Ogłoszenia duszpasterskie

30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 .10.2021

 1. Synu Dawida, ulituj się nade mną! – Pan Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.
 2. Gorące podziękowanie dla pań, które w tym tygodniu uporządkowały parking kościelny. Bóg zapłać.
 3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 4. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.
 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 6. Dziś o 15.30 Nabożeństwo Różańcowe. O 16.00 Msza św.
 7. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.
 8. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na misje.
 9. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 10. W czwartek, 28.10., święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 11. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 12. Przyszła niedziela – to ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 13. Dziękuję wszystkim odmawiającym Różaniec w zeszłym tygodniu w kościele. Bóg zapłać. Przed nami kolejny różańcowy tydzień.
  Różaniec codziennie po Mszy św. o 17.00, w niedziele o 15.30 – o 16.00 Msza św.
  Wszystkich Parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.
 14. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zanieśmy naszym zmarłym dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej.
 15. W kościele wyłożone są kartki wypominkowe. Kartki te z wypisanymi imionami i nazwiskami zmarłych proszę składać na tacę lub do zakrystii. Za tych zmarłych polecanych w wypominakach będziemy się wspólnie modlić, będą odprawiane Msze św.
  Zachęcam do spowiedzi przed dniem Wszystkich Świętych. Ze spowiedzi będzie można skorzystać przed każdą Mszą św. Dobrze byłoby gdybyśmy wszyscy przyjęli Komunię św. w dniu Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny.
 16. Msze św. w tygodniu o 17.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i w nabożeństwach różańcowych.
 17. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 18. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.10.2021

 1. Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu – mówi dzisiejsza Ewangelia. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział. Nie bójmy się też służyć innym w naszym środowisku parafialnym i dzielmy się tym, w co Bóg nas obficie wyposażył. Może warto wziąć dziś przykład z Jezusa, który nie przyszedł po to, aby Jemu służono, lecz aby służyć, i zrobić ten zasadniczy krok – zacząć żyć dla innych.
 2. Ofiarę 200 złotych na potrzeby kościoła złożyli mieszkańcy numeru 180. Bóg zapłać.
 3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 4. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.
 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 6. Dziś III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.
 7. Dziś o 15.30 Nabożeństwo Różańcowe. O 16.00 Msza św.
 8. Jutro dzień modlitw za pracowników służby zdrowia z racji przypadającego w dniu 18 października święta ich patrona – św. Łukasza, lekarza i Ewangelisty.
 9. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 10. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 11. W piątek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.
 12. W sobotę pielgrzymka do przemyskiej Bazyliki Archikatedralnej członków Dzieła Pomocy Powołaniom im. bł. Jana Wojciecha Balickiego. Początek spotkania o 9.00.
 13. W przyszłą niedzielę składka na Misje.
 14. Dziękuję wszystkim odmawiającym Różaniec w zeszłym tygodniu w kościele. Bóg zapłać. Przed nami kolejny różańcowy tydzień.
  Różaniec codziennie po Mszy św. o 17.00, w niedziele o 15.30 – o 16.00 Msza św.
  Wszystkich Parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła – a szczególnie w tym tygodniu: w poniedziałek – Józefy Górskiej, we wtorek – Adama Nowosieleckiego, w środę – Wiesława Stępaka, w czwartek – Akcję Katolicką, w piątek – Pomocników Matki Kościoła, w sobotę – ministrantów i Dziewczęcą Służbę Maryi, w niedzielę – Bractwo Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
 15. Zbliża się Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. Przypominam, że jedynie skuteczną i potrzebną zmarłym pomocą z naszej strony jest: Msza św., modlitwa, Komunia św. przyjmowana w ich intencji, zyskiwanie odpustów. Wszystko inne jest tylko dodatkiem potrzebnym, ale nie najważniejszym.
  – W kościele od dziś są wyłożone kartki wypominkowe. Kartki te z wypisanymi imionami i nazwiskami zmarłych proszę składać na tacę lub do zakrystii. Za tych zmarłych polecanych w wypominakach będziemy się wspólnie modlić, będą odprawiane Msze św.
  – Zachęcam do spowiedzi przed dniem Wszystkich Świętych. Ze spowiedzi będzie można skorzystać przed każdą Mszą św. Dobrze byłoby gdybyśmy wszyscy przyjęli Komunię św. w dniu Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny.
 16. Msze św. w tygodniu o 17.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i w nabożeństwach różańcowych.
 17. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 18. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Anny Sławińskiej. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”
 19. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.10.2021

 1. Jak trudno tym, którzy mają dostatki, wejść do królestwa Bożego – mówi dzisiejsza Ewangelia. Często można spotkać się z tezą, że portfel nawraca się jako ostatni. Rzeczywiście nasz stosunek do dóbr materialnych pokazuje, jaka jest nasza relacja do Boga. Jeśli w Nim pokładamy ufność, to mamy pewność, że wszystko się ułoży, bo On dba o nas kompleksowo. Oczywiście nie oznacza to naszej bezczynności. Pięknie ujął to św. Augustyn: Pracuj tak, jakby wszystko zależało od Ciebie, ale ufaj tak, jakby wszystko zależało od Boga.
  Ufam Bogu, dlatego pracuję. Zdobywam dobra, ale mam nieustanną świadomość, że one nie są najważniejsze – są niezbędnym środkiem, ale nigdy nie powinny stanowić celu samego w sobie.
  Warto dzisiaj zrobić taki krótki rachunek sumienia i spojrzeć na swój stosunek do dóbr materialnych. Mogą w tym pomóc następujące pytania: Czy pracuję kosztem relacji z najbliższymi? Czy klasyfikuję innych ludzi pod kątem ich zamożności? Czy potrafię złożyć jałmużnę, która zaboli?
 2. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 3. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.
 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 5. Dziś 21 Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi. Dlatego polecam tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości Parafian! Dziękuję wszystkim, którzy złożyli już lub złożą ofiary do puszek na stypendia dla tej młodzieży.
 6. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 7. Dziś o 15.30 Nabożeństwo Różańcowe. O 16.00 Msza św.
 8. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 9. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.
 10. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 11. Za tydzień Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny w Polsce. Składka na Misje będzie na zakończenie Tygodnia Misyjnego.
 12. W sobotę 16 października 43 rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.
 13. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.
 14. Pragnę podziękować wszystkim odmawiającym Różaniec w kościele w zeszłym tygodniu. Bóg zapłać.
  Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata.
  Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie odprawianym w naszym kościele Nabożeństwie Październikowym.
  Różaniec codziennie po Mszy św. o 17.00. W niedziele o 15.30.
  W tym tygodniu na Różaniec zapraszam szczególnie róże: w poniedziałek – Agaty Krawiec; we wtorek – Józefy Wróbel; w środę – Władysławy Wychodnik; w czwartek – Romualdy Pałys; w piątek – Urszuli Kozło; w sobotę – Adeli Dyrda; w niedzielę – Elżbiety Pałys.
  Członków tych Róż proszę w wyznaczonych do adoracji dniach o zajmowanie miejsc w pierwszych ławkach w kościele.
  Tych, którym trudno dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach.
 15. Ponawiam zachętę do zgłaszania się do róż Żywego Różańca.
 16. Msze św. w tygodniu o 17.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 17. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 18. W czwartek po Nabożeństwie Różańcowym spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
 19. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.10.2021

 1. Co więc Bóg złączył, tego niech człowiek nie rozdziela – mówi dzisiejsza Ewangelia. Stwórcą człowieka jest Bóg. On też ma prawo dać „instrukcje obsługi” do pięknego życia. W oczach Boga„związek partnerski” to permanentne cudzołóstwo. Skoro Stwórca „skonstruował” małżeństwo, to znaczy, że tylko On wie jak z niego właściwie skorzystać. A jednym z warunków „gwarancji małżeńskiej” jest jego nierozerwalność. Zapewne to niełatwe. Może dlatego dzisiejsza Ewangelia kończy się ukazaniem dziecka – bo ono ma wrodzone predyspozycje, aby przyjmować prawdy bez zbędnych komentarzy. Życzę Ci, abyś stawał się duchowym dzieckiem. Ufaj Ojcu, który jest w niebie. On nigdy nie kłamie.
 2. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 3. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.

 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 5. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcam do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe po Mszy św. o 17.00, w niedziele o 15.30.
 6. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 7. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 8. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 9. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Do wspólnej modlitwy zapraszam szczególnie członków Ogniska Misyjnego z naszej parafii.
 10. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 11. W najbliższą sobotę, 9 października, odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławskiej Kolegiacie. W programie uroczystości: 10.30 – Procesja różańcowa ze złożeniem kwiatu jako symbolu wdzięczności małżonków, 12.00 – Uroczysta Eucharystia połączona z obrzędem odnowienia przysięgi małżeńskiej, 13.30 -Wspólny posiłek dla wszystkich uczestników uroczystości, 14.00 – Wykład na temat profilaktyki i rozwiązywania problemów w zakresie małżeństwa – dr Maciej Barczentewicz, 15.30 – Modlitwa o dar potomstwa. Organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi.
 12. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21 Dzień Papieski. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Już dziś polecam życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę do puszek w przyszłą niedzielę.
 13. Za tydzień II niedzielę miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 14. Msze św. w tygodniu o 17.00 – a więc godzinę szybciej. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i do udziału w Nabożeństwach Różańcowych.
 15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 16. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 17. W środę po Nabożeństwie Różańcowym spotkanie Pomocników Matki Kościoła.
 18. W sobotę po Mszy św. i Nabożeństwie Październikowym spotkanie ministrantów i Dziewczęcej Służby Maryi.
 19. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Weronika Orłowska. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”

 20. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.09.2021

 1. Nie zazdrośćcie i nie dajcie zgorszenia! to dwa przesłania z dzisiejszej Ewangelii. Jezus nie chce, by Jego Kościół stał się jakimś klubem dla wybranych, stowarzyszeniem sekciarzy i fundamentalistów. Jego Kościół jest zawsze otwarty i uniwersalny, jest ponad podziałami, jest zawsze „ortodoksyjny”, czyli broniący prawdziwej chwały Jezusa, i jest zawsze „powszechny”, czyli katolicki. Nikt nie ma patentu na to, jak głosić Dobrą Nowinę. Żadna metoda nie jest idealna. I piękne jest właśnie to, że w Kościele katolickim mamy tak rozmaite drogi, które ostatecznie prowadzą do jednego. Do doświadczenia żywego Boga, który działa poprzez Sakramenty.
  Dobrym podsumowaniem dzisiejszej Ewangelii są słowa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego: Tyle jest możliwości i dróg do Boga, ile jest ludzi. Bo Bóg ma inną drogę dla każdego człowieka.

 2. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 3. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.

 4. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 6. Dzisiejsza składka na radio diecezjalne.
 7. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

 8. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 9. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św.
  W piątek odwiedzę chorych od godz. 8.30. Wyjazd do chorych tylko po wcześniejszym zgłoszeniu u księdza.
  Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.

 10. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 11. W piątek rozpoczniemy Nabożeństwa Różańcowe. W tym tygodniu Nabożeństwa Różańcowe po Mszy św. o 18.00, w niedzielę o 15.30.

 12. W sobotę, 2.10., wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

 13. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
  Przy okazji zachęcam do zapisywania się do Róż Różańcowych.

 14. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 16. Dziś po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców dzieci z kl. III.

 17. W sobotę na Mszę św. i na Nabożeństwo Różańcowe – na godz. 18.00 – zapraszam szczególnie dzieci z klasy III – pierwszokomunijne – wraz z rodzicami. W tym dniu dzieci pierwszokomunijne otrzymają Różańce.

 18. Zachęcam do włączenia się w działalność grup duszpasterskich działających w naszej parafii.

 19. Za tydzień po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

 20. W II sobotę października – 9 października – Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławskiej Kolegiacie. Szczegóły na plakacie.

 21. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.09.2021

 1. Oni jednak nie rozumieli tych słów, a bali się Go pytać – mówi dzisiejsza Ewangelia. Nikt z nas nie jest Alfą i Omegą. W sprawach wiary wciąż jesteśmy uczniami i tak zostanie do końca naszych dni. Jeśli wydaje Ci się, że zrozumiałeś Boga, to znaczy, że to nie był Bóg.
  Warto stawiać pytania, ale trzeba też wiedzieć, gdzie szukać na nie odpowiedzi. Wydaje się, że dzisiaj wielu katolików szuka odpowiedzi na pytania dotyczące wiary w niewłaściwych źródłach. Pewnie dlatego tak często można spotkać się z „nawiedzonymi” wyznawcami Jezusa Chrystusa. Niejednokrotnie szafują oni niepotwierdzonymi objawieniami prywatnymi i wyciągają fałszywe wnioski. W ten sposób wprowadzają niepokój wśród innych uczniów Jezusa.
  Nie lękaj się, że nie rozumiesz wszystkiego, co mówi Jezus w Piśmie Świętym. Kto zadaje pytania i szuka wytrwale odpowiedzi – w sprawdzonych źródłach – zostanie nagrodzony prawdziwą odpowiedzią.
 2. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 3. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.

 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 5. Dziś Niedziela Środków Masowego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów.
 6. Dziś III niedziela miesiąca – składka na potrzeby kościoła. Składka na radio diecezjalne będzie w IV niedzielę miesiąca.
 7. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 8. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 9. W najbliższą sobotę Pielgrzymka Róż Różańcowych do Jodłówki. Będzie to też dziękczynienie za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i m. Elżbiety Róży Czackiej. Początek spotkania w Jodłówce o 9.30.

 10. Przyszła niedziela – to ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 11. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców uczniów kl. III, przygotowujących się do I Komunii św.

 14. Zachęcam do włączenia się w działalność grup duszpasterskich działających w naszej parafii.

 15. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Józef Skupień. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”

 16. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.09.2021

 1. Kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je – mówi dzisiejsza Ewangelia. Jezus wie, co mówi. On jest miłośnikiem życia i wcale nie zaprasza do masowych samobójstw. Chrystus wzywa do wprowadzania zasad Dobrej Nowiny w codzienność. A to z kolei prowadzi do nieustannej rezygnacji z życia według ducha tego świata. Dlaczego Jezus porównuje ten proces do „śmierci”? Bo rzeczywiście nie jest łatwo rezygnować ze swoich grzesznych przyzwyczajeń. Nieraz tak bardzo przyzwyczailiśmy się do tego, co „złe”, że nie wyobrażamy sobie życia w łasce. Dlatego ten proces porządkowania, Chrystus porównuje do obumierania. Nieraz wymaga to samozaparcia i dyscypliny. Istotne jest także to, że nie od razu wprowadzimy wszystko co dobre w nasze życie. Potrzebujemy na to czasu i wytrwałości. Być może jesteś przekonany, że idąc za Jezusem niczego nie zyskujesz. Może nawet rodzą się w Tobie pokusy, by zostawić wymagania Ewangelii. Mam do Ciebie jedną prośbę: Poczekaj! Nie rezygnuj! Pamiętaj, że pozorna beznadzieja Wielkiego Piątku, to nie wszystko. Jeśli będziesz wytrwały, doświadczysz zwycięstwa.

 2. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 3. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.

 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 5. Dziś II niedziela miesiąca, członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 6. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

 7. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 8. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 9. W sobotę – 18 września – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży. Dzieci szkolne i młodzież zapraszam na Mszę Świętą o 18.00.

 10. W tym tygodniu Kwartalne Dni Modlitw – tzw. Suche Dni Jesienne – za dzieci, młodzież i wychowawców. W osobistej modlitwie włączmy się do tego ważnego wołania Kościoła.

 11. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na potrzeby kościoła. Składka na radio diecezjalne będzie w IV niedzielę miesiąca.

 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania radia Fara.

 14. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego. Jest wiele propozycji, choćby organizacje katolickie – Akacja Katolicka, Pomocnicy Matki Kościoła, Róże Różańcowe, Ministranci, Dziewczęca Służba Maryjna, Bractwo ratowania dusz od potępienia wiecznego, Ognisko Misyjne.… Wszystkich chętnych zapraszam do wspólnej pracy!

 15. W sobotę 25 września odbędzie się Pielgrzymka Róż Różańcowych do Jodłówki.

 16. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.09.2021

 1.  Jezus rzekł do głuchoniemego: «Effatha», to znaczy: Otwórz się. Czy przypadkiem nie przyzwyczaiłem się, że tylko słucham i przyjmuję do wiadomości, ale Boży przekaz nie dociera do mnie? Zapytajmy siebie samych, czy nie potrzeba nam zupełnie nowego otwarcia na Boga i drugiego człowieka. Starajmy się również dostrzec ludzi, którzy oczekują na kogoś, kto przyprowadzi ich do Jezusa, aby i oni mogli usłyszeć proste, ale stanowcze wezwanie „otwórz się”.
 2. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 3. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.
 4. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

 5. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

 6. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 7. W środę, 8.09., święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Na Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego i nasion. Tego dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów.

 8. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 9. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 10. Za tydzień II niedziela miesiąca, członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 11. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zachęcam do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego. Jest wiele propozycji, choćby organizacje katolickie – Akcja Katolicka, Pomocnicy Matki Kościoła, Róże Różańcowe, Liturgiczna Służba Ołtarza – Ministranci… Dziewczęca Służba Maryjna, Bractwo ratowania dusz od potępienia wiecznego, Ognisko Misyjne. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy!

 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 14. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 15. W środę po Nowennie spotkanie Pomocników Matki Kościoła.
 16. We wtorek zbiórka makulatury, z której sfinansowana będzie studnia w Sudanie. Makulaturę proszę przywieźć na parking kościelny najpóźniej na 9.00.

 17. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.08.2021

 1. Ten lud czci mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode mnie – mówi dzisiejsza Ewangelia. Bardzo ostre słowa kieruje Jezus do faryzeuszów i uczonych w Piśmie. Zarzuca im, że w miejsce Bożego Prawa umieścili swoje, czysto ludzkie zasady dotyczące drobnych i mało istotnych – z Bożego punktu widzenia – spraw, jak czystość rytualna czy koszerność jedzenia.
  Można sobie postawić pytanie: Na ile my współcześnie zachowujemy proste Boże Prawo Jego Ewangelii, a na ile gubimy się w dziesiątkach rozmaitych norm, ustaw, zarządzeń, rozporządzeń, załączników, aneksów, … dalekich od Bożego prawa?
  Uczeń Jezusa powinien przede wszystkim dbać o czystość swoich myśli. Tu jest główne źródło jego świętości lub nieczystości. Szanuj swoje serce. Dbaj o czystość swojego sumienia. Pamiętaj, że świat może zabrać ci dosłownie wszystko, ale nie jest w stanie zabrać ci wewnętrznej wolności.

 2. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 3. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.
 4. Gorące podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do uświetnienia naszych parafialnych dożynek w zeszłą niedzielę. Dziękuję za wieńce dożynkowe, kwiaty i chleb. Bóg zapłać.
 5. Dziś rocznica I Komunii św. na Mszy św. o 10.30.
 6. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 7. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 8. W środę – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o 8.00 – potem przejście do szkoły. Na wspólną modlitwę zapraszam wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem. Zachęcam też do przystąpienia do Sakramentu Pokuty. Spowiedź dla dzieci, rodziców i nauczycieli przed każdą Mszą św.

 9. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 10. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 11. W tym tygodniu I czwartek, I piątek miesiąca (okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu) i I sobota miesiąca.
  Spowiedź codziennie przed Mszą św.
  W piątek odwiedzę chorych od godz. 8.30.
  Wyjazd do chorych tylko po wcześniejszym zgłoszeniu u księdza.
  Przy okazji zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.

 12. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

 13. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 15. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

 16. W II środę miesiąca po Nowennie spotkanie Pomocników Matki Kościoła.

 17. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.08.2021

 1. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem – powiedział Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Chrystus zostaje z nami w darze Eucharystii. Jest z nami po wszystkie dni, aż do skończenia świata.
  Zauważmy! Nawet matka nie karmi dziecka swoim ciałem. A Bóg? On jest szaleńcem miłości – karmi ciebie swoim Ciałem i swoją Krwią. To wielki zaszczyt i olbrzymie wyróżnienie. Podobno aniołowie w niebie zazdroszczą nam tylko jednego. Czego? A mianowicie tego, że my – grzesznicy – możemy przyjmować Komunię św. Nie zwlekaj, udaj się na Ucztę. Nakarm swoją duszę wybornym pokarmem.
 2. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 3. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.

 4. Dziś dożynki parafialne. Msza św. dożynkowa o 10.30. Dożynki to podsumowanie żniw i czas podziękowań Panu Bogu za dobry plon. Dziękuję za wieńce dożynkowe i Wasze zaangażowanie w przygotowaniu dożynek.
 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 6. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 7. W czwartek 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. Pielgrzymują tam również nasi parafianie. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków.
 8. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 9. Przyszła niedziela – to ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 10. Za tydzień rocznica I Komunii św. na Mszy św. o 10.30. Spotkanie z dziećmi rocznicowymi w czwartek i piątek po Mszy św. o 18.00.
 11. Za tydzień Dożynki Archidiecezjalne w Jaśliskach. Początek spotkania o 9.00.
 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchani Radia Fara.
 14. Dobiegają końca wakacje. Pomyślmy o dobrym przygotowaniu dzieci i młodzieży do nowego roku szkolnego i katechetycznego przez spotkanie z przebaczającym Panem w sakramencie pojednania. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.
 15. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP- 15.08.2021 (20 NIEDZ. ZWYKŁA)

 1. Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona mówi dzisiejsza Ewangelia. Pan Bóg nagradza wiernych i pokornych. Dzisiejsza uroczystość jest wielkim prezentem Pan Boga danym Maryi – została wzięta z ciałem i duszą do nieba. To wielkie wyróżnienie wskazuje na wyjątkowy charakter Maryi. Ona, tak jak pomagała ludziom na Ziemi, tak samo będzie orędować za nami w niebie. Jej wielkość polega na służbie, na pokornym oddawaniu siebie na służbę.
  Któż z nas nie łapie czasem duchowej zadyszki? Czy i ciebie przypadkiem nie chwytają duchowe skurcze? Warto wówczas zawołać do Maryi. Ona niczym służba medyczna przybędzie, aby wesprzeć. Maryja otrze wszelką łzę i doda otuchy. Z Nią na pewno łatwiej będzie kroczyć do celu.
 2. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

 3. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.

 4. Dziś Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej – na każdej Mszy św. błogosławieństwo bukietów ziół, kwiatów zbóż i warzyw.

 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 6. Dziś III niedziela miesiącaskładka na potrzeby kościoła.

 7. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 8. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 9. Za tydzień nasze parafialne dożynki. Msza św. dożynkowa o 10.30. Proszę o przyniesienie wieńców dożynkowych. Delegacje z wieńcami dożynkowymi i darami ofiarnymi niech zgromadzą się przed wejściem głównym do kościoła. Tam nastąpi ich powitanie, a potem uroczyste wprowadzenie do świątyni.

 10. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchani Radia Fara.
 12. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.08.2021

 1. Czyż to nie jest Jezus, syn Józefa, którego ojca i matkę znamy? – mówi dzisiejsza Ewangelia. Trudno uwierzyć, że „zwykły” człowiek jest Mesjaszem. Nie dziwi fakt, że wielu współziomków Jezusa powątpiewało w Jego moc. Niemniej to właśnie On jest tym, którego obiecał Bóg – Ojciec. To właśnie Jezus jest pokarmem na życie wieczne. Trudne to do zrozumienia, ale prawdziwe. To samo dzieje się podczas każdej Mszy św. Zmysły mówią jedno, a wiara dopowiada drugie. Proś Ducha Świętego, aby wypalił z twego serca wszelkie niedowiarstwo. Przyjmij Eucharystię i nie miej wątpliwości, że to żywy i prawdziwy Bóg.
 2. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

 3. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.

 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 5. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 6. Jutro święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – patronki Europy.

 7. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 8. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP – w Polsce znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Tego dnia na każdej Mszy św. błogosławieństwo bukietów ziół, kwiatów zbóż i warzyw.

 10. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na potrzeby kościoła.

 11. W sierpniu pamiętajmy o modlitwie w intencji trzeźwości naszego narodu.

 12. Módlmy się za rolników o dobrą pogodę na czas zbiorów. Proszę też o modlitewne wsparcie tych wszystkich, który z różnych stron Polski i Europy wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, do naszego narodowego Sanktuarium.

 13. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 15. Jutro spotkanie rodziców dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św.

 16. Za dwa tygodnie parafialne dożynki. Proszę o zrobienie wieńców dożynkowych.

 17. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

18 NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.08.2021

 1. Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Msza św. nie jest drogą na skróty. Każdy, kto na serio przeżywa Eucharystię, zdaje sobie sprawę, że MIŁOŚĆ kosztuje. Oczywiście nie chodzi tu o pieniądze – bo walutą miłości jest ofiara. Jeśli chcesz poznać drogę na szczyt, to zapraszam cię do ponownego zanurzenia się w tajemnicy Mszy św. Za każdym razem, gdy przekraczasz próg świątyni, to wchodzisz w inny wymiar. Oczy tutaj bywają zgubne. Widzisz chleb i wino, ale po słowach konsekracji to jest coś więcej. To pokarm na życie wieczne. Zaufaj. Jedz i współpracuj z łaską. Z czasem sam zobaczysz, że warto było spożywać wyborny duchowy pokarm. Po owocach poznasz, że Eucharystia jest naprawdę ŻYCIEM.
 2. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

 3. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.

 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 5. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 6. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 7. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

 8. W środę (4.08.) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona kapłanów. Proszę o wspieranie modlitwą wszystkich duszpasterzy, a zwłaszcza proboszczów.

 9. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 10. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 11. W piątek (6.08.) święto Przemienienia Pańskiego.

 12. W tym tygodniu I czwartek, I piątek miesiąca (okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu) i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św.
  W piątek odwiedzę chorych od godz. 8.30.
  Wyjazd do chorych tylko po wcześniejszym zgłoszeniu u księdza.
  Przy okazji zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.

 13. W czwartek zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich członków Ogniska Misyjnego w naszej parafii. Pamiętajmy, że takich będziemy mieli kapłanów, o jakich będziemy się modlili i jakich będziemy wspierali modlitwą. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy organizują się i tworzą kolejne margaretki, czyli grupy modlitwy za kapłanów.

 14. Za tydzień II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 15. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 16. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 17. Módlmy się za rolników o dobrą pogodę na czas zbiorów. Proszę też o modlitewne wsparcie tych wszystkich, który z różnych stron Polski i Europy wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, do naszego narodowego Sanktuarium.
 18. W sierpniu pamiętajmy o modlitwie w intencji trzeźwości naszego narodu. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa! Narzeczonym i ich rodzinom sugerujemy przemyślenie sprawy urządzenia wesela bez alkoholu.
 19. Za trzy tygodnie parafialne dożynki. Proszę o zrobienie wieńców dożynkowych.
 20. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Bronisława Trybulska i Ludwik Próchnicki. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”
 21. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.07.2021

 1. Jest tu jeden chłopiec, który ma pięć chlebów jęczmiennych i dwie ryby, lecz cóż to jest dla tak wielu?- mówi dzisiejsza Ewangelia. Nie potrafię. Nie umiem. Jestem za słaby. Mam za wiele grzechów na swoim koncie. Nie nadaję się do tego. Są lepsi. Nie posiadam odpowiednich kompetencji. To tylko nieliczne z wymówek, które stosujemy, aby wytłumaczyć się przed Bogiem. On często zaprasza nas do konkretnej misji, a my… Jakże często mamy tysiące argumentów za tym, że do niczego się nie nadajemy. Jednak pamiętajmy! Jeśli Bóg zaprasza, to wie, co robi. On naprawdę nie powołuje idealnych. Bóg uzdalnia grzesznych. Jego łaska i miłosierdzie są większe od twoich dylematów. Słysząc zaproszenie Boga po prostu „rzuć” się w nie. Kto jak kto, ale On nigdy cię nie zawiedzie. Nawet jeśli masz mniej niż chłopiec z dzisiejszej Ewangelii, to Bogu wystarczy. Bo nawet „nic” może stać się wszystkim w dłoniach Boga.
 2. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 3. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.
 4. Dzisiaj – z racji wspomnienia św. Krzysztofa – po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Będziemy modlić się w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.
  Zarządzeniem Episkopatu Polski przy poświęceniu pojazdów składka na środki transportu dla misjonarzy.
 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 6. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 7. Jutro dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom z uwagi na przypadające tego dnia wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
 8. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 9. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 10. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 11. Za tydzień składka przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.
 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 14. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki ogłosił dzisiejszą niedzielę Dniem Solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie: w naszej Ojczyźnie, w Niemczech, Belgii i Holandii. Dlatego po każdej Mszy św. prowadzona będzie zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym.
 15. W tym gorącym okresie pamiętajmy o ciężkim trudzie rolników podczas żniw. Pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć:Szczęść Boże!
 16. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18. 07. 2021

 1. Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Praca staje się bożkiem. Dla wielu ludzi to ona jest najważniejsza. Oczywiście bardzo trudno to udowodnić. Wielu z nas tłumaczy się mówiąc, że pracoholizm jest wynikiem troski o bliskich. Pracuję za dużo, ale to z miłości. Chcę zarobić, aby rodzinie było lżej. Niestety takie argumenty bardzo często są zgubne. Nie jesteś robotem, ale człowiekiem. Potrzebujesz odpoczynku. Zresztą nawet sam Bóg po sześciu dniach stwarzania odpoczął. To tym bardziej ty – jako Jego stworzenie – potrzebujesz zatrzymania się i relaksu. Nie myśl, że dasz sobie radę i jesteś niezniszczalny. Potrzebujesz dobrej i mądrej regeneracji. Jezus nie owija w bawełnę. On zna ciebie i wie o twoich możliwościach. Zaufaj Mu i po prostu odpocznij. Tak, aby jeszcze bardziej spełniać Jego wolę.

 2. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

 3. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.

 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 5. Dziś III niedziela miesiąca – składka na potrzeby kościoła.

 6. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 8. W piątek święto św. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy.
 9. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.
  Zarządzeniem Episkopatu Polski przy poświęceniu pojazdów składka na środki transportu dla misjonarzy.
 10. Przyszła niedziela – to ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 11. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 13. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.07. 2021

 1. I zaczął rozsyłać ich po dwóch – mówi dzisiejsza Ewangelia. Kiedy idę sam, to przypisuję wszelkie sukcesy sobie, buduję na własnym „ja”. Wówczas rośnie moje „ego”, staję się „pępkiem świata”. A pycha z nieba spycha. Dlatego Jezus jest mądry i posyła uczniów w parach. Wówczas jest znacznie mniejsze ryzyko, że sukces duszpasterski przypiszemy sobie. Zapamiętajmy! Do nieba idzie się parami, do piekła w pojedynkę.
 2. W czasie wakacji i urlopów pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Pamiętajmy o niedzielnej i świątecznej Mszy św. Pamiętajmy też, aby nasze zachowanie w czasie zwiedzania kościołów było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie – godny strój, cisza, choćby krótka modlitwa uwielbienia.

 3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

 4. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.

 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 6. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 7. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 8. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 9. W piątek w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel, nazywaną inaczej Matką Bożą Szkaplerzną.

 10. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na potrzeby kościoła.
 11. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 13. Dożynki parafialne będą w niedzielę po 15 sierpnia. Proszę o zrobienie wieńców z poszczególnych rejonów parafii.

 14. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.07. 2021

 1. Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony – mówi Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Być może najbliżsi, krewni i sąsiedzi, którzy znali Jezusa od dzieciństwa, patrzyli na Niego z zawiścią i zazdrością: dlaczego to właśnie Jemu jest dane takie nauczanie i takie czynienie znaków, a nie ich bliskim czy dzieciom. Stąd też i lekceważenie, i powątpiewanie, i ostatecznie zamknięcie się na osobę Jezusa jako wysłannika Bożego. To ono spowodowało, że nie był w stanie uczynić tam prawie żadnego znaku.
  Czasami względy osobiste powodują, że człowiek zamyka się na drugą osobę, choć często wie, że nie ma racji. Ale idzie „w zaparte”: własne urazy, zazdrości, zawiść wywołują taką duchową i psychiczną blokadę. Mogą też spowodować zamknięcie się na Jezusa.
  Panie Jezu, uchroń mnie od zamykania się na Ciebie i na ludzi.

 2. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

 3. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.

 4. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 6. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

 7. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 8. W czwartek liturgiczne wspomnienie św. Jana z Dukli – patrona Archidiecezji Przemyskiej. Zachęcam do modlitwy w intencji archidiecezji.

 9. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 10. Za tydzień II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 11. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 13. Wyruszyła Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Nie wszyscy możemy wyruszyć na pielgrzymkowy szlak – wszyscy możemy pielgrzymować duchowo. Zapraszamy do Pielgrzymowania Duchowego. Pomogą w tym codzienne transmisje i relacje Radia FARA oraz prowadzona na bieżąco strona internetowa: www.pielgrzymka.przemyska.pl

 14. We wtorek 6 lipca od godz. 18.40 nasza parafia została wyznaczona do udziału w Sztafecie Różańcowej. Do tej pory zapisało się 26 osób. Te osoby, oraz wszystkich parafian zachęcam do modlitwy różańcowej w wyznaczonej porze. Uczestnicy Sztafety Różańcowej swoją modlitwę ofiarują za Archidiecezję, biskupów i kapłanów posługujących w naszej Archidiecezji, za przygotowujących się do kapłaństwa w Seminarium Duchownym w Przemyślu, za zgromadzenia zakonne, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz we wszystkich intencjach, które w dniach trwania 41. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki będą nieśli pielgrzymi fizycznie idący na Jasną Górę, duchowi pielgrzymi i uczestnicy Diecezjalnej Sztafety Różańcowej.

 15. Dożynki parafialne będą tradycyjnie w niedzielę po 15 sierpnia. Proszę o przygotowanie wieńców z poszczególnych rejonów parafii.

 16. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.06.2021

 1. Nie bój się, wierz tylko! – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Zarówno w przypadku kobiety od lat cierpiącej na upływ krwi, jak i przełożonego synagogi, którego córeczka dopiero co zmarła, Jezus oczekuje odważnego trwania w wierze. Trwania w wierze i nadziei wbrew faktom, wbrew bolesnej prawdzie doświadczanej rzeczywistości. Pamiętajmy! To On ma rację, a nie „fakty”. Wołajmy często: Panie Jezu, przymnóż mi wiary w Ciebie!

 2. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

 3. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.

 4. Dziś – tak jak w każdą niedzielę czerwca – o 15.45 Nabożeństwo Czerwcowe. O 16.00 Msza św.
 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 6. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 7. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, i ks. abp. Adamie, biskupach Stanisławie i Krzysztofie i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze.
  Składka z tej uroczystości jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej – jest to tzw. Świętopietrze. Msze św. o 7.30 i 18.00.

 8. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i zakończenie nabożeństw czerwcowych..

 9. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 10. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św.
  W piątek od 8.30 odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem. Wyjazd do chorych tylko po wcześniejszym zgłoszeniu u księdza.
  W pierwszy czwartek będziemy modlić się w intencji nowych powołań kapłańskich. W sobotę będziemy wynagradzać za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.

 11. W sobotę święto św. Tomasza Apostoła.

 12. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

 13. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 15. W niedzielę z Jarosławia wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
  Przez Pełkinie będą przechodzić około 10.00.
  Pamiętajmy o duchowym wsparciu pielgrzymów.

 16. W dniach od 4 do 15 lipca 2021 r. będziemy przeżywać w naszej Archidiecezji III Diecezjalną Sztafetę Różańcową, której patronuje i błogosławi abp Adam Szal. Wierni ze wszystkich parafii zaproszeni są do udziału w tym wydarzeniu. Uczestnicy Sztafety Różańcowej swoją modlitwę ofiarują za Archidiecezję, biskupów i kapłanów posługujących w naszej Archidiecezji, za przygotowujących się do kapłaństwa w Seminarium Duchownym w Przemyślu, za zgromadzenia zakonne, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz we wszystkich intencjach, które w dniach trwania 41. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki będą nieśli pielgrzymi fizycznie idący na Jasną Górę, duchowi pielgrzymi i uczestnicy Diecezjalnej Sztafety Różańcowej.
  Nasza parafia została wyznaczona na 6 lipca od godz. 18.40. Chętni do udziału w sztafecie mogą zapisywać się u księdza w zakrystii lub indywidualnie na stronie diecezjalnej.
  Wszystkich parafian zachęcam do modlitwy w danym dniu o wyznaczonej godzinie.

 17. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzę udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.06.2021

 1. Milcz, ucisz się! – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Jezus zawsze panuje nad sytuacją. On nigdy nie zostawia człowieka samemu sobie. Jego obecność jest pewniakiem. Owszem, czasami nie dostrzegamy Go. Szczególnie wtedy, gdy zapada zmrok i rozpętuje się burza. Utrata pracy, śmiertelna choroba, kłótnia ze współmałżonkiem, niespodziewany mandat, srogi szef, korki w drodze do pracy – takie lub inne zdarzenia mogą zrodzić wątpliwości w wierze. Zdarza się, że w trudnych sytuacjach podobnie jak uczniowie mówimy: Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?
  Warto zapamiętać. Bogu nigdy nic nie wymyka się z rąk. Jezus jest przy mnie, nawet jak po ludzku Go nie widać, On czuwa i pomoże. Nie rezygnuj. Właśnie w tych trudnych momentach wykuwa się dojrzała wiara.
 2. Z dniem 20 czerwca br., zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane.
 3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 4. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.
 5. Dziś – tak jak w każdą niedzielę czerwca – o 15.45 Nabożeństwo Czerwcowe. O 16.00 Msza św.
 6. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 7. Dziś III niedziela miesiąca – składka na potrzeby kościoła.
 8. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 9. W środę Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 10. W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.
 11. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 12. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, zapraszam na Mszę Świętą dziękczynną o 8.00. Dalsza część uroczystości będzie w szkole.
  Spowiedź dla dzieci przed każdą Mszą św.

 13. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 14. Msze św. w tygodniu o 18.00. W piątek o 8.00 i 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 16. W lipcu na pątniczy szlak wyruszy ku Jasnej Górze Archidiecezjalna Przemyska Piesza Pielgrzymka.
 17. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.06.2021

 1. Bł. Karol de Foucauld powiedział: Jedynie prawdziwą przyszłością jest życie wieczne. Jezus mówiąc o Królestwie Bożym, przyrównuje je w dzisiejszej Ewangelii do ziarna gorczycy, uważanego wówczas za najmniejsze na ziemi. Pragnie przez to powiedzieć, że początki Bożego Królestwa w ludzkim sercu mogą być bardzo nikłe i mizerne, jak zwykłe życzliwe słowo skierowane do drugiego człowieka lub zwyczajny miły uśmiech na twarzy. Ale właśnie te drobne gesty życzliwości i otwarcia się wywołują potem lawinę dobra w sercach innych ludzi. Naszą misją jest zatem zasiewać w ludzkich sercach drobne ziarna ewangelicznej dobroci i życzliwości. Resztę trzeba powierzyć Bogu: On daje wzrost.
 2. Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że z dniem 20 czerwca br.,
  zostaną zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały.
 3. Gorące podziękowanie za udział w Oktawie Bożego Ciała, dziękuję zwłaszcza dzieciom za przybycie na błogosławieństwo.
 4. Ofiarę 1000 złotych na potrzeby kościoła złożyła p. Stanisława Sobala (Pełkinie 320). Bóg zapłać.
 5. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 6. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.
 7. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 8. Dziś – tak jak w każdą niedzielę czerwca – o 15.45 Nabożeństwo Czerwcowe. O 16.00 Msza św.

 9. Dziś II niedziela miesiąca, członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 10. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 11. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 12. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na potrzeby kościoła.

 13. Msze św. w tygodniu o 18.00, po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 15. W lipcu na pątniczy szlak wyruszy ku Jasnej Górze Archidiecezjalna Przemyska Piesza Pielgrzymka.
 16. Dziś zbiórka do puszek na Sanktuarium św. Jana Pawła II w Kamerunie.
 17. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

10 NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.06.2021

 1. Św. Jan od Krzyża powiedział: Jest to wielka pociecha duszy wiedzieć, że ona nigdy nie jest bez Boga, choćby była w grzechu śmiertelnym, a tym bardziej kiedy jest w łasce. Eucharystia jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.
 2. Gorące podziękowanie dla wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Bóg zapłać.
 3. Trwa oktawa Bożego Ciała – po każdej Mszy św. wieczornej w dni powszednie procesja dookoła kościoła, dzisiaj po Mszy św. o 10.30. Wszystkich zachęcam do udziału w nabożeństwach eucharystycznych.
  Nasz gorliwy udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Jezusa.
 4. Trwa Nowenna przed Aktem poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 5. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 6. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.
 7. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie o 15.30. O 16.00 Msza św.

 8. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 9. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

 10. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 11. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała – poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Proszę o przyprowadzenie dzieci na to nabożeństwo.

 12. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów i dzień odnowienia Aktu poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  W piątek za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 13. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.

 14. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

 15. Za tydzień II niedziela miesiąca, członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 16. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i do udziału w Nabożeństwach czerwcowych, w niedziele Nabożeństwa czerwcowe o 15.45, o 16.00 Msza św.

 17. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 18. Za tydzień zbiórka do puszek na Sanktuarium św. Jana Pawła II w Kamerunie.

 19. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 30.05.2021

 1. Św. Augustyn powiedział: Jeśli Go pojmujesz, nie jest Bogiem. Dziś wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu. W życiu chrześcijanina nie ma więc nieważnych wydarzeń, gdyż zawsze jest świadkiem Chrystusa. Chrześcijaństwo to nie ideologia, ale osobowa relacja z Bogiem Trójjedynym.
 2. Dziś o 15.45 nabożeństwo majowe. O 16.00 Msza św.
 3. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 4. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już comiesięczna modlitwa na cmentarzu za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. Dziś kończy się czas wyznaczony przez Kościół do odbycia spowiedzi wielkanocnej.
 6. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 7. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.
 8. Jutro zakończenie nabożeństw majowych. Od wtorku nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o 18.00. W niedzielę o 15.45, o 16.00 Msza św.
 9. We wtorek Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o 18.00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

 10. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 11. Od środy, 2.06., rozpocznie się Nowenna przed Aktem poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 12. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu, o ustanie epidemii koronawirusa.
  Przypominam, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.
  Msze św. w Boże Ciało – tak jak w niedziele: o 7.30, 10.30 i 16.00.
  Po Mszy św. o 10.30 procesja do czterech skromnych ołtarzy, które usytuowane będą wokół placu parafialnego: I – na parkingu, II – koło cmentarza, III – koło p. Ochab, IV – na parkingu. Do dekorowania ołtarzy zapraszam Akcję Katolicką, Pomocników Matki Kościoła i Róże Różańcowe.
  Ze względu na obowiązujące przepisy związane z epidemią, procesja będzie miała skromny charakter. Zważając na bezpieczeństwo innych osób – wierni powinni zachować pomiędzy sobą odpowiednią odległość. Biorący udział w procesji muszą mieć maseczki. Jeśli dzieci się zorganizują, mogą pod opieką swoich rodziców sypać kwiaty.
  Za pobożny udział w procesji Eucharystycznej podczas Uroczystości Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny.

 13. Przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszy św. procesja wokół kościoła, w niedzielę po Mszy św. o 10.30.

 14. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje lub inny cel duszpastersko-charytatywny.

 15. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św.
  W piątek od 8.30 odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem. Wyjazd do chorych tylko po wcześniejszym zgłoszeniu u księdza, że chory chce przyjąć Pana Jezusa, nie jest chory na COVID-19 i obecnie nie przebywa na kwarantannie.
  Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.
 16. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 17. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie o 15.30. O 16.00 Msza św.

 18. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do udziału w Mszy św. w dni powszednie.

 19. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 20. Dziś zapowiadana zbiórka do puszek na zakup specjalistycznych łóżek do Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu – „Jarosławskie Pola Nadziei”.

 21. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 23.05.2021

 1. Jeszcze wiele mam wam do powiedzenie, ale teraz znieść nie możecie – mówi dzisiejsza Ewangelia. Duch Święty to Moc! Dzięki Niemu możemy bez zadyszki biec do mety. Dzięki Niemu możemy żyć pełnią życia. On sprawia, że wszelkie przeciwności są do pokonania. Dzięki Jego wsparciu wszystko jest możliwe. Jego dary sprawiają, że nawet sytuacja bez wyjścia okazuje się szansą na lepsze. Zawołaj: Duchu Święty przyjdź! Spraw, abym był wypełniony Twoją obecnością, bo tylko wtedy będę mógł pęknie żyć.
 2. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 3. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.
 4. Dziś możemy zyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 6. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na parafie potrzebujące pomocy.

 7. Dziś nabożeństwo majowe o 15.45. O 16.00 Msza św.

 8. Jutro w poniedziałek – II dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 8.00 i 18.00.
 9. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 10. W środę Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę za nasze kochane mamy.

 11. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.

 12. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 13. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy – kończy się czas spowiedzi wielkanocnej.

 14. Przyszła niedziela – to ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już modlitwa za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 15. Skorzystajmy z zaproszenia do wzięcia udziału w Nabożeństwach Majowych sprawowanych codziennie po Mszy św. o 18.00. W niedziele nabożeństwo majowe o 15.45. O 16.00 Msza św.

 16. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 17. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do udziału w Mszy św. w dni powszednie.
 18. W przyszłą niedzielę w całym powiecie jarosławskim będzie trwała akcja „Jarosławskie Pola Nadziei”, czyli publiczna zbiórka pieniężna na zakup specjalistycznych łóżek do Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu. Nasze ofiary będziemy mogli złożyć do puszek po Mszach św. Cel jest piękny i wartościowy, dlatego warto wesprzeć tę cenną akcję.
 19. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 16.05.2021

 1. Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! – mówi dzisiejsza Ewangelia. Jakże często usprawiedliwiamy się mówiąc: Jestem taki grzeszny, Jestem niedoskonały, Niech inni to zrobią. Tymczasem jesteś najlepszym narzędziem. Właśnie Ty jesteś zaproszony do głoszenia Dobrej Nowiny. Nie zwlekaj. Nie czekaj na lepszy moment. To właśnie dzisiaj jesteś wezwany, aby mówić o Bogu. To fakt, jesteś grzesznikiem, ale mimo to, Bóg Cię potrzebuje. On ufa Tobie i chce, abyś stał się Jego ambasadorem. On nigdy się nie myli. Jezus wie, co robi. Zaufaj i rób swoje.
 2. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 3. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.

 4. Trwa Nowenna do Ducha św. przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 5. Dziś I Komunia św. w naszej parafii. Msza św. Pierwszokomunijna o 12.00. Z całego serca życzę wszystkim Dzieciom, aby przyjaźń z Panem Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze. W Białym Tygodniu dzieci wraz z rodzicami i bliskimi będą przychodziły na Mszę Świętą i nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

 6. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 7. Dziś III niedziela miesiąca – składka na potrzeby kościoła.

 8. Dzisiaj w Archidiecezji święcenia diakonatu, a za tydzień, w sobotę, święcenia prezbiterów. Módlmy się w ich intencji.

 9. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 10. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 11. W czwartek rocznica święceń biskupich bpa Stanisława Jamrozka, a w piątek rocznica ingresu ks.abpa Adama Szala do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Otoczmy naszych biskupów swoimi modlitwami.

 12. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Kończymy się okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej. Codziennie przed Mszą Świętą można skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

 13. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej po Mszy św. o 18.00. W niedzielę nabożeństwo majowe o 15.45, o 16.00 Msza św.

 14. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 16. Za tydzień składka na parafie potrzebujące pomocy.

 17. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

6 NIEDZIELA WIELKANOCY – 9.05.2021

 1. Trwajcie w miłości mojej!– mówi dzisiejsza Ewangelia. Miłość to słowo, które we współczesnym świecie straciło na wartości. Niemal każdy film i książka mówią o miłości. Ale czy aby na pewno mówią w sposób prawdziwy? Wydaje się, że miłość w popkulturze jest przede wszystkim uczuciem. Miłość to coś więcej niż uczucie. Miłość to decyzja. Jeśli mówisz: kocham Cię, to znaczy, że chcesz bronić tej osoby i dbać o nią, bez względu na wszystko. Bóg mówi: Kocham Cię i trwaj w Miłości mojej. Co to znaczy? Przede wszystkim, że jesteś chciany na tym świecie. To nie przypadek, że tutaj jesteś. Bóg zaplanował Twoje narodziny i bardzo chciał, abyś istniał. Nie jesteś przypadkiem. Wręcz przeciwnie, jesteś spełnionym marzeniem Boga. Trwaj w Miłości. Nie lękaj się! Jesteś wybrany. Umiłowany. Twoje życie ma sens.

 2. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 3. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.

 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 5. Dziś II niedziela miesiąca, członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 6. Od jutra rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o urodzaje. Dawniej nazywano je „suchymi dniami”. Przez trzy kolejne dni – do środy włącznie – przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Zapraszam do wspólnej modlitwy w kościele podczas Mszy Świętej o 18.00. Ze względu na obowiązujące ograniczenia nie będzie procesji na pola.

 7. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 8. W czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej.

 9. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 10. W piątek początek Nowenny do Ducha Świętego. Zachęcam do udziału w tym nabożeństwie i do wspólnej modlitwy.

 11. W najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Archidiecezji święcenia diakonatu. Otoczmy modlitwą kandydatów do święceń.

 12. W przyszłą niedzielę I Komunia w naszej parafii na Mszy św. o 12.00. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą.

 13. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na potrzeby kościoła.

 14. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej po Mszy św. o 18.00. W niedzielę nabożeństwo majowe o 15.45, o 16.00 Msza św.

 15. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 16. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 17. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców dzieci z klasy IV przed rocznicą I Komunii Świętej.

 18. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

5 NIEDZIELA WIELKANOCY – 2.05.2021

 1. Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia – mówi dzisiejsza Ewangelia. Uznanie prawdy, że jestem gałązką, a nie krzewem, jest trudne. To nie ja jestem pępkiem świata, to nie ja decyduję o wszystkim! Taka postawa wymaga pokory i zaufania. Jeśli jednak zdecydujesz się na ten krok, to podczepisz się do źródła mocy. Nie jesteś kontaktem – jesteś ładowarką. Twoje życie może być piękne tylko wtedy, kiedy przyjmiesz odpowiednią rolę. Źródłem jest Chrystus, a Ty jesteś tylko i aż człowiekiem. Masz fenomenalne geny – jesteś synem/córką Boga. Jeśli poznasz Boga w prawdzie, jeśli poznasz, że jest On samą Miłością, to nie będzie wątpliwości, że warto w Nim trwać pomimo wszystko.
 2. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 3. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.

 4. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic po nabożeństwie o 15.30. O 16.00 Msza św.

 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 6. Dziś rocznica święceń ks. bpa Krzysztofa Chudzio.

 7. Dziś składka na potrzeby archidiecezji.

 8. Pomimo, że tydzień modlitwy o powołania do służby w Kościele dobiega końca, nie ustawajmy w wołaniu do Pana, by posyłał robotników na swoje żniwo.

 9. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia po Mszy św. o 18.00 zapraszam na Nabożeństwo Majowe. W niedzielę Nabożeństwo Majowe o 15.45, o 16.00 Msza św.

 10. Jutro Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – głównej Patronki Polski i Archidiecezji Przemyskiej – dzień odpustu parafialnego w Pełkiniach. Msze św. o 7.30, 10.30 i 16.00. Z uwagi na epidemię koronowirusa nie będzie to taka jak zwykle uroczystość odpustowa. W dzień odpustu od Mszy św. o 10.30 do Mszy św. o 16.00 wystawienie Najśw. Sakramentu. Zapraszam do adoracji Pana Jezusa.
  Niech przez ten cały świąteczny, odpustowy, dzień towarzyszy nam modlitwa za naszą parafię, za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji.

 11. We wtorek wspomnienie św. Floriana. Będziemy modlić się w intencji strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.

 12. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 13. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 14. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca.
  Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św. W pierwszy piątek miesiąca okazja do Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa.
  W piątek od 8.30 odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem. Wyjazd do chorych tylko po wcześniejszym zgłoszeniu u księdza, że chory chce przyjąć Pana Jezusa, nie jest chory na COVID-19 i obecnie nie przebywa na kwarantannie.

  Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.

 15. W sobotę (8.05.) Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Dzień imienin ks. bpa Stanisława Jamrozka. Osobę Solenizanta otoczmy modlitwą.

 16. Za tydzień II niedziela miesiąca, członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 17. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 18. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 19. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

4 NIEDZIELA WIELKANOCY – DOBREGO PASTERZA – 25.04.2021

 1. Dobry Pasterz daje życie swoje za owce mówi dzisiejsza Ewangelia. Jezus jest dobrym Pasterzem – On walczy do końca o każdą owcę. Nawet jeśli nie czujesz Bożej obecności i uciekasz z Jego ramion, to On nigdy z ciebie nie zrezygnuje. Pamiętaj, że dzień twoich narodzin, to dzień, w którym Bóg zdecydował, że ten świat nie może dalej istnieć bez ciebie. Jesteś spełnionym marzeniem Boga. On tęskni za tobą i nieustannie będzie ci to przypominał. Jesteś ważny i potrzebny. Nie jesteś dziełem przypadku. Bóg zaplanował cię przed założeniem świata. Dzięki Niemu jesteś tutaj na Ziemi i masz konkretną misję oraz cel swego życia.
 2. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 3. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach. Codziennie w naszej parafii, w kościele, o 20.30 w tych intencjach jest Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 21.00 Apel Jasnogórski. Zachęcam do duchowego łączenia się w modlitwie odprawianej w świątyni.
 4. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już modlitwa na cmentarzu, za zmarłych, po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 6. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele i kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.
 7. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 8. W czwartek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.
 9. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 10. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca – okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia.
 11. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia po Mszy św. o 18.00 będziemy odprawiać Nabożeństwa Majowe ze śpiewem Litanii loretańskiej. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Zadbajmy o wizerunki Matki Bożej w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.
 12. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic po nabożeństwie o 15.30. O 16.00 Msza św.
 13. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 15. Dobiegł końca sezon grzewczy. Chciałbym poinformować, że ze składek zbieranych w III niedzielę miesiąca na ogrzewanie kościoła – po zapłaceniu rachunków – parafia nie ma długów. Jeszcze raz Bóg zapłać za ofiary.
 16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł Bogdan Strus. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”
 17. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

3 NIEDZIELA WIELKANOCY – 18.04.2021

 1. Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? – mówi dzisiejsza Ewangelia. Papież Benedykt XVI powiedział niegdyś, że w każdym wierzącym jest doza wątpliwości, natomiast w każdym niewierzącym pojawia się pytanie: A może jednak Bóg istnieje? Wiara w Pana Boga nie jest sprawą łatwą i jednoznaczną – to nieustanne zmaganie. Ale ta walka ma sens. Bóg nie jest dyktatorem, który żąda bezwzględnego posłuszeństwa – On jest MIŁOŚCIĄ. Zaprasza do wejścia w relację, ale nie zmusza. Prawdziwa miłość nigdy nie jest zmuszająca. Jeśli masz wątpliwości, wołaj: Jezu! Dodaj mi otuchy i odwagi, bo wiem, że jesteś jedynym ZBAWICIELEM. Za Tobą pragnę podążać i Ciebie pragnę naśladować.

 2. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 3. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach. Codziennie w naszej parafii, w kościele, o 20.30 w tych intencjach jest Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 21.00 Apel Jasnogórski. Zachęcam do duchowego łączenia się w modlitwie odprawianej w świątyni.

 4. Dziś Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 6. Dziś III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.

 7. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 8. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 9. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. W najbliższą niedzielę – niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 11. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 13. Dziś po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii.

 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła Jadwiga Siuśta. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”

 15. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

2 NIEDZIELA WIELKANOCY – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 11.04.2021

 1. Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli – mówi dzisiejsza Ewangelia. Zauważmy! To, co w oczach uczniów wydawało się porażką, w oczach Boga jest zwycięstwem. Jakże bardzo nasz wzrok jest omylny! Zmysły, choć są bardzo potrzebne, są niezwykle zawodne. Pan  Bóg może wszystko. Dosłownie wszystko. Nawet to, co po ludzku jest niemożliwe, u Boga jest możliwe. Bo On jest wszechmogący, a nie „trochę mogący”. Nie lękaj się! Jezus żyje. Nawet jeśli drzwi twojego serca są zamknięte, On i tak może do ciebie wejść. Nie martw się, że tego nie rozumiesz. Bóg to ogrania. I to wystarczy.
 2. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 3. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach. Codziennie w naszej parafii, w kościele, o 20.30 w tych intencjach jest Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 21.00 Apel Jasnogórski. Zachęcam do duchowego łączenia się w modlitwie odprawianej w świątyni.
 4. Dziś, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, można zyskać odpust zupełny. Warunkami koniecznymi do zyskania tego odpustu jest: 1. stan łaski uświęcającej, 2. Stała wola i chęć pracy nad sobą – czyli wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu. 3. Pełne uczestnictwo we Mszy św., połączone z przyjęciem Komunii św.. 4. Przynajmniej jeden uczynek miłosierdzia względem drugiego człowieka przez czyn, słowo, modlitwę…
 5. Dziś po każdej Mszy św. odmawiać będziemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 6. Przypominam o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem. (Penit. Apostolska Prot. N. 4/02/1)
 7. Zachęcam do rozwijania osobistej pobożności poprzez odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Zapraszam do zapisywania się do Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego. W zakrystii są deklaracje.
 8. Dziś kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 9. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 10. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 11. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Caritas.
 12. Zmiana tajemnic różańcowych będzie za miesiąc. Członków Róż Różańcowych proszę o odmawianie dotychczasowej tajemnicy.
 13. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 14. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 15. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny.
 16. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.
 17. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 18. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 19. Za tydzień po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii.
 20. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł Tadeusz Grabowski. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 21. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 4.04.2021

 1. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu mówi dzisiejsza Ewangelia. Jan i Piotr biegli do grobu Chrystusa razem. Czy jest w Tobie pragnienie biegnięcia do tego, co Boże? Czy chcesz tak jak Jan i Piotr wytrwale podążać za Jezusem? A może wzrosłeś w fotel i twierdzisz, że wszystko wiesz i niczego więcej nie potrzebujesz? A Jezus woła: Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście. Jezus wzywa do „duchowej aktywności”. Nie pozwól, aby twoja dusza zastygła. Bierz się do roboty i odkrywaj jak wiele Bóg dla ciebie uczynił. Bóg ze swojej strony zrobił wszystko – zmartwychwstał. Teraz decyzja należy do ciebie. Wierzysz w to? Czy wciąż niedowierzasz i tylko udajesz wierzącego?
 2. Komunikat
  1. Codziennie jest możliwość korzystania z Sakramentu Pojednania.
  2. W związku z zarządzeniem państwowym w Mszach św. i nabożeństwach może uczestniczyć w naszym kościele nie więcej jak 15 osób. W tym trudnym czasie można też uczestniczyć we Mszy św. na zewnątrz kościoła – nie ma limitu, ale należy zachować dystans min. 1.5 metra.
  3. Ze względu na istniejącą sytuację zachowujmy zalecane środki ostrożności i przestrzegajmy przepisów sanitarnych.
  4. Każdego dnia od rana do wieczora nasza świątynia pozostaje otwarta do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  5. Na Święta zostańmy w domu. Ograniczmy nasze kontakty do maksimum.
 3. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach. Codziennie w naszej parafii, w kościele, o 20.30 w tych intencjach jest Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 21.00 Apel Jasnogórski. Zachęcam do duchowego łączenia się w modlitwie odprawianej w świątyni.
 4. Dziś Msze św. o 6.00, 7.30, 9.00,10.30 i 11.30.
 5. Dziś po Mszy św. o 11.30 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 6. Dziś, w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio i telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et orbi”.
 7. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte o 7.30, 9.00 i 10.30.
 8. Rozpoczynamy Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania Zmartwychwstania Chrystusa. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 10. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.
 11. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Msze św. o 7.30, 10.30 i 16.00. W tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W Święto Miłosierdzia Bożego Pan Jezus obiecuje przez Św. Faustynę Kowalską niewyczerpane morze łask. Łaski, których człowiek może dostąpić w tym dniu, porównywane są do oczyszczającej mocy chrztu św. W tym stanie otrzymuje się niebo – bez potrzeby odbywania kary w czyśćcu.
 12. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia – Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
 13. Za tydzień II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 14. Za tydzień składka do puszek na potrzeby Caritas.
 15. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 16. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 17. KOCHANI PARAFIANIE
  W tym roku radosna atmosfera Święta Zmartwychwstania znów została zmącona przez ograniczenia i rygory wprowadzone w związku z rozpowszechnianiem się pandemii koronawirusa. Ale to przecież w niczym nie może zmienić ich religijnego przesłania i duchowej wymowy. Nie pozwólmy, by upłynęły one bezowocnie. Może to, że będziemy je odchodzić w dużo skromniejszy sposób, że będziemy mieli dużo więcej czasu dla siebie, zmusi nas do głębokiej, dojrzałej refleksji nad tym, czym dla mnie jest wiara w zmartwychwstanie i jaki ma to wpływ na moje codzienne życie. Tego teraz najbardziej potrzebujemy.
  Niech każdy z nas doświadczy i przyjmie zwycięską miłość Boga Ojca. Niech światłość zmartwychwstania rozjaśnia nasze ciemności, wskazuje drogę i prowadzi bezpiecznie za Dobrym Pasterzem. Pamiętajmy! Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy.
  Błagajmy Miłosiernego Boga o odwrócenie epidemii, byśmy mogli jak najszybciej odmienieni i z większą gorliwością wrócić do naszej świątyni, aby tutaj wielbić Boga, karmiąc się Jego Słowem i Ciałem i korzystać z wielką wdzięcznością z innych sakramentów świętych. Szczęść Boże.

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – PALMOWA – 28.03.2021

 1. Nie bój się, Córo Syjonu! Oto Król twój przybywa, siedząc na oślęciu mówi jedno z proroctwa Starego Testamentu. Pan Bóg nie chce nas przerazić swoją wszechmocą, ale delikatnie wkracza w nasze życie. Podobnie jak dwa tysiące lat temu, tak i dzisiaj wjeżdża na osiołku do naszej codzienności. Nie szukaj więc Boga w wielkich wydarzeniach. Szukaj Go w swojej codzienności. Bardzo często mijamy się z Bogiem, bo oczekujemy fajerwerków w życiu duchowym. Tymczasem On jest cichy i pokorny. Możesz Go dostrzec w porannym słońcu, w śpiewie ptaków albo w uśmiechu drugiego człowieka. Tam, gdzie jest dobro, tam jest Bóg, bo On jest DOBRY. Odkrywanie dobra w świecie sprawia, że sami zaczynamy pragnąć nieść dobro innym. Zachęcam Cię, aby naśladować Jezusa. Pozwól, aby Twoje oczy tropiły dobro. Pozwól, aby Twoje dłonie roznosiły miłość. Pozwól, aby Twoje uszy nasłuchiwały potrzebujących. Pozwól, aby Twoje serce przestało „bić” bliźniego, a biło dla każdego. Stań się takim osiołkiem, który przyniesie Boga innym. Stań się osiołkiem, którego największym skarbem jest JEZUS.
 2. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 3. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach. Codziennie w naszej parafii, w kościele, o 20.30 w tych intencjach jest Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 21.00 Apel Jasnogórski. Zachęcam do duchowego łączenia się w modlitwie odprawianej w świątyni.
 4. Dziś po południu o 15.15 – tak jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu. Po Gorzkich Żalach – o 16.00 Msza św.

 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 6. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już modlitwa na cmentarzu za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 7. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 8. Komunikat
  1. Codziennie jest możliwość korzystania z sakramentu pojednania.
  2.
  Spowiedź świąteczna codziennie od 16.00 do 18.00. Na spowiedź można też umówić się telefonicznie z kapłanem – 665 714 983.
  3. W związku z zarządzeniem państwowym w Mszach św. i nabożeństwach może uczestniczyć w naszym kościele nie więcej jak 15 osób.
  4.
  Każdego dnia od 8.00 przez cały Wielki Tydzień nasza świątynia pozostaje otwarta do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  5. Proszę o przekazanie ogłoszeń parafialnych sąsiadom, osobom starszym, które nie mają dostępu do komputera. Wykażmy więź jedności między nami czy zorganizujmy w naszych domach (zachowując przepisy bezpieczeństwa) wspólne uczestnictwo w wydarzeniach Paschy Chrystusa.

 9. Program Triduum Paschalnego i Wielkanocy
  Wielki Czwartek:
  O 18.00 – uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej i pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa.
  Mimo szczególnych warunków dziękujmy Panu Bogu za dar Eucharystii, za obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i za sakrament Kapłaństwa. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ciemnicy.
  Wielki Piątek
  Dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu, dzień Drogi Krzyżowej. Jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się Mszy św.

  O 15.00 Droga Krzyżowa.
  W Wielki Piątek kościół będzie otwarty od 8.00 do 18.00. A po nabożeństwie do 22.00.
  O 18.00 Liturgia Męki Pańskiej i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. W Wielki Piątek nie będzie tradycyjnej adoracji krzyża przez ucałowanie- u
  czyńmy to we własnych domach adorując krzyż w rodzinach!
  W Wielki Piątek po Nabożeństwie Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.

  W Wielki Piątek zachowajmy post ścisły i całkowitą wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ofiarujmy ten post jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich, ale także prośmy w pokorze serca o oddalenie od całej ludzkości zagrożenia jakie niesie pandemia.
  Wielka Sobota – Wigilia Paschalna
  Od 8.00 do 18.00 adoracja P. Jezusa w grobie. Po Mszy św. adoracja do 22.00
  Poświęcenie pokarmów odbywać się będzie na zewnątrz kościoła – przed grotą Matki Bożej. Poświęcenie pokarmów o 9.00, 10.00, 11,00, 12.00, 13.00, 14,00, 15.00. Po poświęceniu pokarmów możliwość spowiedzi.
  Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się 18.00.
  Wielka Niedziela – Dzień Zmartwychwstania
  Nie będzie Uroczystej procesji rezurekcyjnej. Msze św. o 6.00, 7.30., 9.00.,10.30., 11.30.
  Poniedziałek Wielkanocny
  Msze św. jak w niedzielę – 7.30, 9.00, 10.30

 10. Msze św. w tygodniu o 18.00 – godzinę później.

 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 12. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszej Parafii życzę dużo łask od Zmartwychwstałego Pana, który chce, abyśmy Go ciągle szukali i znajdowali, nawet w tym trudnym doświadczeniu, które w tym roku przeżywamy.

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.03.2021

 1. Św. Jan Bosko powiedział: Na końcu życia zbiera się owoce dobrych uczynków. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus mówi o procesie obumierania ziarna. Chyba nikt z nas nie lubi „umierać”. Wolimy trwać przy swoim zdaniu nawet wtedy, kiedy nie mamy racji. Bardziej pragniemy zachować swój punkt widzenia niż przyjąć, że inni też mogą mieć rację. Nie jest łatwo rezygnować z siebie. Zastanów się, co dzisiaj powinno w Tobie umrzeć, aby mogło narodzić się to, co lepsze? Egoizm? Pycha? Wyniosłość? Pracoholizm? Nienawiść Zazdrość? Pozwól sobie na taką błogosławioną śmierć. Zobaczysz, że warto. To, co obumrze, przyniesie plon obfity.
 2. W okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami – za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów.
  Odpust zupełny można zyskać jeden raz w ciągu dnia. Zyskany odpust można ofiarować za siebie lub za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą.
 3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 4. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach. Codziennie w naszej parafii, w kościele, o 20.30 w tych intencjach jest Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 21.00 Apel Jasnogórski. Zachęcam do duchowego łączenia się w modlitwie odprawianej w świątyni.

 5. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłaniamy krzyże. Krzyże zostaną zasłonięte aż do Wielkiego Piątku włącznie. Niech ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

 6. Koniec Wielkiego Postu to dobra okazja, aby zadbać o krzyże – symbol naszej wiary i nadziei. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża – niech te krzyże, obok których przechodzimy, na które spoglądamy – będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie wysprzątane.

 7. Dziś po południu o 15.15 – tak jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu. Po Gorzkich Żalach – o 16.00 Msza św.

 8. Dziś III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.

 9. Jutro w naszej parafii odbędzie się całodniowa diecezjalna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się o 8.00 nabożeństwem eucharystycznym, a zakończy Mszą św. o 17.00. Pana Jezusa będą adorowały poszczególne rodziny. Od 8.00 do 9.00 – Okroługi i Jeżyk; od 9.00 do 10.00 – numery 1-30; od 10.00 do 11.00 – numery 31-60; od 11.00 do 12.00 – numery 61-90; od 12.00 do 13.00 – numery 91-120; od 13.00 do 14.00 – numery 121-150; od 14.00 do 15.00 – numery 151-180; od 15.00 do 16.00 – numery 181- 230; od 16 do 17.00 – pozostałe numery. Wszystkich zapraszam do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

 10. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 11. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które chcą podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Szczegóły w zakrystii.

 12. W piątek Droga Krzyżowa o 17.00. Po Drodze Krzyżowej Msza św.

 13. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.

 14. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej czyli Niedzielą Palmową. Na każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia palm.

 15. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już modlitwa na cmentarzu za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 16. Msze św. w tygodniu o 17.00. W piątek po Drodze Krzyżowej o 17.00.
  Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 17. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 18. Wielki Post jest czasem świadczenia miłosierdzia. Zachęcam do wsparcia kościelnej Caritas tradycyjną już jałmużną wielkopostną. W zakrystii są do nabycia paschaliki wielkopostne.

 19. W imieniu całej mojej rodziny pragnę podziękować wszystkim za udział w uroczystościach pogrzebowych mojego Taty. Dziękuję za współczucie, wrażliwość serc, modlitewne wsparcie, intencje mszalne złożone w rodzinnej parafii Taty, dziękuję za złożone wieńce i kwiaty. Dziękuję serdecznie także tym wszystkim, którzy nie mogąc uczestniczyć w pogrzebie, ze względu na pandemię, towarzyszyli nam swoją modlitwą. Dziękuję, że byliście razem ze mną. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać. Wasza obecność była wielkim duchowym wsparciem dla nas, a dla Taty najpiękniejszym darem.

 20. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14.03.2021

 1. Św. Tomasz z Akwinu powiedział: Miłosierdzie Boga to nie Jego słabość, ale manifestacja Jego wszechmocy. Świat żyje nowinkami, sensacjami i plotkami. A Bóg po raz kolejny przekazuje nam zupełnie co innego. Krzyczy z miłości: Kocham Cię. Jestem szalenie zakochany w Tobie. Nic nie powstrzyma mnie przed udowodnieniem tego. Jesteś moim skarbem. Jesteś moim ukochanym dzieckiem! Bóg nie przyszedł na świat po to, aby go potępić. Przyszedł, aby go zbawić. Co to znaczy? Zbawić to znaczy uratować z sytuacji bez wyjścia.

 2. W okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami – za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów.
  Odpust zupełny można zyskać jeden raz w ciągu dnia. Zyskany odpust można ofiarować za siebie lub za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą.
 3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 4. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o pokój w naszej Ojczyźnie. Codziennie w naszej parafii, w kościele, o 20.30 Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 21.00 Apel Jasnogórski. Zachęcam do duchowego łączenia się w modlitwie odprawianej w świątyni.

 5. Dziś po południu o 15.15 – tak jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu. Po Gorzkich Żalach – o 16.00 Msza św.

 6. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 7. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 8. W piątek Uroczystość św. Józefa. W tym dniu modlić się będziemy szczególnie za ojców i opiekunów rodzin. Niech św. Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego spełniania powierzonych mu obowiązków troski o rozwój i świętość własnej rodziny i innych osób powierzonych ich opiece. Jest to także dzień imienin Ks. abpa seniora Józefa Michalika oraz ojca świętego seniora Benedykta XVI. Polecajmy solenizantów w modlitwie. Msza św. o 17.00. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 9. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.

 10. W piątek Droga Krzyżowa o 17.00. Po Drodze Krzyżowej Msza św.
 11. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła

 12. Trwa nowenna przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP.

 13. Msze św. w tygodniu o 17.00. W piątek po Drodze Krzyżowej o 17.00.
  Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 15. Wielki Post jest czasem świadczenia miłosierdzia. Zachęcam do wsparcia kościelnej Caritas tradycyjną już jałmużną wielkopostną. W zakrystii są do nabycia paschaliki wielkopostne.

 16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł Józef Sznaj. Pogrzeb na życzenie syna odbędzie się 23 marca. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 17. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7.03.2021

 1. Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński powiedział: Lepiej i właściwiej jest cierpieć z gorliwości o sprawę Bożą niż uzyskać pochwałę roztropności od nieprzyjaciół Boga i Kościoła. W dzisiejszej Ewangelii widzimy Jezusa, który w bardzo gwałtowny sposób reaguje na niestosowne zachowanie przekupniów w Świątyni. Zastanowię się. Może wciąż tkwię w mentalności religijnego handlarza? Odmówię paciorek, a Bóg da mi błogosławieństwo. Zrobię dobry uczynek i będę mógł liczyć na wsparcie Jezusa. Na szczęście w rzeczywistości jest inaczej. W imieniu Jezusa mamy dostęp do Boga-Ojca. Mamy darmowy przystęp do wszelkiej łaski i wszelkiego błogosławieństwa. Czy korzystam z tego przywileju? A może wciąż żyję w mentalności dłużnika, który próbuje swoimi „duchowymi wyczynami” zasłużyć na przychylność Boga?

 2. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg.

 3. W okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami – za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów.
  Odpust zupełny można zyskać jeden raz w ciągu dnia. Zyskany odpust można ofiarować za siebie lub za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą.
 4. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
 5. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o pokój w naszej Ojczyźnie. Codziennie w naszej parafii, w kościele, o 20.30 Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 21.00 Apel Jasnogórski. Zachęcam do duchowego łączenia się w modlitwie odprawianej w świątyni.

 6. Dziś po południu o 15.15 – tak jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu. Po Gorzkich Żalach – o 16.00 Msza św.
 7. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Gorzkich Żalach.

 8. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 9. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 10. Jutro Dzień Kobiet. Babcie, mamy, siostry, żony, narzeczone i koleżanki polećmy w modlitwie Panu Bogu.

 11. W środę po Mszy św. o 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 12. W piątek o 17.00 – tak jak w każdy piątek Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa. Po Drodze Krzyżowej Msza św.

 13. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 14. W sobotę 8 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

 15. Za tydzień II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 16. Msze św. w tygodniu o 17.00. W piątek po Drodze Krzyżowej o 17.00.
  Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 17. W zakrystii są już do nabycia paschaliki wielkanocne i słoiczki miodu. Ofiary przeznaczone są na CARITAS.

 18. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 19. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła Kazimiera Wasiuta. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 20. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28.02.2021

 1. Św. Matka Teresa z Kalkuty powiedziała: Nie liczy się co robimy, ani ile robimy, lecz to ile MIŁOŚCI wkładamy w działanie. Przemienienie na górze Tabor można porównać do rekolekcji. Jezus zabiera trzech wybranych uczniów na wysoką górę, aby tam umocnić ich wiarę. My także potrzebujemy takiej wyprawy. Na co dzień żyjemy w dolinach naszych zmartwień, grzechów, nałogów, trosk, lęków czy wręcz niewiary w Bożą opatrzność. Musimy spojrzeć z góry na wszystko. Z góry, czyli z Bożej perspektywy. Jezus chce nas wziąć za rękę, jak Piotra, Jakuba i Jana i poprowadzić wysoko, bo wszystko w życiu człowieka ma wymiar pionowy, czyli odniesienie do Boga, do wieczności – praca, miłość, cierpienie, wychowanie, polityka. Wielki Post jest po to, by odzyskać pion.
 2. W okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami – za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów.
  Odpust zupełny można zyskać jeden raz w ciągu dnia. Zyskany odpust można ofiarować za siebie lub za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą.
 3. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o pokój w naszej Ojczyźnie. Codziennie w naszej parafii, w kościele, o 20.30 Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 21.00 Apel Jasnogórski. Zachęcam do duchowego łączenia się w modlitwie odprawianej w świątyni.

 4. Dziś po południu o 15.15 – tak jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu. Po Gorzkich Żalach – o 16.00 Msza św.
 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 6. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjne już modlitwy za zmarłych na cmentarzu po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 7. Dziś Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tego dnia ofiarami do skrzynki „Moja ofiara na Misje” wspieramy ogólnopolski Fundusz Misyjny – AD GENTES.
 8. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.
 9. W środę po Mszy św. o 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 10. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św.
  W piątek od 8.30 odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem. Wyjazd do chorych tylko po wcześniejszym zgłoszeniu u księdza, że chory chce przyjąć Pana Jezusa, nie jest chory na COVID-19 i obecnie nie przebywa na kwarantannie.
  Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.
 11. W czwartek do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszam wszystkich członków Ogniska Misyjnego w naszej parafii.
 12. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 13. W piątek o 17.00 – tak jak w każdy piątek Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa. Po Drodze Krzyżowej Msza św.

 14. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Gorzkich Żalach.

 15. Msze św. w tygodniu o 17.00. W piątek po Drodze Krzyżowej o 17.00.
  Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 16. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 17. W zakrystii są już do nabycia paschaliki wielkanocne i słoiczki miodu. Ofiary przeznaczone są na CARITAS.
 18. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła Maria Kornak. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 19. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.02.2021

 1. Św. Grzegorz Wielki powiedział: Jezus przed popełnieniem winy zabronił nam grzeszyć. Skoro już dopuściliśmy się grzechu, nie przestaje na nas czekać, by nam udzielić przebaczenia. Patrzcie, jak woła nas Ten, którym pogardzamy. My odłączamy się od Niego, ale On nie odłącza się od nas. Po Chrzcie w Jordanie DUCH wyprowadza Jezusa na pustynię. My też jesteśmy zaproszeni podczas Wielkiego Postu, aby wyjść na pustynię. Po co? Po to, aby zmierzyć się z prawdą o sobie. Po to, aby przygotować serca na Triduum Paschalne. Po to, aby słuchać Słowa Bożego i przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Wielki Post to swoisty duchowy trening, aby poprawić to, co działa niewłaściwie i wrócić do odpowiedniej duchowej formy.
 2. W okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żalów… i za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.
 3. Choć kończą się dzisiaj Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, poprzez cały Wielki Post nie ustawajmy w ofiarach, umartwieniach i naprawianiu naszych serc. Własnym przykładem i modlitwą wspierajmy też wielkopostną akcję trzeźwości.
 4. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o pokój w naszej Ojczyźnie. Codziennie w naszej parafii, w kościele, o 20.30 Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 21.00 Apel Jasnogórski. Zachęcam do duchowego łączenia się w modlitwie odprawianej w świątyni.

 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 6. Dziś po południu o 15.15 – tak jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu. Po Gorzkich Żalach – o 16.00 Msza św.
 7. Dziś III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.
 8. Jutro Święto Katedry św. Piotra, w modlitwach pamiętajmy o papieżu.
 9. W środę po Mszy św. o 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 10. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 11. W piątek o 17.00 Droga Krzyżowa, po Drodze Krzyżowej Msza św.
 12. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 13. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na ogólnopolski Fundusz Misyjny – AD GENTES.
 14. Msze św. w tygodniu o 17.00, w piątek Msza św. po Drodze Krzyżowej o 17.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 16. Zespół Szkolno-Przedszkolny im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach ogłasza nabór do Przedszkola oraz Pierwszej Klasy na nowy rok szkolny 2021/2022. Szczegóły są na plakacie w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej szkoły.
 17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł Władysław Lis. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 18. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.02.2021

 1. Św. Jan Chryzostom powiedział: Podziwiamy lekarza, gdy przywraca zdrowie ludziom, zdawałoby się, nieuleczalnie chorym. Słusznie podziwu godnym jest Chrystus, gdy leczy rany, dla których nie ma lekarstwa, a grzesznikowi i nierządnicy tak całkowicie przywraca zdrowie duszy, że czyni ich godnymi nieba. Wykluczenie ze społeczności chorych na trąd miało na celu ochronę przed zarażeniem innych śmiertelną wówczas chorobą. Chory miał się wyraźnie zewnętrznie odróżniać od zdrowych i ostrzegać o nieczystości spowodowanej trądem. Był skazany na samotność, na odrzucenie, na jakieś życie „poza”, „z dala” z piętnem „niebezpieczny”. Czyż to nie przypomina Golgoty?

 2. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o pokój w naszej Ojczyźnie. Codziennie w naszej parafii, w kościele, o 20.30 Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 21.00 Apel Jasnogórski. Zachęcam do duchowego łączenia się w modlitwie odprawianej w świątyni.

 3. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 4. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 5. Dziś rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.
  Zachęcam do składania deklaracji trzeźwościowych, chociażby tylko na okres Wielkiego Postu. Kartki z deklaracjami są w zakrystii.

 6. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

 7. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcam do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie ma żadnej dyspensy.

 8. W Środę Popielcową Msze św. z poświęceniem popiołu i posypaniem głów popiołem o 7.30 i 17.00.
  Zachęcam do pielęgnowania zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.
 9. Od Środy Popielcowej do l Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 10. W środę po Mszy św. o 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 11. W środę składka na Mszach św. przeznaczona będzie na hospicjum w Jarosławiu.

 12. W piątki Wielkiego Postu przeżywać będziemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. Po Drodze Krzyżowej Msza św.
  Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  Odpust zupełny można również zyskać w piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy
  O dobry i najsłodszy Jezu…

 13. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.

 14. W niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali o 15.15. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu. Po Gorzkich Żalach Msza św.

 15. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.

 16. Msze św. w tygodniu o 17.00. W piątek po Drodze Krzyżowej o 17.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 17. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 18. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.02.2021

 1. Św. Jan Paweł II powiedział: Jeśli człowiek nie przyjmuje w swoim wnętrzu łaski Bożej, jeśli się nie modli, jeśli nie korzysta często z sakramentów, jeśli nie dąży do osobistej świętości, gubi sens swojego ziemskiego pielgrzymowania. Ziemia jest drogą do nieba, a życie każdego wierzącego, mimo ciężarów i ograniczeń, powinno stać się prawdziwą świątynią, gdzie mieszka Syn Boży, który stał się człowiekiem. Nieraz bardzo dokucza nam nasza słabość i kruchość. Słowo Boże chce nam dziś uświadomić, że choć nasze życie przemija na tym świecie, to z każdą sprawą możemy przyjść do Pana Jezusa. Dlatego, jak zauważa Święty Paweł, powinniśmy głosić Dobrą Nowinę, bo bardzo wielu ludzi potrzebuje Bożej łaski i naszego świadectwa o Panu Bogu.

 2. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o pokój w naszej Ojczyźnie. Codziennie w naszej parafii, w kościele, o 20.30 Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 21.00 Apel Jasnogórski. Zachęcam do duchowego łączenia się w modlitwie odprawianej w świątyni.

 3. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 5. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

 6. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 7. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Msza Święta ze specjalnym nabożeństwem dla starszych i chorych, z błogosławieństwem lourdzkim i możliwością przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych o 16.00. Pół godziny przed tą Mszą Świętą – okazja do spowiedzi św., gdyż Sakrament Namaszczenia Chorych należy przyjmować w stanie łaski uświęcającej.
  Bardzo proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, osobom starszym w dotarciu do naszej świątyni.

 8. W czwartek odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem. Wyjazd do chorych tylko po wcześniejszym zgłoszeniu u księdza, że chory chce przyjąć Pana Jezusa, nie jest chory na COVID-19 i obecnie nie przebywa na kwarantannie.

 9. W piątek po Mszy św. o 16.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 10. Za tydzień II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 11. Msze św. w tygodniu o 16.00.Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł Stanisław Wawro. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 14. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.01.2021

 1. Św. Aniela Merici powiedziała: Bóg każdemu dał wolną wolę i nikogo nie przymusza, ale wskazuje, wzywa, przekonuje. Ciekawym zjawiskiem jest fakt, że wielu wszędzie widzi działanie złego ducha. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że takie osoby traktują szatana jak równorzędnego rywala Boga. Tymczasem prawda jest inna – diabeł to upadły anioł, który nie dorasta Bogu nawet do pięt. Oczywiście, mimo to, broi na tym świecie. Szczególnie upodobał sobie kuszenie nas do złego. Stara się na różne sposoby przekonać nas, że Bóg jest zły.
  Czytając dzisiejszą Ewangelię możemy wyciągnąć przynajmniej trzy wnioski.
  Po pierwsze:
  Szatan rzeczywiście istnieje. Po drugie: Jezus pokonał szatana. Po trzecie: Ze złem się nie dyskutuje.
  Jeśli przyjmiemy te trzy zasady, to na pewno w naszym sercu zapanuje prawdziwy POKÓJ.

 2. Gorące podziękowanie za ofiarę 1347 złotych do puszek (w zeszłą niedzielę) na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji. Bóg zapłać.

 3. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o pokój w naszej Ojczyźnie. Codziennie w naszej parafii, w kościele, o 20.30 Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 21.00 Apel Jasnogórski. Zachęcam do duchowego łączenia się w modlitwie odprawianej w świątyni.

 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 5. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 6. We wtorek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na każdej Mszy św. błogosławieństwo świec zwanych gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  Msze Święte o 7.30 i 16.00.

 7. Święto Ofiarowania Pańskiego jest również Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach.

 8. Święto Ofiarowania Pańskiego to także dzień modlitw w intencji ludzi w podeszłym wieku.

 9. W Matki Bożej Gromnicznej na Mszę św. o 16.00 zapraszam dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Proszę przyjść ze świecami chrzcielnymi.

 10. Taca ze Święta Ofiarowania Pańskiego przeznaczona jest na potrzeby zakonów klauzurowych, których mieszkańcy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata – a więc także i za nas.

 11. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 12. W środę, 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia św. Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, błogosławieństwo jabłek i udzielenie specjalnego błogosławieństwa.

 13. W piątek (5.02.) wspomnienie św. Agaty. Na Mszy św. o 16.00 błogosławieństwo chleba, soli i wody.

 14. W piątek po Mszy św. o 16.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 15. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św.
  Chorych odwiedzę na Światowy Dzień Chorego – 11 lutego.
  Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.

 16. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

 17. Od przyszłej niedzieli nie będzie dodatkowej Mszy św. o 9.00.

 18. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 19. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 20. Dobiegła końca wizyta duszpasterska zwana kolędą. Była to nietypowa kolęda. W tym roku nie było odwiedzin duszpasterskich w Waszych domach. Za to w wyznaczone dni poszczególne rodziny gromadziły się na Mszy św. o 16.00, po której było w kościele spotkanie kolędowe.
  Bardzo gorąco dziękuję za modlitwy, za przybycie do świątyni i wspólną kolędę.
  Dziękuję za ofiary pieniężne złożone z racji kolędy. Jak to powiedziałem na spotkaniach kolędowych w kościele – wszystkie ofiary z kolędy przekazałem do Pana skarbnika na cele parafialne. Jestem mile zaskoczony waszą szczodrobliwością i ofiarnością. Bóg zapłać.
  Drodzy Parafianie, za Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania, rozmowy serdeczne „Bóg zapłać”. Wyrażam swoją jedność z Wami we wszystkich problemach życia codziennego, codziennych troskach, cierpieniach i radościach, zapewniając o modlitwie w Waszej intencji.

 21. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

3 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.01.2021

 1. Św. Jan Paweł II powiedział: Nikt nie może uchylić się od obowiązku codziennego poszukiwania drogi, na której Bóg sam wychodzi mu na spotkanie.Słowo Boże chce nam dziś przypomnieć o konieczności stałego nawracania się do Pana Boga. Porzucenie zła ratuje mieszkańców Niniwy, bo zechcieli przyjąć słowa proroka i zmienić swoje życie.
  Potrzebujemy dystansu do spraw tego świata, abyśmy nie pokładali złudnej nadziei w tym, co przemija, jak przypomina Święty Paweł.
  Pan Jezus wkracza w nasze życie, tak jak wszedł w życiu rybaków znad Jeziora Galilejskiego. Zapewne myśleli, że już niewiele może ich w życiu zaskoczyć, a spotkali Mesjasza i ukazała się przed nimi nowa, wymagająca, ale jakże pasjonująca droga ich życia. Czytając dzisiejszą Ewangelię trzeba stwierdzić: Jest takie „natychmiast”, które pochodzi od Boga. Dzisiejsze Słowo Boże uwrażliwia nas, że nie zawsze sprawdza się ludowe powiedzenie: Co nagle, to po diable. Czasami Bóg chce konkretnie i szybko działać. Niektóre z Jego zaproszeń są priorytetowe.

 2. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o pokój w naszej Ojczyźnie. Codziennie w naszej parafii, w kościele, o 20.30 Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 21.00 Apel Jasnogórski. Zachęcam do duchowego łączenia się w modlitwie odprawianej w świątyni.

 3. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 4. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz całkowitego przywrócenia jedności. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.

 5. Przypominam: Kto w czasie trwania Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność i weźmie udział w jego zakończeniu, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 6. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 7. W piątek po Mszy św. o 16.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 8. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 9. W związku z ograniczeniami związanymi z liczbą wiernych na Mszy św. – aż do odwołania – będzie dodatkowa Msza św. o 9.00.

 10. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 12. Trwa kolęda. To nietypowa kolęda. Nie ma w tym roku duszpasterskich odwiedzin w Waszych domach. Za to w wyznaczone dni poszczególne rodziny zgromadzą się na Mszy św. o 16.00. Po Mszy św. w kościele będzie spotkanie kolędowe. Tak więc wspólnie, w jedności i braterstwie będziemy uczestniczyć w celebracji Eucharystii i w obrzędzie błogosławieństwa rodzin oraz modlić się w intencji naszej Ojczyzny, Kościoła i Archidiecezji. Po zakończonej modlitwie w świątyni, powrócimy do domów, aby wspólnie wypraszać potrzebne dary i łaski dla domowników, w szczególności dla dzieci oraz dla tych, którzy z powodu choroby i ograniczeń nie mogli uczestniczyć we Mszy św. i wspólnej modlitwie.
  Bardzo proszę, aby
  przynieść do kościoła wodę, która zostanie pobłogosławiona, by następnie pokropić nią nasze mieszkania i domy.
  Na ten tydzień bardzo proszę o przyjście do kościoła na kolędę, na 16.00, mieszkańców następujących numerów domów: poniedziałek – 331-346, wtorek – 347-361A, środa – Jeżyk, czwartek – Okroługi. Bardzo proszę o przyjście również mieszkańców domów, które mają wyższe numery, a które są pomiędzy wyznaczonymi numerami w danym dniu. W niedzielę o 9.00 zostanie odprawiona Msza św. O błogosławieństwo Boże dla tych, którzy przeżywali kolędę w tym tygodniu.
  Spotykając się w naszym kościele, przeżywajmy z radością Narodzenie Pańskie, pamiętając, że Syn Boży rodzi się także „dzisiaj” i przychodzi do nas w Eucharystycznym Chlebie.
 13. Dziś składka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.
 14. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.01.2021

 1. Św. Jan Bosko powiedział: W wątpliwościach na temat powołania powiedz samemu sobie: gdybym znajdował się teraz na progu śmierci, co pragnąłbym uczynić? W jakim stanie chciałbym przeżyć moje życie, aby zbawić moją duszę i czynić dobro? Dzisiaj jednym z większych problemów chrześcijan jest to, że przestali się interesować Chrystusem – dużo ważniejsze są sprawy drugorzędne i trzeciorzędne; istota wiary, czyli żywa relacja z Jezusem, staje się dla wielu tylko dodatkiem. Tymczasem chrześcijaństwo rozpoczyna się od spotkania. To spotkanie jest szczególne, bo w pewien sposób „wywraca świat do góry nogami”, zmienia perspektywę patrzenia. Nie jest to spotkanie „ekran w ekran”, ale twarzą w Twarz. Doświadczenie żywego Boga sprawia, że człowiek pragnie być z Nim w stałej łączności. Mówiąc inaczej – pragnie w Nim zamieszkać. To pragnienie spełnia się w momencie Komunii św. Oto Baranek Boży przychodzi w darze Eucharystii i czyni nasze serca swoim mieszkaniem.
 2. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o pokój w naszej Ojczyźnie. Codziennie w naszej parafii, w kościele, o 20.30 Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 21.00 Apel Jasnogórski. Zachęcam do duchowego łączenia się w modlitwie odprawianej w świątyni.
 3. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 4. Dziś III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie w kościele.
 5. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie. Kto w czasie trwania Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność i weźmie udział w jego zakończeniu, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. We wtorek 19.01. wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej archidiecezji. Zachęcam do modlitwy za diecezję.
 7. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 8. W piątek po Mszy św. o 16.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 9. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.
 10. W związku z ograniczeniami związanymi z liczbą wiernych na Mszy św. – aż do odwołania – będzie dodatkowa Msza św. o 9.00.
 11. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 13. Trwa kolęda. To nietypowa kolęda. Nie ma w tym roku duszpasterskich odwiedzin w Waszych domach. Za to w wyznaczone dni poszczególne rodziny zgromadzą się na Mszy św. o 16.00. Po Mszy św. w kościele będzie spotkanie kolędowe. Tak więc wspólnie, w jedności i braterstwie będziemy uczestniczyć w celebracji Eucharystii i w obrzędzie błogosławieństwa rodzin oraz modlić się w intencji naszej Ojczyzny, Kościoła i Archidiecezji. Po zakończonej modlitwie w świątyni, powrócimy do domów, aby wspólnie wypraszać potrzebne dary i łaski dla domowników, w szczególności dla dzieci oraz dla tych, którzy z powodu choroby i ograniczeń nie mogli uczestniczyć we Mszy św. i wspólnej modlitwie.
  Bardzo proszę, aby przynieść do kościoła wodę, która zostanie pobłogosławiona, by następnie pokropić nią nasze mieszkania i domy.
  Na ten tydzień bardzo proszę o przyjście do kościoła na kolędę, na 16.00, mieszkańców następujących numerów domów: poniedziałek – 181-195, wtorek – 196-210, środa – 211-225, czwartek – 226-240, piątek – 241-252 (domy przy granicy z Wygarkami), sobota – 312-329. Bardzo proszę o przyjście również mieszkańców domów, które mają wyższe numery, a które są pomiędzy wyznaczonymi numerami w danym dniu. W niedzielę o 9.00 zostanie odprawiona Msza św. O błogosławieństwo Boże dla tych, którzy przeżywali kolędę w tym tygodniu.
  Spotykając się w naszym kościele, przeżywajmy z radością Narodzenie Pańskie, pamiętając, że Syn Boży rodzi się także „dzisiaj” i przychodzi do nas w Eucharystycznym Chlebie.
 14. Za tydzień składka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.
 15. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 10.01.2021

 1. Phil Bosmans napisał: Jedynie woda jest w stanie odmienić pustynię. Woda to życie. Miłość jest tą wodą. Dzisiejsza Ewangelia skłania nas do refleksji nad darem chrztu św. Miał on miejsce dawno temu. Zapewne ten moment znany jest nam z fotografii bądź z opowieści rodziców. Niektórzy porównują ten sakrament z bramą, przez którą wchodzi się w życie Boże. To, co stało się na początku, warunkuje to, co następuje później. Dzięki łasce chrztu możemy śmiało dopisać w naszych metrykach urodzenia: Syn/Córka Boga. W Jezusie staliśmy się przybranymi dziećmi Pana Wszechświata. Dzieci mają obowiązki i przywileje. Obowiązkiem dziecka jest m.in. posłuszeństwo. Przywilejów jest wiele, ale najważniejszy z nich to możliwość mówienia do Boga – „Abba”. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale tym terminem zwracało się dziecko do Ojca. Na język polski można przetłumaczyć to jako: TATUSIU. Święty Bóg pozwala mówić do siebie niezwykle czule. Podziękuj dzisiaj Bogu za dar chrztu św. Możesz odmówić Modlitwę Pańską – kiedy zaczniesz ją od słowa „Ojcze”, pamiętaj, co ono oznacza.
 2. Dziś w sposób szczególny pamiętajmy w modlitwach o naszych rodzicach, o rodzicach chrzestnych i wszystkich tych, którzy mieli wpływ na przekazywanie nam wiary.
 3. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.
 4. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o pokój w naszej Ojczyźnie. Codziennie w naszej parafii, w kościele, o 20.30 Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 21.00 Apel Jasnogórski. Zachęcam do duchowego łączenia się w modlitwie odprawianej w świątyni.
 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 6. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 7. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 8. W piątek po Mszy św. o 16.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 9. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie w kościele.
 10. W związku z ograniczeniami związanymi z liczbą wiernych na Mszy św. – aż do odwołania – będzie dodatkowa Msza św. o 9.00.
 11. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 13. Trwa kolęda. To nietypowa kolęda. Nie ma w tym roku duszpasterskich odwiedzin w Waszych domach. Za to w wyznaczone dni poszczególne rodziny zgromadzą się na Mszy św. o 16.00. Po Mszy św. w kościele będzie spotkanie kolędowe. Tak więc wspólnie, w jedności i braterstwie będziemy uczestniczyć w celebracji Eucharystii i w obrzędzie błogosławieństwa rodzin oraz modlić się w intencji naszej Ojczyzny, Kościoła i Archidiecezji. Po zakończonej modlitwie w świątyni, powrócimy do domów, aby wspólnie wypraszać potrzebne dary i łaski dla domowników, w szczególności dla dzieci oraz dla tych, którzy z powodu choroby i ograniczeń nie mogli uczestniczyć we Mszy św. i wspólnej modlitwie.
  Bardzo proszę, aby przynieść do kościoła wodę, która zostanie pobłogosławiona, by następnie pokropić nią nasze mieszkania i domy.
  Na ten tydzień bardzo proszę o przyjście do kościoła, na 16.00, mieszkańców następujących numerów domów: poniedziałek – 76-90, wtorek – 91-105, środa – 106-121, czwartek – Garbek, piątek – 144-160, sobota – 161-180. Bardzo proszę o przyjście również mieszkańców domów, które mają wyższe numery, a które są pomiędzy wyznaczonymi numerami w danym dniu. W niedzielę o 10.30 zostanie odprawiona Msza św. O błogosławieństwo Boże dla tych, którzy przeżywali kolędę w tym tygodniu.
  Spotykając się w naszym kościele, przeżywajmy z radością Narodzenie Pańskie, pamiętając, że Syn Boży rodzi się także „dzisiaj” i przychodzi do nas w Eucharystycznym Chlebie.
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła Urszula Krzeptoń. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 15. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

2 NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU– 3.01.2021

 1. Św. Jan Paweł II powiedział: Powołaniem każdego chrześcijanina jest dawać świadectwo o Chrystusie całym swoim życiem. Wolność człowieka jest tak ogromna, że może w swojej pysze powiedzieć największej Miłości: Nie! Oczywiście taka decyzja jest opłakana w skutkach. Powiedzenie Bogu „nie” sprawia, że odwracamy się od źródła szczęścia. Wówczas szukamy go w różnego rodzaju zamiennikach. Myślimy, że coś może zastąpić Boga. Niestety to tylko mrzonki. Bóg nie ma zamienników. Jeśli On nie jest na pierwszym miejscu, to wówczas wchodzi na to miejsce nasze „ego”. To z kolei prowadzi do upadku.. Na szczęście – jak śpiewał Czesław Niemen – ludzi dobrej woli jest więcej. I wierzmy mocno w to, że ten świat nie zginie nigdy. Właśnie dzięki tym, którzy uwierzyli Bogu. To oni są siewcami miłości na bezdrożach beznadziei. Staraj się zauważać dobro w drugim człowieku. Mów o dobru, jeśli zauważysz je w bliźnim. Tobie zajmie to kilka sekund, a w tym człowieku może pozostać na całe życie.
 2. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o pokój w naszej Ojczyźnie. Codziennie w naszej parafii, w kościele, o 20.30 Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 21.00 Apel Jasnogórski. Zachęcam do duchowego łączenia się w modlitwie odprawianej w świątyni.
 3. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 5. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
 6. W środę obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii.
  Msze św. o 7.30, 9.00, 10.30 i 16.00.
  Na zakończenie każdej Mszy św. zostanie pobłogosławiona kreda i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia.
 7. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. W tym dniu pamiętajmy też w modlitwie o misjach i misjonarzach. Naszą materialną ofiarą pragniemy wesprzeć misjonarzy i ich działalność w krajach misyjnych. Składka z Trzech Króli przeznaczona jest na Misje.
 8. W Trzech Króli po Mszy św. o 16.00 – za wszystkich dobroczyńców parafii – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 9. W tym tygodniu I czwartek miesiąca.
 10. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 11. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
 12. Za tydzień II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 13. W związku z ograniczeniami związanymi z liczbą wiernych na Mszy św. – aż do odwołania – będzie dodatkowa Msza św. o 9.00.
 14. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 16. Od jutra rozpoczynamy kolędę. Będzie to nietypowa kolęda. Nie będzie w tym roku duszpasterskich odwiedzin w Waszych domach. Za to w wyznaczone na poszczególne dni rodziny zgromadzą się na Mszy św. o 16.00. Po Mszy św. w kościele będzie spotkanie kolędowe. Tak więc wspólnie, w jedności i braterstwie będziemy uczestniczyć w celebracji Eucharystii i w obrzędzie błogosławieństwa rodzin oraz modlić się w intencji naszej Ojczyzny, Kościoła i Archidiecezji. Po zakończonej modlitwie w świątyni, powrócimy do domów, aby wspólnie wypraszać potrzebne dary i łaski dla domowników, w szczególności dla dzieci oraz dla tych, którzy z powodu choroby i ograniczeń nie mogli uczestniczyć we Mszy św. i wspólnej modlitwie.
  Bardzo proszę, aby przynieść do kościoła wodę, która zostanie pobłogosławiona, by następnie pokropić nią nasze mieszkania i domy.
  Na ten tydzień bardzo proszę o przyjście do kościoła, na 16.00, mieszkańców następujących numerów domów: poniedziałek – 1-15, wtorek – 16-30, czwartek – 31-45, piątek – 46-60, sobota – 61-75. Bardzo proszę o przyjście również mieszkańców domów, które mają wyższe numery, a które są pomiędzy wyznaczonymi numerami w danym dniu.
  W niedzielę o 9.00 zostanie odprawiona Msza św. O błogosławieństwo Boże dla tych, którzy przeżywali kolędę w tym tygodniu.
  Spotykając się w naszym kościele, przeżywajmy z radością Narodzenie Pańskie, pamiętając, że Syn Boży rodzi się także „dzisiaj” i przychodzi do nas w Eucharystycznym Chlebie.
 17. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 27.12.2020

 1. Niech mottem na ten tydzień będą słowa: Wolę być staroświecki z Kościołem, niż zbyt nowoczesnym bez Kościoła. Nieraz mam wrażenie, że w Kościele, czy też poza Kościołem, pojawiają się pseudoprorocy, którzy chcą rewolucji. Mówią: Wszystko, co do tej pory było, było niedobre. Mamy inne czasy i trzeba zmodyfikować Ewangelię. Wówczas rozcieńczają Słowo Boga i sprawiają, że przestaje mieć Ono moc. Dlaczego? Bo staje się wyłącznie ludzkim słowem. A to niestety, nie jest w stanie dać tego, co daje Bóg. Spójrzmy na Świętą Rodzinę. Zachowuje się jak trzeba. Szanuje i respektuje tradycję swoich Ojców. Wysłuchuje proroctw Symeona i wiernie trwa przy Bogu, aż się wypełnią. Dzisiaj wielu chciałoby zanegować wartość normalnej chrześcijańskiej rodziny, mówiąc: Przecież każdy ma prawo do miłości? Tymczasem uczeń Jezusa potrafi wyciągać ze skarbca Ewangelii to, co stare i nowe. Są prawdy niezmienne i choćby sam anioł z nieba przemawiał i mówił, że to, co ustanowił Bóg ulega zmianie, nie wolno nam w to uwierzyć. Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela. Mężczyzna i Kobieta. Dwa światy, które stają się jednym, aby uczestniczyć w stwórczym dziele Boga. Wielka tajemnica. Wielkie wyzwanie. Wielkie błogosławieństwo. Nie zmieniajmy tego, co Bóg ustanowił i nazwał dobrym. Nie wchodźmy w rolę Boga. Naprawdę, to nie ma sensu, a prędzej czy później obróci się przeciwko nam samym.

 2. Gorące podziękowanie dla wszystkich, którzy złożyli ofiary na świece Caritas. Również gorące podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do wystroju kościoła na święta.

 3. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o pokój w naszej Ojczyźnie. Codziennie w naszej parafii, w kościele, o 20.30 Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 21.00 Apel Jasnogórski. Zachęcam do duchowego łączenia się w modlitwie odprawianej w świątyni.

 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 5. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już comiesięczna modlitwa za zmarłych po Mszy św. o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 6. Jutro wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tego dnia na Mszę św. zapraszam szczególnie rodziców z dziećmi – zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo.

 7. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 8. Zbliża się koniec roku 2020. 31 grudnia, w czwartek, zapraszam o godz. 16.00 na Mszę św. i na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok. Za udział w tym nabożeństwie i odśpiewanie hymnu Te Deum w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 9. W piątek świętować będziemy Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to dzień modlitw o pokój na świecie. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty.
  W Nowy Rok za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu
  O Stworzycielu Duchu przyjdź, zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  Jest to tzw. Święto nakazane, czyli zobowiązujące nas do uczestnictwa we Mszy św. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  Msze św. w Nowy Rok o 7.30, 9.00, 10.30 i 16.00. Po Mszy św. o 10.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 10. W nowy rok po Mszy św. o 16.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.

 11. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.

 12. Za tydzień I niedzielą miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. Po zmianie tajemnic o 16.00 Msza św.
  Przy okazji zachęcam do zapisywania się do Róż Różańcowych.

 13. W związku z ograniczeniami związanymi z liczbą wiernych na Mszy św. – aż do odwołania – w niedziele jest dodatkowa Msza św. o 9.00.

 14. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszach św. w dni powszednie.

 15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 16. Szczegóły tegorocznej kolędy, jej formy, zostaną podane w przyszłą niedzielę.

 17. U progu nowego 2021 roku pragnę wyrazić wdzięczność dla wszystkich, którzy wyświadczyli jakiekolwiek dobro na rzecz naszej parafii oraz wobec mnie. Nie wymieniam ich z nazwiska, by przypadkiem kogoś nie pominąć. Serdeczne im Bóg zapłać. W ich intencji zostanie odprawiona Msza św. w Trzech Króli o 16.00. Przy okazji raz jeszcze dziękuję za ofiary składane na tacę podczas Mszy św. niedzielnych i świątecznych. Bóg zapłać.

 18. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

4 NIEDZIELA ADWENTU – 20.12.2020

 1. Ks. Jan Twardowski powiedział: Najtrudniej być posłusznym Bogu do końca. Pan Bóg zapewnia nas, że jest wierny swym obietnicom. On nie opuszcza nas w doświadczeniach i ma dla naszego życia wspaniały plan, który od wieków realizuje w historii zbawienia. Czy my tak, jak Maryja, umiemy naprawdę uwierzyć Bożemu Słowu? Czy jesteśmy gotowi przyjąć w głębi serca prawdę o nieskończonej Bożej miłości, która daje nam Zbawiciela gotowego wydać samego siebie za nas? Czy wiara staje się dla nas tylko miłą tradycją, czy naprawdę czekamy wypełnienia się Bożych obietnic?
 2. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o pokój w naszej Ojczyźnie. Codziennie w naszej parafii, w kościele, o 20.30 Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 21.00 Apel Jasnogórski. Zachęcam do duchowego łączenia się w modlitwie odprawianej w świątyni.
 3. Powoli kończy się Adwent. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.
 4. W pokorze zajrzyjmy głęboko w nasze serca. Może to właściwy moment na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszami św. Dodatkowo można skorzystać ze spowiedzi we wtorek i w środę od 14.30.
 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 6. Dziś III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.
 7. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 8. W środę rocznica święceń biskupich Ks. abp Adama Szala, a w czwartek – dzień Jego imienin. Pamiętajmy w naszej modlitwie o Ks. Arcybiskupie, prosząc dla niego o dar zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
 9. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.
 10. W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią, z liczbą wiernych na Mszy św., w tym roku będą dwie pasterki: o 22.00 i o północy.
 11. W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o 7.30, 9.00 i 10.30.
  W Boże Narodzenie można zyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio i telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi”.
 12. W Boże Narodzenie po Mszy św. o 10.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego
 13. W sobotę święto św. Szczepana. Msze św. o 7.30, 9.00 i 10.30 – błogosławieństwo owsa. Składka ze Św. Szczepana przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu, PAT w Krakowie i Dom Księży Emerytów.
 14. W I i II dzień świąt nie będzie Mszy św. o 16.00.
 15. W przyszłą niedzielę – święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach.
 16. W przyszłą niedzielę tradycyjna już comiesięczna procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 17. W związku z ograniczeniami związanymi z liczbą wiernych na Mszy św. – aż do odwołania – w niedziele jest dodatkowa Msza św. o 9.00.
 18. Do czwartku włącznie roraty o 7.00. Dziękuję wszystkim, którzy w tym tygodniu uczestniczyli w Roratach. Bóg zapłać. Ponadto Msza św. również o 16.00.
 19. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 20. Wszystkim bez wyjątku życzę wielu łask Bożych. Niech nikomu z nas nie zabraknie czasu na refleksję i właściwe, duchowe przygotowanie się na spotkanie z przychodzącym do nas Chrystusem. Niech w tym świątecznym tygodniu towarzyszy nam Boże błogosławieństwo.

3 NIEDZIELA ADWENTU – 13.12.2020

 1. Św. Jan od Krzyża powiedział: Dla przypodobania się Bogu nie trzeba wiele działać, lecz raczej z dobrą wolą wszystko wykonywać, bez domieszki miłości własnej i ludzkich względów. Nieraz świat próbuje nam wmówić, że możemy wszystko, że możemy łatwo i szybko osiągnąć szczęście. Tymczasem prawda jest taka, że żaden przedmiot materialny nie da nam w pełni spełnienia. Warto sobie to teraz wbić do głowy: Nie jestem tylko materią, posiadam ducha, a więc potrzebuję też tego, co duchowe. Pokora to przyjęcie prawdy, że dopiero połączenie tych dwóch pierwiastków i dbanie o nie, daje człowiekowi szczęście. Nie jesteś stworzony tylko do tego świata. Jesteś wezwany do życia w wieczności. Owszem, zrób porządne zakupy na święta, wysprzątaj mieszkanie, kup piękną choinkę, ale nie zapominaj, że to nie wszystko. Ostatecznie nie chodzi tylko o „magię” świąt, ale o Solenizanta.

 2. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o pokój w naszej Ojczyźnie. Codziennie w naszej parafii, w kościele, o 20.30 Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 21.00 Apel Jasnogórski. Zachęcam do duchowego łączenia się w modlitwie odprawianej w świątyni.

 3. Podejmijmy umartwienia i postanowienia adwentowe. Może niech naszym postanowieniem adwentowym będzie udział we Mszy św. w dni powszednie – zwłaszcza, jeżeli nie uczestniczyliśmy we Mszy św. w niedzielę.

 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 5. Dzisiaj rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin (tzw. Suche Dni). W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Rodzina jest pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

 6. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 7. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 8. Od czwartku, 17 grudnia, rozpoczniemy bardziej bezpośrednie przygotowanie do świętowania uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tej drugiej części Adwentu liturgia kieruje nasz wzrok na wydarzenia zapowiadające narodzenie Chrystusa, by w ten sposób skupić naszą uwagę nie tylko na tym, co się już wydarzyło, ale też na tym, co ma się wydarzyć w naszym życiu. Boże Narodzenie to nie tylko świętowanie historycznego przyjścia Chrystusa, lecz przede wszystkim nasze osobiste spotkanie z Tym, który właśnie dla nas stał się człowiekiem.

 9. W piątek po Mszy św. o 16.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 10. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.

 11. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach poświęconego wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.

 12. W pokorze zajrzyjmy głęboko w nasze serca. Może to właściwy moment na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź. Możliwość spowiedzi codziennie przed Mszami św. W związku z pandemią nie będzie wyznaczonego specjalnego dnia parafialnej spowiedzi adwentowej.

 13. W związku z ograniczeniami związanymi z liczbą wiernych na Mszy św. – aż do odwołania – w niedziele jest dodatkowa Msza św. o 9.00.

 14. Roraty codziennie o 7.00 rano. Dziękuję wszystkim, którzy w tym tygodniu przychodzili na Roraty. Bóg zapłać. Dzieci, młodzież i dorosłych serdecznie zapraszam na Roraty! Ponadto Msza św. również o 16.00.

 15. W zakrystii można nabyć świece Caritas – 6 zł za świecę. Zostało jeszcze około 60 świec.

 16. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła Genowefa Bojarska. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”

 18. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

2 NIEDZIELA ADWENTU – 6.12.2020

 1. Phil Bosmans powiedział: Aby samemu stać się lepszym, nie musisz czekać na lepszy świat. W internecie już od jakiegoś czasu krąży pewna grafika, na której można przeczytać: Pamiętajcie, na święta nie przychodzi do nas inspekcja sanitarna, tylko Dzieciątko Jezus – prosto do naszych serc. Czy twoje serce jest gotowe, aby Je przyjąć? Co możesz uczynić, aby przygotować się na Narodziny Boga? Przestać komplikować, powrócić do prostoty, więcej się modlić. W jaki sposób? Sięgać po Słowo Boże, korzystać z adoracji Najświętszego Sakramentu, uczestniczyć we Mszy św., przygotować się na spowiedź. Bóg chce okazać nam swoją łaskę i zbawienie, czeka cierpliwie na nasze nawrócenie, chce przyjść do nas, ale czeka, bo chce zastać nas przygotowanymi. Bądźmy gotowi przyjąć Go do naszych serc.
 2. KOMUNIKAT. Dyspensa to nie zakaz! Skorzystanie z dyspensy od uczestnictwa w Eucharystii, Mszy św., niedzielnej lub świątecznej jest przywilejem, a nie obowiązkiem.
  Uczestnictwo we Mszy św. transmitowanej w mediach społecznościowych oraz przez radio i telewizję nie jest tym samym co udział w Eucharystii w kościele. Msza św. internetowa, radiowa lub telewizyjna nie jest pełnym uczestniczeniem w Ofierze Chrystusa, chociażby dlatego, że nie ma możliwości przystąpienia do sakramentów.
  Dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej oraz w święta nakazane dotyczy wszystkich wiernych. Ale skorzystanie z niej jest przywilejem, a nie obowiązkiem i powinno odbywać się po głębszym namyśle. Racją, dla której dyspensy zostały ogłoszone, są obowiązujące przepisy sanitarno-epidemiologiczne, znacznie ograniczające liczbę osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach w kościołach.
 3. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o pokój w naszej Ojczyźnie. Codziennie w naszej parafii, w kościele, o 20.30 Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 21.00 Apel Jasnogórski. Zachęcam do duchowego łączenia się w modlitwie odprawianej w świątyni.

 4. Podejmijmy umartwienia i postanowienia adwentowe. Może niech naszym postanowieniem adwentowym będzie udział we Mszy św. w dni powszednie – zwłaszcza, jeżeli nie uczestniczyliśmy we Mszy św. w niedzielę.
 5. Dziś Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła.
 6. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 7. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.

 8. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 9. Dziś składka na Seminarium Duchowne.

 10. We wtorek, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam na Msze Święte o 7.00 i 16.00.

 11. 8 grudnia między godziną 12.00 a 13.00 wielu wiernych włączy się w modlitwę w „Godzinie Łaski”. Według objawień Pieriny Gilly Maryja obiecała, że modlącym się w tym czasie ześle „wiele łask dla duszy i ciała”. Warto przy tym jednak pamiętać, że Bóg wysłuchuje naszych próśb niezależnie od momentu, w którym się modlimy. “Godziny Łaski” nie można traktować jako czasu magicznego, lepszego od innych. Modlitwa powinna być motywowana pragnieniem zbliżenia się do Boga i uczczenia Matki Bożej.

 12. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny pragnę zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Informacje w zakrystii.

 13. W Niepokalane Poczęcie zapraszam dzieci z klasy III i ich rodziców na Mszę św. o16.00. Dzieci otrzymają medaliki.

 14. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 15. W piątek po Mszy św. o 16.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 16. Za tydzień II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 17. W związku z ograniczeniami związanymi z liczbą wiernych na Mszy św. – aż do odwołania – w niedziele jest dodatkowa Msza św. o 9.00.

 18. Pragnę podziękować wszystkim, którzy brali udział w Roratach w tym tygodniu. Bóg zapłać. Kochanych Parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do udziału w Roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o 7.00 rano. Ponadto Msza św. również o 16.00.

 19. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 20. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto właśnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu.
 21. W zakrystii można nabyć świece Caritas – 6 zł za świecę.
 22. Pan Organista informuje, że będzie roznosił opłatki wigilijne od wtorku (8.12.) od 9.30 do 15.30 – od kościoła w stronę Ujeznej. Potem w drugą stronę od kościoła. W sobotę (12.12.) odwiedzi mieszkańców Lechów, zaś w niedzielę Okroługów.
  Poświęcenie opłatków dziś na Mszy św. o 16.00.

 23. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

1 NIEDZIELA ADWENTU – 29.11.2020

 1. Niech mottem na ten tydzień będą słowa: Nie każdy dzień jest dobry, ale w każdym dniu może wydarzyć się coś dobrego. Przed nami niezwykły czas – Adwent. To swoisty wstęp do tego, co wydarzy się w całym Roku Liturgicznym. Na dobry początek Pan Bóg daje konkretne słowo: CZUWAJCIE. To jest bardzo ciekawe – jeszcze się nic nie zaczęło, a Pan Bóg już mówi o czujności. I Pan Bóg ma rację. Czujność to postawa otwartości. Dzięki niej możesz czerpać wiele radości z otaczającego świata. Poza tym – czujność – przypomina o celu, do którego zmierzamy. Niby jest odległy, ale przecież czy ktoś wie, ile zostało nam życia? Na pewno nikt z nas nie zna odpowiedzi na to pytanie. Są jednak takie dwa „na pewno”, które zawsze się spełniają: Na pewno się urodziłeś; i Na pewno umrzesz. To, co zdarzy się pomiędzy tymi granicami zależy od ciebie. Dzień ma 86 400 sekund. To sporo. Warto je przeżyć, a nie przeżuć. Dziś naprawdę może się wydarzyć wiele dobra.
 2. Dzisiaj wraz z całym Kościołem rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny, który przeżywany jest w Polsce pod hasłem: Zgromadzeni na świętej wieczerzy. Zachęcam, aby rozpoczynający go okres Adwentu był dla nas wszystkich napełniony gorliwszą modlitwą, zgodą i miłością w rodzinach, w sąsiedztwie, w miejscach pracy. Podejmijmy umartwienia i postanowienia adwentowe. Może niech naszym postanowieniem będzie udział we Mszy św. w dni powszednie – zwłaszcza, jeżeli nie uczestniczyliśmy we Mszy św. w niedzielę. W zakrystii można nabywać wigilijne świece Caritas. Jak co roku dochód ze sprzedaży tych świec będzie przeznaczony na cele charytatywne. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, powstrzymajmy się od hucznych zabaw.
 3. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o pokój w naszej Ojczyźnie. Codziennie w naszej parafii, w kościele, o 20.30 Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 21.00 Apel Jasnogórski. Zachęcam do duchowego łączenia się w modlitwie odprawianej w świątyni.
 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 tradycyjna już procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Szczególnie proszę o przyjście na tę Mszę św. rodziny zmarłych w tym roku. Razem z nimi będziemy modlić się za drogich im zmarłych.
 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 6. Dziś rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 7. W poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła, jednego z pierwszych uczniów Pana Jezusa.
 8. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 9. W piątek po Mszy św. o 16.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 10. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. Wyjazd do chorych w I Piątek tylko po wcześniejszym zgłoszeniu u księdza, że jest się zdrowym i obecnie nie przebywa się na kwarantannie.
  Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy osobiste i świata.
 11. W I czwartek miesiąca zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich członków Ogniska Misyjnego w naszej parafii.
 12. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 13. Za tydzień dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie, zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom.
 14. Tradycyjnie w dni powszednie Adwentu będą oprawiane Roraty, czyli Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny. Rorat nie odprawia się w niedziele i uroczystości. Wszystkich bez wyjątku – dzieci, młodzież i dorosłych – serdecznie zapraszam na Roraty. Roraty w dni powszednie o 7.00.
 15. W związku z ograniczeniami związanymi z liczbą wiernych na Mszy św. – aż do odwołania – w niedziele jest dodatkowa Msza św. o 9.00.
 16. Msze św. roratnie w tygodniu o 7.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszach św. roratnich. Ponadto Msza św. również o 16.00.
 17. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 18. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

34 NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.11.2020

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Św. Teresa z Avili powiedziała: Klękam przed Tobą, Jezu. Puste wyciągam dłonie. Napełnij je sobą, Panie. Ucz, jak zapomnieć o sobie. Wskaż, jak mam bliźnim w swym sercu nieść Ciebie, by radość, miłość i pokój zdołały przemienić nas w Ciebie. Jak często wygląda nasze życie duchowe? Wizerunek Chrystusa w każdym pokoju. Krzyż z pasyjką na szyi. W kieszeni różaniec. W samochodowym schowku książeczka do nabożeństwa. Ale… gdy trzeba podjąć życiową decyzję, to chowamy „króla” do szafy i wyłazi wtedy nasze „JA”. Często przychodzimy do Jezusa z gotowymi projektami na swoje życie, mówiąc: Natychmiast to podpisz! Nie waż się zadawać mi pytań. Zrób tak, jak ja chcę! Dzisiejsza Uroczystość skłania do tego, żeby odwrócić role. Król ma być rzeczywiście królem i pełnić całkowitą władzę w moim życiu. Ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Wtedy życie staje się JEZUSOWE. A nasze wybory zaczynają być bliźniaczo podobne do JEZUSOWYCH. Bracie i Siostro! Życzę Ci tego, abyś często – gdy pojawiasz się na horyzoncie – słyszał takie słowa: Coś mi tu pachnie Jezusem.
 2. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o pokój w naszej Ojczyźnie. Codziennie w naszej parafii, w kościele, o 20.30 Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 21.00 Apel Jasnogórski. Zachęcam do duchowego łączenia się w modlitwie odprawianej w świątyni.
 3. Dziś po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu.W czasie adoracji odnowimy Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu: „O Jezu najsłodszy…”. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 5. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na pomoc dla Domu Księży Emerytów „Emaus”.
 6. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 8. Za tydzień po Mszy św. o 16.00 tradycyjna już procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Szczególnie proszę o przyjście na tę Mszę św. rodziny zmarłych w tym roku. Razem z nimi będziemy modlić się za drogich im zmarłych.
 9. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.
 10. W związku z ograniczeniami związanymi z liczbą wiernych na Mszy św. – aż do odwołania – w niedziele jest dodatkowa Msza św. o 9.00.
 11. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i do wspólnej modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. W sobotę różaniec za zmarłych polecanych w wypominakach w całym tygodniu.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 13. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.11.2020

 1. Św. s. Faustyna powiedziała: Bóg wybiera przeważnie najsłabsze i najprostsze dusze za narzędzia do przeprowadzenia swoich największych dzieł i to jest prawdą niezaprzeczalną, bo spójrzmy, kogo wybrał na Apostołów (Dzienniczek 464). Gdybanie to choroba, nieraz śmiertelna. Można „zagdybać” siebie na śmierć: Gdybym miał lepszych rodziców, byłbym mniej znerwicowany. Gdybym urodził się w innym kraju, byłbym bogatszy. Gdybym nie ożenił się z tą zołzą, byłbym szczęśliwy. Gdybym miał tak samo jak on, to wtedy pokazałbym klasę. Można tak gdybać w nieskończoność i nic z tego nie wyjdzie. Jezus zaprasza do postawy: Weź, co dostałeś i pomnażaj. Nie patrz na to czego nie masz, ale zachwyć się tym, co masz. Myślisz, że największym wrogiem twojego rozwoju są sąsiedzi, rodzice, prezydent, biskup, mąż, teściowa czy szef? Bzdura! Największym hamulcem zmian jesteś ty sam. Jeśli wciąż będziesz narzekać na swoje braki, to nic się nie zmieni. Natomiast jak weźmiesz się do roboty z tym, co otrzymałeś, to masz szanse na sukces. Nie wystarczy więc, że będę „trochę” pracował i „coś tam” robił. To ma być praca efektywna: „podwojenie” Bożych darów. A ponieważ nie wiem dokładnie, jaką miarą jest owo „podwojenie”, muszę pracować intensywnie, „nie zasypiać gruszek w popiele”.
 2. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o pokój w naszej Ojczyźnie. Codziennie w naszej parafii, w kościele, o 20.30 Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 21.00 Apel Jasnogórski. Zachęcam do duchowego łączenia się w modlitwie odprawianej w świątyni.
 3. W związku z kolejnymi obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd – 1 osoba na 15 m2 – przypominam o zwiększonym rygorze sanitarnym i proszę o zachowywanie aktualnych wymogów w czasie pandemii.
 4. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.
 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 6. Dziś III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.
 7. W środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
 8. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 9. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 10. W sobotę 21.11., w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
 11. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To święto patronalne (tytularne) Akcji Katolickiej, organizacji ludzi świeckich, którzy pragną ewangelijne ideały realizować na co dzień w swoim życiu zawodowym i społecznym. Przy naszej parafii istnieje oddział tego stowarzyszenia.
 12. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata to rocznica proklamacji Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. W tym dniu odnowimy ten Akt w naszym kościele. Niech to będzie dla nas dzień ponownego wywyższenia Jezusa w naszych sercach i rodzinach. W czwartek rozpoczniemy Triduum przed Uroczystością Chrystusa Króla. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Zachęcam do codziennego odmawiania „Modlitwy codziennej do Chrystusa Króla” indywidualnie i w rodzinie.
 13. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu.
 14. Za tydzień składka przeznaczona będzie na pomoc dla Domu Księży Emerytów „Emaus”.
 15. W związku z ograniczeniami związanymi z liczbą wiernych na Mszy św. – aż do odwołania – będzie dodatkowa Msza św. o 9.00.
 16. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i do wspólnej modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. W sobotę różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach w całym tygodniu. Przypominam o możliwości zyskiwania odpustów za zmarłych.
 17. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 18. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszły: Genowefa Słoma i Helena Lech. Polećmy je miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”
 19. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.11.2020

 1. Św. ojciec Pio powiedział: Trzeba zawsze mieć roztropność i miłość. Roztropność ma oczy, a miłość nogi. Miłość chciałaby biec do Boga, ale jej poryw ku Niemu jest ślepy i czasem mogłaby się potknąć, gdyby nie była prowadzona przez roztropność. Roztropność, gdy widzi, że miłość mogłaby nie panować nad sobą, pożycza jej oczu. Spróbujmy nieco inaczej spojrzeć na dzisiejszą Ewangelię o 10 pannach. Zostaw innych. Zajmij się sobą. Zobacz, czy w tym momencie bliżej Ci do roztropności, czy może do głupoty? Spróbuj się nie wybielać. Konkretnie nazwij, co jest w Twoim życiu. Tu i teraz. Oczywiście poprawna diagnoza powinna być rzetelna i obiektywna. Wydaje się, że są w nas zazwyczaj dwie postawy. Mamy takie obszary, gdzie z utęsknieniem czekamy na Boga. Ale są i takie, gdzie Go brak. W życiu duchowym ważne jest, aby pielęgnować to, co dobre. Przy czym nie zapominać, że wciąż są obszary, które trzeba ewangelizować. Prawdą jest, że każdy z nas nosi w swoim sercu trochę mądrości i trochę głupoty. Słowo Boże zachęca do tego, aby dokarmiać mądrość, a głodzić głupotę. Efekty przyjdą w wieczności.
 2. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o pokój w naszej Ojczyźnie. Codziennie w naszej parafii, w kościele, o 20.30 Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 21.00 Apel Jasnogórski. Zachęcam do duchowego łączenia się w modlitwie odprawianej w świątyni.
 3. W związku z kolejnymi obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd – 1 osoba na 15 m2 – przypominam o zwiększonym rygorze sanitarnym i proszę o zachowywanie aktualnych wymogów w czasie pandemii.
 4. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.
 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 6. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 7. Jutro święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu czyli papieża. Przy tej okazji pomyślmy o naszym posłuszeństwie nauczaniu papieskiemu i o naszej modlitwie w intencji widzialnej głowy Kościoła.
 8. W środę będziemy przeżywać 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Ponieważ nie będzie w tym roku możliwości uroczystych obchodów, dlatego zachęcam do modlitwy za naszą Ojczyznę, która bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje modlitwy. Na to, co dzieje się na naszych oczach: rosnąca liczba zachorowań i zgonów, manifestacje i protesty, brak poszanowania dla prawa Bożego, my chcemy odpowiedzieć modlitwą.
 9. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 10. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 11. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.
 12. W IV niedzielę miesiąca składka przeznaczona będzie na pomoc dla Domu Księży Emerytów „Emaus”.
 13. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i do wspólnej modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. W sobotę różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach w całym tygodniu. Przypominam o możliwości zyskiwania odpustów za zmarłych.
 14. W związku z ograniczeniami związanymi z liczbą wiernych na Mszy św. – od dzisiaj, aż do odwołania – będzie dodatkowa Msza św. o 9.00.
 15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła Emilia Mosur. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…
 17. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.
 18. Komunikat Księdza Abpa Metropolity Adama Szala:
  Drodzy Kapłani, Osoby życia konsekrowanego, Wierni Archidiecezji Przemyskiej!
  Zbliża się kolejna rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Dziękując Panu Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za dar wolnej Polski, z wielką troską patrzymy na jej teraźniejszość i przyszłość. W związku z tym zwracam się z prośbą i zachęcam wszystkich, aby 11 listopada podjąć żarliwą modlitwę, ofiarować uczynki pokutne i wyrzeczenia w intencji naszej Ojczyzny i Kościoła Świętego. Kapłanów proszę, aby po Mszach świętych lub podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu odmówili stosowne modlitwy w intencji Ojczyzny oraz odśpiewali z wiernymi pieśń: „Boże coś Polskę”. Modlitwę w intencji Ojczyzny należy również dołączyć do modlitwy wiernych.
  Wszystkich wiernych proszę, aby gromadząc się dogodnej porze we wspólnotach rodzinnych, w „domowym wieczerniku”, wspólnie odmówili dziesiątek różańca (tajemnicę Zesłania Ducha Świętego). W sposób szczególny łączmy się duchowo za pośrednictwem radioodbiorników lub telewizji z Jasną Górą w godzinie Apelu Jasnogórskiego. Niech ten dzień zjednoczy nas w duchowej trosce o losy naszego Narodu.
  Intencje modlitewne, które będą nam towarzyszyć:
 • o zgodę i pokój w naszej Ojczyźnie;
 • o ustanie pandemii i zdrowie dla wszystkich chorych i cierpiących;
 • w intencji wszystkich służb medycznych, mundurowych oraz wolontariuszy, którzy z heroicznym poświęceniem posługują chorym i cierpiącym.
  Modląc się za zmarłych w listopadzie, polecajmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich poległych w walce o niepodległość Ojczyzny, a także zmarłych w ostatnim czasie kapłanów i wiernych.
  Włączajmy się wszyscy w modlitwę ufności i zawierzania naszej Ojczyzny Bogu przez pośrednictwo Maryi, Matki i Królowej.
  Wszystkim z serca błogosławię abp metropolita przemyski Adam Szal.

31 NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.11.2020 UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 1. Św. Matka Teresa z Kalkuty powiedziała: Potrafisz zrobić coś, czego ja nie potrafię. Ja potrafię zrobić coś, czego ty nie potrafisz. Zróbmy razem coś pięknego dla Boga. Może myślisz, że bycie Świętym to zadanie za trudne. Ale skoro Bóg zachęca wszystkich do tego stanu, to znaczy, że wie co mówi. Ty też możesz zostać Świętym. Zacznij od drobnych spraw: Ciszej zamykaj drzwi; mów: Dzień dobry, do sąsiadów; pamiętaj o imieninach najbliższych; w niedzielę zarezerwuj godzinę na Mszę św.; A jeśli będą przychodziły zwątpienia, to może warto sobie przypomnieć pewną anegdotę z życia Beethovena. Wszyscy mówili mu, że nigdy nie będzie kompozytorem, bo jest głuchy. Czy on ich słuchał? Święci to ludzie, którzy ustąpili miejsca Bogu, zeszli z tronu swoich przesadnych ambicji mówiąc: Bóg i tylko On. I paradoksalnie, to była najlepsza inwestycja ich życia – tracąc siebie, odzyskali siebie.
 2. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi, o pokój w naszej Ojczyźnie. Codziennie w naszej parafii, w kościele, o 20.30 Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 21.00 Apel Jasnogórski. Zachęcam do duchowego łączenia się w modlitwie odprawianej w świątyni.
 3. Codziennie można skorzystać z Sakramentu Pokuty – co najmniej pół godziny przed każdą Mszą św. lub przed Różańcem o 20.30, albo po Apelu Jasnogórskim. Można też w ciągu dnia zadzwonić dzwonkiem na plebanię i umówić się na spowiedź. Komunia św. poza Mszą św. udzielana też będzie po Apelu Jasnogórskim.
 4. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę – o 7.30, 10.30 i 16.00. Dodatkowa Msza św. w kościele o 13.00. Ze względu na pandemię, rządowy zakaz odwiedzania cmentarzy od 31.10 do 2.11., nie będzie procesji na cmentarz. Po każdej Mszy św. w kościele będą modlitwy za zmarłych.
 5. W związku z pandemią Covid-19, Penitencjaria Apostolska, chcąc zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, określiła nowe możliwości zyskiwania odpustu zupełnego dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych. Odpust zupełny można zyskać nie tylko w dniach od 1 do 8 listopada, ale także w inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych, dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
 6. Nie przestawajmy modlić się za zmarłych – przyjmujmy w ich intencji Komunie św., bierzmy udział w wypominkach listopadowych i rocznych. Na stronie internetowej naszej parafii – Wypominki listopadowe – można zobaczyć, w które dni listopada modlić się będziemy w kościele za polecanych w wypominkach zmarłych. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 7. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 8. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 9. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 10. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o 9.00, 15.00 i 16.00. Po każdej Mszy św. modlitwa za zmarłych.
 11. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 12. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 13. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. Pragnę przypomnieć, że obchodzenie I piątków nie wiąże się ze spowiedzią w tym dniu. Ważna jest tylko Komunia św. przyjęta w tym dniu. Spowiedź można odbyć wcześniej – przed I piątkiem miesiąca.
  W tym miesiącu, ze względu na pandemię, nie będzie odwiedzin chorych z Najświętszym Sakramentem.
  Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.
 14. W przyszłą niedzielę – II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 15. W związku z ograniczeniami związanymi z liczbą wiernych na Mszy św., od przyszłej niedzieli będzie dodatkowa Msza św. o 9.00.
 16. Msze św. w tygodniu godzinę szybciej – o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i do wspólnej modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. W sobotę różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach w całym tygodniu.
 17. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 18. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Niech Pan Bóg błogosławi nam w tym trudnym czasie. Szczęść Boże.

30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 .10.2020  ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

 1. Sł. Boży kard. Stefan Wyszyński powiedział: Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi. Dzisiaj obchodzimy rocznicę poświęcenia naszej świątyni, w której Bóg udziela nam swoich darów: wysłuchuje modlitw, obdarza miłosierdziem i karmi Ciałem swego zmartwychwstałego Syna. Świątynia jest znakiem Boga i miejscem naszego z Nim spotkania. Jest świątynia także znakiem naszej wiary i naszym wspólnym domem, gdzie spotykamy się, by wyznać wiarę i odnaleźć siebie jako Kościół – żywą świątynią Boga. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby uzewnętrzniać swoją wiarę i chwalić Trójedynego Boga.
 2. Proszę o gorącą modlitwę w intencji ustania pandemii, w intencjach chorych, w intencjach opiekujących się chorymi. Codziennie w naszej parafii, w kościele, o 20.30 Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 21.00 Apel Jasnogórski. Zachęcam do duchowego łączenia się w modlitwie odprawianej w świątyni.
 3. KOMUNIKATY
  1. Nadal obowiązuje dyspensa ks. abpa Adama Szala od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej.
  2.
  Nadal obowiązują ograniczenia odnośnie liczby wiernych na nabożeństwach w kościele – 1 osoba na 7 m2
  3. Codziennie można skorzystać z Sakramentu Pokuty – co najmniej pół godziny przed Mszą św. lub przed Różańcem o 20.30, albo po Apelu Jasnogórskim. Można też w ciągu dnia zadzwonić dzwonkiem na plebanię i umówić się na spowiedź.
  4. Komunia św. poza Mszą św. udzielana też będzie po Apelu Jasnogórskim.
 4. Dziś o 15.30 Nabożeństwo Różańcowe. O 16.00 Msza św.
 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 6. Dziś ostatnia niedziela miesiąca po Mszy św. o 16.00 procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Ze względu na panującą pandemię procesja będzie w bardzo okrojonej formie. Ja sam przejdę przez cmentarz i będę modlił się jak co miesiąc za zmarłych. Można stanąć przy grobach zmarłych, ale w ograniczonej przepisami liczbie. Zapraszam do modlitwy za zmarłych.
 7. Dziś zakończenie Tygodnia Misyjnego. Składka na Misje.
 8. W środę święto Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.
 9. W środę Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączymy z Nabożeństwem Różańcowym.
 10. W piątek po Nabożeństwie Różańcowym Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.
 11. W sobotę zakończenie Nabożeństw Różańcowych. Nie odkładajmy jednak różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia. Na różańcu możemy też wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, i to nie tylko żyjącym, ale również zmarłym. Niech modlitwa różańcowa będzie stałym punktem naszego dnia.
  Ponawiam zachętę do zakładania nowych Róż Żywego Różańca przez dorosłych i młodzież, a dzieci – Podwórkowych Kółek Różańcowych.
 12. W przyszłą niedzielę 1.11., uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św. będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę – o 7.30, 10.30 i 16.00. Dodatkowa Msza św. w kościele o 13.00. Po Mszy św. o 13.00 nie będzie, ze względu na pandemię, procesji na cmentarz. Będą za to modlitwy za zmarłych – w których będą uczestniczyć tylko ksiądz i asysta. Pozostali, w ograniczonej liczbie mogą stać przy grobach najbliższych zmarłych.
 13. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 14. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Są jeszcze kartki wypominkowe.
 15. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.
 16. Intencje mszalne.
  Msze św. w tygodniu o 17.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i w nabożeństwach różańcowych.
 17. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 18. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł Zdzisław Lewandowski. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”
 19. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

 Apel Metropolity Przemyskiego przed uroczystością Wszystkich Świętych

Przemyśl, 24 października 2020 r.

W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych, które w tym roku przeżywać będziemy w specyficznych warunkach obostrzeń sanitarnych i okresie dużego wzrostu zachorowań na COVID-19, kieruję do kapłanów oraz wiernych przebywających na terenie Archidiecezji Przemyskiej poniższe zalecenia:

1Listopad jest szczególnym okresem modlitewnej pamięci o zmarłych, nawiedzania cmentarzy i czasem zyskiwania odpustów.

W związku z pandemią Covid-19, Penitencjaria Apostolska, chcąc zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, określiła nowe możliwości zyskiwania odpustu zupełnego dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych. Odpust zupełny można zyskać nie tylko w dniach od 1 do 8 listopada, ale także w inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych, dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na ograniczenia gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.

2. Proszę, by odwiedzanie grobów swoich bliskich rozłożyć na cały listopad i dni go poprzedzające.

3.Mimo, iż nie wyznaczono limitu osób na cmentarzach (chyba, że późniejsze zarządzenia sanitarne stanowić będą inaczej), pamiętajmy, że wszystkich obowiązują zalecenia sanitarne, a ich przestrzeganie niech będzie wyrazem naszej troski o siebie nawzajem i praktyczną realizacją przykazania miłości siebie i bliźniego.

4.Należy brać pod uwagę bieżące aktualizacje przepisów i obostrzeń sanitarnych, z uwzględnieniem daty obowiązywania podawanej przez Rozporządzenia Rady Ministrów.

Polecając modlitwie Miłosiernemu Bogu zmarłych Księży Biskupów, Kapłanów
oraz Wiernych naszej Archidiecezji, wszystkim z serca błogosławię

✠ Adam Szal
Metropolita Przemyski

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.10.2020

 1. Phil Bosmans powiedział: Dla szczęścia człowieka mądrość jest ważniejsza niż wiedza. Nieraz wśród chrześcijan panuje fałszywe przekonanie, że uczeń Jezusa ma rzekomo mieć w nosie sprawy świata, bo jest przeznaczony do spraw większych. Nie ma co zajmować się politykowaniem, podatkami, problemami obywatelskimi,bo przecież Bóg i tylko On jest pierwszy, a wszystko inne jest drugorzędne. Dzisiejsza Ewangelia zmienia takie myślenie. Istnieje porządek świata i porządek Boga. Mówiąc obrazowo: Obie ręce są potrzebne do owocnego przeżywania swojego życia. Nie można – będąc chrześcijaninem – stwierdzić, że liczy się tylko Bóg, a to, co oferuje świat, zawsze jest złe i nie powinno interesować ucznia Jezusa. Jesteśmy obywatelami nieba, ale mieszkamy (póki co) na Ziemi. A więc sprowadzaj swoimi decyzjami niebo na Ziemię, przyzwyczajaj się do nieba, bo tam masz spędzić całą wieczność. Czy potrafisz dać Bogu to, co należy do Boga? A cezarowi to, co należy do cezara?
 2. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie Misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji Misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Składka na Misje będzie w przyszłą niedzielę – na zakończenie Tygodnia Misyjnego.
 3. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary.
 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 5. Dziś o 15.30 Nabożeństwo Różańcowe. O 16.00 Msza św.
 6. Dziś III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie w kościele.
 7. W środę Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączymy z Nabożeństwem Różańcowym.
 8. W piątek po Nabożeństwie Różańcowym Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.
 9. W czwartek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II papieża.
 10. W sobotę wspomnienie bł. Jana Balickiego. Zachęcam do modlitwy przez pośrednictwo Błogosławionego – módlmy się o jego kanonizację.
 11. W przyszłą niedzielę Rocznica Poświęcenia Kościoła.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 tradycyjna już procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Ze względu na panującą pandemię procesja będzie w bardzo okrojonej formie.
 13. Dziękuję wszystkim odmawiającym Różaniec w zeszłym tygodniu w kościele. Bóg zapłać. Przed nami kolejny różańcowy tydzień.
  Różaniec codziennie po Mszy św. o 17.00, w niedziele o 15.30 – o 16.00 Msza św.
  Wszystkich Drogich Parafian zapraszam na tę modlitwę – a szczególnie w tym tygodniu: w poniedziałek – różę Józefy Górskiej; we wtorek – różę Adama Nowosieleckiego; w środę – różę Wiesława Stępaka; w czwartek – wszystkie kobiety;
  w piątek – wszystkich mężczyzn; w sobotę – młodzież; w niedzielę – Bractwo Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego
 14. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przy wyjściu ze świątyni wystawione zostały specjalne kartki wspominkowe, na których możemy wypisać imiona i nazwiska naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie. Wypełnione kartki można składać na tacę, bądź przynieść do zakrystii.
 15. Msze św. w tygodniu o 17.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i w nabożeństwach różańcowych.
 16. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 17. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

DEKRET

Metropolity Przemyskiego z 16 października 2020 r.

W związku z nasilającą się pandemią w Polsce i wprowadzeniem nowych obostrzeń, dotyczących także uczestnictwa wiernych w nabożeństwach i Mszach Świętych, odprawianych w kościołach i kaplicach, zarządzam, co następuje:

Mając na uwadze ograniczenia dotyczące liczby uczestników zgromadzeń religijnych dla wiernych przebywających w tzw. „strefie żółtej” (1 osoba na 4m2) i w „strefie czerwonej” (1 osoba na 7 m2), zgodnie z kan. 87 § 1, 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej, począwszy od niedzieli 18 października br., osobom przebywających w takich strefach w okresie ich obowiązywania.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcam, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcam szczególnie do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe w Radiu FARA oraz za pośrednictwem lokalnych i ogólnopolskich rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych.

W kościołach i kaplicach należy bezwzględnie przestrzegać wszystkich obowiązujących zasad reżimu sanitarnego. Przypominamy również, że maseczek lub przyłbic zakrywających nos i usta, zobowiązani są używać:
– wierni uczestniczący w liturgii, chyba że mają wymagane zwolnienie,
– pracownicy kościelni w sytuacjach kontaktu z innymi osobami
(np. podczas zbierania składki czy w czasie przygotowania paramentów w świątyni, w której przebywają inne osoby),
– służba liturgiczna podczas liturgii i przygotowania do niej, z wyjątkiem diakona, lektora i psalmisty w momentach czytania lub śpiewu.

Maseczek lub przyłbic mają ponadto używać celebrans i koncelebransi, podczas rozdawania Komunii św. i procesji przez świątynię.

Wszystkie informacje dotyczące naszej Archidiecezji będą umieszczane na bieżąco na stronie przemyska.pl.

Zachęcam do intensywnej modlitwy w intencji ustania pandemii, a także w intencjach chorych i personelu medycznego oraz służb ratowniczych.

Z serca wszystkim błogosławię

/-/ ✠ Adam Szal
Metropolita Przemyski

28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.10.2020

 1. Anthony de Mello powiedział: Doświadczenie niestety pokazuje, że nasze przekonania religijne mają tyle wspólnego z naszą świętością, ile elegancki strój jedzącego z jego trawieniem. Dzisiejsza przypowieść o uczcie weselnej jest przestrogą przed lekceważeniem zaproszenia wystosowanego przez Boga, jako gospodarza uczty niebieskiej. Jesteś zaproszony do aktywnego i pełnego uczestnictwa we Mszy św. Kościół to nie teatr, a liturgia to nie spektakl. Za każdym razem, gdy jesteś na Eucharystii, uczestniczysz w realnej – choć bezkrwawej – ofierze Jezusa Chrystusa. To dzieje się naprawdę. Jesteś w Wieczerniku. Jesteś na Golgocie. Jesteś przy pustym Grobie. Stan łaski uświęcającej to najlepsza dyspozycja duszy do owocnego skorzystania z Eucharystii. Nie pierz brudów w plotkach, obgadywaniu i w kolejnych kłamstwach. Jesteś zaproszony na wesele Króla, a na dodatek jesteś gościem specjalnym. VIP-owi nie wypada nosić byle czego. Najlepszą duchową pralką jest konfesjonał. Bóg po spowiedzi ma „słabą pamięć”, a Ty dzięki oczyszczeniu masz wystrzałowy strój na Ucztę. Może czas na porządki? Nie tylko te w domu, ale przede wszystkim w duszy…

 2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na Różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Naszym orężem jest Różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła. Ponawiam zachętę do zgłaszania się do Róż Żywego Różańca.

 3. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

 4. Dzisiaj swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.

 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 6. Dziś o 15.30 Nabożeństwo Różańcowe. O 16.00 Msza św.

 7. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 8. W środę Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączymy z Nabożeństwem Różańcowym.

 9. W środę, 14 października Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede wszystkim gorącą modlitwą.

 10. W czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.

 11. W piątek po Nabożeństwie Różańcowym Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.

 12. W piątek rocznica święceń biskupich ks. abpa Józefa Michalika, módlmy się w jego intencji.

 13. Za tydzień Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny w Polsce. Składka na Misje będzie na zakończenie Tygodnia Misyjnego.

 14. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie w kościele.

 15. Dziękuję wszystkim odmawiającym Różaniec w zeszłym tygodniu w kościele. Bóg zapłać.
  Różaniec codziennie po Mszy św. o 17.00, w niedziele o 15.30 – o 16.00 Msza św. Wszystkich Parafian zapraszam na tę modlitwę – a szczególnie w tym tygodniu zapraszam róże:
  w poniedziałek – Agaty Krawiec, we wtorek – Władysławy Wychodnik, w środę – Urszuli Kozło,w czwartek – Romualdy  Pałys, w piątek – Kazimiery Wasiuta, w sobotę – Adeli Dyrda, w niedzielę – Elżbiety Pałys

 16. Zbliża się Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. Przypominam, że jedynie skuteczną i potrzebną zmarłym pomocą z naszej strony jest: Msza św., modlitwa, Komunia św. przyjmowana w ich intencji, zyskiwanie odpustów.
  – W kościele od jutra będą wyłożone kartki wypominkowe. Kartki te z wypisanymi imionami zmarłych proszę składać na tacę lub do zakrystii. Za tych zmarłych polecanych w wypominakach będziemy się wspólnie modlić, będą odprawiane Msze św.
  – Zachęcam do spowiedzi przed dniem Wszystkich Świętych. Ze spowiedzi będzie można skorzystać przed każdą Mszą św. Dobrze byłoby gdybyśmy wszyscy przyjęli Komunię św. w dniu Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny.
  – Proszę o uporządkowanie grobów (nawet tych bezimiennych).
  – Proszę o zachowanie prządku na cmentarzu i wokół cmentarza.

 17. Msze św. w tygodniu o 17.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 18. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 19. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.10.2020

 1. Św. o. Pio powiedział: Aby osiągnąć nasz ostateczny cel, trzeba nam iść za Boskim Przewodnikiem, który chce prowadzić duszę tą drogą, jaką sam przeszedł, drogą wyrzeczenia i krzyża. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli przedstawia obraz winnicy i gospodarza, który ją założył. Gospodarzem jest Pan Bóg, a winnicą jest Naród Wybrany. Fragment dzisiejszej Ewangelii przedstawia relację właściciela winnicy z jej dzierżawcami. Właściciel z szacunkiem i troską traktuje dzierżawców. Oni natomiast są niemądrzy. Święty Paweł pisze, w jaki sposób można przynieść dobre owoce według woli Bożej – zwracając się do Pana Boga w modlitwie prośby i dziękczynienia. Wybierając prawdę i sprawiedliwość – to co najlepsze w oczach Pana.
 2. Rozpoczęliśmy Nabożeństwa Różańcowe. Spróbujmy na nowo odkryć Różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Biorąc do rąk Różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części Różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
 3. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o 17.00, w niedziele o 15.30. Wszystkich parafian zachęcam do udziału w tych nabożeństwach. Pragnę podziękować wszystkim odmawiającym Różaniec w kościele. Bóg zapłać. W środę Różaniec poprowadzą Pomocnicy Matki Kościoła, w czwartek Ognisko Misyjne, a w piątek Akcja Katolicka.
 4. Ponawiam zachętę do zgłaszania się do Róż Żywego Różańca.
 5. W naszych modlitwach pamiętajmy o trudzie rolników oraz o wszystkich, którzy oczekują od nas modlitwy.
 6. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
 7. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 8. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
 9. Jutro, 5.10., w liturgii wspominamy św. Siostrę Faustynę Kowalską. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata.
 10. W środę wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.
 11. W środę Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączymy z Nabożeństwem Różańcowym.
 12. W piątek po Nabożeństwie Różańcowym Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.
 13. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.
 14. Za tydzień II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 15. Msze św. w tygodniu o 17.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i do udziału w Nabożeństwach Różańcowych.
 16. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 17. W sobotę 10 października Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Jarosławia Kolegiaty. Początek spotkania o 9.30.
 18. Dziś po Mszy św. o 16.00.spotkanie Akcji Katolickiej.
 19. W środę po Nabożeństwie Różańcowym spotkanie Pomocników Matki Kościoła.
 20. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.09.2020

 1. Św. Teresa z Kalkuty powiedziała: Całkowite poddanie się Bogu musi objawiać się zarówno w drobnych, jak i wielkich sprawach. Życie można porównać do długodystansowego biegu. W tej dyscyplinie do mety dobiega ten, kto właściwie rozłoży siły. Podobnie może być w życiu duchowym: można się dobrze zapowiadać, można mieć wielkie plany, można czuć się naprawdę mocnym, ale… życie to wszystko weryfikuje. Nie jest najważniejsze to, jak zaczynasz, najważniejsze jest to, jak kończysz. Aby dobiec do mety, rób małe kroki, ale w odpowiednim kierunku. Nieraz łapczywie rzucamy się na wiele duchowych postanowień: Różaniec, nowenna, pielgrzymka, rekolekcje, koronka, pobożne książki, film religijny. Owszem, to wszystko jest dobre, ale… Spokojnie. Nie bądź łasuchem. Delektuj się tym, co dostajesz od Boga. Czasami zwykły spacer może stać się dobrą okazją, aby dziękować Bogu za to, jak pięknie stworzył świat. Może wtedy warto przemyśleć: za jakim Jezusem idę? Za tym z Ewangelii? A może stworzyłem swojego „Jezusa” na swoje potrzeby – taką okrojoną wersję. W sam raz na trudne czasy?

 2. W czwartek, 24 września, przeżywaliśmy w naszej parafii wizytację kanoniczną. Jesteśmy wdzięczni Bogu za dar obecności wśród nas Księdza Arcybiskupa Adama Szala. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w jakimkolwiek stopniu włączyli się w przygotowanie i przeżywanie przez naszą parafię wizytacji kanonicznej. Szczególne słowa podziękowania kieruję do przedstawicieli wszystkich grup i wspólnot, którzy składali sprawozdania. Dziękuję Panu Kościelnemu za czuwanie nad wszystkim podczas wizytacji. Panu Organiście i p. Halinie Pawlak za piękny śpiew. Ministrantom i wszystkim witającym i dziękującym ks. Biskupowi. Paniom z kuchni. Wszystkim Bóg zapłać za obecność i wspólną modlitwę.

 3. W naszych modlitwach pamiętajmy o trudzie rolników oraz o wszystkich, którzy oczekują od nas modlitwy.

 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 5. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 6. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Archidiecezjalne Radio Fara.

 7. We wtorek, 29 września, święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

 8. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 9. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w codziennej Mszy Świętej i w Nabożeństwie Różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w dni powszednie po Mszy św. o 17.00, w niedziele o 15.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie Różańca w domach.

 10. W czwartek zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich członków Ogniska Misyjnego w naszej parafii.

 11. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od 8.30 – z zachowaniem zasad sanitarnych. Przy okazji zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.

 12. W piątek po Nabożeństwie Różańcowym Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.

 13. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
  Przy okazji zachęcam do zapisywania się do Róż Różańcowych.

 14. Za tydzień składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 15. Msze św. w tygodniu o 17.00 – a więc godzinę szybciej. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i do udziału w Nabożeństwach Różańcowych – w dni powszednie po Mszy św. o 17.00, w niedziele o 15.30.

 16. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 17. W czwartek na Mszę św. o 17.00 i Nabożeństwo Różańcowe zapraszam dzieci z kl. III i ich rodziców. Dzieci otrzymają różańce.

 18. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00.spotkanie Akcji Katolickiej.

 19. W sobotę 10 października Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Jarosławia Kolegiaty. Początek spotkania o 9.30.

 20. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.09.2020

 1. Anthony de Mello powiedział: Żyć swoim życiem nie jest egoizmem. Egoizm zawiera się w żądaniu, by ktoś żył zgodnie z twoimi upodobaniami, żył dla twojej próżności, dla twojego zysku i twojej przyjemności. Popatrzmy na kwiaty, one mogą nas wiele nauczyć. Kwiat nie zazdrości drugiemu kwiatu, tylko rośnie. Pnie się w stronę słońca i nie baczy na inne rośliny. Robi swoje i dlatego jest piękny. Może warto robić podobnie? Przestać żyć życiem innych. Mocno zakorzenić się w Słowie i piąć się w stronę najpiękniejszej Jasności. Pismo Święte i częsta adoracja to najlepsze antidotum na zazdrość. Za wiele masz dobra, by tracić czas na porównywanie się z innymi. Otrzymałeś tyle, ile potrzeba. Wykorzystuj swoje talenty. Współpracuj z Bogiem, a innych zostaw w spokoju. Twoje życie jest na tyle interesujące, że nie warto żyć cudzym. A co zrobić, jeśli nie czujesz, że jesteś na tyle interesujący, aby zająć się sobą? Spójrz na krzyż. Tam pewien „Szaleniec Miłości” rozłożył ręce, aby pokazać Tobie, jak bardzo jesteś cenny, jak jesteś bezcenny. Naprawdę.

 2. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

 3. W naszych modlitwach pamiętajmy o trudzie rolników oraz o wszystkich, którzy oczekują od nas modlitwy.

 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 5. Dziś III niedziela miesiącaskładka na potrzeby kościoła.

 6. Jutro święto świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

 7. W środę wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny.

 8. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 9. W czwartek Wizytacja kanoniczna naszej parafii. Wizytacja biskupia odbywa się co pięć lat. Naszą parafię odwiedzi ks. abp Adam Szal.
  Program wizytacji:
  15.00 – spotkanie Księdza Arcybiskupa z dziećmi w kościele. Proszę, aby na to spotkanie przyszły dzieci wraz z rodzicami.
  16.00 – na cmentarzu wspólna modlitwa z Księdzem Arcybiskupem za zmarłych. Nie będzie procesji, więc gromadzimy się przy grobach bliskich zmarłych. Zapraszamy wszystkich.
  18.00 Uroczysta Msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.
  Wszyscy powinniśmy wziąć udział w tym wspólnym spotkaniu modlitewnym pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Adama Szala.

 10. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 11. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 12. Za tydzień składka na radio diecezjalne.

 13. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 15. Dziś po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców dzieci z kl. III.

 16. W sobotę po Mszy św. spotkanie ministrantów.

 17. W sobotę 10 października Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Jarosławia Kolegiaty. Początek spotkania o 9.30.

 18. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł Stanisław Balicki. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”

 19. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.09.2020

 1. Św. Albert Wielki powiedział: Więcej zysku przynosi przebaczenie tym, którzy wyrządzili nam jakąś szkodę na dobru czy reputacji, niż gdybyśmy mieli przepłynąć morze i paść przed świętym grobem Chrystusa. Dzisiejsza Ewangelia wzywa do przebaczenia, nie siedem razy, ale siedemdziesiąt siedem razy. Co to oznacza? Absolutnie zawsze masz być gotowy do przebaczenia i przebaczyć nawet największemu wrogowi. Przebaczenie to decyzja woli. To również akt wiary. Przebaczyć to przestać patrzeć na krzywdziciela złym okiem. Przebaczyć to włożyć Boże okulary. Szkłami w tych okularach jest miłosierdzie. Skoro Bóg przebacza nam w sakramencie pokuty i pojednania, to my – jako Jego dzieci – również powinniśmy czynić tak względem innych. W modlitwie Ojcze nasz mówisz: Przebacz nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom. Prosisz o przebaczenie Boga, bo sam jesteś przebaczający swoim winowajcom. Zastanów się, czy oby na pewno rozumiesz te słowa? Przebacz nam nasze winy, jako i JA przebaczam swojemu winowajcy.
 2. W naszych modlitwach pamiętajmy o trudzie rolników oraz o wszystkich, którzy oczekują od nas modlitwy.

 3. Gorące podziękowanie dla rodzin przygotowujących wieniec dożynkowy od strony Ujeznej za ofiarę 300 złotych na potrzeby kościoła. Bóg zapłać.
 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 5. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 6. Dziś rozpoczynamy kwartalne dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i że wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o młode pokolenie. Zapraszam do wspólnej modlitwy za dzieci i młodzież, za ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.
 7. Jutro, 14.09., święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Krzyż jest także znakiem naszej nadziei. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Zachęcam do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej o 18.00.
 8. We wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 9. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 10. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 11. W piątek liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.
 12. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na potrzeby kościoła.
 13. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 15. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców uczniów kl. III, przygotowujących się do I Komunii św.
 16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła Katarzyna Socha. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”
 17. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.09.2020

 1. Św. Pius X powiedział: Dobrze żyć potrafi ten, kto umie się dobrze modlić. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli mówi o upomnieniu grzeszącego brata. Takie upomnienie jest naszym obowiązkiem, ale przede wszystkim wyrazem miłości. Wymaga najpierw dyskrecji, żeby nie upokorzyć błądzącego. Dopiero później można prosić innych o pomoc. Miłość dba o dobro człowieka, więc upomnienie powinno mieć taką formę, żeby grzeszący zechciał posłuchać i zrozumiał, że chodzi nam o jego dobro, a nie tylko o nasze własne. Upomnienie braterskie umożliwia przebaczenie winy i otwiera nas na łaskę Bożą. A najlepiej: Ofiaruj modlitwę za tego, kto błądzi. Niech stanie się ona życiodajną wodą, która ugasi płomienie nienawiści. To naprawdę działa.

 2. W naszych modlitwach pamiętajmy o trudzie rolników oraz o wszystkich, którzy oczekują od nas modlitwy.

 3. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 5. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

 6. We wtorek, 8.09., święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Msza św. o 18.00. Na Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego i nasion.

 7. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 8. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 9. Za tydzień II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 10. Za tydzień rozpoczniemy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz kolejny Tydzień Wychowania.

 11. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 13. W środę po Mszy św. spotkanie ministrantów i Dziewczęcej Służby Maryjnej.

 14. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.08.2020

 1. Św. Jan od Krzyża powiedział: Zastanów się, co Bóg chce od ciebie i po prostu to wykonaj, a twoje serce będzie bardziej zadowolone, niż gdybyś postąpił według własnego upodobania. Wiele razy słyszymy słowa Jezusa, które nas przerastają. Wydają się niemożliwe do zrealizowania. Nieraz w głębi duszy myślimy: „Życie Ewangelią w XXI wieku jest niemożliwe. Ta nauka, choć piękna, już straciła swoją aktualność”. Przy takim myśleniu zachowujemy się jak duchowi hakerzy. Chcemy do Słowa Bożego wgrać jakieś udogodnienia. Tymczasem taka modyfikacja sprawia, że to już nie jest Dobra Nowina przekazana przez Boga. To staje się naszą – ludzką – nowiną. Wówczas zajmujemy miejsce Boga i piszemy swoją autorską wersję wydarzeń. Zapamiętajmy! Wiara to ufne przylgnięcie do Boga, który się objawia. Jeśli chcesz iść za Jezusem, to pamiętaj, że czasami będą na tej drodze momenty, które będą cię przerastać. Wtedy zaufaj, podaj Mu dłoń i niech On prowadzi… Na pewno się nie zawiedziesz!

 2. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.
  Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

 3. W naszych modlitwach pamiętajmy o trudzie rolników, o pielgrzymach oraz o wszystkich, którzy oczekują od nas modlitwy.

 4. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 6. Dziś Dożynki Archidiecezjalne w Żurawicy.

 7. We wtorek dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego we wtorek o 17.00. Zachęcam wszystkich do skorzystania z Sakramentu Pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

 8. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 9. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 10. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od godz. 8.30 – z zachowaniem zasad sanitarnych. Przy okazji zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.

 11. W I czwartek miesiąca do wspólnej modlitwy zapraszam wszystkich członków Ogniska Misyjnego w naszej parafii.

 12. W I piątek na Mszę św. zapraszam wszystkie grupy duszpasterskie z naszej parafii. Będzie to uroczyste rozpoczęcie kolejnego roku formacji w tych grupach.

 13. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

 14. Za tydzień składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.

 15. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 16. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 17. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.08.2020

 1. Bł. John Henry Newman powiedział: Żadnemu z tych, którzy nie przykładają większego wysiłku do tego, aby znaleźć Jezusa, i którzy uważają się za bezpiecznych, żadnemu z nich nie udzieli On mocy, aby się stali dziećmi Bożymi. Zdumiewa to, że Jezus nie ciągnął na siłę ludzi. On zawsze dawał wolność. Bardzo często mówił: Jeśli chcesz. W relacji z Jezusem niczego nie musisz. On zawsze daje możliwość wyboru. Przestrzega przed złymi konsekwencjami, ale zawsze pozwala ci wybrać. Na każdym etapie życie trzeba sobie zadawać pytanie o Jezusa: Kim On tak naprawdę jest dla mnie? Warto nieraz pójść na cichą adorację, spojrzeć na monstrancję i ponawiać swój wybór wiary. Każdy dzień to kolejny krok w podążaniu za Jezusem. Często powtarzajmy: „Raz wybrawszy, zawsze wybierać muszę”. I dodawajmy: Raz wybrawszy, chcę wybierać Jezusa na nowo. Bo Jezus ciągle mnie zaskakuje i inspiruje, by iść za Nim w nieznane. Z Nim niepewność staje się pewna.
 2. W naszych modlitwach pamiętajmy o trudzie rolników podczas żniw, o pielgrzymach oraz o wszystkich, którzy oczekują od nas modlitwy.

 3. Gorące podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do uświetnienia naszych parafialnych dożynek w zeszłą niedzielę. Dziękuję za wieńce dożynkowe, naręcza kwiatów, chleb, a przede wszystkim za waszą obecność i zaangażowanie. Bóg zapłać.

 4. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcam przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej.

 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 6. Jutro święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.
 7. W środę Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o 8.00 i 18.00.
 8. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 9. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 10. W sobotę wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. Tego dnia podczas Mszy Świętej będziemy prosić o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w całym naszym narodzie.

 11. Przyszła niedziela – to ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 12. Za tydzień Dożynki Archidiecezjalne w Żurawicy.

 13. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł Stanisław Nowosielecki. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 16. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzę bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.08.2020

 1. Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński powiedział: Wiara jest koroną godności człowieka. Niesłychanie trudno odzyskać straconą koronę i umieścić ją ponownie na głowie. Pewnie każdemu z nas zdarzyło się przeżyć takie chwile, kiedy czuliśmy się źle przez kogoś potraktowani – nierozumiani czy wręcz odrzuceni. Szliśmy z konkretnymi oczekiwaniami, wiele spodziewaliśmy się, mieliśmy nadzieję uzyskać pomoc lub przynajmniej usłyszeć dobre słowo – a tu nic! Warto zatrzymać się przy opowiadaniu, które przynosi nam dzisiejsza Ewangelia, by uczyć się przyjmować wszelkie trudne chwile, w których czujemy się niezrozumiani lub źle przyjęci. Być może są one właśnie po to, byśmy przekroczyli jakąś barierę w naszym życiu, która nie pozwala nam się „usamodzielnić”, odrzucić pretensjonalny styl bycia i wziąć sprawy w swoje ręce. Być może są też po to, byśmy zrozumieli, że zanim cokolwiek zrobimy lub inni zrobią coś dla nas, potrzeba po prostu wiary.
 2. Gorące podziękowanie dla rodzin, które pragną pozostać anonimowe  za ofiarę 400 złotych,za ofiarę 100 złotych, za ofiarę100 złotych,  za ofiarę 100 złotych, oraz dla Stanisławy Sobala P.320 za ofiarę 500 złotych na potrzeby kościoła. Bóg zapłać.
 3. W naszych modlitwach pamiętajmy o trudzie rolników podczas żniw, o pielgrzymach oraz o wszystkich, którzy oczekują od nas modlitwy.

 4. Trwa sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa. Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.

 5. Dziś nasze parafialne dożynki. Uroczysta Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory dziś o 10.30. Zapraszam do wspólnej modlitwy za rolników i podziękowania Panu Bogu za tegoroczne zbiory.

 6. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 7. Dziś III niedziela miesiąca – składka na potrzeby kościoła.

 8. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 9. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 10. W sobotę czcimy Maryję jako Królową.

 11. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 13. Decyzją Biskupów dzisiejsza niedziela jest Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Módlmy się za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Dziś przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce, po wszystkich Mszach Świętych, organizowana jest zbiórka środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

 14. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzę bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.08.2020

 1. Św. Augustyn powiedział: Zapłatą za naszą wiarę będzie to, że będziemy to oglądali, w co wierzyliśmy. Bardzo często nie potrafimy odrzeć się z samowystarczalności, puścić swoje wizje i chwycić się Tego, Który jest mocniejszy. W każdym z nas są momenty zwątpienia. To normalne, że nieraz tracimy kontakt wzrokowy z Jezusem i wówczas fale codzienności porywają nas na dno. Co wtedy robić? Trzeba zachować się jak Piotr. On pomimo tego, że dobrze pływał i na pewno nie raz uchodził cało z podobnej sytuacji, to jednak w momencie zagrożenia woła: Jezu, ratuj! Nie woła na pomoc kompanów z łodzi. Nie liczy na własne siły. On całą nadzieję pokłada w Jezusie. W trudnych sytuacjach, gdy jesteśmy czymś mocno przerażeni i czujemy się bezsilni, warto uświadomić sobie, że Jezus jest zawsze z nami, w naszej „łodzi”; że nigdy nas „nie minie”, gdy potrzebujemy Jego pomocy, i że stale nam powtarza: „Odwagi, to Ja jestem, nie bójcie się!”, przynosząc uspokojenie w rozkołatane serca.

 2. W naszych modlitwach pamiętajmy o trudzie rolników podczas żniw, o pielgrzymach oraz o wszystkich, którzy oczekują od nas modlitwy.

 3. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 4. Dziś II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 5. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 6. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 7. W piątek czcimy św. Maksymiliana Marię Kolbego. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

 8. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwana Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w niedziele – o 7.30, 10.30 i 16.00. Na zakończenie każdej Mszy Świętej zostaną pobłogosławione przyniesione bukiety ziół, kwiatów, owoców, zbóż i warzyw. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.

 9. W sobotę I Komunia w naszej parafii.

 10. Za tydzień nasze parafialne dożynki. Ze względu na epidemię dożynki będą dużo skromniejsze niż w poprzednich latach. Msza św. dożynkowa o 10.30. Proszę o przyniesienie wieńców dożynkowych. Zapraszam do wspólnej modlitwy za rolników i podziękowania Panu Bogu za tegoroczne zbiory.

 11. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na potrzeby kościoła.

 12. W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie nas wszystkich, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych.

 13. Decyzją Biskupów, niedziela 16 sierpnia br. będzie Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Módlmy się za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Tego dnia, przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce, po wszystkich Mszach Świętych zorganizowana będzie zbiórka środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

 14. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 16. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzę bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

18 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.08.2020

 1. Św. Brat Albert Chmielowski powiedział: Powinniśmy być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs sobie ukroić, nakarmić się, jeżeli jest głodny. Każdy z nas spotkał się z sytuacją, która była po ludzku bardzo trudna. Wydawało się, że nie ma rozwiązania. Nieraz w jednej sekundzie wali nam się cały świat. Nasze marzenia umierają jak motyle. Znika sens i poczucie bezpieczeństwa. Co robić? Gdzie szukać pomocy? Ewangelia mówi, że trzeba pójść do Jezusa. Jezus panuje nad sytuacją. Mówi – dajcie, co macie. Złóżcie to w moje dłonie. Dali niewiele. Pięć chlebów i dwie ryby. To wystarczyło. Dłonie Jezusa to najbezpieczniejsza lokata z bardzo wysokim oprocentowaniem. Po kilku chwilach okazało się, że Miłość dokonała cudu. Głód został zaspokojony w obfitości.
  Pamiętajmy! Nie ma takiego głodu, którego Bóg nie byłby w stanie zaspokoić. Jedyne, co  trzeba zrobić, to przyjść z nim do Jezusa. Złożyć wszystko w Jego dłoniach. Podczas Mszy św. składajmy swój niedostatek, swój brak, swoją niewystarczalność. On sobie poradzi. Matematyka Boga jest inna niż ta, której uczyliśmy się w szkole. Małe staje się wielkie.
 2. W naszych modlitwach pamiętajmy o trudzie rolników podczas żniw, o pielgrzymach oraz o wszystkich, którzy oczekują od nas modlitwy.

 3. Rozpoczęliśmy sierpień, miesiąc trzeźwości. Powstrzymajmy się w tym miesiącu od napojów alkoholowych. Będzie to duchowe wyrzeczenie ofiarowane w intencji Ojczyzny i wszystkich uwikłanych w nałóg alkoholowy, jak również będzie to okazja do przypatrzenia się samemu sobie, czy mamy silną wolę i kontrolę nad swym ciałem i pragnieniami.

 4. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

 5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 6. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 7. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Św. Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
 8. We wtorek (4.08.) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona kapłanów. Proszę o wspieranie modlitwą wszystkich duszpasterzy, a zwłaszcza proboszczów.
 9. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 10. W czwartek (6.08.) święto Przemienienia Pańskiego.
 11. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od godz. 8.30 – z zachowaniem zasad sanitarnych. Przy okazji zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.

 12. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 13. Za tydzień II niedziela miesiąca – członkowie Rady Duszpasterskiej – tak jak w poprzednich miesiącach – w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.
 14. Intencje mszalne.
  Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 16. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzę bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.07.2020

 1. Św. Jan Bosko powiedział: Mądrość jest sztuką dobrego rządzenia własną wolą. Głównym tematem dzisiejszych czytań jest dar mądrości Bożej. Chcąc osiągnąć jakiś cel, musimy dokonać wyboru wartości, na której nam zależy. Co jest skarbem, najcenniejszą perłą naszego życia, którą chcemy zdobyć? Królestwo Boże jest warte zaryzykowania i wyprzedania wszystkich rzeczy, mówi Pan Jezus. Ono dla nas powinno być najważniejsze. Wymaga zaangażowania wszystkich naszych środków. Aby zdobyć ten skarb, potrzebujemy daru mądrości Bożej, o którą prośmy Pana Boga w modlitwie, jak Salomon. Potrzebujemy jedności z Jezusem Chrystusem, bo On jest umiłowanym Synem Ojca i naszym Bratem, który objął nas swą miłością i Ofiarą.

 2. W naszych modlitwach pamiętajmy o trudzie rolników podczas żniw oraz o wszystkich, którzy oczekują od nas modlitwy.

 3. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 4. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 5. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 6. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 7. W sobotę rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości.

 8. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca.

 9. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

 10. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

 11. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 13. W czwartek po Mszy św. o 18.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 14. Za trzy tygodnie parafialne dożynki. Proszę o zrobienie wieńców dożynkowych.

 15. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzę bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19. 07. 2020

 1. O. Pio powiedział: Nie zamęczaj się tym, co rodzi zmartwienia, niepokoje i zgryzoty. Potrzeba tylko jednego: wznieść ducha i kochać Pana Boga. Praktycznie każdy z nas ma tendencje do wydawania zbyt pochopnych osądów. Lubimy rolę sędziego. Nawet, gdy nie znamy okoliczności i kontekstu danej sytuacji, często mówimy: Mnie się wydaje; ja to bym zrobił lepiej; jak on mógł; dlaczego ona tak głupio postąpiła; ja na jego miejscu zrobiłbym to inaczej; trzeba jej powiedzieć, żeby się opamiętała. W naszych sercach często budujemy prywatne sądowe gmachy. Zatrudniamy tam siebie i stajemy się sędziami bez kompetencji. Brak dowodów, ale wyrok zapadł. A co na to Bóg? Dzisiejsza Ewangelia wzywa do tego, abyśmy unikali pozornych osądów. Owszem, mamy prawo nazwać zło, złem, ale czym innym jest definitywny osąd osoby. Bóg nienawidzi grzechu, ale kocha grzesznika, dlatego pozwala chwastom rosnąć ramię w ramię z wyborną pszenicą. Nawet najbardziej zachwaszczone serce może w ostatnich sekundach życia zawołać: Boże miej litość dla mnie grzesznika!
 2. W naszych modlitwach pamiętajmy o trudzie rolników podczas żniw oraz o wszystkich, którzy oczekują od nas modlitwy.
 3. Gorące podziękowanie dla pań, które uporządkowały parking przykościelny. Bóg zapłać.
 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 5. Dziś III niedziela miesiąca – składka na potrzeby kościoła.

 6. Dzisiaj – z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Będziemy modlić się w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów.
  Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.
  Zarządzeniem Episkopatu Polski przy poświęceniu pojazdów składka na środki transportu dla misjonarzy.
 7. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 8. W środę, 22 lipca, święto Św. Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany.
 9. W czwartek, 23 lipca, święto Świętej Brygidy patronki Europy.
 10. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 11. W sobotę, 25 lipca, święto Świętego Jakuba Apostoła.
 12. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 13. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 15. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzę bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12. 07. 2020

 1. Św. Jan Paweł II powiedział: Słuchajcie Jezusa, idźcie za Nim, bądźcie Mu posłuszni, bądźcie posłuszni Jego przykazaniom, zaufajcie Mu. Jest to jedyny program życia prawdziwie udanego i szczęśliwego. Jest to także jedyne źródło najgłębszego sensu życia. W dzisiejszej Ewangelii usłyszeliśmy przypowieść o siewcy. Ziarnem jest Boże Słowo siane w ludzkie serca. A że nie zawsze przynosi ono spodziewane obfite owoce, to jest to sprawą „gleby”, czyli zamykania się człowieka na Boże działanie. „Plony” zależą zatem od nas, nie od jakości Bożego ziarna. Ono jest zawsze dobre i wyselekcjonowane. Wsłuchując się w dzisiejszą przypowieść powinienem zastanowić się nie tyle nad pytaniem: „dlaczego Bóg nie odpowiada na moje słowa?”, co raczej: „dlaczego ja nie odpowiadam na Boże Słowo”? Jak przyjmuję Słowo Boże? Jakie stwarzam warunki do tego, by Słowo Boże we mnie wzrastało? Gorące podziękowanie dla pań, które w ubiegły wtorek zrobiły generalny porządek w kościele. Bóg zapłać.
 2. W ubiegłą niedzielę, na pomoc poszkodowanym w nawałnicach w naszej Archidiecezji, zebraliśmy do puszek 3650 złotych. Bóg zapłać za te ofiary.
 3. Gorące podziękowanie dla rodziny, która pragnie pozostać anonimowa za ofiarę 200 złotych na potrzeby kościoła. Bóg zapłać.
 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 5. Dziś II niedziela miesiąca, członkowie Rady Duszpasterskiej w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 6. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek, 16 lipca, wspomnienie NMP z Góry Karmel. Z tym dniem i z zakonem karmelitańskim wiąże się tradycja noszenia szkaplerza. Matka Boża w objawieniach obiecała noszącym szkaplerz ochronę przed ogniem piekielnym i innym niebezpieczeństwem.
 8. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 9. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na potrzeby kościoła.

 10. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców oraz samochodów i innych pojazdów. Będziemy też modlili się o roztropne ich wykorzystywanie.
  Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.
  Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

 11. W niedzielę, 26 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce odbędzie się spotkanie rodzin księży diecezjalnych i zakonnych, rodzin sióstr zakonnych i kleryków. Początek spotkania o godz. 16.00.

 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
 14. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzę bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.07.2020

 1. Św. Augustyn powiedział: Pokora i wstyd po uczynionym grzechu daleko są milsze Bogu niż pycha po spełnieniu dobrego uczynku. Pan Bóg jest otwarty wobec człowieka, o ile tylko człowiek zechce się zbliżyć do Niego przez systematyczne poznawanie Jego Syna. Tylko w ten sposób – biorąc na siebie lekkie „jarzmo” chrześcijańskiego życia i ucząc się cichości i pokory Jezusa – możemy znaleźć prawdziwe ukojenie dla duszy i odpoczynek dla ciała. Pokora, prostota to bardzo ważna cecha w życiu duchowym. Człowiek ufający Bogu bez reszty staje się prosty. To znaczy – nie kombinuje, nie ma rozdwojonego serca. Jego tak znaczy „tak”. Jego nie znaczy „nie”. Jest transparentny jak sklepowa witryna, która ukazuje, co znajduje się w asortymencie sklepu. Poprośmy Boga o proste serce. Takie, które cieszy Boga. Bo nie mądrość tego świata daje pokój. Tylko Jezus przynosi prawdziwe ukojenie. Taki jest Bóg. Jest „mało logiczny”, może dlatego jest taki kochany.

 2. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

 3. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 5. Dziś składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 6. Dziś zapowiadana zbiórka do puszek na wsparcie poszkodowanych w ostatnich nawałnicach w naszej archidiecezji.

 7. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 8. W środę liturgiczne wspomnienie św. Jana z Dukli – patrona Archidiecezji Przemyskiej. Zachęcam do modlitwy w intencji archidiecezji.

 9. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.

 10. W sobotę święto św. Benedykta, opata i patrona Europy. Zachęcam do modlitwy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii.

 11. Za tydzień II niedziela miesiąca, członkowie Rady Duszpasterskiej w waszych domach zbiorą składkę na potrzeby kościoła.

 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 14. Dożynki parafialne będą tradycyjnie w niedzielę po 15 sierpnia. Proszę o przygotowanie wieńców z poszczególnych rejonów parafii.

 15. Zakończyliśmy odnawianie malowania w kościele. W tym roku na ten cel wydaliśmy 142 tysiące złotych.
  W czasie trwania pandemii na odnowienie malowania w kościele ofiary złożyli: Iwona Mulawka P.103 – 500 złotych, Teresa Słoma P.182A – 200 złotych, Bernadeta Płonka P.197 – 200 złotych, Eugenia Sowińska 51 – 300 złotych, Janina Dyjor – P.411 – 500 złotych, ks. Mateusz Sławiński – 3000 złotych, Wiesława Wołoszyn P. 347 – 200 złotych, Roman Słoma P.200 – 400 złotych, Zofia Ochab P. 176 – 500 złotych, Mariusz Cymbalista P.319 – 500 złotych, Dariusz Rydzik P.332 – 500 złotych, Jan Pałys P.83A – 400 złotych, Roman Kudła P.165 – 500 złotych, Zdzisław Lewandowski P.335A – 100 złotych, Mieszkańcy Lechów – 300 złotych, Maria Sławińska P.107 – 200 złotych, Marian Grunt P.30A – 400 złotych, Henryk Brodowicz P.129 – 300 złotych, na konto parafialne wpłacili: Jacek Górski P.33 – 2000 złotych, Kazimierz Żyski P. 244 – 1200 złotych, Andrzej Chajko 150A – 1000 złotych, Dariusz Krzeptoń P. 9 – 500 złotych, Janusz Studzienny P.46 – 2500 złotych, Bogdan Grunt P.10 – 1000 złotych. Gorące podziękowanie, serdeczne Bóg zapłać, dla wszystkich ofiarodawców. Parafia nie jest zadłużona – wypłaciliśmy wszystkie należności.
  We wtorek na 9.00 zapraszam wszystkie chętne panie – z odpowiednim sprzętem – do zrobienie generalnego porządku w kościele.

 16. Pozdrawiam korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.06. 2020

 1. Św. Teresa z Kalkuty powiedziała: Przekazuj ludziom Jezusa nie słowami, lecz swoim przykładem, kochając Go, jaśniejąc Jego świętością i roznosząc miłość, gdziekolwiek się znajdziesz. Trzykrotnie padają dzisiaj twarde słowa Jezusa: nie jest Mnie godzien ten, kto miłuje kogokolwiek bardziej niż Mnie, oraz kto idzie za Mną, choć nie chce nieść krzyża swego chrześcijańskiego powołania. Jezus pragnie być „numer jeden” w naszym życiu, bo tylko On nadaje mu sens. Kiedy w naszej ludzkiej hierarchii wartości jest On na pierwszym miejscu, wtedy na pewno wszystko inne będzie na miejscu właściwym i każda relacja do człowieka będzie dobra i pełna szacunku. Jeśli ktoś „organizuje” wyłącznie własne życie nie troszcząc się o innych ludzi czy nawet idąc „po trupach do celu”, ten zmarnuje i straci swe życie. Kto zaś w polu swego widzenia będzie miał dobro drugiego człowieka – rodziny, dzieci, sąsiadów, pracowników, „jednego z tych najmniejszych” – ten z pewnością nie zagubi i swego życia. Trzeba nam uczyć się „tracić” swoje „ja” z miłości do Boga i bliźniego.

 2. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

 3. Dziś – tak jak w każdą niedzielę czerwca – o 15.45 Nabożeństwo Czerwcowe. O 16.00 Msza św.
 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 5. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 6. Jutro uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Zapraszam na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o 7.30, 10.30 i 18.00. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej – jest to tzw. Świętopietrze.

 7. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 8. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.

 9. W tym tygodniu I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od godz. 8.30. Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.

 10. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

 11. W związku z ulewnymi opadami deszczu w ostatnich dniach, w wielu miejscowościach Archidiecezji Przemyskiej doszło do powodzi i podtopień. Prosimy o solidarność i wsparcie dla poszkodowanych poprzez dołączenie do zbiórki do puszek, która zostanie przeprowadzona we wszystkich parafiach Archidiecezji Przemyskiej w 14. Niedzielę zwykłą, tj. 5 lipca 2020 r.

 12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
 13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 14. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.06.2020

 1. Maryja w Fatimie powiedziała: Gdyby ludzie wiedzieli, co to jest wieczność, uczyniliby wszystko, aby zmienić sposób życia. Jezus daje nam bardzo konkretne wskazanie. Mamy unikać tego, który chce nam odciąć drogę do szczęścia. Niby oczywiste, a przecież wciąż nas ciągnie do grzechu. Dlaczego tak często nie wybieramy dróg wiodących do nieba? Skąd w nas taka niechęć do pracy nad sobą? Być może jest tak dlatego, że nie wierzymy w niebo. Albo mamy taki obraz wieczności, który zniechęca nas do Bożej aktywności. Mamy poważny problem z definicją nieba. Po ludzku dążymy do tego, aby je jakoś opisać. Jednak Słowo Boże mówi bardzo wyraźnie: Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało jak wielkie rzeczy Bóg przygotował tym, którzy go miłują. Wniosek z tego jest prosty, to ,co sobie wyobrazisz zmysłami na temat nieba, po prostu nim nie jest. Ono przerasta każde twoje wyobrażenie. Jedno jest pewne, będziesz tam spełniony, będziesz tam szczęśliwy. Proś Boga o łaskę tęsknoty za niebem. Niech ta tęsknota pomoże ci odcinać to wszystko, co w jakikolwiek sposób oddziela cię od Boga.
 2. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi miłości do Boga i bliźniego.
 3. Dziś – tak jak w każdą niedzielę czerwca – o 15.45 Nabożeństwo Czerwcowe. O 16.00 Msza św.
 4. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

 5. Dziś III niedziela miesiąca – składka na odnowienie malowania w kościele.

 6. We wtorek, 23.06., obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

 7. W środę, 24.06., uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

 8. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 9. W czwartek na Mszę Świętą wieczorną zapraszam wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej wraz z ich rodzicami oraz nauczycieli na Mszę Świętą dziękczynną za przeżyty rok szkolny. Ze względu na sytuację nie będzie w tym roku Mszy Świętej na zakończenie roku szkolnego w piątek w godzinach porannych.

 10. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego.

 11. W sobotę, 27.06., wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 12. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 13. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

 14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

 15. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składam najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia. Szczęść Boże.