Ogłoszenia duszpasterskie

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.10.2023

  1. Nawrócenie prowadzi do zbawieniamówi dzisiejsza Ewangelia. W dzisiejszej przypowieści ojciec zaprasza swoich synów do pracy w winnicy. Przemawia do nich czule, jak do swoich małych chłopców. Z każdym rozmawia osobiście, kierując tę samą prośbę: „Idź i pracuj dzisiaj w winnicy”. Pierwszy odpowiada ojcu z szacunkiem „Panie”, ale go nie słucha. Drugi lekceważąco odmawia ojcu, ale zmienia swoją decyzję, żałuje i idzie do winnicy.
    Dzisiejsza przypowieść uczy nas podstawowej prawdy o tym, że nie wystarczy wyznawać wiarę w Boga tylko ustami. Potrzeba jeszcze szukania i pełnienia Jego woli. O Zbawieniu nie decyduje formalna przynależność do Kościoła. Sprawiedliwy, odstępujący od sprawiedliwości odpowiada za popełniony grzech: nie chroni go kościelny immunitet.
    Zapamiętajmy! Przed Bogiem lepiej być grzesznikiem, który się nawraca, aniżeli sprawiedliwym, który jest przekonany o swej sprawiedliwości i zamknięty na Boże wezwanie do nawrócenia.

  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie, w intencji wszystkich, którzy oczekują od nas modlitwy.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. W sobotę i niedzielę, 23 i 24 września, przeżywaliśmy w naszej parafii nawiedzenie Pana Jezusa w Jego obrazie Najświętszego Serca. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za dar tego nawiedzenia. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w jakimkolwiek stopniu włączyli się w przygotowanie i przeżywanie przez naszą parafię tej peregrynacji. Szczególne słowa podziękowania kieruję do strażaków, do niosących obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa, wszystkim witającym Obraz, paniom czytającym Słowo Boże i modlitwę wiernych, pani śpiewającej psalm, dekorującym drogę i kościół, Dziękuję Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Ministrantom i Dziewczęcej Służbie Maryi, Paniom z kuchni. Wszystkim Bóg zapłać za obecność i wspólną modlitwę i adorację Pana Jezusa.

  6. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.
    Przy okazji zachęcam do zapisywania się do Róż Różańcowych.

  7. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach, za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.

  8. Dziś po Mszy św. o 10.30 procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  9. Dziś składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

  10. Rozpoczął się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w codziennej Mszy Świętej i w Nabożeństwie Różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w dni powszednie po Mszy św. o 17.00, w niedziele o 15.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie Różańca w domach. Przypominam, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.

  11. W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

  12. We wtorek na Mszę św. o 17.00 i na Nabożeństwo Różańcowe zapraszam dzieci z kl. III i ich rodziców. Dzieci otrzymają różańce. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

  13. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  14. W środę, 4 października, wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu.

  15. W czwartek, 5 października, w liturgii wspominamy Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla samych siebie i dla całego świata.

  16. W czwartek zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich członków Ogniska Misyjnego w naszej parafii.

  17. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
    Spowiedź codziennie przed Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od 8.30.
    Przy okazji zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.

  18. W sobotę, 7 października, wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.

  19. Msze św. w tygodniu o 17.00 – a więc godzinę szybciej. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i do udziału w Nabożeństwach Różańcowych – w dni powszednie po Mszy św. o 17.00, w niedziele o 15.30.

  20. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

  21. W środę po Nabożeństwie różańcowym spotkanie Pomocników Matki Kościoła.

  22. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00.spotkanie Akcji Katolickiej.

  23. Skończył się kwartał – proszę o uregulowanie zaległości wobec p. Kościelnego.

  24. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł Tadeusz Szpitman. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Niech Dobry Bóg okaże mu miłosierdzie i przyjmie do społeczności zbawionych : „Wieczny odpoczynek…”

  25. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09.2023

  1. Przypowieść o robotnikach w winnicy – to treść dzisiejszej Ewangelii. W przypowieści tej nie chodzi o ludzką sprawiedliwość. Pan Jezus objawia sprawiedliwość Bożą i Boże myślenie. Sprawiedliwością Bożą jest dawanie człowiekowi kolejnej szansy. Bóg nie tyle promuje bezużyteczność, ale nagradza zawsze, dając wszystko, ponieważ nie potrafi dać mniej. Zapłatą jest po prostu życie, Zbawienie, ocalenie przed pustym życiem, a tego nie da się stopniować. Dzisiejsza przypowieść jest zaproszeniem do uczestnictwa w twórczym wysiłku Boga, który nieustannie zdobywa pracowników do swojej winnicy. Bóg, jako Pan winnicy, albo inaczej Królestwa Bożego lub Kościoła pragnie, aby pracowali w niej wszyscy wierzący. Dlatego zaprasza człowieka do służby w Królestwie Bożym.
    Zapamiętajmy! Życie, w którym nie ma dbałości o Królestwo Boże, jest puste, bezużyteczne i skazane na klęskę.

  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. W naszych modlitwach pamiętajmy o trudzie rolników oraz o wszystkich, którzy oczekują od nas modlitwy.

  6. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach, za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.

  7. Przeżywamy nawiedzenie naszej parafii przez Pana Jezusa w obrazie Jego Najświętszego Serca. Adorujmy Pana Jezusa, nie zmarnujmy czasu nawiedzenia, przepraszajmy i wynagradzajmy Bożemu Sercu za grzechy nasze i całego świata. Po Mszy św. o 16.30 pożegnanie obrazu Serca Pana Jezusa.

  8. Dziś ostatnia niedziela miesiąca – Msza św. o 16.30 to Msza św. wypominkowa. Procesja na cmentarz będzie w następną niedzielę po Mszy św. o 10.30.

  9. Dziś składka na radio diecezjalne.

  10. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  11. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik – miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej.

  12. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

  13. Msze św. w tygodniu – ze względu na nawiedzenie obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa w dekanacie – w poniedziałek, wtorek i środę o 16.30. W czwartek, piątek, sobotę o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

  14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

  15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł Mieczysław Hala. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Niech Dobry Bóg okaże mu miłosierdzie i przyjmie do społeczności zbawionych : „Wieczny odpoczynek…”

  16. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.09.2023

  1. Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat zawini względem mnie? Czy aż siedem razy? – pyta Piotr Jezusa w dzisiejszej Ewangelii. Jezus odpowiada, że trzeba przebaczać aż siedemdziesiąt siedem razy. To znak, że przebaczać należy zawsze, o każdej porze, każdemu.
    Przypowieść o nielitościwym dłużniku podkreśla wyraźnie, że Boże przebaczenie jest niczym niezasłużoną łaską, na którą nie możemy sobie zapracować. Zapłatą za nasz grzech powinny być śmierć i potępienie. Bóg jest zawsze gotów przyjąć człowieka odwracającego się od trwania w grzechu.
    Brak przebaczenia może długo się za nami ciągnąć, zatruwając życie nasze i naszych bliskich, uniemożliwiając nam nawiązanie normalnych relacji z innymi osobami. Zamknięcie serca na przebaczenie drugiemu pozbawia Bożego przebaczenia. Istnieją bowiem granice Bożego miłosierdzia.
    Zapamiętajmy! D
    la tych, którzy mimo wszystko nie będą chcieli wybaczyć, miejscem przeznaczenia wiecznego stanie się miejsce wiecznego nieprzebaczenia.

  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. W naszych modlitwach pamiętajmy o trudzie rolników oraz o wszystkich, którzy oczekują od nas modlitwy.

  6. Gorące podziękowanie dla rodzin przygotowujących wieniec dożynkowy od strony Ujeznej za ofiarę 275 złotych na potrzeby kościoła. Bóg zapłać.
  7. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach, za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.

  8. Jutro liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.

  9. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  10. W najbliższy poniedziałek, 18 września 2023 r., w archidiecezji przemyskiej rozpocznie się peregrynacja obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Miejscem inauguracji będzie parafia pw. Bożego Ciała w Jarosławiu, a zakończenie przewidziano 1 marca 2025 roku w Strachocinie. W naszej parafii obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa powitamy w sobotę 23 września, a pożegnamy w niedzielę 24 września.

    Plan doby peregrynacji w parafii Pełkinie
    Sobota – 23.09.2023

    17.30 – Uroczysta procesja na miejsce przybycia Obrazu NSPJ i dalsze modlitewne oczekiwanie
    Porządek procesji z obrazem
    : krzyż, następnie feretrony i sztandary, dalej delegacje do niesienia Obrazu i powitalne, dzieci komunijne, ministranci, lektorzy, kapłani, Ksiądz Biskup w asyście ks. Dziekana i ks. Proboszcza, za nimi Obraz, a dalej organista i wierni.
    Za samochodem-kaplicą jedzie samochód wiozący delegację parafian do pożegnania Obrazu w następnej parafii.

    18.00 – Powitanie Obrazu NSPJ i Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa
    Po zakończonej Eucharystii następuje czuwanie
    21.00 – Nabożeństwo przygotowane przez grupy, ruchy i stowarzyszenia katolickie działające w parafii w intencji błogosławionych owoców czasu peregrynacji w archidiecezji i parafii.
    Po nabożeństwie czuwanie indywidualne.

    Niedziela – 24.09.2023

    24.00 – Msza święta dziękczynno-błagalna za dar powołania i o powołania celebrowana przez kapłanów pochodzących i pracujących w naszej parafii
    7.30 – Msza św. dla chorych i ludzi w podeszłym wieku z sakramentem namaszczenia chorych
    10.30 – Msza św. dla dzieci przedszkolnych, dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, szkół średnich, pracującej, studiującej
    16.30 – Msza św. na zakończenie peregrynacji w parafii
    Między Mszami św. czuwanie indywidualne
    Przygotujmy się na to bardzo ważne wydarzenie poprzez spowiedź. Udekorujmy nasze domy, w oknach wystawmy obraz Serca Pana Jezusa, wywieśmy flagę polską lub papieską.
    Wszyscy powinniśmy wziąć udział w nawiedzeniu naszej parafii przez obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  11. Dziś III niedziela miesiąca – składka na potrzeby kościoła.
  12. Msze św. w tygodniu – ze względu na nawiedzenie obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa w dekanacie – o 16.30. W sobotę o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
  13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł Stanisław Maciałek. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Niech Dobry Bóg okaże mu miłosierdzie i przyjmie do społeczności zbawionych : „Wieczny odpoczynek…”
  15. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.09.2023

  1. Jeśli brat twój zgrzeszył przeciw tobie – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii.
    Trzy bardzo ważne słowa: brat, grzeszy, przeciw tobie. Ale również ja grzeszę przeciwko komuś. Trzy słowa, które ustawiają w rzeczywistości nasze życie. Drugi człowiek jest bratem, bratem w człowieczeństwie, bratem w wierze, ale jest też grzesznikiem. Grzech przez Jezusa został zdefiniowany jako coś, co uderza w nasze braterstwo, w naszą wzajemną miłość, więzi przyjaźni, niszczy relacje, poprzez które kształtujemy nasze człowieczeństwo. Ale Jezus dodaje: ten, który grzeszy nadal jest twoim bratem, jest grzesznikiem, ale jest twoim bratem.
    Zapamiętajmy! Jak grzech drugiego obraca się przeciwko tobie, tak twoje grzechy obracają się przeciwko drugiemu.

  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. W naszych modlitwach pamiętajmy o trudzie rolników oraz o wszystkich, którzy oczekują od nas modlitwy.

  6. Dziś w Markowej beatyfikacja Sług Bożych Rodziny Ulmów.

  7. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

  8. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  9. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

  10. W tym tygodniu kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców (tzw. Suche Dni Jesienne).

  11. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na potrzeby kościoła.

  12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

  13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

  14. W piątek po Mszy św. spotkanie ministrantów i Dziewczęcej Służby Maryjnej.

  15. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.09.2023

  1. Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje – mówi Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Choć życie pełne jest zakrętów i momentów zniechęceń, z Jezusem nigdy się nie zgubimy. Jeśli chrześcijanin chce dobrze przeżyć swe życie, nie ma innej drogi jak naśladowanie Jezusa, jak powierzenie Jemu wszystkich aspektów swego życia. To może boleć i wiele kosztować, ale prawdziwe pójście za Chrystusem polega właśnie na tym, aby być chrześcijaninem w świecie, działać, angażować się, wybierając raczej istnienie w poniżonej mniejszości niż w wynoszącej się większości.
    Zapamiętajmy! Kłopot z życiem polega na tym, że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie.

  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. W naszych modlitwach pamiętajmy o trudzie rolników oraz o wszystkich, którzy oczekują od nas modlitwy.

  6. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.
    Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

  7. Trwa nowenna przed beatyfikacją Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga Dzieci

  8. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

  9. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

  10. Dzisiaj składka przeznaczona na Seminarium Duchowne.

  11. W poniedziałek dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o 8.00. Zachęcam wszystkich do skorzystania z Sakramentu Pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

  12. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  13. W I czwartek miesiąca do wspólnej modlitwy zapraszam wszystkich członków Ogniska Misyjnego w naszej parafii.

  14. W piątek, 8.09., święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Msza św. o 18.00. Na Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego i nasion.

  15. Za tydzień w Markowej beatyfikacja Sług Bożych Rodziny Ulmów.

  16. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

  17. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

  18. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

  19. W środę po Nowennie spotkanie Pomocników Matki Kościoła.

  20. We wtorek zbiórka makulatury, z której sfinansowana będzie studnia w Sudanie. Makulaturę proszę przywieźć na parking kościelny najpóźniej na 9.00.

  21. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.08.2023

  1. Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego? – pyta Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Jezus chce, aby Jego uczniowie, którzy są blisko Niego, znali Go naprawdę. On pragnie bliskiej relacji także z tobą, dlatego dziś pyta cię: Za kogo mnie uważasz? Nie chodzi tu o wyuczoną kościelną formułę: Jezus jest Synem Bożym; stał się człowiekiem i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia. Owszem, to jest prawda. Ale czy Ty rzeczywiście zgadzasz się z tą prawdą wiary? Czy jest ona dla Ciebie wyznacznikiem każdej decyzji?
    Zapamiętajmy! Poznając, kim jest Jezus, poznajesz też prawdę o sobie, kim jesteś w oczach Jezusa? Skoro więc Jezus jest obliczem miłosierdzia Ojca, to znaczy, że ty jesteś Jego ukochanym dzieckiem.
  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. W naszych modlitwach pamiętajmy o trudzie rolników podczas żniw, o pielgrzymach oraz o wszystkich, którzy oczekują od nas modlitwy.

  6. Gorące podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do uświetnienia naszych parafialnych dożynek w zeszłą niedzielę. Dziękuję za wieńce dożynkowe, naręcza kwiatów, chleb, a przede wszystkim za waszą obecność i zaangażowanie. Bóg zapłać.

  7. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcam przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej.

  8. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  9. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach, za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.

  10. Dziś Dożynki Archidiecezjalne w Soninie.
  11. We wtorek wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela.

  12. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  13. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca.  Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św.
    W piątek odwiedzę chorych od godz. 8.30.
    Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.
    Zachęcam szczególnie dzieci i młodzież, aby przed rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym skorzystali z Sakramentu Pokuty, po to, aby ten nowy rok rozpocząć z Bożym błogosławieństwem.

  14. Na dziewięć dni przed beatyfikacją Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga Dzieci, od 1 do 9 września 2023 r., w Archidiecezji Przemyskiej rozpocznie się nowenna będąca duchowym i bezpośrednim przygotowaniem wiernych do tego ważnego wydarzenia wiary.

  15. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

  16. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
  17. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
  18. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
  19. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzę bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.08.2023

  1. Wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak pragniesz – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Dzisiejsza scena ewangeliczna ukazuje głęboką wiarę kobiety kananejskiej i jej wielką miłość do swego dziecka. Jest gotowa znieść z pokorą przykre zapewne słowa usłyszane z ust Jezusa. Jezus jej jednak nie odpycha, ale – można tak powiedzieć – „testuje” jej wiarę i ufność. Szuka pomocy, ma silną wiarę, nie rezygnuje. Jest natrętna i wytrwała, nie odpuszcza. Puka z wiarą do serca Jezusa. Woła: Ulituj się, Panie, Synu Dawida.
    Zapamiętajmy! Jeśli sumienie podpowiada Ci, że czas na porządki – biegnij do Jezusa, rzuć się w Jego ramiona i na nowo doświadczaj, jak wspaniale jest żyć w blasku Bożej miłości.
  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. Gorące podziękowanie dla P. Józefa Matusza za remont instalacji elektrycznej w kotłowni przy kościele. Bóg zapłać.

  6. W naszych modlitwach pamiętajmy o trudzie rolników podczas żniw, o pielgrzymach oraz o wszystkich, którzy oczekują od nas modlitwy.

  7. Trwa sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa. Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.

  8. Dziś nasze parafialne dożynki. Uroczysta Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory dziś o 10.30. Zapraszam do wspólnej modlitwy za rolników i podziękowania Panu Bogu za tegoroczne zbiory.

  9. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach, za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.

  10. Dziś III niedziela miesiąca – składka na potrzeby kościoła.

  11. We wtorek czcimy Maryję jako Królową.

  12. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  13. W czwartek święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.
  14. W sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o 9.00 i 18.00.

  15. Przyszła niedziela – to ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  16. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
  17. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

  18. Wszystkim, którzy wyruszają na wakacje, życzę bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.08.2023

  1. Panie, ratuj mnie! – mówi Piotr w dzisiejszej Ewangelii. Piotr zdawał sobie sprawę z tego, że nie można chodzić po wodzie, ale tak bardzo zaufał słowom Jezusa, że to, co niemożliwe, stało się możliwe.„Wierzyć – to chodzić po wodzie”.
    W każdym z nas są jednak momenty zwątpienia. To normalne, że nieraz tracimy kontakt wzrokowy z Jezusem zaczynamy widzieć wyłącznie trudności, problemy, i wówczas fale codzienności porywają nas na dno, zaczynamy tonąć w wirach codziennego życia.
    Co wtedy robić? Trzeba zachować się jak Piotr. On pomimo tego, że dobrze pływał i na pewno nieraz uchodził cało z podobnej sytuacji, to jednak w momencie zagrożenia woła:
    Jezu, ratuj! Nie woła na pomoc kompanów z łodzi. Nie liczy na własne siły. On całą nadzieję pokłada w Jezusie.
    Zapamiętajmy! Muszę odrzeć się z samowystarczalności, puścić swoje wizje i chwycić się Tego, który jest mocniejszy – Jezusa Chrystusa.
  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. W naszych modlitwach pamiętajmy o trudzie rolników podczas żniw, o pielgrzymach oraz o wszystkich, którzy oczekują od nas modlitwy.

  6. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu i za zmarłych z naszych rodzin.

  7. W poniedziałek czcimy św. Maksymiliana Marię Kolbego.

  8. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwana Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w niedziele – o 7.30, 10.30 i 16.00. Na zakończenie każdej Mszy Świętej zostaną pobłogosławione przyniesione bukiety ziół, kwiatów, owoców, zbóż i warzyw. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.

  9. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  10. Za tydzień nasze parafialne dożynki. Msza św. dożynkowa o 10.30. Proszę o przyniesienie wieńców dożynkowych. Zapraszam do wspólnej modlitwy za rolników i podziękowania Panu Bogu za tegoroczne zbiory.

  11. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na potrzeby kościoła.

  12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

  13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

  14. Wszystkim, którzy wyruszają na wakacje, życzę bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

18 NIEDZIELA ZWYKŁA – PRZEMIENIENIE PAŃSKIE – 6.08.2023

  1. Zaprowadził ich na górę wysoką – mówi dzisiejsza Ewangelia. Wiele ważnych wydarzeń z Historii Zbawienia dokonywało się na jakiejś górze. Dlaczego? Bo góra jest symbolem spotkania z Bogiem. Na szczycie jest się bliżej nieba, bliżej spraw Bożych, a dalej od tego, co ziemskie.
    Przemienienie Jezusa jest umocnieniem wiary uczniów w obliczu Jego męki i śmierci. Doświadczenie cierpienia Jezusa będzie dla wiary Apostołów czymś tak destrukcyjnym, że trzeba ją umocnić ukazaniem Jego bóstwa – nie wystarczą już nawet uzdrowienia, wskrzeszenia, chodzenie po morzu, czego przecież byli naocznymi świadkami.
    Przemienienie jest także ukazaniem wypełnienia się
    Starego Testamentu na osobie Jezusa. Taką bowiem funkcję w tej scenie spełniają Mojżesz, twórca Prawa, i Eliasz, najważniejszy z grona proroków. To właśnie oni wskazują teraz na Jezusa jako na oczekiwanego przez Naród Wybrany Mesjasza.
    Nasze podążanie za Jezusem to nieustanne wchodzenie na góry -Tabor i Golgotę. Zarówno na jednej, jak i na drugiej dokonują się ważne sprawy duchowe. Czas życia to wspinaczka, to doświadczanie pocieszeń i strapień. Bóg będzie Cię hartował, abyś był mocny w wierze, gotowy przyjąć dobra, ale także wytrwać w przeciwnościach.
    Zapamiętajmy! K
    to wytrwa do końca, będzie zbawiony.
  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. W naszych modlitwach pamiętajmy o trudzie rolników podczas żniw, o pielgrzymach oraz o wszystkich, którzy oczekują od nas modlitwy.

  6. Rozpoczęliśmy sierpień, miesiąc trzeźwości. Powstrzymajmy się w tym miesiącu od napojów alkoholowych. Będzie to duchowe wyrzeczenie ofiarowane w intencji Ojczyzny i wszystkich uwikłanych w nałóg alkoholowy, jak również będzie to okazja do przypatrzenia się samemu sobie, czy mamy silną wolę i kontrolę nad swym ciałem i pragnieniami.

  7. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

  8. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach, za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.

  9. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
  10. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  11. W środę (9.08.) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – patronki Europy.

  12. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

  13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
  14. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
  15. Wszystkim, którzy wyruszają na wakacje, życzę bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.07.2023

  1. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał i kupił ją – mówi dzisiejsza Ewangelia. Królestwo Boże to największa wartość, dla której warto pozbyć się wszystkich innych dóbr, które się posiada. Można je zdobyć tylko i wyłącznie na drodze uczciwych i prawych działań podjętych w tym celu. Królestwa Bożego nie uzyska się przemocą, przekupstwem, oszustwem, „po znajomości” czy przypadkowo. Wszystkie działania muszą być ewangeliczne. Ta perła znajduje się w Tobie.
    Trzeba też mieć wiele cierpliwości wobec innych i … okazywać wiele czuwania nad sobą, byśmy sami przypadkiem nie zostali uznani za niezdatnych do Królestwa Bożego.
    Zapamiętajmy! Jesteś drogocenną perłą w rękach Pana. Jesteś dzieckiem Boga. Jesteś dziedzicem Jego skarbów i obietnic.

  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach, za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.

  6. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  7. W naszych modlitwach pamiętajmy o trudzie rolników podczas żniw oraz o wszystkich, którzy oczekują od nas modlitwy.

  8. We wtorek rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości.

  9. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  10. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

  11. W piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, patrona kapłanów, w modlitwie polecajmy wszystkich duszpasterzy.

  12. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.  Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od godz. 8.30. Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.

  13. W przyszłą niedzielę święto Przemienienia Pańskiego.

  14. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

  15. Za tydzień składka na potrzeby archidiecezji.

  16. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

  17. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

  18. Za trzy tygodnie parafialne dożynki. Proszę o zrobienie wieńców dożynkowych.

  19. W środę po nowennie spotkanie Pomocników Matki Kościoła.

  20. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

  21. Wszystkim, którzy wyruszają na wakacje, życzę bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23. 07. 2023

  1. Gdy ludzie spali, przyszedł nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł mówi dzisiejsza Ewangelia. Dzisiejsza Ewangelia wzywa do tego, abyśmy unikali pozornych osądów. Owszem, mamy prawo nazwać zło, złem, ale czym innym jest definitywny osąd osoby. Bóg nienawidzi grzechu, ale kocha grzesznika, dlatego pozwala chwastom rosnąć ramię w ramię z wyborną pszenicą. Nawet najbardziej zachwaszczone serce może w ostatnich sekundach życia zawołać: Boże miej litość dla mnie grzesznika!
    Zapamiętajmy! Nie zamęczajmy się tym, co rodzi zmartwienia, niepokoje i zgryzoty, ale wznieśmy ducha i kochajmy Pana Boga.
  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.
  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach, za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.
  6. W naszych modlitwach pamiętajmy o trudzie rolników podczas żniw oraz o wszystkich, którzy oczekują od nas modlitwy.
  7. Dzisiaj – z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Będziemy modlić się w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów
    Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.
    Zarządzeniem Episkopatu Polski przy poświęceniu pojazdów składka na środki transportu dla misjonarzy.
  8. W poniedziałek wspomnienie św. Kingi.
  9. We wtorek święto Świętego Jakuba Apostoła.
  10. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  11. W środę dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom z uwagi na przypadające tego dnia wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
  12. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  13. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
  14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
  15. Wszystkim, którzy wyruszają na wakacje, życzę bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16. 07. 2023

  1. Jezus wyszedł z domu i usiadł nad jeziorem – mówi dzisiejsza Ewangelia. Jezus wychodzi z domu, idzie nad jezioro, i… zaczyna nauczać. Głosi piękną przypowieść o siewcy i ziarnie. Pamięta, że nie ma czegoś takiego jak odpoczynek od Boga. Wykorzystuje każdą okoliczność, aby ukazywać drogi prowadzące do szczęścia.
    Święty Paweł podkreślał, że wiara rodzi się ze słuchania Słowa Bożego. Badaj więc glebę swojego serca, aby ziarna Bożego Słowa miały podatny grunt. Jak trzeba, to wyrywaj chwasty lenistwa. Niech czas wakacji będzie także czasem medytacji. Słowo Boże regularnie dawkowane wyjdzie Ci na dobre.
    Zapamiętajmy! Często powinienem zastanowić się nie tyle nad pytaniem: „dlaczego Bóg nie odpowiada na moje słowa?”, co raczej: „dlaczego ja nie odpowiadam na Boże Słowo”?
  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach, za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.

  6. Dziś III niedziela miesiąca – składka na potrzeby kościoła.

  7. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  8. W sobotę święto Św. Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany.
  9. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców oraz samochodów i innych pojazdów. Będziemy też modlili się o roztropne ich wykorzystywanie.
    Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.
    Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
    Jest to także Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez papieża Franciszka.

  10. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
  12. Wszystkim, którzy wyruszają na wakacje, życzę bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.07.2023

  1. Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię – mówi Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Jezus jako Syn Boży uznaje słuszność Ojcowskiego działania. Bóg odsłonił te prawdy przed ludźmi prostymi i ubogimi, a mówiąc dokładniej – oni sami z ufnością otworzyli się na Boże Słowo, dzięki czemu te prawdy stały się im zrozumiałe i jasne.
    Jakie to piękne! Okazuje się, że Pan Bóg jest otwarty wobec człowieka, o ile tylko człowiek zechce się zbliżyć do Niego przez systematyczne poznawanie Jego Syna. Tylko w ten sposób – biorąc na siebie lekkie „jarzmo” chrześcijańskiego życia i ucząc się cichości i pokory Jezusa – możemy znaleźć prawdziwe ukojenie dla duszy i odpoczynek dla ciała.
    Poprośmy Boga o proste serce – takie, które cieszy Boga.
    Zapamiętajmy! Pokora i wstyd po uczynionym grzechu daleko są milsze Bogu niż pycha po spełnieniu dobrego uczynku.

  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach, za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.

  6. We wtorek, 11 lipca, święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy.

  7. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  8. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na potrzeby kościoła.

  9. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła Aniela Wiecheć. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Niech Dobry Bóg okaże jej miłosierdzie i przyjmie do społeczności zbawionych : „Wieczny odpoczynek…”

  12. Wszystkim, którzy wyruszają na wakacje, życzę bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.07.2023

  1. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien – mówi Chrystus w dzisiejszej Ewangelii. Jezus domaga się pierwszego miejsca w naszym życiu. Mamy w całości oddać tron swojego serca. Bóg ma być pierwszy. On i tylko On. Oczywiście nie chodzi o to, aby uciekać od najbliższych, w pseudo pobożność. Jezus wzywa nas do tego, aby pierwsze było po prostu pierwsze. Gdy Bóg rzeczywiście jest na pierwszym miejscu, wszystko inne jest na swoim miejscu.
    Znane powiedzenie mówi: „
    Diabeł tkwi w szczegółach”. To prawda. Nieraz wydaje nam się, że jesteśmy pobożni, spędzamy dużo czasu na modlitwie, uczestniczymy w rekolekcjach, czytamy Słowo Boże. Tymczasem nasze codzienne szare życie, nie staje się miejscem świadectwa. To, czy Jezus rzeczywiście jest pierwszy w naszym życiu, można zweryfikować po naszych decyzjach. W nich odbija się nasze autentyczne przywiązanie do wartości, które On głosi.
    Zapamiętajmy! Każdego dnia badajmy swoje serce, weryfikujmy, czy oby na pewno Bóg jest w nim najważniejszy.

  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. Dziś I niedziela miesiąca – adoracja Najśw. Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

  6. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach, za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.

  7. Dziś składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

  8. W środę z Jarosławia wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
    Przez Pełkinie będą przechodzić około 10.00.
    Pamiętajmy o duchowym wsparciu pielgrzymów.

  9. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  10. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od godz. 8.30.
    Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.

  11. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
  12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

  13. Rozpoczęły się wakacje. Nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej. Nie ma wakacji od Pana Boga. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha.

  14. W środę po Mszy św. spotkanie Pomocników Matki Kościoła i Akcji Katolickiej.

  15. Dożynki parafialne odbędą się tradycyjnie w niedzielę po 15 sierpnia. Proszę o przygotowanie wieńców z poszczególnych rejonów parafii.

  16. Skończył się kwartał. Proszę o uregulowanie należności wobec Pana Kościelnego.

  17. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzę bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Szczęść Boże.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.06.2023

  1. Bójcie się raczej tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle – mówi dzisiejsza Ewangelia. Są ludzie, którzy – jakkolwiek nie są w stanie odebrać nam wiecznego życia z Bogiem – to jednak mogą nam wiele duchowo zaszkodzić w ramach naszego życia doczesnego. Chrześcijanin powinien zatem wystrzegać się osób, mediów, które mogą go „gorszyć”, tzn. uczynić gorszym, złym. Powinien wystrzegać się tych, którzy kłamią, którzy głoszą nieprawdę, którzy postępują nieuczciwie, bo może tymi antywartościami nasiąknąć jak gąbka i w końcu sam przestanie rozróżniać między dobrem a złem lub wręcz zło zacznie nazywać dobrem.
    Życie chrześcijanina na ziemi powinna zatem charakteryzować postawa czuwania i ufności. Rozważnego czuwania wobec osobowego Zła i dziecięcej ufności wobec osobowego Dobra.
    Zapamiętajmy! Tylko Bóg ma władzę nad naszym życiem i dlatego tylko Jego trzeba nam się „bać”, czyli – w rozumieniu biblijnym – czcić Go i szanować w naszych myślach i słowach ponad wszystko.
  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłości Boga i bliźniego.
  6. Dziś – tak jak w każdą niedzielę czerwca – o 15.45 Nabożeństwo Czerwcowe. O 16.00 Msza św.
  7. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach, za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.
  8. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  9. We wtorek, 27.06., wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  10. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  11. W czwartek (29.06.) Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 7.30, 10.30 i 18.00. Zapraszam na wspólną modlitwę na Mszach Świętych w intencji całego Kościoła, papieża – jako jego widzialnej głowy, a także nas samych – byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej – jest to tzw. Świętopietrze.

  12. W piątek zakończenie nabożeństw czerwcowych.

  13. W tym tygodniu I sobota miesiąca.

  14. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

  15. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

  16. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

  17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszły Józefa Mulawka i Wiktoria Dulińska. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Niech Dobry Bóg okaże im miłosierdzie i przyjmie do społeczności zbawionych : „Wieczny odpoczynek…”

  18. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.06.2023

  1. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo – mówi dzisiejsza Ewangelia. Dzisiejsza Ewangelia wzywa do ufnej modlitwy w intencji Bożych robotników. Mają oni szczególny rodzaj „pracy”. Mają stawać się siewcami miłości we współczesnym świecie, ich posługa ma być rozgłaszaniem prawdy o Bożej Miłości mają być budowniczymi pokoju, burzycielami smutku, roznosicielami radości, siewcami dobra, świadkami wiary. Mają przynosić ludziom Boże błogosławieństwo, stawać się Bożymi pośrednikami i Jego reprezentantami na ziemi.
    Być może wielu z nas przyzwyczaiło się do dużej liczby kapłanów. W naszych diecezjach z reguły mamy jeszcze wystarczającą liczbę powołań. Niemniej, są bardzo konkretne symptomy, które zapowiadają zmianę w tej przestrzeni. Oczywiście nie powinniśmy biadolić. Naszym zadaniem jest wypełniać Ewangelię. Jeśli Jezus wzywa do modlitwy w konkretnej intencji, to trzeba brać się do „roboty”.
  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. Wczoraj odnowiliśmy Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

  6. Dziś III niedziela miesiąca składka na potrzeby kościoła.

  7. Dziś o 15.45 Nabożeństwo Czerwcowe. O 16.00 Msza św.
  8. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach, za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.

  9. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  10. W piątek, 23.06., obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

  11. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 23 czerwca, podczas Mszy Świętej o 8.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszam na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.
    Dalsza część uroczystości będzie w szkole.
    Spowiedź dla dzieci przed każdą Mszą św.

  12. W sobotę uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

  13. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  14. Każdego czerwcowego wieczoru po Mszy św. o 18.00 zapraszam na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa. W niedzielę o 15.45, o 16.00 Msza św.

  15. Msze św. w tygodniu o 18.00. Zachęcam do uczestnictwa we Mszach św. w dni powszednie.
  16. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

  17. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

  18. 5 lipca na pątniczy szlak wyruszy z Jarosławia ku Jasnej Górze Grupa św. brata Alberta w ramach Archidiecezjalnej Przemyskiej Pieszej Pielgrzymki. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

  19. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

10 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.06.2023

  1. Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy źle się mają – mówi dzisiejsza Ewangelia. Grzech śmiertelny jest najniebezpieczniejszą chorobą duszy. To on oddziela nas od Boga, czyli źródła życia. Jeśli trwasz w grzechu, to tak naprawdę tkwisz w śmiertelnej chorobie. Żyjesz, ale nosisz w sobie „bombę z opóźnionym zapłonem”. Jezus ma na to radę. Przychodzi do Ciebie z diagnozą i skutecznym sposobem na uzdrowienie.
    Najbardziej bezpieczną salą operacyjną Boga jest sakrament pokuty i pojednania. To tam Chrystus przebacza i odcina z naszej duszy nowotwór grzechu. Daje nam tym samym nowe życie, życie w stanie łaski uświęcającej. Warto z tego skorzystać, to nic nie kosztuje, a daje pokój serca.
    Każdy z nas potrzebuje Jezusa jako lekarza. Każdy z nas miewa się źle, bo każdy z nas jest grzesznikiem. Propozycja leczenia jest na wyciągnięcie ręki.
    Zapamiętajmy! Oprócz dbania o ciało, trzeba też zadbać o duszę.
  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach, za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.

  6. Pragnę gorąco podziękować za udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję zwłaszcza tym, którzy budowali i dekorowali ołtarze, jak również tym, którzy zaangażowali się w dekorowanie trasy procesji Bożego Ciała. Słowa podziękowania kieruję do wszystkich, którzy pomogli w organizowaniu procesji. Dziękuję strażakom, p. Zaworskim, p. Wysockiemu, p. Grocholskiemu. Dziękuję dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami, ministrantom, asyście, niosącym obrazy, feretrony i inne oznaki naszej wiary. Bóg zapłać.
  7. Gorące podziękowanie za ofiarowanie kwiatów do kościoła. Bóg zapłać.

  8. Trwa Oktawa Bożego Ciała – po Mszy św. o 18.00 procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, dziś po Mszy św. o 10.30. Wszystkich zachęcam do udziału w nabożeństwach eucharystycznych. Nasz gorliwy udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Jezusa.

  9. We wtorek, 13.06. czcimy św. Antoniego z Padwy – znakomitego nauczyciela Ewangelii. Choć w tradycji ludowej czczony jest jako patron rzeczy znalezionych, to jest on jednym z najważniejszych świętych franciszkańskich i jednym z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych. Na Mszy św. o 18.00 poświęcenie lilii.

  10. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  11. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała – poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

  12. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
    W piątek za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
    Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  13. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o 18.00. W niedzielę o 15.45, o 16.00 Msza św.

  14. Msze św. w tygodniu o 18.00. Zachęcam do udziału w Mszach św. w dni powszednie i w nabożeństwie czerwcowym.

  15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

  16. W środę po Mszy św. spotkanie Pomocników Matki Kościoła.

  17. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

  18. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła Maria Węgrzyn. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Niech Dobry Bóg okaże jej miłosierdzie i przyjmie do społeczności zbawionych : „Wieczny odpoczynek…”

  19. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 4.06.2023

  1. Tak Bóg umiłował świat – mówi dzisiejsza Ewangelia. Bóg jest samą miłością. Niepoliczalną, nieogarnioną. Nie można jej wyczerpać, bo nie ma początku ani końca. Ta miłość zgładziła grzech, pokonała szatana i otworzyła bramy nieba. Gdy się dzieli, nic z niej nie ubywa. Gdy daje, niczego nie traci. To trochę tak, jak z zapaloną pochodnią – płonie i jest w stanie podpalać kolejne, dzieli się płomieniem, ale on wciąż jest taki sam.
    Jeśli chcesz jeszcze bardziej odkrywać Boga, to czerp z Niego miłość. Następnie rozdzielaj ją tym, którzy jej łakną. Po pewnym czasie sam zauważysz, że to, co dajesz, nie jest z ciebie. Jednak za każdym razem, gdy będziesz wracał do źródła (Boga), będziesz otrzymywał tyle, ile potrzebujesz.
    Zapamiętajmy! Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty, to nieustanne pomnażanie miłości.
  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. Gorące podziękowanie dla rodziców, którzy przyprowadzili dzieci do kościoła na błogosławieństwo w Dniu Dziecka. Bóg zapłać.

  6. Od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

  7. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie czerwcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

  8. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach, za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.

  9. Dziś kończy się czas wyznaczony przez Kościół do odbycia spowiedzi wielkanocnej.

  10. Dziś składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

  11. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  12. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Przypominam, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.
    Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Za udział w uroczystej procesji zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
    Proszę o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Przede wszystkim jednak otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Bądźmy w tym szczególnym dniu w stanie łaski uświęcającej. Eucharystyczny Chrystus pragnie być obecny w naszym życiu nie tylko od święta, lecz na co dzień.
    Tegoroczna procesja Bożego Ciała rozpocznie się Mszą św. o 10.00 na placu obok państwa Grocholskich i Wysockich na Okroługach. O przygotowanie tego ołtarza proszę mieszkańców Okroługów.
    Po Mszy św. udamy się do 4 ołtarzy w stronę Wólki Pełkńskiej.
    I ołtarz – .koło p. Babiarz. Rodzice dzieci z kl. III (pierwszokomunijne)
    II ołtarz – koło p. Zaworskich. Mieszkańcy okolicznych domów.
    III ołtarz – koło p. Machała. Mieszkańcy okolicznych domów.
    IV ołtarz – koło p. Sobolewskich. Mieszkańcy okolicznych domów.
    Zapraszam chętnych do pomocy przy dekorowaniu ołtarzy i przewiezieniu nie mających samochodu na miejsce Mszy św.
    Na zakończenie procesji o 12.00 w kościele zostanie odprawiona Msza św.
    Na procesję Bożego Ciała i Oktawę Bożego Ciała zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia.
    Zapraszam też dzieci I-komunijne w strojach pierwszokomunijnych.
    Do niesienia obrazów zapraszam panie oraz uczennice klas VI do VIII. Chłopców z VII i VIII klasy zapraszam do niesienia chorągwi.
    W Boże Ciało Msze św. o 7.30, o 10.00 na Okroługach i w kościele o 12.00. Nie będzie Mszy św. o 16.00.

  13. Przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszy św. procesja wokół kościoła, w niedzielę po Mszy św. o 10.30.

  14. W piątek po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, tj. 9 czerwca 2023 r., na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na Caritas Archidiecezji Przemyskiej lub na misje.

  15. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o 18.00. W niedzielę o 15.45, o 16.00 Msza św.

  16. Msze św. w tygodniu o 18.00. Zachęcam do udziału w Mszach św. w dni powszednie i w nabożeństwie czerwcowym.

  17. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

  18. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28.05.2023

  1. Weźmijcie Ducha Świętego! – mówi Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Chrystus nie nakazuje płacić, robić jakiegoś szczególnego „gestu pobożności” czy odpowiadać na pytania kwalifikacyjne. Mówi krótko i na temat: Weźmijcie.
    Otrzymałeś Ducha Świętego w sakramencie chrztu, zostałeś umocniony Jego darami w sakramencie bierzmowania. Właśnie wtedy Biskup powiedział:
    Przyjmij znamię Daru Ducha Świętego. Odpowiedziałeś jednym słowem: Amen, czyli zgodziłeś się przyjąć Tego, który ma Cię uświęcać, utwierdzać w dobrym oraz prowadzić w życiu.
    Masz rozpoznawać natchnienia pochodzące od Ducha Świętego. Może przechodząc obok kościoła, czujesz natchnienie:
    Wejdź na chwilę. Owszem, stracisz nieco czasu, ale zyskasz pokój serca i siłę do tego, by piękniej żyć.
    Od sprzeciwiania się natchnieniom Twoim, Duchu Święty – zachowaj nas Panie!
    Zapamiętajmy! Dary Boże są darmowe. Wystarczy je wziąć i zacząć żyć ich mocą.
  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. Gorące podziękowanie dla pewnej osoby za ofiarę 1000 złotych na potrzeby kościoła. Bóg zapłać.

  6. Dziś możemy zyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie, odśpiewanie, hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
  7. Dziś na Mszy św. o 10.30 rocznica I Komunii św. dla dzieci z kl. IV.
  8. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach, za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.
  9. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  10. Jutro I dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 8.00 i 18.00. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele. Zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką.

  11. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  12. W środę zakończenie nabożeństw majowych – od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.

  13. W czwartek oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Będziemy modlić się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.

  14. W czwartek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o 18.00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Przybyłym do kościoła dzieciom zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo.

  15. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
    Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od 8.30. Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.

  16. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy – kończy się czas spowiedzi wielkanocnej.

  17. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie czerwcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

  18. W czerwcu codziennie po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedziele czerwca nabożeństwo o 15.45. Zastanówmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż za mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela. Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

  19. Msze św. w tygodniu o 18.00. Zachęcam do udziału w Mszach św. w dni powszednie i w nabożeństwie majowym i czerwcowym.
  20. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

  21. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 21.05.2023

  1. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody – mówi Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Jeśli jesteś rodzicem, to Twoim światem do głoszenia jest przede wszystkim rodzina. Może masz dziecko, które przygotowuje się do I Komunii św. czy Sakramentu Bierzmowania. Pamiętaj, że jako rodzic jesteś jego pierwszym katechetą. Jeśli jesteś babcią lub dziadkiem, nie rezygnuj z modlitwy za swoje wnuki. Oni, choć teraz niejednokrotnie buntują się przeciwko Kościołowi i być może negują zasadność wiary, to… tak naprawdę szukają szczęścia. Szukają Boga. Niech Twoja pokorna modlitwa będzie im towarzyszką w tych poszukiwaniach. Jeśli nie masz dzieci – wystarczy, że będziesz człowiekiem.
    Zapamiętajmy! Pomagając jednemu człowiekowi, nie zmienisz całego świata… Ale świat zmieni się dla tego jednego człowieka.
  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.
  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach, za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.
  6. Gorące podziękowanie dla wszystkich, którzy – w poniedziałek, wtorek i środę – wzięli udział w modlitwach o tegoroczne urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Bóg zapłać.
  7. Trwa Nowenna do Ducha św.
  8. Dziś rocznica ingresu ks.abpa Adama Szala do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.
  9. Dziś o 10.30 I Komunia św. w naszej parafii. 14 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyło w Eucharystii. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym ta uroczystość miała piękny i godny charakter. Słowa podziękowania kieruję do wszystkich Rodziców – dziękuję za Waszą troskę w wychowaniu waszych dzieci, za zewnętrzne przygotowanie tej uroczystości, za dar ołtarza – wspólnie z dziećmi pierwszokomunijnymi z poprzednich lat, rodzice ofiarowali dywaniki pod siedzenia w ławkach w kościele. Bóg zapłać. Od dziś dzieci z klasy III przeżywać będą tzw. Biały Tydzień.
  10. Dziś nabożeństwo majowe o 15.45. O 16.00 Msza św.
  11. Dziś III niedziela miesiąca składka na potrzeby kościoła.
  12. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  13. W piątek Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę za nasze kochane mamy.
  14. W sobotę 27.05. 10 naszych młodych parafian przyjmie w Wólce Pełkińskiej Sakrament Bierzmowania. Otoczmy ich modlitwą.
  15. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Kończy się okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej. Codziennie przed Mszą Świętą można skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
  16. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 10.30 rocznica I Komunii św. dla dzieci z kl. IV.
  17. Przyszła niedziela – to ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  18. Nabożeństwo Majowe codziennie po Mszy św. o 18.00. W niedziele nabożeństwo majowe o 15.45. O 16.00 Msza św.
  19. Dzisiaj w Archidiecezji święcenia diakonatu, a za tydzień, w sobotę, święcenia prezbiterów. Módlmy się w intencji kandydatów do święceń.
  20. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i do udziału w Nabożeństwach Majowych.
  21. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
  22. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

6 NIEDZIELA WIELKANOCY – 14.05.2023

  1. Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania – mówi Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Pan Bóg nie chce, abyś robił krzywdę sobie i innym. Stwórca wyznacza granice twojej wolności, ale jakże błogosławione są te ograniczenia.
    Jeśli chcesz rozważnie odpowiedzieć na Miłość Boga, to zachowuj Jego przykazania. Nie są one łatwe. „Przykazania” tego świata: jedz, pij, używaj, są łatwiejsze – jednak nikt nie daje gwarancji, że one doprowadzą do szczęśliwego końca. Tylko Bóg mówi: Daję gwarancję! Kto będzie zachowywał Moją naukę, żyć będzie.
    Zapamiętajmy! Bóg wyznaczył nam pewne trasy, po których powinniśmy się poruszać.
  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.
  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach, za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.
  6. Od jutra rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o urodzaje. Dawniej nazywano je „suchymi dniami”. Przez trzy kolejne dni – do środy włącznie – przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
    Jeśli nie w inny sposób, to przynajmniej poprzez żarliwą modlitwę prośmy naszego Ojca w niebie o sprawiedliwy podział plonów ziemi, aby ludzie nie umierali więcej z głodu.
    Msze św. w kościele o 18.00.
    W poniedziałek o 19.00 procesja z błogosławieństwem pól na Okroługach. We wtorek o 19.00 procesja z błogosławieństwem pól na Lechach. W środę o 19.00 procesja z błogosławieństwem pól od strony Ujeznej (koło p. Wieczorka).
    Weźmy udział w tej błagalnej modlitwie o chleb powszedni i błogosławieństwo w pracy.
  7. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
  8. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  9. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  10. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  11. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 10.30 I Komunia św. w naszej parafii. Proszę o pozostawienie pierwszych ławek dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
    Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin w sobotę o 9.00.
  12. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na potrzeby kościoła.
  13. Przypominam i zachęcam do korzystania z Sakramentu Pojednania, aby wypełnić przykazanie kościelne – w okresie wielkanocnym przystąpić do spowiedzi i do komunii świętej. Przykazanie to obowiązuje wszystkich wierzących. Z Sakramentu Pokuty można korzystać codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Zachęcam również do regularnej spowiedzi świętej, która jest źródłem łaski uświęcającej i daje nam możliwość przyjmowania Ciała Pańskiego.
  14. Skorzystajmy z zaproszenia do wzięcia udziału w Nabożeństwach Majowych sprawowanych codziennie po Mszy św. o 18.00. W niedziele nabożeństwo majowe o 15.45. O 16.00 Msza św.
  15. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i do udziału w Nabożeństwach Majowych.
  16. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
  17. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
  18. We wtorek o 17.30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do bierzmowania.
  19. W sobotę po Mszy św. o 18.00 spotkanie dzieci z kl. IV.
  20. W niedzielę 28.05. 10 naszych młodych parafian przyjmie w Wólce Pełkińskiej Sakrament Bierzmowania. Otoczmy ich modlitwą.
  21. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

5 NIEDZIELA WIELKANOCY – 7.05.2023

  1. W domu Ojca mego jest mieszkań wiele! – mówi dzisiejsza Ewangelia. Nieraz porównujemy się z innymi. Wypatrujmy u „innych” tego, co lepsze i bardziej wartościowe. Wydaje nam się, że to, co mamy, jest bezużyteczne. Mówimy: gdybym miał to, co ma tamten, to wtedy… wtedy byłbym szczęśliwy, spełniony i święty.
    Mieszkań jest wiele, ale droga jest jedna. Jest nią Jezus. Jeśli Twoje życie będzie kroczyć po tej drodze, to z całą pewnością będziesz spełnionym człowiekiem. Nie trwóż się i nie porównuj. Staraj się wraz z Jezusem odkrywać potencjał, jakim zostałeś obdarowany. To, co masz, we współpracy z łaską Bożą, doprowadzi cię do wymarzonego mieszkania.
    Zapamiętajmy! Bóg miał kiedyś wielkie marzenie. To marzenie nosi Twoje imię. W niebie czeka na Ciebie wspaniałe mieszkanie – przygotowane specjalnie pod Twoje potrzeby i oczekiwania.
  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie o 15.30. O 16.00 Msza św.

  6. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach, za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.

  7. Dzisiaj składka na potrzeby Archidiecezji.

  8. Gorące podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do uświetnienia odpustu w naszej parafii – niosącym baldachim, feretrony i obrazy, Paniom z kuchni, wszystkim za obecność i modlitwę. Bóg zapłać.

  9. Pomimo, że tydzień modlitwy o powołania do służby w Kościele dobiega końca, nie ustawajmy w wołaniu do Pana, by posyłał robotników na swoje żniwo.
  10. Jutro uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest to również dzień imienin Ks. bpa Stanisława Jamrozka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  11. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  12. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

  13. Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwajmy na modlitwie podczas Nabożeństwa Majowego. Nabożeństwo Majowe codziennie po Mszy św. o 18.00. W niedziele o 15.45, o 16.00 Msza św..
  14. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie i do udziału w Nabożeństwach Majowych.
  15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
  16. W środę po nowennie spotkanie Pomocników Matki Kościoła.
  17. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
  18. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

4 NIEDZIELA WIELKANOCY – DOBREGO PASTERZA – 30.04.2023

  1. Ja jestem bramą owiec – mówi Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Nasze życie to nieustanny wybór: Wstaję czy śpię nieco dłużej? Kawa czy herbata? Być miłym czy gburem? Uczciwym czy złodziejaszkiem? Żyć pełnią życia czy tak na niby? Siedzieć w domu. czy pójść do kościoła na Mszę św.? Przyznać się do błędu czy tkwić w nienawiści?
    Nieraz wybieramy łatwiejsze rozwiązanie problemu. Takie pójście na skróty.
    Tymczasem Jezus bardzo konkretnie wskazuje, że jedyną drogą prowadzącą do Ojca jest życie zgodnie z Dobrą Nowiną.
    Jeśli pragniesz dokonywać właściwych wyborów, za dewizę swojego życia obierz motto: C
    o na moim miejscu zrobiłby Jezus? Nie wybieraj głupkowatego rozwiązania, bo prowizorki z reguły nie są trwałe. Wchodź w podejmowane decyzje z Jezusem. Być może nieraz to „Jezusowe” rozwiązanie będzie trudniejsze. Nieraz odnalezienie bramy, przy której stoi Jezus, będzie wymagało poświęcenia i systematycznej pracy. Ale… warto poszukać. Warto poczekać. Warto dokonać właściwego wyboru. Jezus jest jedyną bramą, którą wchodzi się do szczęścia.
    Zapamiętaj! Póki żyjesz, jest rozwiązanie –
    Jezus czeka na ciebie w konfesjonale.
  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach, za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.

  6. Niedziela Dobrego Pasterza, którą właśnie przeżywamy, jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Są to jednocześnie kolejne Kwartalne Dni Modlitw (tzw. Suche Dni Letnie). Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza.
  7. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  8. Jutro rozpoczyna się maj – miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Każdego dnia po Mszy św. o 18.00 będziemy odprawiać Nabożeństwa Majowe ze śpiewem Litanii loretańskiej. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Zadbajmy o wizerunki Matki Bożej w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.

  9. W środę (wyjątkowo) po Mszy św. o 11.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  10. We wtorek, 2 maja, doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

  11. W środę Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – głównej Patronki Polski i Archidiecezji Przemyskiej – dzień odpustu parafialnego w Pełkiniach. Zapraszam wszystkich do jak najliczniejszego udziału – zwłaszcza na sumie odpustowej o godz. 11.00.
    Do niesienia obrazów zapraszam uczennice Szkoły Podstawowej – każda klasa ( od IV) niech niesie jeden obraz, (Proszę przyjść we wtorek na 18.00) Chłopców zapraszam do niesienia chorągwi.
    Msze św. w dzień odpustu o 7.30 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o 16.00.
    Spowiedź przed każdą Mszą św. – jak również przed i w czasie Mszy św. odpustowych.
    Niech przez ten cały świąteczny, odpustowy, dzień towarzyszy nam modlitwa za naszą parafię, za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji.

  12. Przed Uroczystością Odpustową – we wtorek– zapraszam na czuwanie i wspólną modlitwę. Nasze przygotowanie do Odpustu rozpocznie się Mszą św. o 18.00. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu.
    Cała parafia została podzielona na 4 części. Na adorację Najśw. Sakramentu zapraszam wszystkich, ale przede wszystkim poszczególne części naszej parafii. I tak od 18.30 do 19.00 – Lechy. Od 19.00 do 19.30 – mieszkańców od kościoła do Lechów i Jerzyk. Od 19.30 do 20.00 mieszkańców od Ujeznej do kościoła. Od 20.00 do 20.30 mieszkańców Okroługów.
    Adoracja zakończy się wspólnym dla całej parafii nabożeństwem o 20.30 i Apelem Jasnogórskim o 21.00 – na to nabożeństwo i Apel Jasnogórski zapraszam wszystkich

  13. W tym tygodniu, I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św. W piątek odwiedzę chorych od 8.30.
    Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.

  14. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie o 15.30. O 16.00 Msza św.

  15. W niedziele nabożeństwo majowe o 15.45. O 16.00 Msza św.

  16. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

  17. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

  18. Gorące podziękowanie dla pań i panów za wyczyszczenie miejsca między krzewami na parkingu parafialnym. Bóg zapłać.

  19. Wszystkich parafian w dalszym ciągu proszę o modlitwę w pewnej, Bogu wiadomej, intencji.

  20. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

3 NIEDZIELA WIELKANOCY – 23.04.2023

  1. Czy serce nie pałało w nas, kiedy rozmawiał z nami w drodze? – mówi dzisiejsza Ewangelia. Każda Msza św. to praktyczna realizacja dzisiejszej Ewangelii. Przychodzisz na nią ze „świata”. Często z poranionym sercem, z wieloma frustracjami, żalami, pretensjami… Możesz je wypowiedzieć. Następnie Bóg daje ci Słowo. Ono tłumaczy Twoje życie. Przypomina, że nad każdą przestrzenią Twojego istnienia czuwa miłująca dłoń Boga. Finalnym momentem jest Komunia św. Możesz – tak jak uczniowie z Emaus – rozpoznać Jezusa przy łamaniu chleba. Po błogosławieństwie wracasz do swojej Jerozolimy. Twoja codzienność, to wyśmienite miejsce do dawania świadectwa, że Jezus naprawdę żyje!
    Zapamiętajmy! Nie mów ludziom o Bogu, ale żyj tak, aby oni sami zaczęli pytać o Boga.

  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach, za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.

  6. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zatem nie tylko dzisiaj, ale często wczytujmy się z ochotą i rozważajmy Słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii.

  7. Jutro uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.

  8. We wtorek, 25.04, przez wstawiennictwo św. Marka Ewangelisty będziemy się modlić o dobre urodzaje i o błogosławieństwo dla pracujących na roli. Będziemy także prosić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.

  9. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  10. W sobotę, 29 kwietnia, święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy – współpatronki Europy.

  11. W przyszłą niedzielę Niedziela Dobrego Pasterza – jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Rozpocznie się Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

  12. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00.

  13. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

  14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

  15. Dziś po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców dzieci z kl. VIII przygotowujących się do bierzmowania.

  16. Dziś w całym powiecie jarosławskim będzie trwała akcja „Jarosławskie Pola Nadziei” czyli publiczna zbiórka pieniężna na rzecz zakupu sprzętu medycznego do Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu. Specjalnie oznakowani wolontariusze staną z puszkami przed kościołami i za złożoną ofiarę będą dawać sztucznego żonkila lub pamiątkową naklejkę. Cel piękny i wartościowy dlatego starajmy się wesprzeć tą cenną akcję na rzecz jarosławskiego Hospicjum.

  17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł Władysław Wychodnik. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Niech Dobry Bóg okaże mu miłosierdzie i przyjmie do społeczności zbawionych : „Wieczny odpoczynek…”

  18. Wszystkich parafian proszę o modlitwę w pewnej, Bogu wiadomej, intencji.

  19. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 16.04.2023

  1. Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus – mówi dzisiejsza Ewangelia. Tomasz zwany Didymos, czyli „bliźniak”… Czyim duchowym bliźniakiem jest Tomasz? Każdego z nas. Dzisiejsza Ewangelia jest o nas, a szczególnie o Tobie.
    Pamiętaj, że Bóg jest wszędzie. Jednak najpewniej Jego obecność manifestuje się w Eucharystii. Niedzielna Msza św. to szczególny czas, kiedy wraz z innymi uczniami możesz spotkać Zmartwychwstałego Pana. Tomasz – Twój bliźniak – miał wątpliwości, bo podczas pewnej niedzieli był poza wspólnotą. Każda Twoja nieobecność na niedzielnej Mszy św. może spotęgować wątpliwości. Nie bądź niedowiarkiem, bądź wierzącym.
    Pamiętaj! Gdy idziesz do kościoła, idziesz na spotkanie z żywym Jezusem, który przychodzi do wspólnoty uczniów.
  2. Gorące podziękowanie dla Pań za zakup i posadzenie bratków przy kościele oraz za uporządkowanie i wyczyszczenie groty Matki Bożej przy kościele. Bóg zapłać.
  3. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  4. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  5. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  6. Dziś, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, można zyskać odpust zupełny. Warunkami koniecznymi do zyskania tego odpustu jest: 1. stan łaski uświęcającej, 2. Stała wola i chęć pracy nad sobą – czyli wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu. 3. Pełne uczestnictwo we Mszy św., połączone z przyjęciem Komunii św.. 4. Przynajmniej jeden uczynek miłosierdzia względem drugiego człowieka przez czyn, słowo, modlitwę…
  7. Przypominam o możliwości codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem. (Penit. Apostolska Prot. N. 4/02/1)
  8. Zachęcam do rozwijania osobistej pobożności poprzez odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Zapraszam do zapisywania się do Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego. W zakrystii są deklaracje.
  9. Dziś po każdej Mszy św. odmawiać będziemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  10. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach. za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.

  11. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia – po Mszy św. zbiórka do puszek na Caritas.
  12. Dziś III niedziela miesiąca składka na ogrzewanie kościoła.

  13. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  14. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny.

  15. Msze św. w tygodniu o 18.00. We wtorek Msza św. o 19.00 ze względu na kongregację w Leżajsku. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
  16. W kościele za ławkami są czasopisma religijne: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się – zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
  17. Dziś po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców dzieci z kl. III – przed I Komunią św.
  18. W sobotę po Mszy św. o 18.00 spotkanie rodziców dzieci z klasy czwartej przed rocznicą I Komunii św.
  19. Za tydzień po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców dzieci z kl. VIII przygotowujących się do bierzmowania.
  20. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszły Emilia Jurek i Helena Kowal. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Niech Dobry Bóg okaże im miłosierdzie i przyjmie do społeczności zbawionych : „Wieczny odpoczynek…”

  21. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 9.04.2023

  1. Ujrzał i uwierzyłmówi dzisiejsza Ewangelia. Jezus żyje! To najlepsza wiadomość, jaką kiedykolwiek mógłbyś usłyszeć. Skoro Jezus uśmiercił grzech, dług został spłacony, a szatan pokonany, to… nie ma na ziemi sytuacji bez wyjścia! Jednak, aby żyć owocami Zmartwychwstania, trzeba je przyjąć jako „pewnik” i żyć w nieustannej obecności dobrego Boga.
    Niech Jezus zmartwychwstały pobudzi nas do większej ufności względem siebie i da nam ducha mądrości i posłuszeństwa. Niech świat na nowo doświadczy, że Bóg w Jezusie pokonał grzech i… żyje!
    Zapamiętajmy! Kościół czerpie swoją żywotność z doświadczenia Zmartwychwstania.
  2. W poczuciu wdzięczności chcę skierować słowa podziękowania do wszystkich tych, którzy przyczynili się, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała godną oprawę. Dziękuję ojcu Kazimierzowi za obecność i posługę. Dziękuję Paniom, które przygotowały palmę wielkanocną. Dziękuję strażakom za zabezpieczenie w czasie Parafialnej Drogi Krzyżowej w Niedzielę Palmową oraz za wznowienie po wielu latach straży przy Bożym Grobie. Dziękuję Paniom, dziewczętom i chłopcom za czytanie Słowa Bożego w Niedzielę Palmową i w Wigilię Paschalną, Pani Halinie za śpiewanie psalmu. Dziękuję Panu Organiście, Panu Kościelnemu, ministrantom i Dziewczęcej Służbie Maryi. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli czynny i żywy udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego – w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę oraz w adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i przy Bożym Grobie. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
  3. Gorące podziękowanie za dary na świąteczny stół na plebanię. Bóg zapłać.
  4. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.
  5. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
  6. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  7. Dziś jeszcze Msze św. o 9.00 i 10.30 – po tej Mszy św. procesja na cmentarz.
  8. Dziś, w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio i telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et orbi”.
  9. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte o 7.30 i 10.30.
    Składka z drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na utrzymanie katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w naszym kraju. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej.
  10. W tych świętych dniach nie powinniśmy też zapominać o tych, którzy od nas odeszli – odwiedźmy ich groby na cmentarzach.
  11. W środę po Mszy św. o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  12. Chociaż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy się nim pozdrawiajmy. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii. W dniach oktawy bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”.
    Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  13. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu można zyskać odpust zupełny. Warunkami koniecznymi do zyskania tego odpustu jest: 1. Spowiedź, czyli stan łaski uświęcającej. Spowiedź może być odprawiona wcześniej niż Święto Miłosierdzia Bożego 2. Ze spowiedzią ściśle wiąże się stała wola i chęć pracy nad sobą – czyli wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu. Człowiek ma starać się o wewnętrzną wolność czynienia dobra i unikania tego, co prowadzi do zła. 3. Pełne uczestnictwo we Mszy św., połączone z przyjęciem Komunii św.. 4. Przynajmniej jeden uczynek miłosierdzia względem drugiego człowieka przez czyn, słowo, modlitwę… W tym uczynku ważna jest intencja – czyli gest miłosierdzia powinien być wykonywany z miłości do Pana Jezusa. W Święto Miłosierdzia Bożego Pan Jezus obiecuje przez Św. Faustynę Kowalską niewyczerpane morze łask. Łaski, których człowiek może dostąpić w tym dniu, porównywane są do oczyszczającej mocy chrztu św. W tym stanie otrzymuje się niebo – bez potrzeby odbywania kary w czyśćcu.
  14. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia.
  15. Za tydzień III niedziela miesiąca składka na ogrzewanie kościoła.
  16. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia, składka do puszek na Caritas.
  17. Msze św. w tygodniu o 18.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
  18. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
  19. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców dzieci z kl. III – przed I Komunią św.
  20. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy oraz z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach, razem z naszymi bliskimi. Szczęść Boże.

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – PALMOWA – 2.04.2023

  1. Męka naszego Pana Jezusa Chrystusa. Opis męki Jezusa Chrystusa i te Wielkie Dni, które się dziś rozpoczynają, to chwila zatrzymania się w biegu naszego życia i okazja do refleksji nie tylko nad losem Jezusa, ale i nad sobą. Musimy mieć świadomość, że proces i Męka Chrystusa dokonuje się także w naszych czasach. To, co dziś mówimy, robimy, jakie decyzje podejmujemy, zawsze odnosi się jakoś do tamtych ponadczasowych wydarzeń Wielkiego Tygodnia. Każdy z nas nieustannie wybiera, czy opowiada się za Chrystusem, prawdą, dobrem, sprawiedliwością – czy przeciw.
    Zapamiętajmy! Nad pokusą naszej rozpaczy i smutku rozciąga się Boża niezachwiana miłosierna Obecność.
  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. W dzisiejszą niedzielę, 2 kwietnia, 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. On przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć wobec innych o własnej wierze. Starajmy się go w tym naśladować.

  6. Dziś na każdej Mszy św. poświęcenie palm. W ten sposób pragniemy naśladować tłumy, które wiwatowały na cześć Pana Jezusa wjeżdżającego do Jerozolimy.

  7. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Gorzkich Żalach o 15.15. O 16.00 Msza św.

  8. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

  9. Dziś po południu parafialna Droga Krzyżowa w kierunku Wygarek. Rozpocznie się Gorzkimi Żalami o 15.15. O 16.00 Msza św.
    Po Mszy św. – około 16.50 – wyruszymy na Drogę Krzyżową.
    Krzyż w czasie drogi krzyżowej będą niosły dzieci, młodzież, dorośli…
    Wszystkich zapraszam do uczestnictwa w tej Drodze Krzyżowej.
  10. Pragnę podziękować wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę uczestniczyli w Gorzkich Żalach, a w piątek w Drodze Krzyżowej. Bóg zapłać.
  11. Zbliżają się najważniejsze dni w całym roku liturgicznym – Święte Triduum Paschalne. Aby rzeczywiście je owocnie i pięknie przeżyć, oczyśćmy nasze serca, pozwólmy, aby Pan nas przemieniał, czynił lepszymi. Otwórzmy się na to uzdrawiające działanie Jego łaski. Nie odkładajmy spowiedzi na bliżej przed świętami.
  12. Jutro w naszej parafii odbędzie się spowiedź wielkopostna.
    Możliwość spowiedzi od 14.00 do 17.00. Przerwa w spowiedzi od 16.00 do 16.30
    Po Komunii św. adorujmy Pana Jezusa przynajmniej do błogosławieństwa.
  13. W środę po Mszy św. o 19.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  14. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy upamiętniającej pojmanie Pana Jezusa. Na znak smutku zostanie obnażony ołtarz. Msza św. o 19.00. Adoracja do 22.00.
    Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
    Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Chrystusa. Czas adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i w Bożym Grobie. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego żadnej dyspensy. Przypominamy, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły – jeden posiłek do syta i dwa lekkie – obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60. Rodzice powinni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty (Kan. 1252).
    W Wielki Piątek o 9.00 Droga Krzyżowa – wieczorem nie będzie Drogi Krzyżowej.
    Nabożeństwo w Wielki Piątek o 19.00. Adoracja do 22.00
    Za pobożny udział w adoracji Krzyża i ucałowanie go podczas uroczystych obrzędów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
    W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed niedzielą Miłosierdzia Bożego – zachęcam do indywidualnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia i do zapisywania się do Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego.
    Wielka Sobota – przeżywanie Wigilii Paschalnej. Dzień adoracji Pana Jezusa w Bożym Grobie. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani – obowiązuje nadal cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto zatem w tym dniu zachować post – powstrzymując się od pokarmów mięsnych.
    Msza św. o godz. 19.00. Adoracja do 22.00.
    Na liturgię wielkosobotnią proszę przynieść świece z zabezpieczeniem przed rozlewaniem się wosku. Proszę też przynieść naczyńka na wodę święconą.
  15. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny.
    Poświęcenie pokarmów o 9.00, 10.00 i o 11.00 – na poświęceniu pokarmów nie będzie poświęcenia wody.
  16. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Wielkanoc. Rezurekcja o 6.00 rano. Ponadto Msza św. o 9.00 i 10.30. Po Mszy św. o 10.30 procesja na cmentarz i Koronka do Bożego miłosierdzia za spoczywających na naszym cmentarzu, za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych z naszych rodzin.
  17. Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o 7.30 i 10.30.
  18. Program nabożeństw i adoracji przy ciemnicy i Bożym Grobie wywieszony jest w gablocie przed kościołem. Wszystkie nabożeństwa rozpoczynają się o 19.00. Pana Jezusa będą adorowały poszczególne rodziny. Wszyscy więc będą mieli okazję adorować Pana Jezusa czy to w ciemnicy czy w Bożym Grobie. Proszę, aby na adorację przychodziły całe rodziny z wyznaczonych numerów, a nie tylko przedstawiciele tych rodzin. Adoracja Pana Jezusa w Wielki Piątek od 8.00 co godzinę po 15 numerów – do numeru 165. W Wielką Sobotę od 8.00 co godzinę po 15 numerów – od numeru 166.
  19. Zachęcam do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.
  20. Proszę o zapisywanie chorych, którzy pragną przyjąć Sakrament Pokuty i Komunię św. z okazji Świąt Wielkanocnych. Chorych tych, jak również tych których odwiedzam w I piątki miesiąca, odwiedzę w Wielki Wtorek od 8.30.
  21. Msze św. w tygodniu o 19.00.
  22. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
  23. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wejdźmy w przeżycia tego Wielkiego Tygodnia, abyśmy mogli doświadczać przechodzenia ze śmierci grzechu do życia w łasce i wolności dziecka Bożego.

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023

  1. Czyż nie powiedziałem ci, że jeśli uwierzysz, ujrzysz chwałę Bożą? – mówi Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Wiara polega na zaufaniu. Zobacz! Dzisiejsza Ewangelia kończy się bardzo szczęśliwie. Łazarz zostaje wskrzeszony, a jego siostry odzyskują zmarłego brata. Inni świadkowie tego wydarzenia odkrywają, że Jezus to Mesjasz.
    Może warto zaryzykować? Może warto posłuchać Boga i Kościoła? Owszem, na pozór to niedorzeczne. Jednak tlenu też nie widzisz, a przecież wierzysz, że jest niezbędny do życia. Nie musisz od razu wszystkiego zrozumieć, zrób mały krok wiary.
    Zapamiętajmy! Wrażliwość na innych jest początkiem świętości.

  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. Koniec Wielkiego Postu to dobra okazja, aby zadbać o krzyże – symbol naszej wiary i nadziei. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie wysprzątane.

  6. Gorące podziękowanie dla Pań – które pragną pozostać anonimowe – za przyklejenie dywaników na siedzenia w kościele. Bóg zapłać.

  7. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

  8. Pragnę podziękować wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę uczestniczyli w Gorzkich Żalach, a w piątek w Drodze Krzyżowej. Bóg zapłać.

  9. Dziś po południu o 15.15 – tak jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu. Po Gorzkich Żalach o 16.00 Msza św.

  10. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

  11. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  12. W środę po Mszy św. o 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  13. W piątek o 17.00 – tak jak w każdy piątek Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa. Po Drodze Krzyżowej Msza św.

  14. W tym tygodniu I sobota miesiąca.

  15. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Gorzkich Żalach o 15.15. O 16.00 Msza św.

  16. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej czyli Niedzielą Palmową.
    Msze św. o 7.30, 10.30 i 16.00. Na każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia palm.

  17. W Niedzielę Palmową, która jest Niedzielą Męki Pańskiej zamierzamy zorganizować kolejną już parafialną Drogę Krzyżową – tym razem w stronę Wygarek.
    Rozpocznie się Gorzkimi Żalami o 15.15. O 16.00 Msza św.
    Po Mszy św. – około 16.50 – wyruszymy na Drogę Krzyżową – z dużym krzyżem – w kierunku Wygarek. Krzyż w czasie drogi krzyżowej będą niosły dzieci, młodzież, dorośli…
    Będzie to dłuższa Droga Krzyżowa. W ten sposób przez nasz trud i poświęcenie jeszcze bardziej będziemy mogli wejść w ogrom męki Chrystusa.
    Wszystkich zapraszam do uczestnictwa w tej Drodze Krzyżowej.

  18. Wielki Post jest czasem świadczenia miłosierdzia. Zachęcam do wsparcia kościelnej Caritas tradycyjną już jałmużną wielkopostną. W zakrystii są do nabycia paschaliki wielkanocne.

  19. Msze św. w tygodniu o 17.00. W piątek po Drodze Krzyżowej o 17.00.
    Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

  20. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
  21. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2023

  1. Idź obmyj się w sadzawce Siloam – mówi dzisiejsza Ewangelia. Czas Wielkiego Postu to odkrywanie, że Jezus kocha każdego człowieka. Dowodem tej miłości jest krzyż. Rozłożone na drzewie krzyża ramiona Chrystusa mówią: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”.
    Nie lękaj się zanurzyć w życiu Jezusa. Podejdź bliżej, aby w Nim obmyć się z tego, co jest Twoją największą ślepotą. Bądź naśladowcą bezimiennego niewidomego.
    Zapamiętajmy! Droga z konfesjonału do kapłana, który poda ci Jezusa w Eucharystii, to najwspanialsza trasa na świecie.
  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. Wielki Post, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia nad tajemnicą Bożej miłości, której wyrazem jest też stała obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego. Zbawiciel ciągle nas w tym umacnia, karmiąc nas swoim Ciałem, które uczynił pokarmem na życie wieczne. Przystępujmy często do stołu eucharystycznego.

  6. Pragnę podziękować wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę uczestniczyli w Gorzkich Żalach, a w piątek w Drodze Krzyżowej. Bóg zapłać.
  7. Dziś po południu o 15.15 – tak jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu. Po Gorzkich Żalach o 16.00 Msza św.
  8. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

  9. Dziś III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.

  10. Jutro – przeniesiona z niedzieli – uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, dzień szczególnej modlitwy za Ojców.

  11. W środę po Mszy św. o 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  12. W piątek o 17.00 – tak jak w każdy piątek Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa. Po Drodze Krzyżowej Msza św.

  13. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które chcą podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Szczegóły w zakrystii.

  14. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  15. Msze św. w tygodniu o 17.00. W piątek po Drodze Krzyżowej o 17.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

  16. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

  17. Wielki Post jest czasem świadczenia miłosierdzia. Zachęcam do wsparcia kościelnej Caritas tradycyjną już jałmużną wielkopostną. W zakrystii są do nabycia paschaliki wielkanocne i słoiczki z miodem.

  18. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12.03.2023

  1. Daj mi pić! – mówi Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus przychodzi do Ciebie z jedną, jednoznaczną prośbą: Daj mi pić! Pozwól, że będę Cię kochał. Nie uciekaj ode Mnie. Jedynym pragnieniem Chrystusa jest to, abyś pozwolił Mu się kochać.
    Przestań udawać mądralę. Przyjdź do Jezusa i bez względu na swoje CV daj Mu pić. Pozwól się kochać.
    Zapamiętajmy! Jeśli nie zdarzyła Ci się radość spotkania Jezusa, po której przestałeś się wstydzić życia, jeszcze nie wiesz, co to zbawienie.
  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu Sakramentu Pokuty i Pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem. Niech nasze rodziny będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały wśród świata żywą wiarą.
  6. Przez cały Wielki Post trwa wielkopostna akcja trzeźwości.
  7. Pragnę podziękować wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę uczestniczyli w Gorzkich Żalach, a w piątek w Drodze Krzyżowej. Bóg zapłać.
  8. Dziś po południu o 15.15 – tak jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu. Po Gorzkich Żalach o 16.00 Msza św.
  9. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

  10. W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
  11. W środę po Mszy św. o 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  12. W piątek o 17.00 – tak jak w każdy piątek Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa. Po Drodze Krzyżowej Msza św.

  13. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.

  14. Msze św. w tygodniu o 17.00. W piątek po Drodze Krzyżowej o 17.00.
    Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
  15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
  16. Wielki Post jest czasem świadczenia miłosierdzia. Zachęcam do wsparcia kościelnej Caritas tradycyjną już jałmużną wielkopostną. W zakrystii są do nabycia paschaliki wielkopostne i słoiczki z miodem. Ofiara przynajmniej 10 złotych za paschalik i 10 złotych za słoiczek miodu.

  17. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 5.03.2023

  1. To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!mówi dzisiejsza Ewangelia. Obecny świat to świat wielu narracji. Każda stacja telewizyjna ma swój sposób przekazywania informacji. Różnorodne programy radiowe przekonują do swoich racji. Niemal każda gazeta „sprzedaje” nam swoją prawdę.
    Kogo słuchać? Kto rzeczywiście ma rację? Gdzie odnaleźć prawdę? Jezus zabiera wybranych Apostołów na Górę Tabor. Tam Piotr, Jakub i Jan słyszą słowa Boga Ojca:
    To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie! Te słowa utwierdzają uczniów w przekonaniu, że tylko Jezus nigdy nas nie zawiedzie.
    Czas Wielkiego Postu to okres, w którym możesz odkryć, za kim tak naprawdę idziesz? Czyjego głosu słuchasz? Bóg jest dobry i chce Twojego dobra. Idź na „ślepo” za Jego głosem. Możesz być pewny, że dotrzesz bezpiecznie do portu.
    Zapamiętajmy! Statek w porcie jest bezpieczny, ale nie po to buduje się statki.

  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. Pragnę podziękować wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę uczestniczyli w Gorzkich Żalach, a w piątek w Drodze Krzyżowej. Bóg zapłać. Mam nadzieję, że w tym tygodniu będzie jeszcze więcej uczestniczących w tych nabożeństwach.

  6. Dziś po południu o 15.15 – tak jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Zachęcam do jak najliczniejszego udziału. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu. Po Gorzkich Żalach – o 16.00 Msza św.

  7. Dziś I niedziela miesiąca – po Gorzkich Żalach zmiana tajemnic różańcowych.

  8. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach, za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.

  9. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. To dzień modlitw, postu i solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.

  10. W środę po Mszy św. o 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  11. W środę Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

  12. W piątek o 17.00 – tak jak w każdy piątek Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa. Po Drodze Krzyżowej Msza św. Zapraszam wszystkich Parafian.

  13. W okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami – za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów.
    Odpust zupełny można zyskać jeden raz w ciągu dnia. Zyskany odpust można ofiarować za siebie lub za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą.

  14. Msze św. w tygodniu o 17.00. W piątek po Drodze Krzyżowej o 17.00.
    Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
  15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

  16. Dziś na Mszy św. o 10.30 rozdanie książeczek dzieciom z klasy III.

  17. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

  18. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.02.2023

  1. Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła – mówi dzisiejsza Ewangelia. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje scenę kuszenia Jezusa. Szatan, który próbuje pokrzyżować plany Boga, chce wyprowadzić na manowce Syna Bożego. Zły Duch pragnie zweryfikować prawdziwość misji Chrystusa, niejako podpuszcza Go i chce, aby w brawurowy sposób „udowodnił” swoje mesjańskie pochodzenie.
    Szatan to inteligentna bestia. On nie strzela na oślep. Bardzo mądrze rozpracowuje przeciwnika, aby zadać bolesne i skuteczne ciosy. Jezus nie poddaje się propozycjom Szatana. Chrystus jest zjednoczony ze swoim Ojcem. Na inteligentne pokusy Złego, odpowiada mądrymi i pełnymi mocy ripostami. Jezus wie, że niczego nie musi udowadniać. Zna swoją wartość. Wie kim jest. Ma świadomość swojej misji. Nie daje się wyprowadzić z równowagi. Pokornie trwa przy swoim Ojcu i opiera się propozycjom pójścia na skróty.
    Każdy z nas bierze udział w duchowej walce. Skoro Zło kusiło samego Jezusa, to tym bardziej będzie próbowało zwodzić każdego człowieka. Należy więc być czujnym szczególnie wtedy, gdy nasze ciało jest osłabione lub przemęczone. Szatan wybiera najodpowiedniejszy moment, aby przyjść z pokusą. To na czym szczególnie żeruje Zły, to poczucie naszej wartości oraz tożsamości.
    Zapamiętajmy! Nawrócenie nie jest jedynie momentem, chwilą życia: jest drogą.
  2. Dziś kończymy Rekolekcje Wielkopostne 2023 w naszej parafii. Rekolekcje to wyjątkowy czas łaski, który dostajemy od Pana Boga jako szansę na spotkanie i nawiązanie z Nim głęboko osobowej relacji. To podczas Rekolekcji budzi się w nas świadomość, że można inaczej, lepiej i doskonalej żyć. Tegoroczne rekolekcje głosił ks. Mateusz Sławiński, nasz rodak. „Powrót do korzeni, do pierwotnej gorliwości po pandemii” to motto tegorocznych rekolekcji wielkopostnych. Ufam, że długo będziemy pamiętać czas tegorocznych rekolekcji, czerpiąc z nich siłę i wykorzystując w codziennym życiu bogactwo zawartych w naukach treści, zwłaszcza poprzez składanie rąk na „Ojcze nasz” – jak czynią to ministranci i niektórzy wierni. Niech to będzie znak rozpoznawczy naszego chrześcijaństwa.
    Księże Mateuszu! Za trud głoszenia Słowa Bożego, za Twoje zaangażowanie oraz piękne świadectwo wiary, dziękujemy z całego serca, życząc obfitości tych łask, które są Ci najbardziej potrzebne na kapłańskiej drodze. Szczęść Boże!
  3. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.
  4. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
  5. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  6. Dziś po południu o 15.15 – tak jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Zachęcam do jak najliczniejszego udziału. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu. Po Gorzkich Żalach – o 16.00 Msza św.
  7. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach, za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.
  8. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  9. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu pokuty przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
  10. W środę po Mszy św. o 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  11. W tym tygodniu, I czwartek , I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św. W piątek odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem od 8.30. Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.
  12. W piątek o 17.00 – tak jak w każdy piątek Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa. Zapraszam wszystkich Parafian.
  13. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie przed obrazem Jezusa ukrzyżowanego po przyjęciu Komunii św. modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
  14. W sobotę święto św. Kazimierza Królewicza.
  15. Za tydzień I niedziela miesiąca – po Gorzkich Żalach zmiana tajemnic różańcowych.
  16. Za tydzień składka na Seminarium Duchowne.
  17. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu, przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misje i Misjonarzy. Tego dnia będziemy zbierać do puszek ofiary na ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
  18. Msze św. w tygodniu o 17.00. W piątek Msza św. po Drodze Krzyżowej o 17.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
  19. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
  20. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominam o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z Sakramentu Pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym. Codziennie przed Mszą Świętą jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.
  21. W środę po Nowennie spotkanie Pomocników Matki Kościoła.
  22. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
  23. Od najbliższej soboty rozpocznie się w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Wszystkich chętnych zapraszam do wzięcia udziału w tym kursie. Kurs rozpocznie się w sobotę po Mszy św. o 17.00.
  24. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 10.30 rozdanie książeczek dzieciom pierwszokomunijnym
  25. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

7 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.2023

  1. Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują – mówi Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Mądra miłość siebie zakłada postawienie granicy cudzym oczekiwaniom. Uczeń Jezusa ma prawo do obrony swojej godności. Może także ograniczyć bądź zrezygnować z relacji, która jest toksyczna. Szczególnie wtedy, gdy oprawca nie wykazuje skruchy i chęci nawrócenia. Zawsze jednak uczeń Chrystusa powinien patrzeć na osobę krzywdziciela przez pryzmat miłosierdzia. Gdy ktoś skrzywdzi cię bardzo mocno, to ty staraj się pomimo wszystko widzieć w swoim krzywdzicielu człowieka. Czym innym jest „czyn”, a kim innym jest sprawca tego czynu.
    Zapamiętajmy! Każdy z nas jest owocem zamysłu Bożego. Każdy z nas jest chciany, miłowany i niezbędny.
  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

  6. Dziś III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła

  7. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcam wszystkich parafian do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek nie tylko w ciągu tego wyjątkowego tygodnia, ale także na dłuższy okres dla ratowania ludzi uzależnionych, zwłaszcza z naszej parafialnej wspólnoty. Kartki z deklaracjami są w zakrystii.
  8. Kończy się tegoroczny karnawał. Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, otwierająca święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Cały Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
    Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
  9. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie ma żadnej dyspensy.
  10. W Środę Popielcową Msze św. z poświęceniem popiołu i posypaniem głów popiołem o 8.00 i 17.00.
    Zachęcam do pielęgnowania zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.
  11. Od Środy Popielcowej do l Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
  12. W środę po Mszy św. o 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  13. Decyzją Ks. Arcybiskupa Adama Szala składka mszalna w Środę Popielcową przeznaczona będzie na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii oraz ofiarom wojny na Ukrainie.

  14. W piątki Wielkiego Postu przeżywać będziemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. Po Drodze Krzyżowej Msza św.
    Za odprawienie Drogi Krzyżowej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
    Odpust zupełny można również zyskać w piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy O dobry i najsłodszy Jezu…
  15. W niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali o 15.15. Po Gorzkich Żalach Msza św.
  16. Serdecznie zapraszam do udziału w tych nabożeństwach nie tylko osoby dorosłe, ale przede wszystkim dzieci i młodzież. Przygotujmy się w ten sposób do przeżywania Męki Pańskiej i Świąt Zmartwychwstania.
  17. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  18. W czwartek po Środzie Popielcowej o 17.00 w naszej parafii rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne. Weźmy w tych rekolekcjach sami udział i uczyńmy wszystko, aby skorzystali z nich wszyscy nasi najbliżsi. Tak zaplanujmy czas, aby wziąć udział w rekolekcjach. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablocie przed kościołem. Wszystkich proszę o modlitwę o jak największe owoce rekolekcji. O modlitewne wsparcie proszę chorych i cierpiących – ono szczególnie jest skuteczne.

  19. Msze św. w tygodniu o 17.00 – godzinę później. W piątek o 17.00 Droga Krzyżowa – potem Msza św. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
  20. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Far
  21. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.02.2023

  1. Nie sądźcie, że przyszedłem znieść prawo albo proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnićmówi Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Współczesne czasy to czasy wielu narracji, a nawet można stwierdzić, że wielu racji. Każdy chce mieć swoją i każdy broni jej jak lwica swoich lwiątek. Subiektywizm osiąga apogeum, a egoizm bryluje na salonach.
    W dzisiejszej Ewangelii można zobaczyć, jak Jezus dokonuje właściwej interpretacji Słowa Bożego. To, co zostało objawione Narodowi Wybranemu ma pozostać niezmienne. Misja Jezusa polegała na tym, że przez swoje słowa i czyny, objawił całą prawdę o Bogu i podał właściwą interpretację Prawa. Dzięki temu mamy pewność, że to, w co wierzymy i to, jak wierzymy, będzie prowadziło nas do zbawienia.
    Kluczem interpretacyjnym w nauczaniu Jezusa jest miłość. Może to brzmi banalnie, ale to właśnie Miłość nadaje głębszy sens szorstkim – na pierwszy rzut oka – przykazaniom. Bogu nie chodzi tylko o to, aby zewnętrznie przestrzegać zasad. On pragnie, aby Prawo chroniło i dowartościowywało człowieka. Przecież człowiek jest oczkiem w głowie Boga. Jakże często Jezus powtarzał, że: Prawo jest dla człowieka, a nie człowiek dla Prawa.
    Zapamiętajmy! Pismo Święte nie jest supermarketem, z którego można wybrać kilka towarów, które się nam spodobają, a resztę odrzucić, ale jest objawieniem się Boga, przez które wskazuje On nam naszą drogę.

  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach, za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu i za zmarłych z naszych rodzin.

  6. We wtorek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy. Jest to też Dzień Modlitwy za Narody Słowiańskie.

  7. Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską. Wspominany jest jako m.in. patron zakochanych. Niech to będzie okazja do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość umacniała się i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

  8. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  9. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła

  10. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

  12. Zbliżają się Rekolekcje w naszej parafii. Wszyscy powinniśmy modlić się o jak największe owoce tych rekolekcji. Nie ustawajmy więc w naszych modlitwach – wszyscy módlmy się codziennie w tej intencji.
    Rekolekcje rozpoczną się w czwartek po Środzie Popielcowej.

  13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł Władysław Prymon. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Niech Dobry Bóg okaże mu miłosierdzie i przyjmie do społeczności zbawionych : „Wieczny odpoczynek…”

  14. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.02.2023

  1. Wy jesteście solą ziemi…Wy jesteście światłem świata – mówi dzisiejsza Ewangelia. Być solą, tzn. mieć swój charakterystyczny, rozpoznawalny i odróżnialny smak, tzn. być klarownym jako chrześcijanin w swoich poglądach i postawach we współczesnym świecie. Nie być piaskiem czy pyłem. Być solą, czyli też konserwować ten świat zabezpieczając go przed zepsuciem moralnym.
    Być światłem, tzn. wskazywać innym drogę do celu, oświetlać ją. A to oznacza także, że my jako chrześcijanie mamy „świecić” przed ludźmi naszymi dobrymi czynami, które mają wskazywać na Boga, ukierunkowywać innych ku Niemu.
    Zapamiętajmy! Dzisiejszy świat bardziej potrzebuje świadków niż nauczycieli. A jeśli pragnie nauczycieli, to tylko takich, którzy są świadkami.

  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

  6. Dziś z racji dnia poświęconego św. Agacie, poświecenie chleba, soli i wody.

  7. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.

  8. Dziś składka na potrzeby archidiecezji.

  9. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  10. W sobotę, 11 lutego, wspomnienie Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan.
    W naszym kościele Msza Święta ze specjalnym nabożeństwem dla starszych i chorych, z błogosławieństwem lourdzkim i możliwością przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych w sobotę o 10.00. Pół godziny przed tą Mszą Świętą – okazja do spowiedzi św., gdyż Sakrament Namaszczenia Chorych należy przyjmować w stanie łaski uświęcającej.
    Bardzo proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, osobom starszym w dotarciu do naszej świątyni.

  11. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
  12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
  13. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

  14. W czwartek po Środzie Popielcowej w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne. Już dziś proszę o zorganizowanie i zarezerwowanie sobie czasu na to szczególne spotkanie z Panem Bogiem. Wszystkich proszę o modlitwę o jak największe owoce rekolekcji.

  15. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2023

  1. Wtedy otworzył usta i nauczał ich tymi słowami: Błogosławieni… mówi dzisiejsza Ewangelia. Poszczególne błogosławieństwa to niczym stopnie na drabinie, które wprowadzają nas w tajemnicę Szczęścia, jakie daje Ojciec. Dlatego warto zaufać tej Konstytucji. Warto wdrażać ją w życie szczególnie wtedy, gdy świat będzie domagał się veta. Każdy, kto żyje błogosławieństwami i jest wytrwały, staje się błogosławionym.
    Szczęście to bycie w bliskiej relacji z Jezusem. To budowanie więzi z Miłosiernym, to poddawanie poszczególnych sfer swego życia Jego panowaniu.
    Czy mogę się podpisać pod którymś z tych „błogosławieństw”?
    Zapamiętajmy! Kto żyje błogosławieństwami, już teraz, na ziemi, czuje przedsmak szczęścia Królestwa Bożego.

  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.

  6. Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. wypominkowej o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  7. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  8. W tym tygodniu I czwartek I piątek i I sobota. Spowiedź codziennie przed Mszą św.
    W piątek odwiedzę chorych od 8.30.
    Zachęcam do praktykowania I piątków miesiąca i I sobót miesiąca.

  9. W czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze św. o 7.30, 10.30 i 16.00

  10. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie ofiarą składaną do puszek borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

  11. Święto Ofiarowania Pańskiego to także dzień modlitw w intencji ludzi w podeszłym wieku

  12. W czwartek na Mszę św. o 16.00 zapraszam dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Proszę przyjść ze świecami chrzcielnymi.

  13. W piątek, 3.02., z okazji liturgicznego wspomnienia św. Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, błogosławieństwo jabłek i udzielenie specjalnego błogosławieństwa.

  14. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św.

  15. W przyszłą niedzielę z racji dnia poświęconego św. Agacie. Poświecenie chleba, soli i wody.

  16. Za tydzień składka na potrzeby Archidiecezji.

  17. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

  18. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

  19. W środę po Nowennie spotkanie Pomocników Matki Kościoła.

  20. Za tydzień po Mszy św. o 16.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

  21. Dobiegła końca wizyta duszpasterska zwana kolędą. Wizyta kolędowa była dla mnie czasem zetknięcia się z waszymi radościami i troskami, bólem związanym ze śmiercią najbliższych, chorobą, utratą pracy, problemami związanymi z wyjazdem młodych za granicę w celu poszukiwania pracy.
    Dziękuję Wam za życzliwe i miłe przyjęcie. Dziękuję za dar wspólnej modlitwy, świadectwo chrześcijańskiego życia. Dziękuję za serdeczne, szczere rozmowy o sprawach duchowych, rodzinnych i natury ogólnej. Dziękuję też tym rodzinom, które przygotowały posiłki.

    Drodzy Parafianie, za Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania, rozmowy serdeczne „Bóg zapłać”.
    Dziękuję za ofiary pieniężne złożone z racji kolędy. Jak to już powiedziałem przed kolędą – wszystkie ofiary z kolędy
    przekazałem do Pana skarbnika na cele parafialne.
    Jestem mile zaskoczony waszą szczodrobliwością i ofiarnością. Mimo różnego rodzaju wydatków na początku roku i różnego rodzaju braków ofiarowaliście pokaźną sumę.
    Witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowych mieszkańców. Mamy nadzieję że szybko się u nas zadomowicie i włączycie w życie parafii.
    Jako duszpasterza cieszy mnie, że wielu parafian czuje więź ze wspólnotą parafialną, utożsamia się z nią, traktując świątynię jako „swój dom”, że tu są u siebie. Cieszy mnie, że wielu z was należy do różnego rodzaju wspólnot parafialnych, by jeszcze bardziej zaangażować się i być w parafii. Przy okazji zachęcam kolejnych parafian do odważnego wstąpienia do wspólnot, działających przy naszej parafii.
    Każdy z nas może wnieść coś dobrego do jej funkcjonowania na co dzień. Nie bójmy się tworzyć wspólnoty, która będzie dla wszystkich miejscem przeżywania wiary i realizowania swojego powołania w sposób coraz piękniejszy i doskonalszy. To od każdego i każdej z nas i naszej troski zależy jak ta wspólnota wygląda i jak funkcjonuje.
    Jeszcze raz za wszelką życzliwość i sympatię, za otwarte serca i drzwi z całego serca składam serdeczne Bóg zapłać.
    Wyrażam swoją jedność z Wami we wszystkich problemach życia codziennego, codziennych troskach, cierpieniach i radościach, zapewniając o modlitwie w Waszej intencji.

  22. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

3 NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.01.2023

  1. Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskiemówi dzisiejsza Ewangelia. Na pewno łatwiej jest nawracać innych niż siebie. Praktycznie każdy człowiek ma taką tendencję, aby poprawiać innych oraz szukać winnych poza sobą. Dzisiaj Jezus wzywa do zupełnie innej postawy. Zaprasza do tego, aby swoje serce przemieniać mocą Słowa.
    Nawrócenie to przemienianie myślenia. Nie jest jedynie mozolnym wysiłkiem oraz niekończącym się trudem. Jest wspinaczką, ale każdy kto był w górach wie, że trud zdobywania góry jest wspaniały. A widok ze szczytu rekompensuje każdy wysiłek.
    Chrystus nieustannie motywuje i zachęca, aby nie ulegać pozorom szczęścia. A więc zawracaj z bezdroży! Droga pewna i bezpieczna to ta, którą daje Jezus Chrystus w swojej Ewangelii.
    Zapamiętajmy! Ewangelia jest piękna jak wiosna, ale trudna jak krzyż.

  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.

  6. Dziś Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez papieża Franciszka, poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Wszystkich zachęcam do lektury Pisma Świętego.

  7. W środę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Nie ustawajmy jednak w wysiłkach na rzecz całkowitego przywrócenia jedności chrześcijan. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.

  8. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  9. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjna już procesja na cmentarz oraz modlitwy za zmarłych po Mszy św. o 16.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  10. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

  12. Od poniedziałku od 17.00 do 21.00 dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej. Kolęda od p. Dudek i Kiełbowicz i Lechy. Myślę, że w tym tygodniu zakończę wizytę duszpasterską.

  13. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.01.2023

  1. Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata – mówi dzisiejsza Ewangelia. Jan Chrzciciel nieustannie pragnie przypominać, że jedynym Barankiem, który gładzi grzech człowieka jest Jezus Chrystus. Poza Jezusem nie ma Zbawienia. Ta prawda nie może umrzeć w naszej świadomości wraz z końcem okresu Bożego Narodzenia. To właśnie codzienność powinna skłaniać nas do wybierania Jezusa i powierzania Mu swojego życia. Kapłan podczas każdej Mszy św. – nawet tej w okresie zwykłym – podnosząc konsekrowane postacie eucharystyczne mówi: Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata. Błogosławieni, którzy zostali wezwani na Jego ucztę. To zaszczyt i przywilej być na takim wydarzeniu.
    Zapamiętajmy! Ciągle musimy wiedzieć co jest najważniejsze.
  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.

  6. Dziś III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.

  7. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  8. W środę, 18.01., w Kościele rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Przypominam: Kto w czasie trwania Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność i weźmie udział w jego zakończeniu, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  9. W czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara – módlmy się w intencji naszej archidiecezji.
  10. W sobotę, 21.01, Dzień Babci, a w niedzielę, 22.01. – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków i Babcie, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  11. Za tydzień Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez papieża Franciszka, poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Wszystkich zachęcam do lektury Pisma Świętego.
  12. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
  13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.
  14. Od poniedziałku od 17.00 do 21.00 dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej. W poniedziałek Zagumnia od. p. Wilk w stronę Wygarek do p. Dyjor i od p. Bojarskiego do p. Jagieła. W pozostałych dniach od p. Wąs w stronę Wygarek W sobotę kolęda od 9.00 do 15.00 Jeżyk i dalsza część Pełkiń wokół ronda.

  15. Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie opłatkowe Pomocników Matki Kościoła i Akcji Katolickiej.

  16. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 8.01.2023

  1. Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie – mówi dzisiejsza Ewangelia. Bóg Ojciec ma upodobanie w swoim Synu. Jeśli pójdziemy za Jego Synem, będzie miał upodobanie także w nas.
    Chrzest czyni nas dziećmi Bożymi i włącza nas do wspólnoty Kościoła. Warto pamiętać o dniu swoich urodzin, ale warto też zapamiętać dzień swojego chrztu.
    Dzisiaj zachęcam do krótkiego, ale głębokiego rachunku sumienia w tej dziedzinie. Co zrobiłem ze swoim chrztem? Jak wychowuję lub jak wspieram religijne wychowanie swojego dziecka? A nawet idźmy krok dalej. Czy poczuwam się do obowiązku, aby pomagać Kościołowi, by inni mogli wzrastać do dojrzałej wiary?
    Zapamiętaj! Jezus ciągle puka do naszych serc.

  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.

  6. Gorące podziękowanie dla wszystkich, którzy w Trzech Króli wzięli udział we wspólnym kolędowaniu w naszym kościele. Bóg zapłać.

  7. Na początku dzisiejszej Mszy Świętej zostaliśmy pokropieni wodą święconą, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu i uświadomić sobie jego wartość i znaczenie.

  8. Dziś, choć na chwilę zatrzymajmy się przy chrzcielnicy i podziękujmy Panu Bogu za łaskę chrztu św., za dar dziecięctwa Bożego, ale także przypomnijmy sobie naszą odpowiedzialność za budowanie Kościoła na ziemi – po to jesteśmy posłani do świata.

  9. Dziś w sposób szczególny pamiętajmy w modlitwach o naszych rodzicach, o rodzicach chrzestnych i wszystkich tych, którzy mieli wpływ na przekazywanie nam wiary.

  10. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.

  11. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  12. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła.

  13. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.
  14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

  15. Trwa kolęda – czyli wizyta duszpasterska. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru.
    Kolęda codziennie od 17.00 do 21.00, w sobotę od 9 do 15.00.
    Od poniedziałku kolęda od p.Kowalczyk do Domu Kultury, potem Garbek i dalszy ciąg kolędy w kierunku kościoła i Wygarek. W sobotę od 9.00 do 15.00 Okroługi.

  16. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 spotkanie opłatkowe Pomocników Matki Kościoła i Akcji Katolickiej.

  17. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach, opieki Matki Bożej, dobrej niedzieli i dobrego całego tygodnia i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Szczęść Boże.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 1.01.2023

  1. Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu – mówi dzisiejsza Ewangelia. Maryja nie jest Bogiem. Ona nawet nie zabiega o to. Matka Boża wciąż pragnie jednego, nieustanie woła: Zróbcie wszystko cokolwiek powie wam mój syn. Jej pasja to wskazywanie na jedyną Drogę, która prowadzi do Boga. Ona nieustannie „rodzi” nas dla Jezusa. Obumiera ze swojej wielkości i wskazuje na wolę Tego, który daje życie w obfitości.
    Przed Tobą nowy rok kalendarzowy. To aż 365 dni w których będziesz mógł doświadczać jak dobry jest Pan. Złap Maryję za rękę, pozwól, że Ona będzie Ci towarzyszyć – dyskretnie, ale stanowczo podpowie i wskaże na właściwe rozwiązanie – na Jezusa Chrystusa.
    Zapamiętaj! Nie wegetuj, wybierz życie!
  2. W dalszym ciągu proszę o gorącą modlitwę o ustanie pandemii, za chorych, za opiekujących się chorymi, za rannych na wojnie na Ukrainie, o nawrócenie grzeszników, o nasze nawrócenie, o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach, o pokój na świecie.

  3. Codziennie po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  4. Codziennie, w dni powszednie, 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy o ratowanie dusz od potępienia wiecznego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

  5. Dziś Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to dzień modlitw o pokój na świecie. Jakże żarliwa powinna być ta nasza modlitwa wobec niepewności i współczesnych niepokojów nie tylko przy granicach naszego kraju. Za wstawiennictwem Maryi – Królowej Pokoju będziemy modlić się o pokój w naszej Ojczyźnie, ale także o pokój dla naszych braci Ukraińców i innych narodów. Jako powołani do głoszenia wobec świata Chrystusowej Ewangelii, nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo Maryi – Jej niczego Bóg nie odmawia.
    W Nowy Rok za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
    Jest to tzw. Święto nakazane, czyli zobowiązujące nas do uczestnictwa we Mszy św.
    Msze św. w Nowy Rok o 7.30, 10.30 i 16.00. Po Mszy św. o 10.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

  6. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Nabożeństwie Różańcowym o 15.30. O 16.00 Msza św. Przy okazji zachęcam do zapisywania się do Róż Różańcowych.

  7. Dziś po Mszy św. o 16.00 – jak w każdą niedzielę – Koronka do Miłosierdzia Bożego za zabitych w obozie przejściowym w Pełkiniach i za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, za zmarłych z naszych rodzin.

  8. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

  9. W środę po Mszy św. o 16.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  10. W tym tygodniu I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św. Wyjątkowo w czwartek odwiedzę chorych od 8.30. Zachęcam do praktykowania I piątków i I sobót miesiąca.

  11. W piątek, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków.
    Msze św. o 7.30, 10.30 i 16.00.
    Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    Na zakończenie każdej Mszy św. zostanie pobłogosławiona kreda i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia.
  12. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. W tym dniu pamiętajmy też w modlitwie o misjach i misjonarzach. Naszą materialną ofiarą pragniemy wesprzeć misjonarzy i ich działalność w krajach misyjnych. Składka z Trzech Króli przeznaczona jest na Misje.
  13. W Trzech Króli po Mszy św. o 16.00 – za wszystkich dobroczyńców parafii – zapraszam wszystkich na wspólne kolędowanie, aby uczcić Dzieciątko Jezus.

  14. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
  15. Od poniedziałku rozpoczną się duszpasterskie odwiedziny kolędowe, kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem i modlitwą w intencji rodziny. Kolęda w tym roku rozpocznie się od strony Ujeznej (od państwa Paluch) i przebiegać będzie według numerów domów w stronę kościoła. Zamierzam codziennie odwiedzić mniej więcej 10 – 15 domów.
    Kolęda codziennie od 17.00 do 21.00.Tak późno, gdyż chcę zastać wszystkich domowników. W sobotę kolęda od 9.00 do 15.00. Ofiary z tegorocznej kolędy – tak jak w poprzednich latach – zostaną w całości przeznaczone na kościół.
  16. Msze św. w tygodniu o 16.00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie.

  17. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Fara.

  18. U progu tego nowego kalendarzowego roku jeszcze bardziej otwórzmy się na miłość Bożą, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok 2023 dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.