Niezbędnik katolika

                                                                             DSCN2985

   Żyjemy w czasach zagubienia, zamętu, duchowego chaosu. Coraz częściej wykreśla się Pana Boga z życia społecznego, coraz bardziej do głosu dochodzi laickie i liberalne patrzenie na świat i otaczającą nas rzeczywistość. Religię, wiarę – chce się wypchnąć tylko do sfery czysto prywatnej. We współczesnym świecie można zauważyć coraz większą obojętność religijną. Potrzeba więc – jak mówił błogosławiony Jan Paweł II – nowej ewangelizacji, przebudzenia się współczesnych chrześcijan.
Istnieje ogromna potrzeba przypomnienia sobie przez każdego katolika najbardziej podstawowych wiadomości, które każdy powinien znać.

Niezbędnik katolika został podzielony na dwie części – znajdują się one w zakładkach.

Pierwsza część, zakładka, podstrona, to Mały Katechizm. Zawarte są w nim najważniejsze zasady wiary, przykazania, wskazania Kościoła. Wyliczone są w nim także zasady moralne. Mały katechizm to informacja jak mamy kochać Pana Boga, jak o Nim świadczyć i jak unikać grzechu, który oddala od Pana Boga. Jeśli jesteśmy uczniami Pana – to musimy umieć postępować w codziennym życiu zgodnie z wymaganiami naszej religii.

Druga część Niezbędnika katolika to zbiór modlitw, które znajdują się w drugiej zakładce tej strony. Mogą one być pomocą w naszej modlitwie.
Zbiór modlitw podzielony został na kilka działów:
Modlitwy do Pana Jezusa,
modlitwy do Ducha św.,
modlitwy do Maryi,
modlitwy do aniołów,
modlitwy do świętych,
modlitwy dla rodzin,
modlitwy w różnych potrzebach,
modlitwy za zmarłych
.
Każdy może znaleźć tam coś dla siebie.