Akcja Katolicka

logo DIAK
ODDZIAŁ AKCJI KATOLICKIEJ W PEŁKINIACH

logo-ak Więcej o Akcji Katolickiej na stronie: Akcja Katolicka Archidiecezji Przemyskiej

logo-ak   6.05.1999
Od tego dnia zaczyna działać Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Pełkiniach. Pierwszym prezesem naszego oddziału AK zostaje Adam Nowosielecki, jego zastępcą – Józef Kowal, sekretarzem – Marta Brodowicz. Asystentem kościelnym naszego oddziału AK został ks. Jan Rzeszutek.
W maju i czerwcu uczestniczyliśmy w Dniach Skupienia w Strachocinie i Muninie.
logo-ak   16.01.2000
W tym dniu odbył się w Domu Kultury w Pełkiniach Parafialny Opłatek zorganizowany przez nasz oddział Akcji Katolickiej. Składaliśmy sobie życzenia i długo śpiewaliśmy kolędy. Była też część rozrywkowa, na wesoło. Część kulinarną przygotowały nasze członkinie.
logo-ak   luty 2000
Uczestniczyliśmy w pogrzebie Mamy Księdza Proboszcza Jana Rzeszutka. Do Majdanu Królewskiego pojechaliśmy autokarem.
logo-ak  kwiecień 2000
W roku Jubileuszowym wraz z parafianami i ks. Janem Rzeszutkiem uczestniczyliśmy w pieszej pielgrzymce do Bazyliki Matki Bożej Bolesnej (oo. Dominikanie) w Jarosławiu. Z modlitwą na ustach i ukojeniem na sercu powróciliśmy do domów, by swoim dobrym, przykładnym życiem świadczyć o Jezusie Chrystusie.
logo-ak   6.12.2000
Tego dnia przygotowaliśmy paczki dla dzieci z biednych rodzin i chorych parafian. P. Roman Grzesik i p. Adam Nowosielecki wraz z aniołkami rozwieźli paczki. Radość była wielka. Bezinteresowne uczynki są bardzo cenne.
logo-ak   styczeń 2001
Po raz drugi zorganizowaliśmy w Domu Kultury w Pełkiniach Parafialny Opłatek. Młodzież z Gimnazjum przedstawiła Jasełka. Łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Wszyscy razem z chórem śpiewali kolędy. Przy barszczu z pasztecikami, herbatce i ciastku odbyła się część rozrywkowa.

logo-ak  5.01.2014
W dniu 5 stycznia 2014roku odbyło się spotkanie opłatkowe parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. Podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia i zasiedliśmy do obficie zastawionego stołu i śpiewaliśmy kolędy. Była tak miła atmosfera, że nie chciało się kończyć tego spotkania.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA

logo-ak4.01. 2015
Po Mszy św. o 16.00  nasza oddział Akcji Katolickiej spotkał się na corocznym Opłatku. Spotkanie rozpoczęło się kolędą „Wśród nocnej ciszy”. Potem była wspólna modlitwa, składanie sobie życzeń i dzielenie się opłatkiem. Nasze Panie przygotowały barszczyk z krokietami, rybę z kiszonymi ziemniakami i dodatkami. Było również przygotowane przez Panie ciasto oraz herbatka czy kawa. Nie zabrakło śpiewu kolęd. Już czekamy na podobne spotkanie w przyszłym roku.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA

logo-ak