łotra. Nie udawaj cwaniaka, twardziela oraz mocarza. Uznaj przed samym sobą, że są takie obszary życia, w których sobie nie radzisz. To pierwszy krok, aby wpuścić tam Wszechmogącego. A z Nim naprawdę wszystko jest możliwe.
  Zapamiętajmy! Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość – stać, a odwaga wracać.

 2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

 3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

 4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 5. Dziś po każdej Mszy św. przedpołudniowej wystawienie Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji odmówimy Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu: „O Jezu najsłodszy…”. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. Dziś święto patronalne Akcji Katolickiej. Zachęcam do zaangażowania się w działalność organizacji katolickich, również młodzieżowych, bo potrzeba w Kościele wielu wiernych świeckich gotowych promować naukę Chrystusa i świadczyć o Nim.

 7. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 8. Dziś III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.

 9. We wtorek, 22.11., wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.

 10. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 11. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. W najbliższą niedzielę pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.

 12. Za tydzień po Mszy św. o 16.00 tradycyjna już procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Szczególnie proszę o przyjście na tę Mszę św. rodziny zmarłych w tym roku. Razem z nimi będziemy modlić się za drogich im zmarłych.

 13. Za tydzień składka na pomoc dla Księży Emerytów oraz dla Domu Księży Emerytów „EMAUS”.

 14. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i do wspólnej modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. W sobotę różaniec za zmarłych polecanych w wypominakach w całym tygodniu.

 15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł Józef Wańczycki. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Niech Dobry Bóg okaże mu miłosierdzie i przyjmie do społeczności zbawionych : „Wieczny odpoczynek…”

 17. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.11.2022

 1. Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono – mówi Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Jezus, podobnie jak pierwsi chrześcijanie, patrzy na ludzkie życie z perspektywy jego całości – my zatraciliśmy na ogół tę perspektywę i dla nas liczy się głównie doczesność. A tak patrząc, stracić życie doczesne, to jest rzeczywiście tragedia.
  Jakie jest zatem przesłanie Jezusa? Jeśli wytrwamy przy Nim do końca naszego życia tutaj, na ziemi, wśród różnych trudności i prześladowań, to ocalimy nasze życie wieczne z Bogiem.
  Słowo Boże daje konkretną wskazówkę, mam być wytrwały. Mam osadzać całe swoje życie w nauczaniu Jezusa. To sprawi, że będę miał solidny fundament, który pomoże mi wznieść wspaniały gmach szczęśliwego życia. Owszem, będą w nim blaski i cienie. Niemniej z Bogiem przejdziesz każdą burze.
  Zapamiętajmy! Pierwszym sidłem, które diabeł zastawia na osobę, która zaczyna służyć Panu Bogu, jest obawa przed ludzką opinią.
 2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

 3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

 4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 6. Dziś, w drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków.
 7. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 8. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 9. W piątek, 18 listopada, wspominamy bł. Karolinę Kózkównę patronkę Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.
 10. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza.

 11. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu.

 12. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.

 13. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i do wspólnej modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. W sobotę różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach w całym tygodniu. Przypominam o możliwości zyskiwania odpustów za zmarłych.

 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.11.2022

 1. Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych – mówi dzisiejsza Ewangelia. Również dzisiaj możesz doświadczać żywej obecności Boga. Jak? Po pierwsze – w Słowie Bożym. Po drugie – w sakramentach świętych. Po trzecie – we wspólnocie Kościoła. Po czwarte – w codziennych okolicznościach życia. Nieraz mówimy: To wydarzyło się przez przypadek. Myślę, że przypadki występują tylko w gramatyce języka polskiego. To, co nieraz nazywamy życiowym przypadkiem to nic innego, jak inne imię Ducha Świętego.
  Niektóre osoby mają problem z wiarą, bo wierzą w boga, którego stworzyli ludzie, a nie poznali Boga, który stworzył ludzi. Może warto, czytając dzisiejszą Ewangelię, zadać sobie pytanie:
  W jakiego Boga wierzę?
  Gdyby Bóg nieustannie objawiał się człowiekowi, nie byłoby żadnej wiary w Niego
 2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

 3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

 4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 5. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

 6. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 7. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

 8. We wtorek Msza św. wyjątkowo o 18.30 – ze względu na kongregację, spotkanie z ks. abpem w Leżajsku.

 9. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. o 16.00.
 10. W piątek, 11 listopada, nasze Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.

 11. W piątek, 11 listopada 2022 r., na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje.

 12. Za tydzień II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 13. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i do wspólnej modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. W sobotę różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach w całym tygodniu. Przypominam o możliwości zyskiwania odpustów za zmarłych.
 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

  UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 1.11.2022

  1. Dziś Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. To ci, którzy życiem zaświadczyli, że można żyć przyzwoicie, że człowiek jest w stanie wybierać i pomnażać dobro. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas – bo niebo jest otwarte dla każdego. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy.
   Dziś Msze św. o 7.30, 10.30 i 13.00. Po Mszy św. o 13.00 procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych.

  2. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o 9.00, 15.00 i 16.00. Msza św. o 16.00 połączona będzie z procesją na cmentarz – proszę na tą Mszę św. przynieść znicze.
  3. Od dziś do 8 listopada każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.

  4. Jako chrześcijanie pamiętajmy o kulturze i właściwym zachowaniu, kiedy w tych dniach panuje wzmożony ruch na drogach, na cmentarzach, pamiętajmy o bezpieczeństwie. Baczniej obserwujmy nasze dzieci i osoby starsze, aby świątecznej radości nie zakłóciły jakieś przykrości czy nieszczęścia.

  5. Życzmy sobie wzajemnie wielu łask Bożych, bo każda i każdy z nas obchodzi dziś imieniny – dzień swojego Świętego patrona. Prośmy, by nasi patronowie wypraszali dla nas obfitość Bożego błogosławieństwa na co dzień.

31 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.10.2022

 1. Do grzesznika poszedł w gościnę – mówi dzisiejsza Ewangelia. Zdarza się, że oceniamy ludzi po pozorach. Widzimy wycinek z ich życia, a ferujemy ostateczne wyroki. Niestety zdarza się, że nie potwierdzamy wiarygodności źródła uzyskanych informacji.
  Jezus potrafi spotkać się z każdym. Jego marzenie jest niezmienne. On pragnie, by każdy doświadczył Zbawienia. Nie ma względu na osoby, a im trudniejszy przypadek, tym bardziej Bogu zależy na spotkaniu i zaoferowaniu konkretnej pomocy.
  Zapamiętajmy!Pan Bóg widzi nas grzeszników i myśli sobie: jaki to piękny materiał na świętego.
 2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

 3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

 4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 5. Gorące podziękowanie dla rodziny, która pragnie pozostać anonimowa za ofiarę 200 złotych na potrzeby kościoła. Bóg zapłać.

 6. Dziś o 15.30 Nabożeństwo Różańcowe. O 16.00 Msza św.

 7. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 8. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 9. Jutro zakończenie nabożeństw różańcowych. Dziękuję wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie. Nie odkładajmy różańca, ale niech w rodzinach naszej parafii będzie praktykowany zwyczaj codziennego odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka Różańca. Niech modlitwa różańcowa będzie stałym punktem naszego dnia. Ponawiam zachętę do zakładania nowych Róż Żywego Różańca przez dorosłych, młodzież i dzieci.

 10. We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem.
  W naszym kościele Msze św. do południa będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę – o 7.30 i 10.30. Nie będzie Mszy św. o 16.00. Będzie za to w kościele Msza św. o 13.00. Po Mszy św. o 13.00 procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.
  Zapraszam więc przede wszystkim na Mszę św. o 13.00 w kościele i procesję na cmentarz.

 11. W środę, 2.11., Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tak zwany Dzień Zaduszny. W naszym kościele będą sprawowane trzy Msze Święte: o 9.00, 15.00 i 16.00.
  Msza św. o 16.00 połączona będzie z procesją na cmentarz – proszę na tą Mszę św. przynieść znicze.
  W Dzień Zaduszny zapraszam więc wszystkich na 16.00 do wspólnej modlitwy za zmarłych.

 12. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. o 16.00.

 13. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 14. W listopadzie można codziennie zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę za zmarłych i modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca świętego.

 15. Wszystkich parafian i gości zachęcam do przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, która jest jednym z warunków zwykłych wymaganych do zyskania odpustu zupełnego.

 16. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  Spowiedź codziennie przed Mszą św.
  W piątek odwiedzę chorych od 8.30.
  Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.

 17. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

 18. W kościele wyłożone są kartki wypominkowe. Kartki te z wypisanymi imionami i nazwiskami zmarłych proszę składać na tacę lub do zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlić się będziemy w dni powszednie listopada. W sobotę modlić się będziemy za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach w danym tygodniu. Ponadto w każdą ostatnią niedzielę miesiąca będzie odprawiana Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

 19. Od poniedziałku Msze św. będą codziennie godzinę szybciej – o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i do wspólnej modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. W sobotę różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach w całym tygodniu.
 20. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 21. W czwartek po Mszy św. spotkanie Pomocników Matki Kościoła.

 22. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

 23. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.07.2022

 1. A kto jest moim bliźnim? – pyta uczony w Prawie w dzisiejszej Ewangelii. To nie szata zdobi człowieka. Najważniejsze jest wnętrze i to jak jest kształtowane. Można deklarować wiele wzniosłych idei, ale jeśli nie podeprze się ich konkretnymi czynami, to nic z tego nie będzie.
  Rozejrzyj się wokół. Nieraz w najbliższym otoczeniu są ludzie potrzebujący Twojej pomocy. Pamiętaj, że nawet drobny gest dobroci może być niezwykle kojący.
  Chrześcijanin nie tyle powinien pytać, kto jest moim bliźnim, ale raczej samemu stawać się bliźnim wobec innych, spełniając czyny miłosierdzia.
 2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

 3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

 4. Codziennie 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 6. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 7. Jutro, w poniedziałek, święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy.
 8. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 9. W sobotę, 16 lipca, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Z tym dniem i z zakonem karmelitańskim wiąże się tradycja noszenia szkaplerza.

 10. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na potrzeby kościoła.

 11. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 13. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej. Życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.07. 2022

 1. Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwu uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał – mówi dzisiejsza Ewangelia. Do grona owych ewangelicznych siedemdziesięciu dwóch można zaliczyć: lektorów, ministrantów, animatorów i członków rozmaitych zrzeszeń religijnych. To właśnie tacy ludzie wspierają działania współczesnych Apostołów. To dzięki Nim owoce Królestwa Bożego mogą być bardziej harmonijnie rozdzielane.
  Czy angażuję się w czynną posługę w swojej parafii? A może jest tak, że jestem biernym odbiorcą? Wymagam, ale nic nie chcę dać od siebie?

 2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

 3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

 4. Codziennie 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 5. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

 6. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 7. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

 8. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 9. W tym tygodniu I czwartek miesiąca.

 10. W piątek liturgiczne wspomnienie św. Jana z Dukli – patrona Archidiecezji Przemyskiej. Zachęcam do modlitwy w intencji archidiecezji.

 11. Za tydzień II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 13. We wtorek z Jarosławia wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
  Przez Pełkinie będą przechodzić około 10.00.
  Pamiętajmy o duchowym wsparciu pielgrzymów.
  Zapraszamy do Pielgrzymowania Duchowego. Pomogą w tym codzienne transmisje i relacje Radia FARA oraz prowadzona na bieżąco strona internetowa: www.pielgrzymka.przemyska.pl
 14. Wakacyjne miesiące to czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.
 15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 16. Dożynki parafialne będą tradycyjnie w niedzielę po 15 sierpnia. Proszę o przygotowanie wieńców z poszczególnych rejonów parafii.

 17. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.06.2022

 1. Panie, czy chcesz, a powiemy, żeby ogień spadł z nieba i zniszczył ich? Lecz On odwróciwszy się zabronił im – mówi dzisiejsza Ewangelia. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje Jezusa, który mówi: NIE. W ten sposób potwierdza, że prawdziwa mądrość umie stawiać granice. Nie można się zawsze na wszystko zgadzać. Szczególnie wówczas, gdy ktoś – często nieświadomie – prosi o truciznę. Może dlatego Bóg nie wysłuchuje każdej naszej prośby na modlitwie? Owszem z naszego punktu widzenia to, czego chcemy jest dobre. Jednak nie zapominajmy, że my widzimy tylko po części. Nieraz potrafimy zafiksować się na jednej rzeczy, nie widząc innych – dużo lepszych – rozwiązań. Bóg ma znacznie szerszą perspektywę patrzenia i oceniania. Może warto Mu zaufać? Pozwólmy słowu Bożemu przeniknąć nasze umysły i serca.
 2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

 3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

 4. Codziennie 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 6. Dziś, jak w każdą niedzielę czerwca, nabożeństwo czerwcowe o 15.45. O 16.00 Msza św
 7. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. W środę (29.06.) Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 9.00 i 18.00. Zapraszam na wspólną modlitwę na Mszach Świętych w intencji całego Kościoła, papieża – jako jego widzialnej głowy, a także nas samych – byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej – jest to tzw. Świętopietrze.

 9. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 10. W czwartek zakończenie nabożeństw czerwcowych.

 11. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od 8.30.
  Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.

 12. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 13. Msze św. w tygodniu o 18.00. Zachęcam do jak najliczniejszego udziału w Mszach św. w dni powszednie.
 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 15. W tym miesiącu nie będzie spotkania Pomocników Matki Kościoła i Akcji Katolickiej.
 16. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzę bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.06.2022

 1. A wy za kogo Mnie uważacie? – pyta Jezus w dzisiejszej Ewangelii. To pytanie nieustannie powraca. Jest zawsze aktualne. Staje przed każdym człowiekiem. Często, wiele razy. Jest pytaniem do wszystkich, aż do końca czasów. Od danej odpowiedzi na to pytanie zależy moje teraz i moja wieczność. Jeśli z przekonaniem odpowiadam Jezusowi razem z Piotrem: Ty jesteś Mesjasz Boży, powinienem pamiętać, że od poznania w Nim Boga do pokochania Go jest daleko. Gdy angielskiego dziennikarza Malcolma Muggeridge pytano, co sądzi o Chrystusie, ten odpowiedział: Ja raczej odczuwam potrzebę, aby zapytać się: co On o mnie sądzi?

 2. Pragnę gorąco podziękować za udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję zwłaszcza tym, którzy budowali i dekorowali ołtarze, jak również tym, którzy zaangażowali się w dekorowanie trasy procesji Bożego Ciała. Słowa podziękowania kieruję do wszystkich, którzy pomogli w organizowaniu procesji. Dziękuję dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami, ministrantom, asyście, niosącym obrazy, feretrony i inne oznaki naszej wiary. Bóg zapłać.
 3. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

 4. Codziennie po Mszy św. śpiewamy suplikacje i modlimy się o pokój.

 5. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

 6. Codziennie 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 7. Dziś, jak w każdą niedzielę czerwca, nabożeństwo czerwcowe o 15.45. O 16.00 Msza św.
 8. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 9. Trwa Oktawa Bożego Ciała – po Mszy św. o 18.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła, dziś po Mszy św. o10.30.

 10. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 11. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała – poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Proszę o przyprowadzenie dzieci na to nabożeństwo.

 12. W czwartek, 23 czerwca, Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej – żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.

 13. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
  W piątek za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 14. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszam dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o 8.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
  Dalsza część uroczystości będzie w szkole.
  Spowiedź dla dzieci przed każdą Mszą św.
 15. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do jak najliczniejszego udziału.

 16. Msze św. w tygodniu o 18.00. Zachęcam do uczestnictwa we Mszach św. w dni powszednie.
 17. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 18. Zachęcam do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Jarosławia na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy 5 lipca.
 19. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 12.06.2022

 1. Gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy – mówi Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Jezus ukazuje, że wiara jest procesem, na który składa się wiele małych etapów rozłożonych w czasie, że wiara jest procesem który trwa przez całe życie. Boga nie można zrozumieć po jednej Mszy św., po jednych rekolekcjach, po przeczytaniu jednej – nawet najmądrzejszej – teologicznej książki.
  Dzisiejsza Uroczystość jest zaproszeniem do wejścia na drogę duchowego rozwoju. Tajemnica Trójcy Świętej objawia nam Boga, który jest Miłością, ale także ukazuje nam prawdę, że Bóg jest niezgłębioną tajemnicą.
  Zachęcam, aby uzbroić się w cierpliwość i podążać za tą Tajemnicą. Krok po kroku będziesz Ją poznawał, a raczej to Ona będzie odkrywała przed Tobą perspektywę nowej jakości życia – życia w obecności Tego, który jest niezgłębiony, a jednak tak bardzo bliski.
 2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

 3. Codziennie po Mszy św. śpiewamy suplikacje i modlimy się o pokój.

 4. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

 5. Codziennie 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. Dziś jak w każdą niedzielę czerwca nabożeństwo czerwcowe o 15.45. O 16.00 Msza św.
 7. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 8. Dziś kończy się czas wyznaczony przez Kościół do odbycia spowiedzi wielkanocnej.
 9. Dziś II niedziela miesiąca, członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 10. Jutro, 13.06., Święto Patrona naszej szkoły bł. o. Michała Czartoryskiego. Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Uczniowie i Rada Rodziców bardzo serdecznie zapraszają na to święto, które połączone będzie z odsłonięciem muralu bł.o. Michała. W programie o 9.00 Msza św. w kościele, przemarsz do szkoły, uroczyste odsłonięcie muralu i akademia w sali gimnastycznej

 11. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 12. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.
  Dziękujemy Panu Bogu za dar Eucharystii. Przypominam, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.
  Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Za udział w uroczystej procesji zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  Proszę o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Przede wszystkim jednak otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
  Bądźmy w tym szczególnym dniu w stanie łaski uświęcającej. Eucharystyczny Chrystus pragnie być obecny w naszym życiu nie tylko od święta, lecz na co dzień.
  Tegoroczna procesja Bożego Ciała rozpocznie się Mszą św. o 10.00 w kościele
  Po Mszy św. udamy się do 4 ołtarzy
  trasą taką samą jak tegoroczna Droga Krzyżowa w Niedzielę Palmową.
  I ołtarz – na parkingu przy kościele. Proszę o przygotowanie go przez Pomocników Matki Kościoła
  II ołtarz – koło szkoły. Proszę o przygotowanie go przez rodziców dzieci bierzmowanych w tym roku.
  III ołtarz – koło p. Józefa Matusza. Proszę o przygotowanie go przez mieszkańców tego regionu.
  IV ołtarz – na placu po remizie. Proszę o przygotowanie go przez Akcję Katolicką.
  Na zakończenie procesji ok.12.00 w kościele będzie Msza św.

  Na procesję Bożego Ciała i Oktawę Bożego Ciała zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia.
  Zapraszam też dzieci I-komunijne w strojach pierwszokomunijnych.

  Do niesienia obrazów zapraszam panie z Pomocników Matki Kościoła, Pełkińskiego Stowarzyszenia Kobiet, Akacji Katolickiej, bierzmowanych, oraz uczennice VI i VII. Panów z róż różańcowych zapraszam do niesienia figury Serca Pana Jezusa Chłopców z kl. VII i VIII zapraszam do niesienia chorągwi.
  Straż proszę o zabezpieczenie drogi.

  W Boże Ciało Msze św. w kościele o 7.30, o 10.00 i po zakończeniu procesji. Nie będzie Mszy św. o 16.00.
 13. Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. będzie procesja wokół kościoła, w niedzielę po sumie. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.
 14. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adama Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje.

 15. Za tydzień III niedzieli miesiąca – składka na potrzeby kościoła.

 16. Msze św. w tygodniu o 18.00. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 17. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 18. 5 lipca na pątniczy szlak wyruszy ku Jasnej Górze Archidiecezjalna Przemyska Piesza Pielgrzymka. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

 19. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

 20. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Stanisława Chajko. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Niech Dobry Bóg okaże jej miłosierdzie i przyjmie do społeczności zbawionych : „Wieczny odpoczynek…”

 21. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 5.06.2022

 1. Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania – mówi Ewangelia. Jeśli pragniesz miłości, jeśli czujesz w sobie głód sensu życia, jeśli doświadczasz pustki egzystencjalnej – to pamiętaj, że Ojciec obdarowuje bezgraniczną miłością, nadaje sens temu, co niezrozumiałe, wypełnia pustkę i pokazuje nową perspektywę życia. Duch Święty przekonuje nasze serca i umysły, że Bóg jest dobrym Ojcem.
  Dlaczego to takie ważne? Bo wielu z nas żyje jak sieroty. Nie korzystamy z duchowych przywilejów, które nam nieustannie przysługują. Taplamy się w kompleksach, grzechach oraz plotkach. Tymczasem na wyciągnięcie ręki jest inny styl życia. Taki, który wyznaczają przykazania. Wbrew pozorom nie są one uciemiężeniem. Są konkretnymi owocami miłości Boga do Ciebie.
  Wołaj każdego dnia o Ducha Świętego. Tak, aby to On utwierdzał Cię w przekonaniu, że masz Ojca. Dobrego Ojca, który nieustannie broni i chroni Cię przed złem.
 2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

 3. Codziennie po Mszy św. śpiewamy suplikacje i modlimy się o pokój.

 4. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

 5. Codziennie 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. Dziś możemy zyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
 7. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 8. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie o 15.30. O 16.00 Msza św.

 9. Dziś składka na Seminarium Duchowne.

 10. Jutro w poniedziałek – II dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 9.00 i 18.00. Zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką.
 11. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 12. W najbliższy czwartek oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu
  i Wiecznemu Kapłanowi. Będziemy modlić się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.

 13. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy – kończy się czas spowiedzi wielkanocnej.

 14. Za tydzień II niedziela miesiąca, członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 15. Msze św. w tygodniu o 18.00. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe. Zachęcam do jak najliczniejszego udziału w Mszach św. w dni powszednie.

 16. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 17. Procesja w Boże Ciało w tym roku będzie z kościoła trasą taką samą jak tegoroczna Droga Krzyżowa w Niedzielę Palmową. Ołtarze przygotują Akcja Katolicka, Pomocnicy Matki Kościoła, rodzice bierzmowanych w tym roku oraz mieszkańcy tego regionu.

 18. W środę po Mszy św. spotkanie Pomocników Matki Kościoła.

 19. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

 20. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 29.05.2022

 1. A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba mówi dzisiejsza Ewangelia. Jezus po swoim Zmartwychwstaniu wraca do domu Ojca. W ten sposób pokazuje, że tylko przez Niego możemy powrócić do tego, co od wieków jest nam przygotowane. Na każdego z nas czeka szczęście bez kresu. Jak powiedział św. Paweł: Nawet oko nie widziało, a ucho nie słyszało, jak wielkie rzeczy Bóg przygotował tym, którzy Go miłują.
  Cóż zatem robić, aby osiągnąć niebo? Odpowiedź jest prosta, ale trudna w realizacji. Twoje zadanie nie polega na szukaniu miłości, ale zaledwie na szukaniu, znajdowaniu i likwidowaniu wszelkich barier w sobie, które przeciwko miłości wzniosłeś.
  Pięknie tę prawdę ujął św. Jan Bosko: Chodźcie nogami po ziemi, a sercem mieszkajcie w niebie.
 2. Gorące podziękowanie dla wszystkich, którzy – w poniedziałek, wtorek i środę – wzięli udział w modlitwach o tegoroczne urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Bóg zapłać.
 3. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.
 4. Codziennie po Mszy św. śpiewamy suplikacje i modlimy się o pokój.
 5. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 6. Codziennie 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 7. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 8. Trwa Nowenna do Ducha św. przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 9. Dziś Nabożeństwo Majowe o 16.45. O 16.00 Msza św.
 10. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 11. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 12. Dzisiaj w Archidiecezji święcenia diakonatu, a za tydzień, w sobotę, święcenia prezbiterów. Módlmy się w intencji nowo wyświęconych.
 13. We wtorek zakończenie nabożeństw majowych – od środy rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.
 14. We wtorek Msza św. wyjątkowo o 16.00. We wtorek 21 naszych młodych parafian przyjmie w jarosławskiej kolegiacie Sakrament Bierzmowania. Otoczmy ich modlitwą.
 15. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 16. W środę Dzień Dziecka. Po Mszy św. o 18.00 błogosławieństwo dzieci.
 17. W tym tygodniu, I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św.
  W piątek odwiedzę chorych od godz. 8.30.
  Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.
 18. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Kończy się okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej. Codziennie przed Mszą Świętą można skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
 19. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie o 15.30. O 16.00 Msza św.
 20. Za tydzień składka na Seminarium Duchowne.
 21. W czerwcu codziennie po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 22. Msze św. w tygodniu o 18.00. We wtorek wyjątkowo o 16.00. Zachęcam do uczestnictwa w Mszach św. w dni powszednie.
 23. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 24. Spotkanie Akcji Katolickiej i Pomocników Matki Kościoła będzie w przyszłym tygodniu.
 25. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

6 NIEDZIELA WIELKANOCY – 22.05.2022

 1. Duch Święty nauczy was wszystkiego – mówi dzisiejsza Ewangelia. Jezus nie chce zostawić swoich umiłowanych na pastwę losu, dlatego zapowiada swoim uczniom, że pośle im Ducha Świętego, który będzie wsparciem w ich zmaganiach oraz trudach.
  W Sakramencie Chrztu oraz w Sakramencie Bierzmowania otrzymaliśmy Ducha Świętego oraz Jego dary. To dzięki Duchowi Świętemu możemy śmiało stawać w autorytecie Boga i mieć pewność, że nasze stopy mogą stąpać po wężach i żmijach, a nic się nam nie stanie. Bo gdzie jest sługa Boga, tam też jest Pan.
  Warto dzisiaj przypomnieć sobie jak wielkie dary otrzymałeś w Sakramencie Bierzmowania: 1.Dar Mądrości – by uznać, że Bóg jest miłością. 2. Dar Rozumu – by rozumieć prawdy wiary. 3. Dar Rady – by podejmować właściwe decyzje. 4. Dar Męstwa – by bronić wartości. 5. Dar Umiejętności – by dostrzegać Boga w świecie. 6. Dar Pobożności – by być ufnym. 7. Dar Bojaźni Bożej – by doskonalić relacje z Bogiem i ludźmi.
 2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.
 3. Codziennie po Mszy św. śpiewamy suplikacje i modlimy się o pokój.
 4. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 5. Codziennie 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. Dziś o 10.30 rocznica I Komunia św. w naszej parafii.
 7. Dziś nabożeństwo majowe o 15.45. O 16.00 Msza św.
 8. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 9. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na parafie potrzebujące pomocy.
 10. Od jutra rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o urodzaje. Dawniej nazywano je „suchymi dniami”. Przez trzy kolejne dni – do środy włącznie – przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
  Jeśli nie w inny sposób, to przynajmniej poprzez żarliwą modlitwę prośmy naszego Ojca w niebie o sprawiedliwy podział plonów ziemi, aby ludzie nie umierali więcej z głodu.
  Msze św. w kościele o 18.00.
  W poniedziałek po Mszy św. o 18.00 procesja z błogosławieństwem pól. We wtorek o 19.00 procesja z błogosławieństwem pól na Okroługach. W środę o 19.00 procesja z błogosławieństwem pól na Lechach.
  Weźmy udział w tej błagalnej modlitwie o chleb powszedni i błogosławieństwo w pracy.
 11. We wtorek, 24 maja, liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
 12. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 13. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać będziemy Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
 14. W piątek początek Nowenny do Ducha Świętego.
  Zachęcam do udziału w tym nabożeństwie i do wspólnej modlitwy.
 15. W najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  W naszej archidiecezji święcenia diakonatu – otoczmy modlitwą kandydatów do święceń.
 16. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 17. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 18. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o 18.00.
 19. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 20. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

5 NIEDZIELA WIELKANOCY – 15.05.2022

 1. Po tym wszyscy poznają, że jesteście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali – mówi dzisiaj Chrystus w Ewangelii. A co jest moim znakiem rozpoznawczym w środowisku i w świecie?
  Dzisiaj słowo „miłość” jest odmieniane przez różne przypadki. W oczach wielu straciło na wartości. A niektórzy – doświadczeni życiem – stracili wiarę w prawdziwą miłość. Stąd potrzeba na nowo rozpoznać Boga, który kocha i jako jedyny nigdy nie zawodzi. Dlaczego? Bo Jego miłość to nie są tylko uczucia. Miłość Boga to przede wszystkim wybór. A Jego wybory są zawsze słuszne i sprawiedliwe.
  Święty Augustyn powiedział: Niespokojne jest serce człowieka, dopóki nie spocznie w Bogu. To prawda, ale można jeszcze dodać: Dużo bardziej niespokojne jest serce Boga, dopóki nie zdobędzie serca człowieka. Dopóki nie zdobędzie Twojego serca.
 2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.
 3. Codziennie po Mszy św. śpiewamy suplikacje i modlimy się o pokój.
 4. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 5. Codziennie 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. Dziś o 10.30 I Komunia św. w naszej parafii.
  Od dziś dzieci z klasy III przeżywać będą tzw. Biały Tydzień.
 7. Dziś III niedzieli miesiąca – składka na potrzeby kościoła.
 8. Dziś nabożeństwo majowe o 15.45. O 16.00 Msza św.
 9. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 10. Pomimo, że tydzień modlitwy o powołania do służby w Kościele dobiega końca, nie ustawajmy w wołaniu do Pana, by posyłał robotników na swoje żniwo.
 11. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 12. W piątek rocznica święceń biskupich ks. bpa Stanisława Jamrozka, a w sobotę rocznica ingresu ks. abpa Adama Szala do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.
 13. Za tydzień na Mszy św. o 10.30 rocznica I Komunii św.
 14. Za tydzień składka na parafie potrzebujące pomocy.
 15. Skorzystajmy z zaproszenia do wzięcia udziału w Nabożeństwach Majowych sprawowanych codziennie po Mszy św. o 18.00. W niedziele nabożeństwo majowe o 15.45. O 16.00 Msza św.
 16. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 17. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 18. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

4 NIEDZIELA WIELKANOCY – DOBREGO PASTERZA – 8.05.2022

 1. Moje owce słuchają mego głosu… i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki – mówi Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Żyjemy w tzw. trudnych czasach. Pandemia koronawirusa, wojna na Ukrainie oraz liczne niepotwierdzone doniesienia o rzekomym bliskim końcu świata. To może napawać nas lękiem i niepokojem. Tymczasem Ewangelia zapewnia nas, że Bóg jest naszym ratunkiem i naszą ostoją. Bóg jest Dobrym Pasterzem i czuwa nad tymi, którzy się Mu powierzają. Dla Boga jesteś kimś ważnym.
  Każdy z nas może się bać – to zupełnie normalne. Ale mimo wszystko nie warto zostawać w tym doświadczeniu samemu. Trzeba jak najszybciej odnaleźć schronienie w ramionach miłującego Ojca. Dłoń człowieka może skrzywdzić. Ramiona człowieka mogą wykorzystać, ale… u Boga jest zupełnie inaczej. Jego dłonie są przepełnione miłosierdziem, a ramiona to bezpieczny schron przed nienawiścią.
 2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.
 3. Codziennie po Mszy św. śpiewamy suplikacje i modlimy się o pokój.
 4. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 5. Codziennie 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. Niedziela Dobrego Pasterza, którą właśnie przeżywamy, jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Są to jednocześnie kolejne Kwartalne Dni Modlitw (tzw. Suche Dni Letnie). Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza.
 7. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 8. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 9. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 10. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 10.30 I Komunia św. w naszej parafii. Proszę o pozostawienie pierwszych ławek dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin w sobotę o 9.00.
 11. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na potrzeby kościoła.
 12. Skorzystajmy z zaproszenia do wzięcia udziału w Nabożeństwach Majowych sprawowanych codziennie po Mszy św. o 18.00. W niedziele nabożeństwo majowe o 15.45. O 16.00 Msza św.
 13. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

3 NIEDZIELA WIELKANOCY – 1.05.2022

 1. Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie? słyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Piękne jest i naprawdę Boże, że Jezus nikogo nie przekreśla, pyta jedynie o fundamentalną opcję: czy mnie nadal kochasz? Jezus stawia na miłość, bo ona jest najważniejsza, bo bez niej nic nie ma sensu i wszystko staje się jałowe.
  Św Jan od krzyża powiedział, że na sądzie ostatecznym będziemy rozliczani tylko z jednej sprawy. Będziemy rozliczani z miłości. A więc odpowiedz dziś na bardzo ważne pytanie, które Jezus stawia właśnie tobie: czy miłujesz mnie?
 2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.
 3. Codziennie po Mszy św. śpiewamy suplikacje i modlimy się o pokój.
 4. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 5. Codziennie 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. Dziś Niedziela Biblijna, inaugurująca w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego Słowie. Zachęcam do indywidualnej lektury i medytacji Słowa Bożego. Zachęcam i zapraszam, byśmy w Tygodniu Biblijnym znaleźli czas choćby na krótką lekturę Świętych Ksiąg. Można również zaangażować się w jedną z grup apostolskich działającą przy parafii, w której odbywa się wspólnotowe czytanie i rozważanie Pisma Świętego.
 7. Dziś rozpoczyna się maj – miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Każdego dnia po Mszy św. o 18.00 będziemy odprawiać Nabożeństwa Majowe ze śpiewem Litanii loretańskiej. W niedzielę nabożeństwo majowe o 15.45, o 16.00 Msza św.Zapraszam do wspólnej modlitwy. Zadbajmy o wizerunki Matki Bożej w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.
 8. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie o 15.30. O 16.00 Msza św.
 9. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 10. Dziś składka na potrzeby archidiecezji.
 11. Jutro, 2 maja, Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 12. We wtorek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – głównej Patronki Polski i Archidiecezji Przemyskiej – dzień odpustu parafialnego w Pełkiniach. Zapraszam wszystkich do jak najliczniejszego udziału – zwłaszcza na sumie odpustowej o godz. 11.00.
  Do niesienia obrazów zapraszam uczennice klasy VII i VIII (przyjść w jutro) Chłopców zapraszam do niesienia chorągwi.
  Msze św. w dzień odpustu o 7.30 i 11.00.Nie będzie Mszy św. o 16.00.
  Spowiedź przed każdą Mszą św. – jak również przed i w czasie Mszy św. odpustowych.
  Niech przez ten cały świąteczny, odpustowy, dzień towarzyszy nam modlitwa za naszą parafię, za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji.
 13. Przed Uroczystością Odpustową – w poniedziałek – zapraszam na czuwanie i wspólną modlitwę. Nasze przygotowanie do Odpustu rozpocznie się Mszą św. o 18.00. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  Cała parafia została podzielona na 4 części. Na adorację Najśw. Sakramentu zapraszam wszystkich, ale przede wszystkim poszczególne części naszej parafii. I tak od 18.30 do 19.00 – Lechy. Od 19.00 do 19.30 – mieszkańców od kościoła do Lechów i Jerzyk. Od 19.30 do 20.00 mieszkańców od Ujeznej do kościoła. Od 20.00 do 20.30 mieszkańców Okroługów.
  Adoracja zakończy się wspólnym dla całej parafii nabożeństwem o 20.30 i Apelem Jasnogórskim o 21.00 –
  na to nabożeństwo i Apel Jasnogórski zapraszam wszystkich
 14. Składka w dniu Odpustu przeznaczona będzie na odnowienie Ośrodka Bractwa Ratowania Dusz od Potępienie Wiecznego w Maćkowicach.
 15. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 16. W tym tygodniu, I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św.
  W piątek odwiedzę chorych od 8.30.
  Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.
 17. W najbliższą niedzielę – niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
 18. Za tydzień II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 19. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 20. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 21. Dziś po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do bierzmowania.
 22. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 23. W środę po Nabożeństwie Majowym spotkanie Pomocników Matki Kościoła.
 24. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

2 NIEDZIELA WIELKANOCY – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 24.04.2022

 1. Weźmijcie Ducha Świętego. Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane – mówi dzisiejsza Ewangelia. Pierwszym i najważniejszym darem, prezentem Zmartwychwstałego Pana dla wspólnoty wierzących w Niego, jest Sakrament Pokuty i Pojednania – prawdziwy znak Bożego miłosierdzia wobec nas, ludzi grzesznych.
  Siostra Faustyna przed spowiedzią usłyszała od Jezusa następujące słowa:
  Córko Moja, powiedz mu wszystko i odsłoń swoją duszę przed nim, jako przede Mną to czynisz. Nie lękaj się niczego; dla twojego uspokojenia kapłana tego stawiam między Mną a duszą twoją, a słowa, które ci odpowie – Moimi są. Odsłoń przed nim najtajniejsze rzeczy, jakie masz w duszy. Ja mu udzielę światła do poznania duszy twojej (Dzienniczek 232).
  Najpełniej doświadczysz Zmartwychwstania podczas spowiedzi – po usłyszeniu rozgrzeszenia staniesz się nowym stworzeniem. Odwagi, korzystaj, dopóki możesz.
 2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

 3. Codziennie po Mszy św. śpiewamy suplikacje i modlimy się o pokój.

 4. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

 5. Codziennie 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 6. Bóg zapłać za ofiary do puszek na obiady dla uchodźców z Ukrainy. Zebraliśmy 2391 złotych i 40 groszy. Przygotowując obiady raz w tygodniu, za zebrane pieniądze mamy możliwość ugotowania około 5 do 6 razy dla 50 – 70 uchodźców.

 7. Dziś, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, można zyskać odpust zupełny. Warunkami koniecznymi do zyskania tego odpustu jest: 1. stan łaski uświęcającej, 2. Stała wola i chęć pracy nad sobą – czyli wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu. 3. Pełne uczestnictwo we Mszy św., połączone z przyjęciem Komunii św.. 4. Przynajmniej jeden uczynek miłosierdzia względem drugiego człowieka przez czyn, słowo, modlitwę…
 8. Przypominam o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem. (Penit. Apostolska Prot. N. 4/02/1)
 9. Zachęcam do rozwijania osobistej pobożności poprzez odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Zapraszam do zapisywania się do Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego. W zakrystii są deklaracje.
 10. Dziś po każdej Mszy św. odmawiać będziemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 11. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 12. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 13. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Caritas w przyszłą niedzielę.
 14. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 15. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie o 15.30. O 16.00 Msza św.

 16. Msze św. w tygodniu o 18.00. We wtorek Msza św. o 19.00 (kongregacja). Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 17. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 18. Dziś po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców dzieci z kl. III – przed I Komunią św.
 19. Za tydzień po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 20. W czwartek po Mszy św. spotkanie przed bierzmowaniem.
 21. W sobotę po Mszy św. o 18.00 spotkanie rodziców dzieci z klasy czwartej przed rocznicą I Komunii św.
 22. Za tydzień po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do bierzmowania.
 23. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 17.04.2022

 1. Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono – mówi dzisiejsza Ewangelia. Patrząc czysto po ludzku na tajemnicę Zmartwychwstania, można dojść do przekonania, że to wielka mistyfikacja, oszustwo, które zmieniło losy świata, a nawet wszechświata. Chcemy jednak spojrzeć na to wydarzenie wkładając okulary wiary. Podobnie jak w kinie na filmie 3D niczego nie zobaczysz bez odpowiednich okularów, tak samo w cudzie Zmartwychwstania nie ujrzysz mocy Boga, jeśli nie przeżyjesz tego wydarzenia z perspektywy wiary.
  Pamiętajmy!Aby dobrze poruszać się w życiu duchowym potrzebujemy dwóch nóg. Wiary i nawrócenia. Używając obu możemy bezpiecznie przemieszczać się do wyznaczonego celu. Zachęcam Cię, abyś dzisiaj na nowo przyjął prawdę o Zmartwychwstałym. Nie ma Go w grobie, bo Żyje i ma się dobrze. Odwagi! Z Nim zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki.
 2. W poczuciu wdzięczności chcę skierować słowa podziękowania do wszystkich tych, którzy przyczynili się, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała godną oprawę. Dziękuję ojcu Kazimierzowi za obecność i posługę. Dziękuję Paniom, które przygotowały palmę wielkanocną. Dziękuję Dziękuję panu Organiście, panu Kościelnemu, ministrantom, czytającym Pismo Św., Pani Halinie za śpiew psalmu. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli czynny i żywy udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego – w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę oraz w adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i przy Bożym Grobie. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
 3. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.
 4. Codziennie po Mszy św. śpiewamy suplikacje i modlimy się o pokój.
 5. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 6. Codziennie 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 7. Dziś jeszcze Msze św. o 9.00 i 10.30.
 8. Dziś po Mszy św. o 10.30 procesja na cmentarz i Koronka do Bożego miłosierdzia za spoczywających na naszym cmentarzu, za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach, za zabitych na Ukrainie, za zmarłych z naszych rodzin.
 9. Dziś, w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio i telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et orbi”.
 10. Dziś III niedziela miesiąca składka na ogrzewanie kościoła.
 11. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte o 7.30 i 10.30.
  Składka z drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na utrzymanie katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w naszym kraju. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej.
 12. W tych świętych dniach nie powinniśmy też zapominać o tych, którzy od nas odeszli – odwiedźmy ich groby na cmentarzach.
 13. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 14. Chociaż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy się nim pozdrawiajmy. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii. W dniach oktawy bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”.
  Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 15. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu można zyskać odpust zupełny. Warunkami koniecznymi do zyskania tego odpustu jest: 1. Spowiedź, czyli stan łaski uświęcającej. Spowiedź może być odprawiona wcześniej niż Święto Miłosierdzia Bożego 2. Ze spowiedzią ściśle wiąże się stała wola i chęć pracy nad sobą – czyli wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu. Człowiek ma starać się o wewnętrzną wolność czynienia dobra i unikania tego, co prowadzi do zła. 3. Pełne uczestnictwo we Mszy św., połączone z przyjęciem Komunii św.. 4. Przynajmniej jeden uczynek miłosierdzia względem drugiego człowieka przez czyn, słowo, modlitwę… W tym uczynku ważna jest intencja – czyli gest miłosierdzia powinien być wykonywany z miłości do Pana Jezusa. W Święto Miłosierdzia Bożego Pan Jezus obiecuje przez Św. Faustynę Kowalską niewyczerpane morze łask. Łaski, których człowiek może dostąpić w tym dniu, porównywane są do oczyszczającej mocy chrztu św. W tym stanie otrzymuje się niebo – bez potrzeby odbywania kary w czyśćcu.
 16. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia, wspólnie koronkę będziemy odmawiać po Mszy Świętej.
 17. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia, składka do puszek na Caritas.
 18. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 19. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 20. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 21. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców dzieci z kl. III – przed I Komunią św.
 22. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy oraz z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach, razem z naszymi bliskimi. Szczęść Boże.